Sevgilinize/eşinize hangi durumlarda karışıyorsunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bence bu karışma olayları zaten hep başlarda oluyor. Sonra biz birbirimizi tanıyoruz. Şunu yapma bunu yapma demeye hiç gerek kalmadan, bunu yaparsam o hoşlanmayabilir düşüncesi geliyor akla. Çünkü iki hayat birleştiriyoruz, her iki kişinin de birbirine uyması lazım. Ama uymayınca işte zorlamamak lazım. O kişinin karakterini değiştiremezsin çünkü.

Hoş bulmuyorum, doğru bulmuyorum diyerek düşüncemizi belirttiğimizde eşimiz ya da sevgilimiz öyle düşünmüyorsa peki? Ona doğru ve mantıklı geliyorsa. O zaman akışına bırakmak gerekiyor değil mi?
Ben genelde akışına bırakıyorum.
Ama olumsuz bir durum olduğunda da "ben demiştim" demekten geri durmuyorum.
Herkesin kendi aklı var, onunda kendi aklı var.
Bana yanlış gelen, ona da gelebilir. Benim düşündüğüm durumları o da düşünebilir yani.
Akışına bırakmak en doğrusu, belki bir zarar görürse "haklısın sevgilim, senin fikrini önemsemeliydim" diyebilir,fikirlerinize daha fazla önem verir.

Sevgiliniz size bir arkadaşınla görüşme dese tamam sen nasıl istersen mi dersiniz? Tatile gitme dese tâbi ne demek mi dersiniz?

Girdiği ortamlar hoşunuza gitmiyorsa orada başka bir sorun vardır zaten. Onu da gitme, yapma ile çözemezsiniz.
Bunun açıklaması da “ama ben zaten onun rahatsız olacağı şeyler yapmıyorum ki” olur genelde...

Önceki konumu biliyorsunuz. Durum hala aynı. Kendime çeki düzen vermek adına merak ettiğim şeyler var.

Hangi durumlarda sevgilinize hayır/olmaz/ben istemiyorum/yapmanı istemiyorum gibi cümleler kullanıyorsunuz? Kısacası bir sevgili yada eşin hangi durumlarda karşısındakine karışma hakkı var?

Tatile gitmek istiyor ama siz istemiyorsunuz diyelim. Bunu dile getirmez misiniz? Ya da arkadaş ortamını sevmiyorsunuz, gitmesini orada kalmasını istemiyorsunuz. Ama o öyle düşünmüyor. Yada herhangi bir olay var tasvip etmiyorsunuz.

Gitme/yapma/etme gibi cümleler kurulunca da tartışma çıkıyor yine gitmiş veya yapmış oluyor. Olay “kısıtlama” durumuna gelmeden nasıl hallediyorsunuz? Eş ve sevgili çok farklı tabi ki, durumlar sorumluluklar açısından, ama yine de tecrübelerinizi düşüncelerinizi merak ediyorum.
Karismayin! Bunu tum samimiyetimle söylüyorum..Ozellikle iliskinin ilk zamanlari ciftler birbirini kisitlamayi sever ancak sonra iki taraf icinde sorun olur..Kendimden ornek vereyim; 10 yillik sevgilimi iliskinin ilk yillari oyle bir kisitladim ki!Hani adamin cevresinde arkadas birakmadim!Beni kaybetmek istemedigi icin asla kirmadi ama yanlizlasti git gide..Simdi de o beni kısıtlıyor hakli olarak! Ve oturmus bir ilişkide bu durum zorlaşıyor!! Iliskinin basinda hep bir arada olalim baska kimse olmasada biz bize yeteriz havasi olmustu bende! Ama zaman gecince aslinda herkesin iliski harici bir cevresi ve hayati olmaliymis!! Mesela kizkardesimle pandemi bitiminde gunubirlik tura katilmak icin program yapiyordum m ve sevgilim kabul etmedi! Normalde boyle seyleri dert etmezdi ama onu ben bu hale getirdim! Simdi de nasil duzelecek bilemiyorum??? Iliskinizi rahat birakin, sevgilinizi rahat birakin..Asil o zaman saglikli bir iliski yasayacaksiniz emin olun..tecrubeyle sabit 😉

Bi onları bi de eşinin ortak hesaptan başka hesap kullanmasına izin vermeyen insanları garip buluyorum. Bana göre özgüvensizliktir bu. Kendine güvenmemektir. Eşinin sosyal medyadaki insanları gördüğünde onlardan etkileneceğini düşünmektir bana göre. Her insanın, evli dahi olsa kendine özel bir alanı, sosyal medyası olabilir. Evlendik diye benliklerimizi birleştirmiyoruz sonuçta.
Ortak hesap en sevdigim 🙄
Arkadasima mi yaziyorum,kocasina mi belli degil. Gelen cevap kimden geliyor o hic belli degil.
Nisanlaninca ortak hesap acan bir arkadasim vardi. Gerekcesi de nisanlisinin cok capkin olmasiymis. E alma capkinsa,mecbur musun ya? İnsani ruh hastasi ediyorlar

Arkadasima mi yaziyorum,kocasina mi belli degil. Gelen cevap kimden geliyor o hic belli degil.
Nisanlaninca ortak hesap acan bir arkadasim vardi. Gerekcesi de nisanlisinin cok capkin olmasiymis. E alma capkinsa,mecbur musun ya? İnsani ruh hastasi ediyorlar
Çapkın insanı almamak bir seçenek iken, çapkınlığı ortak hesapla engelleyebileceğini zannetmek.. :olamaz: Allahım şu mantıktan hepimize nasip et. :KK53:

Karışmanın her türlüsüne karşıyım, sevgililikte, evlilikte, arkadaşlıkta, ailede. Kendi ailem çok karıştığından nefret ederim bu davranıştan. Eşime hiç karışmam, fikir alırız birbirimizden. Haftasonu arkadaşlarla buluşmayı düşünüyoruz planın var mıydı der. Cevabıma göre ya erteler yada gider. O da bana karışmaz aksine yardımcı olmaya çalışır. Çocuklara ben bakarım sen çocuksuz git vs gibi.

