Sevgilim ile maddi farklılık, annemin beklentisi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ailenizle tanistirmak icin erken olmamis mi?

Ben de evlilikte denklik olmasi gerektigini dusunuyorum. Ozellikle kadin erkekten daha ust konumda ise erkek bunu kompleks yapip kendini uste cikarmak icin kadini eziyor genelde. Sevgililik asamasinda hersey guzeldir. Su an aradaki farklar cok bariz batmaz goze, ve bu donemde bu farklar gorulmek de istenmez tipki sizin gibi. Annenize soyleyemediginiz gibi...Ancak evlendiginizde tum odemelerin sizin uzerinize kalmasi, esinizin isinin olmamasi, ya da duzenli bir isinin olmamasi gibi durumlar evliligi yavas yavas catirdatmaya baslar. Bu tip durumlarda o sevgililikteki sevgi pitircigi seklinde gezmeler kalmiyor.

Evlilik sevgililikle ayni degil. Beraberinde bir suru sorumlulugu da getiriyor. Birbirine denk iki insan ayni evin icine girince bile sorunlar yasarken arada fark olan iki insanin sorunlar yasamamasi pek beklenmez. Simdiden icten ice bazi seylerin siz de farkindasiniz ki annenize tum gercegi soyleyemiyorsunuz. Ve birkac aya kadar durumunu duzeltir diye kendinizi avutuyorsunuz. Umarim duzeltir ama ben yine de kendinizle ayni goruse sahip, siz ve ailenize denk bir insanla gelecek dusunun derim. Bu kisiyle gorusmeyin diyemem ama bu kisiyle evlilik dusunmeyin. Bu formda buna benzer bir suru evlilik ornegi yasamis insanlarin hikayeleri, yasadiklari sorunlar var, o hikayeleri okumanizi tavsiye ederim.

Kesinlikle. Sağdan soldan toplanmış bilgilerle oluşturulmuş bir profil, hayal dünyasında yaratılmış bir sevgili, hayali ihtimaller üzerinden açılmış bir konu. Bu kadar birikimli bir kadın ve onun ailesi ev araba değil, ailesinin eğitimini ve ne iş yaptığını sorar. Bildiğimiz eğitimsiz aile tipini gelmiş bu hayali konuya oturtmuş. Vizyon bu kadar çünkü. Bir adım dışına çıkamamış. Ama kk kadını yemedi her zamanki gibi.
Ben bu kk okurken bazı konulara herkes fake derdi. Ben de inanmazdım. Şu an farkediyorum ki o kendimi çok akıllı zannedip fake dediğim konular gerçek olabilirmiş. Güzel bir aydınlanma yaşadım sayenizde. :)

Bu arada gerçekten ifşa olmak isteyen varsa LinkedIn hesabından ekleyeceğim. Hatta ilk gelen 3 kişiye de iş imkanı vereyim hadi bakalım :)) ( analizci ve testci mümkünse)

Ben bu kk okurken bazı konulara herkes fake derdi. Ben de inanmazdım. Şu an farkediyorum ki o kendimi çok akıllı zannedip fake dediğim konular gerçek olabilirmiş. Güzel bir aydınlanma yaşadım sayenizde. :)

Bu arada gerçekten ifşa olmak isteyen varsa LinkedIn hesabından ekleyeceğim. Hatta ilk gelen 3 kişiye de iş imkanı vereyim hadi bakalım :)) ( analizci ve testci mümkünse)
Ya canım bırak ya ot saman yemiyoruz biz. Kimin hangi eğitim seviyesine sahip olup neler yapabileceğini az çok biliyoruz. Ben de 29 yaşındayken söylediğim minik tatlı yalanlara insanlar inanır zannederdim ama 38 yaşına geldiğimde gördüm ki kandırdığımı zannetmekten başka bir şey değilmiş..
İstihdam edecek insan arıyorsan işsiz sevgilinden başla sen iş dağıtmaya. Burada kimsenin senin vereceğin işe ihtiyacı yok merak etme. Sevgilin iş sahibi olunca hesap ödemekten de kurtulursun hem.

