Sıkıştım kaldım.. Hayatımın en büyük kararı.

Benim..
Aslında bunlar iyi günlerin bunu sende biliyosun iyi dediklerinin gerçek yüzlerini görüyorsun gerçekten ama gerçekten sevgi böyle bişey değil sen kendi hayatını hiçe sayıp bi iki ay sonra hamile kalıp cocuk pışpışlamaya evet diceksin hayatını hiçe saymaya evet diceksin ömrünü bi adamla geçirmek cok zor bunu iyi düşüneceksin ama hayatını kendin kurup kendi paranı kazanıp o güce sahip olunca geriye baktığında ben napmışım diyeceksin gerçekten aşk sevgi cook güzel evet ama bu aşk değil cok geç değil cok zaman kaybetmeden hayatına dön

2. Üyeliğin mi?
Kendime nasihat tarzı bir yaklaşım mı?

Mesajlarımızı okuduğunu veya umursadığını bile sanmıyorum ama o kadar büyük hata yapıyorsun ki yazmadan duramadım. En azından benim içim rahat etsin.

Benim kayınpederim de epey epey varlıklı bir insan, senin o ayda yediğinin belki 2 misli geliyor kiralardan. Eşimin kardeşi yok. Bunların tümü bize kalacak. Benim babamın da memlekette zeytinlikleri, yazlığı, lüks bir arabası, devren kirada bir iş yeri, 3 adet de evi var. Biz 3 kardeşiz, ama bölünse bile sırf babamdan kalan bana yeter, kimsenin parasına göz dikmeye ihtiyacım yok, Allahıma bin şükür.

Ama ben çalışıyorum. Hamileyken 32. haftaya kadar ayakta çalıştım. Niye sence? Cevabı sen bulamayacaksın, çünkü yaşın sebebiyle bunlardan bi habersin, ben söyleyeyim. İnsanın alın teriyle kazandığı para bambaşka. Para kazanmanın verdiği özgüven bambaşka. Az bile olsa neye harcayacağına özgürce karar vermek bambaşka. Üretmenn, bir işe yaradığını hissetmenin kendini değerli hissetmenin tadı bambaşka. Yarın ben bu adamdan sıkılırsam, ihanete uğrarsam, şiddet görürsem herhangi bir şekilde ayrılmaya karar verirsem kendi kendime yetebilecek olmanın, güvencemin varlığı paha biçilemez. Maaşım lüks yerlerde yemek yemeye yetmez, lüks kıyafetlere de yetmez. Ancak hayatımı idame ettiririm ama ayrıca gururumu, kendime saygımı korumama yeter. Umarım bunların değerini anladığında çok geç olmaz.

Screenshot_2016-10-01-19-39-53-1.png

Son düzenleme:

Sanmıyorum pray.
Arkadaş çıktılar bak hele.
Nick falan da durumsal.
2. Üyelik bence.
Sen baya akıllı cıktın yaa :)) ikinci üyelik acsam adımı da kendime benzer yapıcak kadar salak degilim. Suan arkadasımla telefondan knusamıyoruz buraya yaz dedim .ok?

Son birşey daha yazıp çekileceğim çünkü sinir oluyorum böyle düşünen genç kızlara. Senden bir yaş küçük kızım var.ben koca buldum ama evlenmeyecegim şimdilik birlikte yaşıyoruz ve çok kıskanç olduğu için (çünkü beni çok seviyor )))okulu da bırakacağım. Ha bu arada balkona bile çıkmama müsadere etmiyor yaaa çünkü beni cokkkk seviyor"dese buyuk konuşmayayım gerekirse elini ayağını bağlar yine gorusturmem o erkek müsveddesi ile.okula gidecek o kadar.O okul bitecek meslek sahibi olunacak!
Nasıl bir ailen var senin?Göz göre göre uçuruma yuvaeliyorlar seni PARA için. Sen çocuksun kanmissin hadi..bir anne buna nasıl izin verir??
Bırak bu sevgili mi kocamı erkek arkadaşmı nisanli mi herneyse onu ve okulunu bitir.yoksa ilerde köpek gibi pişman olacaksın..
Aynen katılıyorum yorum yazma zahmetinden kurtardınız gerçekten.
Bence kimse boşuna uzun uzum yazmasın bu yorumun üstüne sonuçta hatasından vazgeçip o 'çok düşkünüm' dediği ailesinin bile yanlışlarını görür vaziyete gelicek değil konu sahibi. Ve tabiki doğrular ağır geldiği için bize 'kırıcı olmazmısınız lutfen' tribi atıcak.. Gerçekler.Nokta.

Ben buraya bu durumda ne yapabilirim diye yazıyorum. Bunu niye şöyle yaptın ailen şunu niye böyle yapmış. Kınamayamı geldiniz fikir vermeyemi ayıp ya. Bazen insan salak oldugunun farkında olmaz objektif bakınca anlar olabilir. Hakaretle mi derman oluyorsunuz? Olmayın.

Yahu yemeyin bizi :) araftadeğil az önce üye olmuş :) bu konudan sonra :) arkadaş dahi olsanız görüşmüyoruz demeyin :) görüşmeden mi üye adını, konuyu bileceksiniz. :)
Seninle uğraşmicam evet senin dediklerinin hepsi doğru ayrıntı bilmeden yorum yapmak sizin için en mutlu edici şey olmalı senin gibiler cok fazla çünkü

Yahu yemeyin bizi :) araftadeğil az önce üye olmuş :) bu konudan sonra :) arkadaş dahi olsanız görüşmüyoruz demeyin :) görüşmeden mi üye adını, konuyu bileceksiniz. :)
Mune Mune ' ye soralım.
Çok saçma bu konu bu ya.
Ayyy sinirim tepeme çıktı valla billa bak

X