Sevgili/Nişanlı tarafından aldatılıp affedenler

Çaresizlikten evlilik sürdürenlere hiçbir şey diyemem, eninde sonunda bir yolnu bulup boşanıyorlar.

Öte yandan mecburiyet olmadan böyle bir şeyi kabullenmek bana çok uzak, insan önce kendine yediremez, büyük bir midesizlik bana göre. Öte yandan güvenmediğin biriyle evlilik nasıl olru bilemedim sürekli adam ne yaptı diye takip mi ediceksin konu sahibesi?

Böyle yapan kadın tonla sayabilirim sana. Evlenince de aldatılıyorlar, hayatlarının şokunu yaşıyorlar.
Ne şok yaşaması, o zamanda bahane hazır; suçu diğer kadına at, masum kocasını o ayartıyor. Hayır demiyorlar, tamam kadın ahlaksızda benim kocam ne. Ayrıca o kadının kendi hayatı, kendi seçimi, kendi ahlaksızlığı. En azından kadın kimseye bir söz vermemiş. Bir güruh daha var ki kocasının ahlaksızlığının faturasını sadece kadına kesiyor. Kadın kadının düşmanı, bir kadın başka bir kadına bunu nasıl yapar. Sanki bütün kadınlar aralarında bu konuda anlaşmışlar sadakat yemini etmişler gibi. Arkadaş bir tane aldatılan adamın diğer adam için erkek erkeğin düşmanı söylemine sığındığını görmedim. Sana sözü veren kocanın koynuna girmeye devam ediyorsun ama elin kadınına laf söylüyorsun. Sanki kocasının peşine düştüğü kadın yüz vermediği için aldatamasa sorun kalmıyor. Kimse kadın olsun erkek olsun herkesin insan olduğunu, herkesin kendi kararları ve ahlak anlayışı olduğunu bizimde sadece kendimizden ve eşimizden sorumlu olduğumuzu göz önüne almıyor.

Aldatıldım ama affetmedim.
Bir zamanlar ki sevgili sevgilim benimle aynı anda bir kızı daha idare ediyormuş.
Yakalayınca vurdum tekmeyi, oda gitti diğer manitasıyla evlendi.
Sonrasında da çocuk yapmış mutlu mesut yaşıyorlarmış.
Kızın benden haberi yoktu tabi.

Şimdi evliyim eşim aldatsa onu da boşarım, istisnasız :)

Ne şok yaşaması, o zamanda bahane hazır; suçu diğer kadına at, masum kocasını o ayartıyor. Hayır demiyorlar, tamam kadın ahlaksızda benim kocam ne. Ayrıca o kadının kendi hayatı, kendi seçimi, kendi ahlaksızlığı. En azından kadın kimseye bir söz vermemiş. Bir güruh daha var ki kocasının ahlaksızlığının faturasını sadece kadına kesiyor. Kadın kadının düşmanı, bir kadın başka bir kadına bunu nasıl yapar. Sanki bütün kadınlar aralarında bu konuda anlaşmışlar sadakat yemini etmişler gibi. Arkadaş bir tane aldatılan adamın diğer adam için erkek erkeğin düşmanı söylemine sığındığını görmedim. Sana sözü veren kocanın koynuna girmeye devam ediyorsun ama elin kadınına laf söylüyorsun. Sanki kocasının peşine düştüğü kadın yüz vermediği için aldatamasa sorun kalmıyor. Kimse kadın olsun erkek olsun herkesin insan olduğunu, herkesin kendi kararları ve ahlak anlayışı olduğunu bizimde sadece kendimizden ve eşimizden sorumlu olduğumuzu göz önüne almıyor.
Şöyle şok oluyorlar, kendileri sakladığı için bedenlerini çok değerli sanıyorlar, erkekleri basit düşünüyorlar, onlara yeter ki kadın olsun, evlendikten sonra ben yeterim kimseyi aramaz sanıyorlar, ama aç gözlü kocaları bal gibi arıyor, öyle yani.

Konuya bu kadar cevap geleceğini beklemiyordum. Herkese yorumu için teşekkür ediyorum.
Şuan karar aşamasındayım iki kötü karar arasından birini seçmek zorundayım.
Bende asla affetmem diyordum büyük konuştum sanırım başıma geldi çok zor bir durum.
Nesi zor? Cidden merak ettim ondan soruyorum. Evli olsanız çocuk var , ekonomik bağımlılık var falan diyeceğim ama daha yolun başındasınız. Adam size en düşkün olması gereken zamanda başkasına gitmek için bir dakika bile düşünmemiş. Sizi umursamadan keyfine bakmış, ona sizden vazgeçmek bu kadar kolayken siz ondan daha mı değersiz ve önemsizsiniz.

Merhaba,
Evlilik öncesi aldatılıp affeden ve ilişkisine devam edenler var mı? Ve şu an durum nasıl?
Nişanlı yada eş aldattiginda hazmedilemez ....

Sevgili aldatiyorsa çokta önemli değil hayatı zehir edeceğiniz bı durum değil takilin geçin
Vakti gelince tekmeyi basar yeni aşklara yelken acarsiniz

Birr arkadaşım lisede sevgiliyken aldattığı için erkek arkadaşından ayrılmıştı. Yıllar geçti , çocuk yıllarca af diledi tabi. Arkadaşım, erkek arkadaşının yeterince bedel ödediğini düşünerek üniversiteden sonra bu kişiyle evlendi. Evliliğinin 3 yılında bir daha aldatıldı. Arkadaşım yine affetti, şuan 2 tane de çocukları var. Yapıp yapıp affedebilecekseniz devam edilebilir...

Merhaba,
Evlilik öncesi aldatılıp affeden ve ilişkisine devam edenler var mı? Ve şu an durum nasıl?
1 tane mesaj yakakadım ve hemen ilişkimi kestim. Aramalarına,mesajlarına, özürlerine asla kanmadım. İyi ki de kanmamış karşısında dimdik durmuşum. Yoksa devamı gelirdi böyle insanlar yüzsüz oluyor...

Affedin affedin, ilişkinizin en tatlı zamanında başka kadın peşine düşen adam, size nikahı kıyınca başkasını gözü görmez zaten. Nikahta keramet var sonuçta. Hem dünyada size boynuz takan adamdan başka koca mı var? Evlenemezsiniz mazallah. Önemli olan adamın kaç kadının koynuna girdiği değil, nikahına kimi alacağı değil mi?
Ama ben sizin yerinizde olsam, nefesi kuvvetli bir hoca bulurum. Daha nişanlıyken sizi aldatan adam hani size aşık değil kaybetmekten korkmuyor ya ; olurda sizi aldattığı kızlardan biri karakterli çıkıp, adam ona aşık olursa,adam sizi bırakıp gitmesin değil mi? Artık dua muska ortaya karışık yaptırırsınız bişeyler. Sonuçta birini bulmuşken gurur onur falan sallamadan yapışmak lazım.( Yazı ağır ironi içermektedir!!!!)

X