Eski ben olsam aşk sevgi pembe bulut vs derdim
Benzer bi ilişki yaşadım ve o hikayede yanan ben oldum, denklik önemli
Uzatmadan ayrılın 33 yaşından bildiriyorum

Neden linçliyorsunuz ? Kadın endişelerinde haklı. Kimse bana kızmasın ama maddi durumunu oturtmamış bir insanın sevgili yapması bana çok saçma geliyor. İlk işini gücünü eline alırsın , bir kadının eline bakmazsın. Hesabı bile kabul etmesi bana tuhaf geldi.
Sakın ilerletmeyin , çünkü siz bu adamla yapamazsınız.

Ya canım bırak ya ot saman yemiyoruz biz. Kimin hangi eğitim seviyesine sahip olup neler yapabileceğini az çok biliyoruz. Ben de 29 yaşındayken söylediğim minik tatlı yalanlara insanlar inanır zannederdim ama 38 yaşına geldiğimde gördüm ki kandırdığımı zannetmekten başka bir şey değilmiş..
İstihdam edecek insan arıyorsan işsiz sevgilinden başla sen iş dağıtmaya. Burada kimsenin senin vereceğin işe ihtiyacı yok merak etme. Sevgilin iş sahibi olunca hesap ödemekten de kurtulursun hem.
Sevgilime iş vermeyi düşünmüyorum. Annem de bunu istiyor, yanında çalışsın diyor ama çok tehlikeli. İleride problem olur diye istemiyorum.

Ayrıca işe herkesin ihtiyacı var. Sizin olmayabilir ama iş isteyen birisi okursa benim de yararıma olur nesi kötü bunun? Manuel testi üniversite mezunu herkes yapabilir.

Merhabalar, ben 29 yaşında mühendis bir kadınım. Benimle yaşıt sevgilim var. Kendisi tiyatro bölümü okumuş ama grafikerlik tarzı işler yapıyor freelance olarak.

benim evim, arabam var durumum iyi. Ama sevgilim kirada ve esyasiz (sadece beyaz eşya ve bir yatak dolap başka bir şey yok) bir evde kalıyor.
Geliri de şu an yok. Çünkü freelance bırakıp sabit işe girmek istiyor onun için çalışıyor cv doldurmak için bir şeyler yapıyor. Aslında çalışkan bir insan. Ama sektör değiştirmiş yakın zamanda. Tiyatrodan vazgeçip grafikerlige yönelmiş.
Onun haricinde genelde hesapları da ben öderim, sen işin olunca ödersin derim o da itiraz etmez.
Açıkçası ilişkimiz çok yeni 6 aydır birlikteyiz ama ilişkiye başlarken durumun böyle olduğunu farketmemistim. Yavaş yavaş canımı sıkmaya başlıyor.
Ben doktora yapmış baya da başarılı bir mühendisim. Piyasada aranan başarılı bir isimim. Ama sevgilim mesleki anlamda kariyer anlamında bana denk değil. Ailesi de aileme denk değil onlar okumamış benimkiler doktora mezunu, 2 üni bitirmiş insanlar. Bunları ilk aşamada dert etmedim çünkü çok iyi kalplidir, düşüncelidir, sadakatlidir, beni benimser en ufak bir ters davranışını bile görmedim. Bu kadar iyi huylu bir sevgilim de ilk kez oluyor.

