Sıkıştım kaldım.. Hayatımın en büyük kararı.

Pardon tekin biri olmadıgına nerden karar verdiniz? Bende zaten diyorum çalışmak için okumicaz okumuş olmak için bişey başarmak için ama bana diyorki benim tek hayalim sensin senin istemedigin birseyi yapmam sen beni hayaline ortak etmeye calısıyorsun diyor
Aferin, adam maşallah süper harika bir koca olur sana sen devam et nikaha da gerek yok zaten hayatiniz harika. Hayallerine adami ortak etme okuyup da napacaksin canim ihtiyacin da yokmus. Okumak nedir ki bu devirde oldukca gereksiz.
İstedigin yorum buydu sanirim. O zaman ben gider. :KK52:

Daha 18 yaşındasın yapma kendine yazik etme güzel kardeşim .

ben bu sene iyi bir puan yaptım istedigim bölüme yarı burslu giriyordum. Ama olmadı istemedi. Acıktan okumayı istemiyorum.
Özelde yüzde elli tıp kazansan ancak iyi bi puan aldım de bence. Özel puanlarına vakıfız ha konu bu değil, ya adamı ikna et ya oku ya evlen. Evlenirsen tutsak olacaksın ama kocanın parası olacak, okursan az da olsa kendi paranı kazanacaksın. Ailene me durumda nasıl yardımcı olrsun herşeyi değerlendir karar ver. Her ne kadar oku desek de hayat bazen zengin kocayı daha iyi sunabiliyo belki o hayırlıdır bilemeyiz

Nerde yiyosunuz yemeği .
Önce kaşıbeyaza ordan drink almaya me dersin diyip reinaya mı gidiyosunuz hergece ?

Katlıyabileceğin tek özellik yanındaki adamın ailesinddn aldığı para olur.

Oku kızım oku ! Senin yaşındakiler üniye gidiyo niye ? Kendini geliştirsin mesleği olsun diye.

O kim oluyoda izin vermiyo giriş çıkış kartın mı senin
Şu zengin koca adaylarından bi tanesi bana denk gelmez de ayda 20 bin yiyen kıza denk gelir :63:

Daha 18 yaşındasın yapma kendine yazik etme güzel kardeşim .

Neistediğini anlamadım.
Okumak istiyomuş ama adamdan vazgeçmiyo adamda izin vermiyo.
Evli hayatı yaşıyolar ama evli değiller.
Aylık 20bin gelir var 20de harcıyolar sma annesi geçim sıkıntısı içinde.

Offf çok şiştim akıllı nesil geliyo Türk kadını aşıyo kendini kimseye minnet etmez dedikçe yok ya daha beter oluyo pesss

Ailen zengin damat sevdasına düşmüş, sen babasız büyüdüğün için ilk bulduğun erkeğe sığınıyorsun, hepsi bu. Arada harcanan senin hayatın. Gencecik bir kız, balkona bile çıkamıyor.

Şimdi ara anneni ve de ki, anne biz yanılmışız, hanlar hamamlar yokmuş bu mallar aslında almanyadaki falanca akrabalarına aitmiş, bunca zamandır arayıp sormadı ama şimdi kesin dönüş yapıp geri alıyor. Bak bakalım ailen orda 1 dk kalmana izin veriyor mu?

Hem madem böyle bir zenginlik var, size dubleks ev bölüp vermek yerine verecek başka evleri yok mu? Veya basıp parayı alsınlar. Bu beni hiç ilgilendirmez ama sana verilen değeri anla diye yazıyorum. Gözlerinde kapama tarzı bir şeysin. Madem zaten okula gitmeyeceksin, evlenmek için neyi bekliyorsunuz ki? Umarım çok geç olmadan orada değer görmediğini farkedersin.

Kızı da sanki kaçırmak istemiyorlar gibi bence bu işte başka bi iş var bu ne imza için erkek kişisinin ailesi de yanıp tutuşuyo sanki

Tabi niye kaçırsınlar dubleks ev var üstkata tık bunları
gelinlikmiş elyaymış takıymış kızı gidip isteyip babasının nazı da yok
niye kaçırsınlar

Kızı da sanki kaçırmak istemiyorlar gibi bence bu işte başka bi iş var bu ne imza için erkek kişisinin ailesi de yanıp tutuşuyo sanki

