Serbest Şiir Yarışması Anketi

Serbest Şiir Yarışması Anketi

• 1.Serbest Şiir [COLOR="Red"]kendi isteği ile çekildi[/COLOR]

OY: 8 9,4%
  • 2.Serbest Şiir

OY: 2 2,4%
  • 3.Serbest Şiir

OY: 4 4,7%
  • 4.Serbest Şiir

• 5.Serbest Şiir

OY: 1 1,2%
  • 6.Serbest Şiir - [COLOR="Red"][I]Diskalifiye edilmistir...[/I][/COLOR]

OY: 17 20,0%
  • 7.Serbest Şiir

OY: 0 0,0%
  • 8.Serbest Şiir

• 9.Serbest Şiir

OY: 5 5,9%
  • 10.Serbest Şiir - [COLOR="Red"][I]Diskalifiye edilmistir...[/I][/COLOR]

• 11.Serbest Şiir

• 12.Serbest Şiir

• 13.Serbest Şiir

OY: 19 22,4%
  • 14.Serbest Şiir

• 15.Serbest Şiir

• 16.Serbest Şiir

OY: 3 3,5%
  • 17.Serbest Şiir

• 18.Serbest Şiir - [COLOR="Red"][I]Diskalifiye edilmistir...[/I][/COLOR]

• 19.Serbest Şiir

• 20.Serbest Şiir

• 21.Serbest Şiir

• 22.Serbest Şiir

OY: 6 7,1%
  • 23.Serbest Şiir - [COLOR="Red"][I]Diskalifiye edilmistir...[/I][/COLOR]

• 24.Serbest Şiir

• Ankete Katılan
    85
Her yarışmada şaibeli işler olur. Çözülür ya da çözülmez ama kuşku girer bir kere insanın içine. Uluslararası yarışmalarda bile olmuyor mu zaman zaman? Olimpiyatlarda yaşanmadı mı doping olayları? İnsanın olduğu yerde bunların olması normal...

Ancak bunun KK'da olması normal değil işte.

Burası bir paylaşım ve kadınlar arası dayanışma platformu. Yıllardır ezilen, hor görülen, hala eşlerinden dayak yiyen ve kendini benzer nedenlerden dolayı KK'ya atıveren kadınların, sade, hırslara yer olmayan, kavgaların çözüm getirmediğini anlayıp birbirine olumlu yaklaşımı salık veren o yüce varlıkların, kadınların yeri burası.

Sağ üst köşede hakedilmeyen bir madalya ile manevi değeri olan bir küçük hediye için değmez arkadaşlar. Bu yarışmalarda amaç hayatımıza farklı renklerin gelmesi, biraz da eğlenmekti. Birbirimiz hakkında bilmediklerimizi öğrenmedik mi bu yarışmalar sayesinde? Birbirimizin acılarına ortak olmadık mı? Anasını, babasını, bebeğini, eşini kaybetmiş olanları birlikte teselli etmedik mi?

Hala bilmeyenler varsa öğrensin arkadaşlar. Burada kişisel hırslara yer yok. Burada "ben" değil, "biz" varız. Ve eğer bir gün bu sitede birlik ruhu kalmadığını hissedersem bir daha dönmemek üzere ilk giden ben olurum.

Sevgiler...(Alıntı değildir, kendim yazdım.)

bravooong3.gif
bravooomu8.gif
bravoooxg0.gif

cani yürekten katılıyorum canım sana..a.s. Burası egoların,hırsların tatmin edildiği değillllll......:kızgın: samimiyetin,dürüstlüğün,anlayışın,hoşrgörünün,tahammülün içinde bulunduğu
bir kartopu misali güzelliklerin yeri...anlayana,anlayabilenlere...CADIARZU

Hatırlatma sadece 2 kategoride de ilk yarışmada 1. olanlara naçizane ödül verilmiştir. Sonrakilerde bu uygulama yapılmamaktadır.

eğer burdaki şiirlerden alıp başka sitelere kendi şiiri gibi verenler varsa gerçekten yazık başta baktığında belki sadece bir şiir ama onların içinde insanların umutları olabilir bunu yapanlar neyse bende kalsın

herkezin morali çok bozulmuş
bir daha yaşanmaz inşallah böyle şeyler
yarışma bir an evvel sonuçlansın olmazsa insanlar oylama devam ettikçe burda olanları daha çok hatırlayıp üzülürler
bende diyodum vaaayy bee ne cevherle varmış diye:1shok:
meğer....
böyle üzücü bir olayın bir daha yaşanmaması dileğiyle..

