Sıkıştım kaldım.. Hayatımın en büyük kararı.

Bakın şuan çocuk muamelesi yapıyorsunuz ama ben gayet olgun bir insanım 18 yaşında olan kızları 18 e katlarım. Gittigimiz yemek yediğimiz yerler alışverişler vs faturalar bunlar buluyor.
He canım katlarsın. Sen evden çıkabiliyo muydun? Balkona çıkamıyomuş:KK70: laflara bak sen. Anca çakma kocanla çıkar 2 tur atar gelirsin. Adam seni 'kapatma' yapmış eve.

Kendi okuyacağın okulun kararını vereme, ananın evine gideme. Onu bunu katlarım. Tey tey.

2 çocuk doğur da aklın başına gelsin.

Ben hiç bir şey anlamadım yazdıklarından evlilik yok oğlanin evinde kalıyorsun bize ters diyorsun oğlan sizde yatıyor okumak istiyorum diyorsun bu ne evlilik merakı ve yaşın daha onsekiz

Ben hiç bir şey anlamadım yazdıklarından evlilik yok oğlanin evinde kalıyorsun bize ters diyorsun oğlan sizde yatıyor okumak istiyorum diyorsun bu ne evlilik merakı ve yaşın daha onsekiz
Evlilik merakı yok. Bazı şeyleri kaldıramadıgımın farkında vardım eskisi gibi bir hayat istedim ama yok mok dedi

çok tuhaf bir ilişki.. benden sana tavsiye bırak o çocuğu, oku çalış kendi ayaklarının üzerinde dur. daha yaşın çok küçük ne evlenmesi allahın aşkına:KK12: ayrıca birlikte oldunuz diye sakın kendini ona mecbur hissetme..

Terbiyesiz. İnsan kendinde olmayan şeyi görünce böyle fesatlanıyor işte ayıp be
:KK70::KK70::KK70:

İşte sen bu kafada olduğundan bu çocuğu bırakmayacaksın o da senin ağzına s...cak.

Ha bu arada bir şirketim var. 20 binden fazla gelirim var. Senin gibi kendimi paralı erkek bulunca yamamadım.

Pf, benim 20 bin liram var.
Ben fesatlanmıyorum söyleyebilir miyim istediğimi?
Kendine gel. O para senin değil ki ayrıca millete kendinde olmayan diyorsun, ay 20 bin nereden çıktı ayrıca.
20 bin lira mı harcıyorsunuz birlikte?

Heee taşlar yerine oturdu, ananın neden izin verdiği de belli oldu.
Bulmak ve kalaylamak lazım anneni

Çocuk zaten üniye gidersen gözün açılır diye göndermiyor..kendisi eve oturtup kucağına da çocuğu verip gençliğini doyasıya Yaşar elbet olan sana olur..yol yakınken restini çek yoluna bak yoksa ömrün o ailenin hizmetçiliği ile geçer kayınvalidenle muhattap olursun her sorunda da..
Yazık olmuş bu genç yaşında keşke ailen sahip çıksaymış sana da birine daha bu yaşta 'karı' olmasaymışsın..

Cebinde kaç paran var ?
Bir banka hrsabın içinde paraların var mı ?
Buadam sürekli yanında olduğu için parayı çıkartıp ödüyodur.
Bi kavga etseniz yürü git dese dolmuşa binip anacığının evine gidecek paran olmadığına eminim

