Silikon Protez hakkında bilinmesi gerekenler.

Cicilikiz

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2009
1.972
10
48
Silikon meme sahibi olmak isteyenlerin öncelikle bilmesi gerekenler şu: Silikon protez nedir, ne değildir? Meme içine konulan protezlerin aslında sadece kılıfı silikon. Ancak içinde silikon jel, soya yağı, serum fizyolojik gibi maddeler bulunabiliyor. Günümüzde hala en yaygın olarak kullanılan, içi de silikon olan protezler…

Protezin içindeki sıvılar zamanla kılıftan, gözle görülmeyecek kadar küçük miktarlarda sızıntı yapar. Buna tıp dilinde ‘protez sızıyor’ denir. Bu beklenen, hesaplanan bir durumdur. Sızan sıvı, memede şekil değişikliğine yol açarsa, kişi tekrar ameliyat masasına yatırılır.

Medyada sıkça bazı ünlülerin silikonlarının patladığı haberlerine rastlıyoruz. Uzmanlar, bunun çok zor bir şey olduğunu belirtiyorlar. Silikonun patlaması için ya ameliyat esnasında bir cerrahi aletin silikonu delmesi ya da sonradan ciltte de ciddi bir yaralanmaya neden olacak darpın gerçekleşmesi gerekiyor.

KANSER YAPIYOR MU?
Silikonun kanser yaptığına dair kaygılar kimi çevrelerde devam ediyor. Amerika’da silikon üreten firmalara davalar açıldı. Ancak yapılan araştırmalar bu iddiayı haklı çıkaracak bir kanıta ulaşmadı. Şimdilik silikonun kanser yapmadığı kabul ediliyor.

Peki kim, hangi silikonu seçmeli? Öyle ya, damlası var, damla olmayanı var… Büyüğü var, küçüğü var… Silikonun şekli ve büyüklüğü kişinin cilt ve beden yapısına göre seçiliyor. Özellikle cildi ince ve kuru olan, açık tenli ve zayıf kadınlar çok büyük göğüslere heveslenmemeli. Büyük protezler bu kişilerde zamanla sarkmalara neden oluyor.

EMZİRMEYİ ETKİLEMİYOR
Silikon protezler meme dokusu ya da onun altındaki pektoral kasın altına yerleştirilir. Yani süt üretme yeteneğine sahip meme dokusu protezin üstünde kalır. Böylece süt üretimi de, emzirme de kesinlikle etkilenmez.

Silikon protezlerde ortaya çıkan sorunlar da var. Protezin etrafında zamanla bir kapsül oluşur. Bu, bedenin kendisine yabancı gelen bir cisme karşı gösterdiği doğal bir tepki. Korkulan, bu kapsülün kasılması, büzülmesi. O zaman meme sertleşir, şekil değişikliğine uğrar. Tedavisi de tekrar cerrahi müdahaledir.

Bir proteze biçilen ömür, yaklaşık 20 yıl. Ancak bu süre içinde cilt de, meme de yaşlanmanın etkisi ile sarkacaktır kuşkusuz. Bu nedenle memeye ikinci bir estetik, her halükarda bu süreden önce gerekecek.

İYİ KARAR VERİN
Silikon protez taktırmak, iyi verilmesi gereken bir karar. Çünkü kadın, bedenine, kendisine ait olmayan bir cismin yerleştirilmesine izin verecek. Üstelik de bir yıl sonra silikonlarından vazgeçerse, başka bir sorunla karşı karşıya kalacak. Silikonu alınmış göğüs, ne yazık ki sarkacak. Göğsün silikon öncesi haline dönebilmesi için toparlayıcı ek bir müdahale gerekecek.

Silikon taktırmaya niyetlenen kişi, kendine önce şunu sormalı, “Neden istiyorum?” Gögüsleri küçük ya da şekilsiz olduğu için kendini güvensiz hisseden ve “Kendim için istiyorum” diyenler daha isabetli karar verenler. Başkası için isteyenler var. Kocası, sevgilisi için ya da rekabette olduğu diğer kadınlar için… İşte onlar, içlerinden gelen sese bir daha kulak vermeliler.

ben de silikon taktıracak arkadaslara bi kaç sey söylemek istiyorum 1.protez kasaltına konulacaksa eski haline dönmesine imkan yok bi kere kas kesiliyor ha hayatı yasanmaz kılmaz ama eski saglıgına kavusmaz 2.ameliyat izi sırf rengi görünmese diye düsünmeyin sizin elinize içinde sert bisey varmıs gibi geliyor bu da bedenin eksik gibi hissedilmesine sebep oluyor 3.hadi çıkarmak gerekti yada istediginiz sonucu alamadınız benim gibi çıkarıyım deseniz bi daha ameliyat olacaksınız ve geride sarkmış meme derisi kalacak 4.gögsünüzde yabancı madde oldugu hissi kaybolmuyor yatarken hele kendinizi koyuveremiyorsunuz sahsen ben güvenli olsun diye akıskan olmayan mentor marka protez koydurdum ama sert ve hissediliyor simdilik aklıma gelen olumsuz yönleri bunlar ama su da varki bi kadın kendini memeleriyle tam ve mutlu hissediyor

