Yöresel Tarif Şıhıl Mahşi (Dolmaların Şâhı)-Hatay Mutfağından

Yöresel Yemekler
Şıhıl mahşi bunu beklemiyordu yalnız
Çizgiler konusunda emin olamamıştım ama güzel durmuş hep böyleymiş ve böyle olmalıymış gibi.
Ellerine emeğine sağlık
Valla ben de çizgiler kaybolur kızarınca demiştim ama manav kaybolursa getir abla dedi
Çok teşekkür ederim canım

Allahım bu ne sana geliyorum

Kokteyl bardağı gibi çok sevimli duruyorlar ama benim yiyeceğim bir şey değil. Hatay konusunda zaten yemek üzerine ciddi travmalarım var. Et yemeyen biri olarak balayına gittiğim şehirdi, etsiz yemek var mı diye sorduğumuz ustalar; "var ablam olmaz mı, tavuk var kıymalı pide var..." diye sıralamaya başladığında, ölmek istemiştim o an
En son manavdan aldığım taze soğan ve domatesi yol kıyısında bir çeşmede yıkayıp, fırından aldığım ekmekle arabada yemiştim. Ah Antakya, zalım şehir

Ellerinize sağlık, eminim et sevenler için leziz bir yemektir. Görüntüsü çok cici.

Ellerine sağlık canım, konuşturmuşsun kabakları
Kabak fazla sevmesem de çok güzel olmuş, başarılar dilerim

Ellerine sağlık canım, kızarmış olarak hiç yemedim ama çok güzel oluyor gerçekten buYarismada bol şanslar

Ellerine sağlık canım, konuşturmuşsun kabakları
Kabak fazla sevmesem de çok güzel olmuş, başarılar dilerim
Çok teşekkür ederim canım.kabak ben de önceden pek yemezdim şifasindan dolayı alıştım..bu kızarınca iyi oldu yalnız

Ellerine sağlık canım, kızarmış olarak hiç yemedim ama çok güzel oluyor gerçekten buYarismada bol şanslar
Çok teşekkür ederim ben de ilk defa kızarmış dolma yaptım ama lezzeti gerçekten farkettiriyor..sağlıklı olması açısından fırında ön pişirmede denemek lazım..

Yaaa çok şaşırdım.nasik zor olmuştur anlıyorum tavuğu kıymayı etten saymamış ustam o bölgenin yemeklerini çok severim ben.bizim burada daha çok zeytinyağli yogutlu şeyler rağbet görüyor.ben de ilk kez yaptım..
Çok teşekkür ederim bu arada

Ah evet, usta bana "tavuk et değil ki" demişti.
"Tavuk sebze mi?" dedim. Kabustu :)))
O zeytinyağlı yoğurtlu şeyler işte onlara bayılırım. Sanırım başka şehirde ve muhtemelen Ege'de yaşıyorsunuz.
Olsun. Bu tarifiniz sempatik. Sofra için özenen insanlara hayranım. Ben de cacığın üzerine bi yaprak nane koysam, sunum yaptım sanıyorum ama neler varmış neler
Rica ederim, çok selamlar, sevgiler.

Muğla dayız...burada ilk fasulyeyi yogutlu görünce şaşırmıştım ama alışınca hepsi güzel geliyor şimdi.anına bayıldım yalniz sevgiler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…