Arkadaşlar yarışmamıızın 1.si bence 6. şiirle Gözyaşı dır..

Yaşananlar gerçekten üzücü. Sanalda da olsa insanların bu kadar hırs içinde olmasına ben bir anlam veremiyorum.Başkasının emeğiyle, nasıl olur da sanalda olsa benim emeğim diyerek yarışmaya katılabiliyorlar aklım almadı.

Burda amaç sevinçlerimizi, üzüntülerimizi, yeteneklerimizi kısaca hayatımızı paylaşmak değil mi? Ama bunu yaparken lütfen hayatlarımıza saygılı olalım

Gözyaşının yazdığı bu 6. şiirdeki anıları, yaşananları kimse sahiplenemez, hele ki benim emeğim diye kimse sanal da olsa bir yarışmaya katılamaz. Esefle kınıyorum bu arkadaşları..

6 sene önce evime giren hırsız, öğrenciyken harçlıklarımla aldığım yüzüğümü çaldığında, nedense diğer çalınanlardan çok o yüzüğüme çok fazla üzülmüştüm. Çünkü o benim emeğimdi, o benim anımdı. Gözyaşı ve emeği çalınan diğer arkadaşları çok iyi anlıyorum.

Arkadaşlar yarışmamıızın 1.si bence 6. şiirle Gözyaşı dır..

Yaşananlar gerçekten üzücü. Sanalda da olsa insanların bu kadar hırs içinde olmasına ben bir anlam veremiyorum.Başkasının emeğiyle, nasıl olur da sanalda olsa benim emeğim diyerek yarışmaya katılabiliyorlar aklım almadı.

Burda amaç sevinçlerimizi, üzüntülerimizi, yeteneklerimizi kısaca hayatımızı paylaşmak değil mi? Ama bunu yaparken lütfen hayatlarımıza saygılı olalım

Gözyaşının yazdığı bu 6. şiirdeki anıları, yaşananları kimse sahiplenemez, hele ki benim emeğim diye kimse sanal da olsa bir yarışmaya katılamaz. Esefle kınıyorum bu arkadaşları..

6 sene önce evime giren hırsız, öğrenciyken harçlıklarımla aldığım yüzüğümü çaldığında, nedense diğer çalınanlardan çok o yüzüğüme çok fazla üzülmüştüm. Çünkü o benim emeğimdi, o benim anımdı. Gözyaşı ve emeği çalınan diğer arkadaşları çok iyi anlıyorum.

Bu yarışmanın birincisi,ikincisi yada üçüncüsü olmayacak arkadaşım..Bu şekilde derece verilmesi zaten şık olmaz..
Ben önceki sayfalarda sebepleri belirttim zaten..Kendi emeklerini yanlarına alıp,burada bizlere sunan tüm arkadaşlarım birincidir..

Bu yarışmanın birincisi,ikincisi yada üçüncüsü olmayacak arkadaşım..Bu şekilde derece verilmesi zaten şık olmaz..
Ben önceki sayfalarda sebepleri belirttim zaten..Kendi emeklerini yanlarına alıp,burada bizlere sunan tüm arkadaşlarım birincidir..

Sevgili Berşule ,
Sanırım yaşadığın bu olaylardan ötürü beni yanlış anladın. Ben sadece yorumumda, kendi fikrimi beyan ettim ve yanlış anlaşılmasını önlemek için bence ibaresini kullandım.

Tabii ki tüm şiirler gerçekten duygu yüklü ve mükemmel emeklerle yazılmış. Hepsi ayrı duyguların 1.si..Tüm sahiplerine sonsuz teşekkür ederim, yüreklerine sağlık.

Ama kendi fikirlerim doğrultusunda benim 1.cim 6 nolu şiirdir. Bunu belirtmekte, şık olmayan birşey göremiyorum arkadaşım..