Neyse uzatmadan asıl sıkıntıma geleyim, annem benim için hep yüksek mevkiilerde insanları denk görüyordu. Savcı hakim ne bileyim meslektaşlarım vs ben reddedince niye reddettin iyi meslekleri var okumuş insanlar derdi.Geçen ay sevgilimle anne babamı tanıştırdım. Çok sıcak yaklaştılar ona karşı, sürekli selam söylerler hala. En ufak olumsuz bir şey söylemediler. Ama arada sırada annemin maddi konuları taktığını düşünüyorum. Mesela doğum günümde herkes hediye almıştı sevgilim ufak bir şey alabilmişti. Annem çok hevesli şekilde sorunca hediyeyi abartarak anlattım. Bir kere de arabası yok muydu arkadaşının dedi. Ben de yeni alacak o yüzden eskisini sattı şimdilik yok dedim. Dün de en son evi nasıl arkadaşının dedi. Ona da çok güzel dedim. Halbuki eşyası yok. 🤦🏻‍♀️
Neyse yani evlilik muhabbeti açılınca ben düğün kına vs istemem diyorum her zaman. Hatta bekar eşyalarımla otururum diyorum. Annem de değersiz olursun öyle hiç bir şey İstemem denmez diyor. Mehir iste en azından 50 60 bin diyor. Ama sevgilimin bunu bile vereceğinden emin değilim.

Bir yandan annem ve onun beklentisi (bir manada benim de beklentim) bir yanda sevgilimle harika anlaşıyor olmamız. Ne yapacağım?
ooooo adam bence sana kanca takmıs ohhh miss hesapları kız ödesin buda aylak aylak gezsin annen haklı oku buyut miss gibi meslek yap cıbılın birini getirsin yani tiyatrıyu niye bırakmıs ne zaman ise gircek 6 ay issiz ki bence bir 6 ay daha issiz takılır bu allah askına direk engelle gitsin bosuna huyu huyuma dememisler

Sevgilime iş vermeyi düşünmüyorum. Annem de bunu istiyor, yanında çalışsın diyor ama çok tehlikeli. İleride problem olur diye istemiyorum.

Ayrıca işe herkesin ihtiyacı var. Sizin olmayabilir ama iş isteyen birisi okursa benim de yararıma olur nesi kötü bunun? Manuel testi üniversite mezunu herkes yapabilir.
İş vermek kötü diyen oldu mu? Sen sevgiline iş verdikten sonra elini yeterince çabuk tutan iki kişiye daha yer var. Bence onları değerlendirmeye al.

Merhabalar, ben 29 yaşında mühendis bir kadınım. Benimle yaşıt sevgilim var. Kendisi tiyatro bölümü okumuş ama grafikerlik tarzı işler yapıyor freelance olarak.

benim evim, arabam var durumum iyi. Ama sevgilim kirada ve esyasiz (sadece beyaz eşya ve bir yatak dolap başka bir şey yok) bir evde kalıyor.
Geliri de şu an yok. Çünkü freelance bırakıp sabit işe girmek istiyor onun için çalışıyor cv doldurmak için bir şeyler yapıyor. Aslında çalışkan bir insan. Ama sektör değiştirmiş yakın zamanda. Tiyatrodan vazgeçip grafikerlige yönelmiş.
Onun haricinde genelde hesapları da ben öderim, sen işin olunca ödersin derim o da itiraz etmez.
Açıkçası ilişkimiz çok yeni 6 aydır birlikteyiz ama ilişkiye başlarken durumun böyle olduğunu farketmemistim. Yavaş yavaş canımı sıkmaya başlıyor.
Ben doktora yapmış baya da başarılı bir mühendisim. Piyasada aranan başarılı bir isimim. Ama sevgilim mesleki anlamda kariyer anlamında bana denk değil. Ailesi de aileme denk değil onlar okumamış benimkiler doktora mezunu, 2 üni bitirmiş insanlar. Bunları ilk aşamada dert etmedim çünkü çok iyi kalplidir, düşüncelidir, sadakatlidir, beni benimser en ufak bir ters davranışını bile görmedim. Bu kadar iyi huylu bir sevgilim de ilk kez oluyor.

