Yöresel Tarif Şıhıl Mahşi (Dolmaların Şâhı)-Hatay Mutfağından

Yöresel Yemekler
Muğla dayız...burada ilk fasulyeyi yogutlu görünce şaşırmıştım ama alışınca hepsi güzel geliyor şimdi.anına bayıldım yalniz sevgiler
Muğla yöresine özellikle baktım yemek ararken
Hep ot yemekleri ve yoğurtlama ağırlıklı
Yalnız bir ara çıntar göz kırpmadı değil

Doğu ve Güneydoğu Mutfağı gibi yokTabi et, baharat, yağ, sos, hamur işi, bulgur sevenler için
Bizim yeme kültürümüz tamamen sentez yaa
Sanırım yemek yemeği sevdiğimiz için ete, hamura da varız, ota, zeytinyağlıya da.
Malatya nın etle öne çıkmış bir yemeği var mı
Hiç bilmiyorum ama

Bizim yeme kültürümüz tamamen sentez yaa
Sanırım yemek yemeği sevdiğimiz için ete, hamura da varız, ota, zeytinyağlıya da.
Malatya nın etle öne çıkmış bir yemeği var mı
Hiç bilmiyorum ama
Danilo sürekli anlatıyor ya patlıcan tavamız var, kağıt kebabımız var. Her türlü et yemeği yapılır ama bunlar meşhurdur. Kağıt kebabı sade ettir tadı muhteşem

Danilo sürekli anlatıyor ya patlıcan tavamız var, kağıt kebabımız var. Her türlü et yemeği yapılır ama bunlar meşhurdur. Kağıt kebabı sade ettir tadı muhteşem
Hemen google lladım
Patlıcan tava yöresini yazmadan adana olarak çıktı.
Kağıt kebabı bildiğimiz kağıt kebabından farklı görünüyor onu çok merak ettim ve acıktım sanırım

Doğu ve Güneydoğu Mutfağı gibi yokTabi et, baharat, yağ, sos, hamur işi, bulgur sevenler için
Ben et,hamur işi bağımlısıyımdır ama bu tarafta biraz değiştirdim beslenmemi
Özellikle Antep i çok görmek ve yemeklerinden yemek istiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…