Siz ne kadar eşinize/sevgilinize yapma, etme derseniz aynısını onunda yapma olanağı doğuyor ki bu da hayatı olumsuz etkliyor bana göre. Eşimin de benim de özel alanlarımız var, öyle de olmalı. Bir ömür geçireceğiniz insan bu gereksiz kıskançlıklar, kısıtlamalar aslında insanı daha çok yanlışa sürükler sizce de öyle değil mi? Huzur ortamının olabilmesi için ayrı ayrı zaman geçirilmeli, alan bırakılmalı. Sürekli itiraz eden, hayır diyen, bağıran, çağıran insanla kimse bir ömür geçirmek istemez bana göre.

Hele böyle poncik aile imaji vermeye çalisip, tüm aile üyelerin ismini yazan versyonlarda var. Anladik evlisiniz, poncik aileniz var diyesim geliyor. Cok saçma gerçekten.

Hele böyle poncik aile imaji vermeye çalisip, tüm aile üyelerin ismini yazan versyonlarda var. Anladik evlisiniz, poncik aileniz var diyesim geliyor. Cok saçma gerçekten.
Cevremde bir tuhaflik var benim sanirim ya. Veya cogunluk oyle,bilemeyecegim. Cok kaliteli bir cevrem oldugunu zannetmiyorum zaten de 😂erkeklere evlenmeyin ulan diye bagirasim geliyor,o hale getirdiler beni. Esinin hazirladigi kiyafet haricinde giyinemeyenler mi istersin,is cikisi anasini kapidan gormeye gidecegi icin izin isteyenler mi ararsin,10 dakika gec kaldi diye goruntulu arayan mi istersin. Hepsi bende 😬

Önceki konumu biliyorsunuz. Durum hala aynı. Kendime çeki düzen vermek adına merak ettiğim şeyler var.

Hangi durumlarda sevgilinize hayır/olmaz/ben istemiyorum/yapmanı istemiyorum gibi cümleler kullanıyorsunuz? Kısacası bir sevgili yada eşin hangi durumlarda karşısındakine karışma hakkı var?

Tatile gitmek istiyor ama siz istemiyorsunuz diyelim. Bunu dile getirmez misiniz? Ya da arkadaş ortamını sevmiyorsunuz, gitmesini orada kalmasını istemiyorsunuz. Ama o öyle düşünmüyor. Yada herhangi bir olay var tasvip etmiyorsunuz.

Gitme/yapma/etme gibi cümleler kurulunca da tartışma çıkıyor yine gitmiş veya yapmış oluyor. Olay “kısıtlama” durumuna gelmeden nasıl hallediyorsunuz? Eş ve sevgili çok farklı tabi ki, durumlar sorumluluklar açısından, ama yine de tecrübelerinizi düşüncelerinizi merak ediyorum.
Karışmıyoruz ikimiz de sınırlarımızı biliyoruz. Sanırım iki tarafında empati kurabilme yetisi olması gerek o yüzden kısıtlamaya pek yer yok gibi hayatımızda.

Yasaklama olayına ayrı hastayım zaten. Yasak çocuğa konulur, o da onun iyiliği için. Karşıdaki insanın çocuk zekasına/gelişimine sahip olduğunu düşünüyorsan neden yanında taşıyorsun eş diye. Yok yetişkin olduğunu kabul ediyorsan neden yasak koyuyorsun? Baştan sona mantıksızlık.
Karisindan habersiz nefes alamayan erkekler var. Baska bir kadindan gelen selami sirf karicigi kizmasin diye alamayan erkekler var. Yok ya harbi evlenmesin erkekler :KK66: yazik gunah,bugun de erkeklere acidim ya tisikkirlir veri tabanimdaki yasanmisliklar😂

Ben evde oturuyorum o da otursun isteniyorsa ona göre bir köşe yastığı ile birlikte olmak ilazım.
Öyle olunca da adamın ruhu ölmüş diye konu açıyolla bacım. Aktif olsun sosyal olsun ancaaak asla partnerin sözünün dışına çıkmasın, partnerden bağımsız bir hayatı olmasın.

karısmamak en iyisi bence ya, zaten bir konu hakkında tepkini belirttikten sonra onun kendi kendine yapmamaya karar vermesi lazım sizi üzmemek icin. boyle yapma soyle yapma ya da bunu yap sunu yap demek yerine bu yaptıgının size hissettirdigini dile getirdiginiz zaman anlar zaten ve bir daha yapmaz ya da sizin istediginiz sekilde yapar. tabii ki söylediginiz sey akla mantıga uygun bir seyse. bu arada dunyadaki en duz ve ince dusunceye olmayan insanla birlikteyim. ona bile soyledigimde anlıyorsa kulagı duyan herkes anlar.

Karisindan habersiz nefes alamayan erkekler var. Baska bir kadindan gelen selami sirf karicigi kizmasin diye alamayan erkekler var. Yok ya harbi evlenmesin erkekler :KK66: yazik gunah,bugun de erkeklere acidim ya tisikkirlir veri tabanimdaki yasanmisliklar😂
Peki nasıl saygı duyuyor bu adamlara eşleri? Duyuyor mu ya da? Ben kuklam olan bir adama saygı duymazdım gibi geliyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X