Neyse uzatmadan asıl sıkıntıma geleyim, annem benim için hep yüksek mevkiilerde insanları denk görüyordu. Savcı hakim ne bileyim meslektaşlarım vs ben reddedince niye reddettin iyi meslekleri var okumuş insanlar derdi.Geçen ay sevgilimle anne babamı tanıştırdım. Çok sıcak yaklaştılar ona karşı, sürekli selam söylerler hala. En ufak olumsuz bir şey söylemediler. Ama arada sırada annemin maddi konuları taktığını düşünüyorum. Mesela doğum günümde herkes hediye almıştı sevgilim ufak bir şey alabilmişti. Annem çok hevesli şekilde sorunca hediyeyi abartarak anlattım. Bir kere de arabası yok muydu arkadaşının dedi. Ben de yeni alacak o yüzden eskisini sattı şimdilik yok dedim. Dün de en son evi nasıl arkadaşının dedi. Ona da çok güzel

Mehir hariç annenizin endişeleri haklı.
parası yok diye mi düğün istemem diyorsunuz mesela yoksa istemediğinizden mi? Ben olsam kesinlikle evlenmez takılır geçerdim. Denklik şart. Kriterleriniz sert olsun bence. Benim belirli üniversiteler kriterim vardı mesela onlar dışında kimseyle çıkmazdım. Ailesi de denk olmalıydı vsvs

Madde 1: doktora mezunu olunmaz doktora derecesi alınır.

ayrıca iki üniversite mezunu ve doktora derecesi olan aileniz mehir mi iste diyor? Ucuza gitme değerin olmaz mı diyor? Bana hikayeniz çok fake geldi.

ayrıca piyasada aranan bir mühendis, zengin ve oldukça eğitimli bir aile hakim savcıya inanılmaz iyi mesleği olan aday olarak bakmaz, sonuçta memurlar bu insanlar üstelik hayatlarının büyük kısmını atanarak başka yerlerde geçiriyorlar vs vs.. neyse demem o ki aileniz sandığınız kadar eğitimli olmayabilir 😄

Madde 1: doktora mezunu olunmaz doktora derecesi alınır.

ayrıca iki üniversite mezunu ve doktora derecesi olan aileniz mehir mi iste diyor? Ucuza gitme değerin olmaz mı diyor? Bana hikayeniz çok fake geldi.

ayrıca piyasada aranan bir mühendis, zengin ve oldukça eğitimli bir aile hakim savcıya inanılmaz iyi mesleği olan aday olarak bakmaz, sonuçta memurlar bu insanlar üstelik hayatlarının büyük kısmını atanarak başka yerlerde geçiriyorlar vs vs.. neyse demem o ki aileniz sandığınız kadar eğitimli olmayabilir 😄
Doktora mezunu olunur. Yanlış biliyorsunuz. Savunmada bile bu şekilde hitap edilir daha yeni aldım mezuniyeti iyi biliyorum:)

Hakim savcı inanılmaz iyi meslek dediğimi zannetmiyorum. Sadece kuzenlerim kardeşlerim hep doktor savcı pilot vs. O sebeple annem de böyle mesleği olan birisi olsun istiyordu. Çevremiz bu şekilde. Yoksa maaşlı çalışan hiç bir zaman inanılmaz meslek değildir :)

Eşiniz ne mühendisi bilmiyorum ama ben bilgisayar muehndisiyim, iyi bir yazilimciyim ve kendi şirketim var. Yaptığım yazılımlar, uygulamalar neticesinde piyasada tanınıyorum. Bunun için 29 değil 23 yaşında bile tanınır olabilir insan :)
Bende size katılmıyorum 29 yasinda kismi bir yerde tanınabilirsiniz o bile çok zor.

Hangi hareketi? Mehir olayını mı?
Açıkçası böyle bir evlilikte dezavantajlı konuma düşeceğim için 50 60 bin gibi göstermelik para verilmesi sizce de uygun olmaz mıydı? Benimle evlenirse evi olacak, arabası olacak, düzenli geliri olacak, düğün masrafı yapmayacak, eşya almayacak. Bunları zaten istemiyorum. Annem de diyor ki bu kadar masrafsız ve hiç bir şey istemeyen olursan senin bir kusurun var zannedilir, göstermelik bir şey iste. Durum bu:)
yazdığınız her şeyi geçip ben de en çok mehir olayına takılmıştım zira kusura bakmayın ama, okumakla iyi bir vizyona sahip olunmadığının örneği anne -babanız...