İyi paylaşımlarda görüşmek üzere...

deniz güneşim senin birinciyin 6. şiir olamsına şık olmaz demedim ben,bu şartlarda decelendirme yapmamız şık olmaz dedim..O senin fikrin tatlım,yani şiiri beğenme hususunda..
Benim demek istediğim bu yarışma sonuçsuz kalacak yani..Bu yarışmada birinci yada diğer derecelendirmeler olmayacak demek istedim:)
Kısaca Serbest Şiir yarışması bütünüyle geçersizsdir,bunu belirtmeye çalıştım..

olaya şu açıdan bakıyorum ben, serbest şiirden anladığımız ne ?açıkcası hiçkimse ne üzerine alınsın ne de kırılsın ama, serbest şiir diyerek de düz yazıdan farkı olmayan metinleri sunmak bence hiç doğru değil.şiir, adı üzerinde ne şekilde olursa olsun akıcı olmalı, cümleler birbiriyle ahenk içinde ve birbirini tamamlar nitelikte olmalı.tabi bu kişisel bir fikirdir.herkesin şiir zevki farklıdır.ama ben hakiki şiir anlayışımı sunmak istedim o kadar a.s.

Tamam Şulecim haklısınız .Verdiğiniz karar çok yerinde gerçekten, kutlarım....Napalım bu seferde böyle oldu...Olsun...

deniz güneşim senin birinciyin 6. şiir olamsına şık olmaz demedim ben,bu şartlarda decelendirme yapmamız şık olmaz dedim..O senin fikrin tatlım,yani şiiri beğenme hususunda..
Benim demek istediğim bu yarışma sonuçsuz kalacak yani..Bu yarışmada birinci yada diğer derecelendirmeler olmayacak demek istedim:)
Kısaca Serbest Şiir yarışması bütünüyle geçersizsdir,bunu belirtmeye çalıştım..

Yapmayın böyle yaa..birkaç densiz yüzünden yarışmacıların ve yarışmaya katılanların emeklerini görmezden gelemezsiniz.Hele ki Şulecim SEN,yorgunluğunun bedelini kendin belirlemişsin ''geçersiz bir yarışma.''
Benim şiirim yok burda ama olsaydı şu an olduğumdan çok daha üzgün olurdum.Yine de karar verilmiş gibi görünüyo sağlık olsun canım..
Şunu da belirtmeden geçmek istemiyorum.Bu yarışmayı bu hale getirenlerin diğer kategorideki yarışmalara iştirakı söz konusu değildir umarım.En azından benim için güven kaybına sebep olur.Kötü Kazen:eek:klava:

Bu arada şulecim bundan sonraki yarışmada mizahi şeyler olsun lütfen,çok gerildik..

1. Serbest Şiir ......... barçman
2. Serbest Şiir ......... bilge
3. Serbest Şiir ......... Sayha
4. Serbest Şiir ......... azem
5. Serbest Şiir ......... lllalll
6. Serbest Şiir ..........gözyaşı
7. Serbest Şiir ......... CHE
8. Serbest Şiir ......... papri34
9. Serbest Şiir ......... minik35
11. Serbest Şiir ......... camdankalp
12. Serbest Şiir ......... mihrace
13. Serbest Şiir ......... canavar
14. Serbest Şiir ......... nick yok
15. Serbest Şiir ......... penbeli
16. Serbest Şiir ......... nick yok
17. Serbest Şiir ......... sweetler
19. Serbest Şiir ......... ewa
20. Serbest Şiir ......... elifay
21. Serbest Şiir ......... creyz
22. Serbest Şiir ......... Şimal
24. Serbest Şiir ......... yaramas

Hepinize teşekkürler..
İstemediğimiz durumlara maruz kaldığınız ve emeklerinizin karşılığını alamadığınız için özür diliyorum..Ama sizleri çok seviyoruz..
Kalbimizin, gönlümüzün birincilerisiniz.:hooray:

a.s. a.s. a.s. a.s. a.s.

aaaaa yarışma geçersiz mi oldu ya ne güzel bende yeni şiir yazanlardanım severek katılmıştım. yazık ettiler bize çok yazık oldu katılanlara emek verenlere yazık oldu

Not: 14. ve 16. şiir sahipleri; defalarca uyarmama rağmen şiirlerinizi gönderirken, site içindeki nicklerinizi yazmamışsınız..Bazı arkadaşlar lente ve Pamuk olduğunu düşünüyor..Ama onlar değil çünkü onların msn adresleri var bende...
Bunu okuyan arkadaşlar yani nickleri belli olmayan arkadaşlar lütfen nicklerinizi burdan belirtin ki bazı arkadaşların kafalarında ki soru işaretleri giderilmiş olsun..

X