Sevgilim evlenmek istemiyor ailem ise baskıcı

Bu nasıl bir eski sevgililerin savaşı dallası gibi. Neden evlenmek zorundasınız yapmayın baskıyla fln ya da evlilik odaklı yapmayın etmeyin

Küçük olan anneme bunu anlatmış onun çok kötü biri olduğunu kızını ondan kurtar falan demiş. Küçük olan çok dindar olduğu için annem ona inanıyor. Ailemi ikna ettim gelip isteyelim diyor annemde küçük olanla evlenmem için aşırı baskınyapıyor.
Sahiden mi? 😌 Anlatır mısınız ne konuşmuşlar, ne demiş sizin dindar ex annenize de bu kadar aman aman moduna girdi aileniz? Hadi biz bizeyiz şurda.

Küçük olanın ailesi seni akraba olmadığın için istememişti doğru mu? Ama annen onunla evlenmeni istiyor. O zaman sizin aile kültürünüz küçük olanla uyuşuyor… peki öbürünün ne kusuru var ki annen zinhar istemem diyor? Artı küçük olan eleman senin son görüştüğün adamı nerden tanıyor?

Arkadaşlar cevaplarınıza talibim. Ben 29 yaşında atandım. Atandığım yerde benden 5 yaş küçük biri ile tanıştım aynı yerdeyiz. Çok iyi biri gibi geliyordu başta. Annemle tanıştırdım annem çok sevdi onu. Ama onun ailesi beni akrabaları olmadığım için istemedi. Bende vazgeçtim ve hayatıma birini aldım. Aldığım kişi daha önceden bildiğim biri. 4 aydır konuşuyoruz 10 gün görüştük sadece o şuan doğu görevini yapıyor. Ama Nisan ayında benim olduğum yere tayinle gelecek ailesi burda çünkü. Gelelim meseleye. Bu benden küçük olan çocukla sevgilim bir şekilde konuştu. Küçük olan anneme bunu anlatmış onun çok kötü biri olduğunu kızını ondan kurtar falan demiş. Küçük olan çok dindar olduğu için annem ona inanıyor. Ailemi ikna ettim gelip isteyelim diyor annemde küçük olanla evlenmem için aşırı baskınyapıyor. Ama diğer tarafa gelirsek 4 aydır beraberiz evlilik düşünüyor musun diye sorduğumda suan düşünmüyorum ama ilerde ne düşünürüm bilemem gibi bir cevap verdi. Bu durum kafamı çok karıştırdı ayrılmak istedim hemen pes ediyorsun dedi. Küçük olanla evlenmek istemiyorum zaten ailem ne derse desin. Ama ben evlenmek istiyorum ve üzerimde aşırı bir aile baskısı var. Yaşımda geçiyor. Ayrılsam mı 4 aylık ilişkimden bilmiyorum devam etsem ailem asla kapımıza onunla gelme dedi nasıl yapacağım çok çaresizim lütfen cevap verin
4 ay zaten evlilik kararı vermek için erken biraz vakit geçirin yani