18 yasinda yeni liseden cikmis saf nereye çeksen gidecek bir kız var ve ailesi de zaten herseye izin veriyor. Daha evlenmeden kizlarinin onlarda kalmasina ayri evde yaşamasina izin veriyorlar. Erkek tarafi zengin olduklarinin farkinda kizin ailesinin maddi gücü olmadigi da biliyor. Birsey olsa kizlarinin ardinda duramazlar zaten o yuzden bizde kalmasina musade ediyorlar diye dusunuyor.
Okuyup okumamasina bile kiz karar veremiyor duygusal laflarla susleyip cocuk seviyorum süsü vererek kizi okuldan vazgeciriyor. Cunku kizin da bu hayattan hoslandiginin farkinda.
O yuzden istedigi kiskancligi yapip kisitlayabiliyor. Hatta artik göz boyama evresini gectikten sonra cocuk ailene sadece misafir gibi gelip gidecez diyebiliyor. Cunku kizin bu hayati parayi sevdiginin de farkinda. Daha 18 yasindaki bir kiz ne kadar mantikli dusunebilir ki. Ama bunlari duymak tabi dogal olarak kizin hoşuna gitmiyor. Erkeğin süslü hayallerine ortak etme gini laflariyla hersey inaniyor. Gercekten uzuldum ama elden ne gelir.

18 yasinda yeni liseden cikmis saf nereye çeksen gidecek bir kız var ve ailesi de zaten herseye izin veriyor. Daha evlenmeden kizlarinin onlarda kalmasina ayri evde yaşamasina izin veriyorlar. Erkek tarafi zengin olduklarinin farkinda kizin ailesinin maddi gücü olmadigi da biliyor. Birsey olsa kizlarinin ardinda duramazlar zaten o yuzden bizde kalmasina musade ediyorlar diye dusunuyor.
Okuyup okumamasina bile kiz karar veremiyor duygusal laflarla susleyip cocuk seviyorum süsü vererek kizi okuldan vazgeciriyor. Cunku kizin da bu hayattan hoslandiginin farkinda.
O yuzden istedigi kiskancligi yapip kisitlayabiliyor. Hatta artik göz boyama evresini gectikten sonra cocuk ailene sadece misafir gibi gelip gidecez diyebiliyor. Cunku kizin bu hayati parayi sevdiginin de farkinda. Daha 18 yasindaki bir kiz ne kadar mantikli dusunebilir ki. Ama bunlari duymak tabi dogal olarak kizin hoşuna gitmiyor. Erkeğin süslü hayallerine ortak etme gini laflariyla hersey inaniyor. Gercekten uzuldum ama elden ne gelir.
Çok çok doğru yazmışsın

Son birşey daha yazıp çekileceğim çünkü sinir oluyorum böyle düşünen genç kızlara. Senden bir yaş küçük kızım var.ben koca buldum ama evlenmeyecegim şimdilik birlikte yaşıyoruz ve çok kıskanç olduğu için (çünkü beni çok seviyor )))okulu da bırakacağım. Ha bu arada balkona bile çıkmama müsadere etmiyor yaaa çünkü beni cokkkk seviyor"dese buyuk konuşmayayım gerekirse elini ayağını bağlar yine gorusturmem o erkek müsveddesi ile.okula gidecek o kadar.O okul bitecek meslek sahibi olunacak!
Nasıl bir ailen var senin?Göz göre göre uçuruma yuvaeliyorlar seni PARA için. Sen çocuksun kanmissin hadi..bir anne buna nasıl izin verir??
Bırak bu sevgili mi kocamı erkek arkadaşmı nisanli mi herneyse onu ve okulunu bitir.yoksa ilerde köpek gibi pişman olacaksın..

Benim..
Aslında bunlar iyi günlerin bunu sende biliyosun iyi dediklerinin gerçek yüzlerini görüyorsun gerçekten ama gerçekten sevgi böyle bişey değil sen kendi hayatını hiçe sayıp bi iki ay sonra hamile kalıp cocuk pışpışlamaya evet diceksin hayatını hiçe saymaya evet diceksin ömrünü bi adamla geçirmek cok zor bunu iyi düşüneceksin ama hayatını kendin kurup kendi paranı kazanıp o güce sahip olunca geriye baktığında ben napmışım diyeceksin gerçekten aşk sevgi cook güzel evet ama bu aşk değil cok geç değil cok zaman kaybetmeden hayatına dön

Ailen nasıl izin verdi ? İnanılır gibi değil .Hadi sen çocuksun diyelim düşünemedim ama annen nasıl evli olmadığın adamla kalmana müsade etti ve ne kadar küçüksün daha 18 yaşındasın .
Mahvetmişsin hayatını .
Gerçekten çok üzüldüm .
Verecek hiç bir tavsiyem yok çünkü yapmayacağını biliyorum.

X