kas altı meme silikonu sürecim

Bu sabah uyandığımda memeler küçülmüştü, sanırım ödem gitmiş, 1 kilo fazlam var, o da silikonlar galiba😅
Enfla C'yi 2 tane içtim dün, o mu etkiledi yoksa zamanı mı geldi, baya gitti yani
Ameliyat ve hareketsizliğin etkisiyle vücudumda yumuşama var hala beğenmiyorum kendimi ama göze batan şişlik gitti galiba..
Benim doktorum enfla C için günde bir yazmış.
Üzerinde iki yazıyor, burda da iki tane alındığını okuyunca dün iki aldım.
Ama diyorum ki benim doktorum akıllı kadınmış, birden ödemler gidip de şok olmayayım diye, enfla C'yi bir tane yazmış herhalde 😂
Yavaş yavaş küçülmeye gözüm alışsın🤣
😂😂😂 çok keyifli bir insansınız yorumlarınızı severek okuyorum 😊

Merhaba hepinize geçmiş olsun.İstanbul veya İzmir mi? Hangi doktora operasyon yaptırdınız?

Merhabalar, taktırdığımda hiç bir sorunum olmadı, 3.gün kızlarla dışarda toplandık. hiç ama hiç ağrım olmadı. amaaaaaa 2 gün önce 9 yıllık protezimi çıkartmış bulunuyorum. geberiyorum ağrıdan. Kapsül kaburga kemiklerime yapışmış. 3 saatlik operasyondan sonra kurtulmuşumdur umarım. Dakika sayıyorum şu an ağrı kesici yutmak için. Moral bozucu oldu biliyorum sizin için ancak sonrasında bunlarda yaşanabiliyor. Ben taktırdığıma pişmanım. Umarım siz hep mutlu olursunuz ve herhangi komplikasyon şikayetiniz olmaz. Sağlıkla ve güzellikle kalın

Merhabalar, taktırdığımda hiç bir sorunum olmadı, 3.gün kızlarla dışarda toplandık. hiç ama hiç ağrım olmadı. amaaaaaa 2 gün önce 9 yıllık protezimi çıkartmış bulunuyorum. geberiyorum ağrıdan. Kapsül kaburga kemiklerime yapışmış. 3 saatlik operasyondan sonra kurtulmuşumdur umarım. Dakika sayıyorum şu an ağrı kesici yutmak için. Moral bozucu oldu biliyorum sizin için ancak sonrasında bunlarda yaşanabiliyor. Ben taktırdığıma pişmanım. Umarım siz hep mutlu olursunuz ve herhangi komplikasyon şikayetiniz olmaz. Sağlıkla ve güzellikle kalın
Çıkarınca memelerde sarkma, inme, sönme vb olmuştur değil mi? Nasıl çözdunuz bu durumu?

Merhaba umarım mesajımı gören olur sizlere bir sorum olacaktı ben de silikon taktıracağım ama mentor mu motiva mı arada kaldım yardimci olabilir misiniz