Arkadaşlar cevaplarınıza talibim. Ben 29 yaşında atandım. Atandığım yerde benden 5 yaş küçük biri ile tanıştım aynı yerdeyiz. Çok iyi biri gibi geliyordu başta. Annemle tanıştırdım annem çok sevdi onu. Ama onun ailesi beni akrabaları olmadığım için istemedi. Bende vazgeçtim ve hayatıma birini aldım. Aldığım kişi daha önceden bildiğim biri. 4 aydır konuşuyoruz 10 gün görüştük sadece o şuan doğu görevini yapıyor. Ama Nisan ayında benim olduğum yere tayinle gelecek ailesi burda çünkü. Gelelim meseleye. Bu benden küçük olan çocukla sevgilim bir şekilde konuştu. Küçük olan anneme bunu anlatmış onun çok kötü biri olduğunu kızını ondan kurtar falan demiş. Küçük olan çok dindar olduğu için annem ona inanıyor. Ailemi ikna ettim gelip isteyelim diyor annemde küçük olanla evlenmem için aşırı baskınyapıyor. Ama diğer tarafa gelirsek 4 aydır beraberiz evlilik düşünüyor musun diye sorduğumda suan düşünmüyorum ama ilerde ne düşünürüm bilemem gibi bir cevap verdi. Bu durum kafamı çok karıştırdı ayrılmak istedim hemen pes ediyorsun dedi. Küçük olanla evlenmek istemiyorum zaten ailem ne derse desin. Ama ben evlenmek istiyorum ve üzerimde aşırı bir aile baskısı var. Yaşımda geçiyor. Ayrılsam mı 4 aylık ilişkimden bilmiyorum devam etsem ailem asla kapımıza onunla gelme dedi nasıl yapacağım çok çaresizim lütfen cevap verin
4 ayda birinin sizinle evlenmemesi çok normal. 4 ayda insan birbirini ne kadar tanıyacak ki. ayrıca sadece evlenmek için evlenilmez böyle düşünceyle evlenenleri daah 1 yılları dolmadan boşuyoruz meslekte. evlilik bir oyuncak değildir iyi düşünün derim.

Bu eski sevgilinize yeni sevgiliniz bir sekilde konusmus ya ben oraya takildim. Ne diye gorustuler ve eski sevgiliniz annenize ondan kurtar diyor. Konuya cevabim yasiniz geciyor dusuncesi ile sadece 10 gun gorustugunuz birine evlilik dusunmuyor musun diye sormaniz sizce dogru mu?
Aile baskı yapıyor, eski ex yenisiyle konuşup aileyi arayıp kişisel bilgiler veriyor, konu sahibi de 4 ayda sadece 10 kez gördüğü kişiyle clddl clddi evlenmek istiyor, çok ilginç hayatlar var 😄

sedece evlenıyor olmak için evlenilir mi? bir ömür uyandığında o suratı göreceksin yeni tanıştığın aslında garip bi cevap vermemiş düşünmüyor evliliği

Küçük olan dindar anne ona inanıyor yalan söylemez mantığı ile baskı yapıyor evlen diye.
4 aydır konuşup 10 gün görüşmek ve iki adam görüşüyor,küçük olan diğerini kötülüyor anneye.
Adam şu anda evlenmek istemediğini açıkca söylüyor,sizde evlenmek istiyorsunuz.
Sallayın gitsin 2 adamıda.

Tamam bu kadar kısa sürede evlilik kararı verilmez ama bi erkek şuan için evlenmeyi düşünmüyorum ilerde belki diyorsa sizinle evlenmeyi net istemiyordur geçiştirmek için böyle bi cvp vermiştir.İkisiyle de iletişimi kesin bence..

Küçük olanla ilgili hala net bir kararınız yoksa yeni biriyle neden görüşüyorsunuz. Sizin için savaşmaları hoşunuza gitti heralde.
eski sevgili yeni sevgiliyi arayamaz. Bu zaten etik değil. Sizi ne duruma sokmuş farkında değil misiniz?
ilki sizi saplantı yapmış muhtemelen ama ikinci ile bu saatten sonra mümkün değil sağlıklı bir ilişki kuramazsın. Kim ister beraber olduğu insanın takıntılı eski sevgilisini?

Yani çok da çaresiz değilsiniz aslında. İkisiyle de evlenmemek gibi bir seçeneğiniz var. Belli ki sizin de içinize sinmiyor ikisi de. Sırf baskıdan dolayı evleneceksiniz. Talibiniz de bol maşallah büyüklü küçüklü. 29 artık evlenmek zorundayım yaşı değil ki artık. O çoook eskidendi. Ama bu şekilde kurulan iki ilişki de pek sağlıklı olmayacaktır. Evlilik konusunu da kadın açmamalı bence ya ne bileyim belki ben yanlış düşünüyorumdur.
Bencede kadın açıpta kendini düşürmemeli biraz zaman geçince anlarsın zaten seni sevip sevmediğini. Ona göre davranırsın

X