Ablalarım yardım edin derman olun bana.. O kadar mutsuzum ki. Bu siteyi önceden takip ederdim okurdum yazdıklarınızı,dertlerinizi,öğütlerinizi,fikirlerinizi. Buraya benim de birgün konu açacağım aklıma bile gelmezdi.. Başlıyorum..
Biraz uzun ama kusura bakmayın..
Ben 18 yaşındayım. Annem ve anneannemle yaşıyorum. Babam hayatta fakat baba kız ilişkimiz olmadı senede bir kez memlekete gittiğimizde görüşürdük. Baba tarafım eksik kaldı hep.. Herneyse, ben lise sonun ortasındayken bir çocukla tanıştım. Baktım ki bana ilk görüşten vurulmuş çok iyi davranıyor çok centilmen benimle olmak istediğini söylüyor,bu arada benden 5 yaş büyük. Benimde ilgisi alakası hoşuma gitti görüşmeye devam ettim onunla. Bizim semte yarım saat uzak bi semtte oturuyor. Daha sonra bana dediki bende buradan ev tutayım mı. Yani bizim buralardan, bana yakın olmak için. Bende tamam dedim gittik evi bulduk eşyalarımızı seçtik dizdik evi kurduk. Tamam buraya kadar her şey güzel. Daha sonra ilerleyen zamanlarımızda ben onun ailesiyle tanıştım bende onu annemle ailemle tanıştırdım. Ailesi bana karşı çok sevecen ve iyiydi beni çok sevdiler evlatları gibi davrandılar. Annemlerde onu çok sevdi. Arada ben onlarda kalmaya başladım sonra o da bizde falan filan derken biz her yerde hep beraber kalır olduk hiç ayrılmaz olduk. (Normalde ailem asla böyle bir şeye müsade etmez ama gerçekten çok temiz iyi bir çocuk olduğu için bizide mutlu gördükleri için izin verdiler.)
Daha sonra aileleri tanıştırdık.yine herşey güzel..anlaştılar sorun yok tamam.
Onların büyük bir yazlığı vardı. Ailecek oraya gidelim hem onlarıda kaynaştırırız dedik. Gittik 15 gün kaldık. 15 gün güzeldi fakat son günlerde biraz yanlış anlaşılmalar oldu falan ama büyük şeyler değildi. Herneyse, orda doğumgünümüzü kutladık bana tektaşımı taktı ve ailelerin gözünde biz sözlü nişanlı gibi bir şey olduk. Sevgilimle biz evlenmeyi düşünüyorduk ilk annemler erken merken küçüksün dedi ama biz seviyoruz dedik.. Yazlıktan döndük. Üniversite muhabbeti açıldı. Ben okuma aşkıyla büyüdüm ailem zorluklarla bana baktı büyüttü okuttu üniversiteye hazırladı bende çok okumayı istiyordum sevgilimle biliyordu görüyordu. Daha sonra dediki okumayacaksın. Ben cok kıskancım seni asla tek göndermem bende seninle gelsem bile olmaz yapamam bunu imkansız dedi bende kabullenemedim. Ya okul ya ben dedi. Bende bu seçimi yapmak istemedim onunla gitmek istedim okula. Bu konu böyle askıda kaldı. Bunuda geçelim.. Normalde bi onlarda bi bizim evde kalıyorduk. Geçenlerde bi konu açıldı annesi dediki oğluna senin kalman uygun olmaz işte kaç yaşında erkek adamsın o ne öyle içgüveysi gibi dedi... Onların evi dubleks ikiye bölücekler üst katta biz oturucaz. Yukarının işleri bitene kadar ben dedimki bi annemlerde bi sizde kalalım ki bende alışayım böyle pat diye olmaz dedim hani hemen kopamam. Sonra annesi böyle laflr edince buda bi iki gün sonra başladı ben kalmak istemiyorum rahat olamıyorum yok seni istedigim gibi öpemiyorum rahat yayılamıyorum gibi şeyler demeye. Bu arada 10 gün onlarda kalsak en fazla 3 gün bizde kalıyoduk. Annemlerde özlüyor gelmiyomusunuz diyor gayet normal hakları dimi bende özlüyorum. Bana dediki bizim evimiz var zaten ben sana orda ev açtım bundan sonra orda kalırız annenlerede 2 saat oturmaya gideriz kalkarız yine evimizde yatarız. Annemlere birden onun böyle yapmasına canları sıkıldı şaşırdılar. Sonuçta bizim adetlere geleneklerimize göre bana asla böyle bişeye izin vermezler bize ters ama benim mutlu güvende oldugumu görünce izin verdiler. Ve buna karşılık onlarda benim orda kalmamı beklerler dimi. Yok beyefendi tölerans gösteremiyor. Ben senin kocan mıyım diyor evet öylesin diyorum o zaman karımsan ben nerde sen orda diyor.. Ben büyün kocalık görevlerimi yapıyosam senin herşeyinle ilgileniyosam herkes bizi böyle kabul etcek diyor.Ama annemlerin gözünde evli değiliz diyorum beni ilgilendirmez görecekler diyor.. Herşey bi imzamı diyor.ama ailemin en dogal istegi ne dicekler eşe dosta akrabaya,arıyolar benle konuşmak istiyolar evde yokum diye yalan uyuduruyolar kalıyor diyemiyor annemler.Bana akıl verin ben çok sıkıştım kaldım napıcam ablalarım bu olaylardan sonra düşünmeye başladım bi tarafım diyor git bu sene çalış annenlere bak seneye okula başla oku.ben aileme çok düşkün bi insanım ve onların durumu pek iyi değil geçim sıkıntıları vs. Sevgilimin ailesi cok varlıklı. Ben orda kalırken yediğim yemekte bile keşke annemlerle birlikte yeseydik onlarda olsaydı diye bogazımdan gecmiyor hep onları düsünüyorum. Bana bu kalma konusunda annesi babası ve ogulları baskı yapıyor kadın kocasının yanında olur bilmemne.. Ben kaldıramıyorum. İlişkimize başladık sevdik birbirimizi güzel şeyler yaşadık evlenelim edelim düşünceleri çıktı belki bana kolay geldi toz pembe geldi ama bu tür zorlukları görünce kaldıramadıgımı farkettim.. Onu çok seviyorum. Ama birden herşey böyle oldu hayatım tepetaklak oldu birşeylere alışmaya zorlanıyorum napıcam ben.. Herşeye göğüs gerip evlenecek miyim,yoksa ailemin yanında onlara bakıp içimi rahat ettirip okuyup hayalimimi gerçekleştirecegim..
Bu arada ne bi arkadaşımla görüşüyorum zaten pek yok.. Annemin sosyal medya hesabına benle fotograf koymasına bile kızıyor. Bana çatıyor.aşırı kıskanç bende öyleyim ama o çok sıkarcasına. Birbirimizi tek hicbiyere yollamıyoruz evet kötü bişey ama napalım bende alıştım bu huya. Balkona çıksam kıskanıyor o derece. Şimdi biz kendi evimizde düşünüyoruz napıcaz ne edicez diye aslına ben istiyorumki eskisi gibi ben ailemle kalayım haftanın bi kaç günü yina kalırız birlikte ama yine sevgili gibi olalım şu evlilik ertelensin.. Sonrasıda okul dönemi ne olur bilmiyorum ya of ne olur alıl verin ablalar hayatım boyu kendimi aileme adıycam onlara bakıcam edirm dedim şimdi ben ne yapıyorum.. Huzursuz hissediyorum. Onları bırakmamalıyım. Ama sevgilimde diyorki ya benle böyle yada hiç. Benle sevgili hayatı yaşayamazsın. Yalvarırım yardım edin bi çıkış yolu gösterin bana.
ayrı ev açtı, döşedi, orada burada nikah olmaksızın kalıyoruz, akrabalara yalan söylüyoruz deyince oğlanın zengin olduğunu anladım.
aşık ve zengin erkeği kimse terketmez. ama aşkın ve ailesi seni ailenden koparmak için yavaş yavaş uzaklaşıyorlar. baskıların sebebi bu.
oku. gerçekten seviyorsa bekler. bu ballı kısmeti kaçırmak da olmaz.
ama mutlaka okumalısın. yarının ne getireceği belli olmaz. bugün 20 bin harcarken yarın 20 tl ile yetinmek zorunda kalıyor insanoğlu.