çok detay vermek istemiyorum ama, ailenizi,kendinizi çok övmüşsünüz ya, über eğitimliyiz vb vb, yazmak zorunda hissettim kendimi, size şöyle söyleyeyim, maddi durumu oldukça iyi bir ailem var, eğitim açısından da bence oldukça iyiler, babamla meslektaşım, annem ve kardeşim de keza aynı şekilde iyi birer mesleğe sahipler,ancak size yemin ediyorum bugüne kadar hiçbir aile bireyimin ağzından buna benzer sözler çıkmadı.

tek söyledikleri neydi biliyor musunuz? ''kızım,hayat görüşüne uygun, aile terbiyesini iyi almış,saygılı,insana,kadına kıymet veren biriyle evlen,para teferruat,evet önemli bir şey ama çalışınca elde edilecek bir şey,evliliğin temelini para oluşturmaz,huy oluşturur''

o yüzden buradan bakınca aileniz ve sizin düşünceleriniz çok kibirli gözüküyor ...

Denklik derim başka bir şey demem. Hatta erkek daha güçlü olsun derim başka bir şey demem. Herkes kabul etsin, bu fıtratta var. Mağara devrinden beri bu böyle. kadının erkeğe yükselmesi, erkeğin kendini erkek hissetmesi bundan ileri geliyor. Eşitsizlik olunca erkeğin dengesi bozuluyor. Sonra kuş da kalkmaz. Maazallah ben yandım siz yanmayın.:KK59:
Özel mesaj atar mısınız size sorum vardı 🤭😊

Hepimiz bir gün öleceğiz. Anneniz bundan haberdar mı acaba? Kariyer sahibi olmanız güzel tebrik ederim. Fakat bence evlenmeyin. Bunları ben de yaşadığım için biliyorum benim ailem ilkokul mezunu ama vicdanlı, eşimin ailesi okumuş ama vicdansız iğrenç insanlardı. (Herkes bir değil üstünüze alınmayın) ama 3 senedir ruhum zedelendi, evliliğim çirkinleşti. Hayatımdan nefret ettim. Çünkü aynı sizin sorduğunuz sorular, aynısı aynısı bana yapıldı zamanında. Ve sonuç kesinlikle başımı yaktılar, inşallah boşanırım diyorum. Çünkü benim ruhum ve bedenim insanların bende bulmak istediği statü ve paradan çok daha kıymetli.Bunu evlilik aşamasındaki boşluk ile düşünemedim fakat yaş almakla birlikte ve görmekle birlikte insanalrın kötülüklerini daha çok idrak ettim. Sonunuz yok gibi. Mutsuz olursunuz. Sizin söylediğiniz aynı şeyleri yine kayınvalidem görümcemin eşi için yapıyor. O da mühendislik mezunu ama orda burda çalışarak geçim sağlıyor. Arkasından çingene deniliyor neler neler. Ve sonuç mutsuzluk.

Hangi hareketi? Mehir olayını mı?
Açıkçası böyle bir evlilikte dezavantajlı konuma düşeceğim için 50 60 bin gibi göstermelik para verilmesi sizce de uygun olmaz mıydı? Benimle evlenirse evi olacak, arabası olacak, düzenli geliri olacak, düğün masrafı yapmayacak, eşya almayacak. Bunları zaten istemiyorum. Annem de diyor ki bu kadar masrafsız ve hiç bir şey istemeyen olursan senin bir kusurun var zannedilir, göstermelik bir şey iste. Durum bu:)
Evlilik sözleşmesi yapın bari :KK70:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X