ben de silikon taktıracak arkadaslara bi kaç sey söylemek istiyorum 1.protez kasaltına konulacaksa eski haline dönmesine imkan yok bi kere kas kesiliyor ha hayatı yasanmaz kılmaz ama eski saglıgına kavusmaz 2.ameliyat izi sırf rengi görünmese diye düsünmeyin sizin elinize içinde sert bisey varmıs gibi geliyor bu da bedenin eksik gibi hissedilmesine sebep oluyor 3.hadi çıkarmak gerekti yada istediginiz sonucu alamadınız benim gibi çıkarıyım deseniz bi daha ameliyat olacaksınız ve geride sarkmış meme derisi kalacak 4.gögsünüzde yabancı madde oldugu hissi kaybolmuyor yatarken hele kendinizi koyuveremiyorsunuz sahsen ben güvenli olsun diye akıskan olmayan mentor marka protez koydurdum ama sert ve hissediliyor simdilik aklıma gelen olumsuz yönleri bunlar ama su da varki bi kadın kendini memeleriyle tam ve mutlu hissediyor

Merhaba siz protezleri ne zaman ve hangi doktora takdırdınız rica etsem bana bu konuda bilgi verebilirmisiniz. Genelde yorumlar iyi yada öyle mi görmek istiyorum bilemiyorum. Çünkü hiç alışamadım diyen yok yada vard yazmıyorlar. Ben 21 Eylül de operasyon için randevu aldım ama hala rahat değilim

teşekkür

ameliyatınızın üzerinden ne kadar süre geçmişti peki hala sertlik devam ediyordu ve de ağrılar?

arkadaslar uzun zamandır kk ya yazmıyordum çünkü biraz hayal kırıklıgı yasadım ameliyatlarımdan ameliyatın üzerinden yaklasık 5 ay gecti silikonlarımı hissettigimi söylemistim aynı sorun devam ediyor bilmiyorum baskaları ne hissediyor ama ben söyle bi avuclayınca kendi yumusak meme dokumun altında sert bi nesne oldugunu hissediyorum bide memelerimi sıkınca kendi meme dokum sekil alıyor protez ise kayıyor lipo sonrası yan basenlerime veda ettim ama benim popomda çok büyük oda gitsin demistim ama ordan 1 gram eksilme yok ve bacak içinde biraz yuvarlak gamze olustu ayakta yokta bagdas kurup uturursan cıplakken belli oluyor size tavsiyem beklentilerinizi cok düsük tutun sonucta allah vergisi olmayınca insan elinden cıkan mutlaka kusurlu oluyor :sm_confused:

ayyyy çok üzücü bişey ya. okadar acı çile,ardından olumsuz sonuç :sinifsinif:

Bunun dogal bir sey olmadigini hepimiz biliyoruz "dogal" sertlik beklemem tabiiki yanlis ama dogal gogus gibi degil dumduz bi cizim var iceride ayakta dogal goruntu isten damla yatakta dogal gogus isteyen yuvarlak taktirsin ama yumusak dogal meme gibi olmasi imkansiz :-)
Beklentiyi olmasi gerekenden fazla tutmak tabii yanlis

Bunun dogal bir sey olmadigini hepimiz biliyoruz "dogal" sertlik beklemem tabiiki yanlis ama dogal gogus gibi degil dumduz bi cizim var iceride ayakta dogal goruntu isten damla yatakta dogal gogus isteyen yuvarlak taktirsin ama yumusak dogal meme gibi olmasi imkansiz :-)
Beklentiyi olmasi gerekenden fazla tutmak tabii yanlis

Kesinlikle haklisin , beklentiyi nekadar az tutarsak okadar mutlu oluruz.ama biz kadinlar hep daha iyisi daha guzeli derken bieksik bulup kafaya takabiliyoruz.

Niye bu denli pişmanlık ?? Ayrıca dr kimdi bence yanlış ameliyat sonucuda olabilir bilmiyorum ama ???

Yumusaklik benim de takintili oldugum bir konu :KK43: senin kac cc ydi? Yontem neydi, dr kim? Biraz detay verebilir misin canim?
yumusaklik istedigim gibi olmazsa cok uzulurum bende...beklentim de cok yuksek bu ameliyattan cunku simdiki.memelerimden esim memnun, ben de mutsuzluktan ölüyorum diyemem ama fazlasında gözüm var

Yumusaklik benim de takintili oldugum bir konu :KK43: senin kac cc ydi? Yontem neydi, dr kim? Biraz detay verebilir misin canim?
yumusaklik istedigim gibi olmazsa cok uzulurum bende...beklentim de cok yuksek bu ameliyattan cunku simdiki.memelerimden esim memnun, ben de mutsuzluktan ölüyorum diyemem ama fazlasında gözüm var

Canim bu ameliyati gercekten isteyip istemedigine karar ver.kendi dusuncen kadar esinin bakisi da onemli bence.ben gercekten kendimi eksik hissediyordum.bunu herkese okadar belli ediyordum ki sonanda ameliyattan vazgectigimde babam cesaret verip gonderdi beni ameliyata.dusun artik.nisanlim zaten buyuk meme hastasi bi adam.kendimi gelinligin icinde dolgun memislerle hayal ettim.nisanlimin haberi yok ama suanki halimi gorupde begenmeyecegini dusunmuorum.hicbir erkek seksi dolgun goguslere yapay da olsa hayir demez.philpsn surecini oku canim.onun eside istememis.ama ameliyattan sonra o bile cok sevmis.

X