canım benim ne desem bilemiyorum gerçekten..sevmek sevilmek çok güzel birşey tabiki. istediğin şeylerin elinin altında olması vs. bunların hepsi çok güzel. ama bi düşün 18 yaşındasın daha yolun yarısında bile değilsin.hayatında yaşayacağın çok güzel anıların olucak. gelip geçici olduğunu söyleyemem böyle bişeyin ama emin ol ki hayat bu değil kıskançlık senin hayatını zindana çeviricek. gün geçtikçe herşeyi daha çok içine atmaya başlıcaksın dertleşicek kimsen olmicak.ailenden ayrı kalmak sana hergün daha zor gelicek. zamanla onlardan da kopmaya başlıcaksın hayatın sadece sevgilin ve onun ailesinden oluşucak. en ufak şeye itiraz edemiceksin çünkü arkanda sana destek çıkıcak ailenin olmadığını biliceksin. istediğin gibi bi hayatın olamıcak.yarın br gün çocuk doğurucaksın ve hayatının en güzel yıllarını bu şekilde heba ediceksin.yaşıtların hayatını yaşarken sen evinde kocanla çocuğunla oturucaksın. kıskançlık insanın hayatını mahveder çok iyi biliyorum bunu.. bir gün dayanamayıp boşanmak istediğinde kocan buna izin vermicek belki de hayatının sonuna kadar o adamla aynı çatı altında yaşamak zorunda kalıcaksın. kocanın ailesi seni hor görücek belkide yine içine atıcaksın tüm olanları..paylaşıcak kimsen olmicak. hayatını ne kadar böyle devam ettirebilirsin kendine sor bunu. diyelim boşandın kucağında çocuğunla kimse kabul etmicek seni.. yine yalnız başına kalıcaksın. şimdi sadece kendini düşünmek varken o zaman çocuğunuda düşünmek zorunda kalıcaksın. emin ol hayatını kendin kurduğunda hayallerini yaşamaya başladığında bunları sadece birer anı olarak hatırlıcaksın. hayatında seni çok daha güzel seven insanlar çıkıcak karşına.git okulunu oku. o güzel eğlenceli günlerin tadını çıkar. keşke demektense iyiki yapmışım dersin. emin ol hiç kimse hiçbir şey senin hayatından daha önemli değil.. ne olursa olsun kendi ayaklarının üzerinde durmak kadar güzel birşey daha yok bu hayatta.para her şey demek değil emin ol. yaptığın yaşadığın hiçbir şey için kendini suçlama. için her zaman rahat olsun. ve ailenle kimse arasında seçim yapma. sevgili,arkadaş bunlar gelir ama aile asla gelmez ailen bir tanedir seni her şeye rağmen kabul eder. evlilik kolay belkide ama sonrası çok zor eminim..hem aileni hem kendini üzeceğine şimdiden bitir ki kaybedicek zamanın olmasın. ne olursa olsun bu hayatta senden ve ailenden değerli hiçbir şey yok. onlar hayattayken kıymetlerini bil.bir gün bu dünyadan göçüp gittiklerinde ne kadar çok şey kaybettiğini anlarsın,ne kadar hasret kaldığını anlarsın.son sözüm hayatını istediğin gibi yaşa için huzurlu olsun kimseye muhtaç olma...

X