Sigara bırakma maceram , bi türlü bırakamıyorum, napıcam ben?

Hastalık korkusu beni engellemiyor ne yazık ki

evet tek çözüm bu o eşiği bi türlü geçemiyorum işte. Canım çekmiyor ama bi üzüntüde vs hemen bi fırt çekiyim diye sigaraya meylediyorum :/

Anneniz nasıl bıraktı ?

Fesleğen çiğneyin onu duymuştum

Araştırıcam teşekkür ederim.

ayy 8 yıl bırakmışsınız ne güzel ya. Ama işte beyin bi zamanlar sigara içen birisi olduğumuzu ve o bağımlılığı asla unutmuyor ne yazık ki, 10 yılda içmesen ilk içisinde tekrar o eski bağımlı haline döndürüyor

evet 21 günü biliyorum ama ondan sonraki canım çektiğinde içmemeyi beceremiyorum.

Aynen ya çok keyif alıyorum çok ( o mentolun beni rahatlatması dumanı üflemek falan bi meditasyon gibi benim için.

İşte o içten istemeyi başaramıyorum, bi yanım hep seviyor sigarayı

Haftasonu internetim yoktu geç cevap verdiğim için kusura bakmayın

Once dusunce tarzini degistirmen lazim sigara beni rahatlatiyor dusuncesi hem dogru degil yanlis bilgi hemde kendini yanlis yonetiyorsun bu sekilde hic bir sekilde birakamazsiniz.kimse hic bisey bu dusunce tarziyla size sigarayi biraktiramaz.
Cunku sigara konusunda zaten bilinc altimiza yillarca yanlis bilgi yollandi.
Siz birde mahrum oldugunuzu dusunerek bilincaltiniza yanlis mesaj gonderiyorsunuz bu da sizde mahrum zevk aldiginizi ve iezseniz olmayacagini dusundurup daha fazla sigara ictiriyor.
(3-5 gunluk surecte ki sigara krizinde bile ilacla bile birakmis olmama ragmen icmesem bisey olmaz dedim gecicek dedim kendimi avuttum sigaradan ne kadar igrendigimi dusundum atlattim)su durumda boyle sigaraya karsi olumlu dusunirseniz birakamazsiniz.
Oncelikle sigara icin arastia yapin size + ve - lerini düşünün sigarayi neden birakmak istiyorsunuz aldiginiz tadi sinirinizi gercekten geciriyormu(sigara krizi mi stresinizi tamamen alip sizi musmutlu bi insan yapmadigina eminim)
Bu halinizfen mutlumusunuz disleriniz sarariyor nefesiniz kokuyor ic organlariniz curuyor kendinizi bir omur boyu boyle mi gormek istiyorsunuz.
Birde paylastigimiz videolari izleyin kararinizi verin sonra kesin olarak birakirsiniz zaten

Çok teşekkürler evet sigaraya bakış açımı değiştirmem lazım. Paylaştığınız videoları nerden izleyebilirim ?

Bırakmaktan korktuğun ve bırakamayacağını düşündüğün için seviyorum zevk alıyorum diyorsun. (her tiryaki gibi) yeter ki bırakabileceğine inan gerisi kolay.

Çok teşekkürler evet sigaraya bakış açımı değiştirmem lazım. Paylaştığınız videoları nerden izleyebilirim ?
'sigarayı beraber bırakalım' konusunun içinde bütün videoları paylaşmıştım ordan izleyebilirsin

Bronşit olmuştu mecbur bıraktı çevresindekiler azaltarak bırak vs dediler ama bir anda bıraktı azaltarak bırakmadı .

Bırakmaktan korktuğun ve bırakamayacağını düşündüğün için seviyorum zevk alıyorum diyorsun. (her tiryaki gibi) yeter ki bırakabileceğine inan gerisi kolay.

Evet malesef.

'sigarayı beraber bırakalım' konusunun içinde bütün videoları paylaşmıştım ordan izleyebilirsin

tamam bakıcam teşekkür ederim

Klasik olacak ama bu konuda deneyimli biri olarak gerçekten bırakmayı istemek lazım. Bahaneleri aklınızdan silin derim çünkü hayat boyu hep bahaneler olacaktır. Hiç kolay değil bir tiryaki için ama bu zorlukları yenmeyi başarmak insana gurur veriyor. Mentollü sigaralar daha çok kendine bağımlı yapar bildiğim kadarıyla. Ben de içmiştim ve aroması, tadı vazgeçilmez bir tatmış gibi geliyordu. Sonra değiştirdim çünkü böyle zevk alırken bırakmak daha zor olurdu.

Burda geçen yıl ''21 gün'' diye konu açmıştım. Şu an arka sayfada. Gün gün yaşadıklarımı yazdım aynen. Sağolsunlar arkadaşlarla birbirimize destek olduk ve günler geçip gitti. Bazen kk ne girdiğimde konuya bakıyorum ve neler yaşamışım, bir daha istesem de başlayamam, bırakmak için bunları yaşamayı göze alamam diyorum.
Umarım siz de başarırsınız. İnanın başlayıp azimli olduktan sonra gerisi geliyor.

Tebrikler.

hahaha ben tüttürüyorum arada sırada ama yine başa sarmaya başlıyorum galiba siz ne yaptınız
Ben devam canim 2 aya yaklaştim neyse bi dahaki sefere tam birakirsin inş en azindan bu süreç senin için bi tecrübe oldu artik ne yapip ne yapmayacağıni biliyorsun

Konunuzu okuyorum, teşekkür ederim.

Ne yaptiniz gun belirlediniz mi kendinize

Hayırr hala bırakamadım ama gün belirleyip burda konu açıcam en kısa zamanda

Herkese çok teşekkürler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…