merhaba, 10 nisan 2023 te kas altı 295 cc motiva ergonomix implantlarımı yaptırmış bulunuyorum. 33 yasimda 1.68 boyunda 56 kiloyum. bu tarz forumları okumak bana çok fikir verdi detaylı olarak kendi sürecimi yazmak istedim. Ankarada dr. gözde erten kılıç a yaptırdığım ameliyatım Çayyolu Güven hastanesinde gerçekleşti. bugün 3. günüm. oncelikle eski yuzucuyum omuzlarim ve sirt capim herzaman genisti. daha buyuk cc olabilecegini dusundum fakat omuzlardan ve genislikten ziyade asil onemli olanin meme tabani genisligi oldugunu ogrendim. ameliyat sirasinda 315 cc takmis ve yukarilardan cikinti seklinde tastigini gormus doktorum yerine 295 cc takmis. hic gogsum yok degildi fakat oldukca kucuktu we yapisal olarak ayrikti. tabanim en fazla bunu kaldirmis buyuzden asiri buyuk olsun diye israr edilmemesi taraftariyim onemli olan taşmaması. kas altı silikonlarda kapsül oluşumu orani daha dusuk, ileride yasla beraber deri inceldiginde kilo verildiginde silikonun ceperlerinin hissedilmesi ihtimali cok daha az. fakat agri konusuna tabiki de birazdan deginecegim.. mentor markanin daha iyi we uzun soluklu bir marka oldugunu biliyordum fakat dokusu bana diger hepsinden daha sert geldi. damla modeller yapisini korumasi geregi zaten sert we kas altinda baskilanacagi icin yapisini cok gostermeyeceginden ayakta damla gibi duran yatarken daha top seklini alan motiva ergonomix i tercih ettim. kisa bir oneri ayrintisi ekleyecegim 1.5 senedir duzenli spor salonuna gidiorum we body agirlik cardio calismalarinin tamamini ameliyat gunune kadar yaptim. pektoral kasimi erkek kivamina getirmisim doktorum kasin cok kalindi ayiracagim diye parmagim agridi dedi. duzenli spor yapanlar son bir ay ust bolge agirlik calismalarini durdurup kaslarini yumusatsinlar. simdi ameliyat ve sonra ki 3 gunu anlatacagim. ameliyattan ciktigimda odamda kendime geldim anestezi bende bir yan etki yapmadi. ilk hissettigim duygu basincti ustumde bir beton varmis onu gogus bolgeme baglamislar gibi. asiri bir sislik, tas gibi iki gogus.. uzerimde sporcu sutyeni dedikleri o meshur siyah korse vardi ve onunda uzerinde koltuk altimdan gogus ustunu dolasan bir bandaj ki bu bandaj cok onemliymis (odemin koltuk altina yayilmasini azaltiyor ve silikonun uste ilerme istegini baskiliyor) ben ikinci gun cikardim geri takmam gerekti. bana drenler takilmisti kapsul olusumunu azaltmak, morluk olmasini onlemek ve fazla odemi atmak icin doktorum herzaman dren tercih edermis. ilk gun ameliyat esnasinda yapilan local anesteziler, kasa direkt uygulanan agri kesiciler ve genel anestezinin etkisiyle agrili olsada yari uykulu halde uyuyup uyanarak geciyor. sizi hemsireler birkac saat sonra yurutmeye calisiyor ki ben ilk yuruyuste basarisiz oldum birkac saat sonra tekrar deneyelim dediler. aksam saatlerinde yuruyup corba ictim. yaninizda biri olmali kasigi agziniza siz goturemiyorsunuz, yatakta dogrulamiyorsunuz sirtinizdan ittirmeleri gerekiyor, tuwallette pijamanizi indiremiyorsunuz. ikinci gun sabaha karsi 4 te muthis bir sirt agrisi hissettim ve ilk aglama krizim gerceklesti. sirtimdan ittirdi dogruldum daha cok agladim cunku sanki butun beton one hucum etti.. bir tur yuruyup agri kesici serum esliginde geri yattim. ikinci gun anestezi etkileri gectiginden en agrili gunum we tek agladigim gun ikinci gundu. saat 14.00 gibi hastaneden taburcu oldum. kasislerden ve cukurlardan resmen durarak gecmeleri gerekiyor yoksa o beton yerinde zipliyor gibi oluyor araci kullanacak olana tembihleyin:) ewimdeki yatak zaten hastane odasindakiler gibi kumandayla inip kalkabilen ev tipi sinema izlemeye uygun bir yatakti oyuzden cok isime yaradi ama olmayanlar icin mutlaka hafif dik bir pozisyon seklinde yastiklarla yapilmali. yine oldukca agrili kendim dogrulamadigim, iki buklum yurudugum, kisik kisik nefes aldigim bir gundu.. ikinci gun gogusleriniz sanki boynunuzun hemen altindan basliyormus gibi ve kucuk bi cizik atsak deriye icinden silikon firliyacakmis gibi duruyor.. bu odemlerin etkisi bir aya kadar boyle devam edenler oluyormus. 4 saat arayla birkac kere agri kesici kendim ictim cunku etkisi azalinca agri dayanilmayacak gibi bir hisle beraber nerden de kas altina yaptirdim pismanligi insanda ekstra aglama istegi uyandiriyor. 3. gunumde drenler cikacak diye hevesle gittim pansumana fakat 1 gun daha kalsin dedi yani yarin 4. gunde drenlerim cikacak oncesinde banyo yapabilecegim. korse ve bandaj cok onemli ben ikinci gun korsenin ustundeki baskilayan bandaji cikardigim icin bugun yeniden dolayip taktilar cunku zaten boynumda olan goguslerim neredeyse agzima cikmisti:)) 3. gun kendi disimi fircalama kendim yeme icme pantalon indirip kaldirma gibi seyleri yapabildim. fakat iki buklum yurume olayi devam ediyor. aglarsaniz sadece sinir bozuklugundan olur 3. gunde aci bende aglayacak kadar degildi. kesinlikle tuzsuz yemek yiyin saglikli beslenin odem attirici kortizon ilac veriyorlar ekstra sismeyin. ben yine de bir catlak kremi aldim ilk banyodan sonra surecegim. genel olarak basinc, koltuk altindan kollara yayilan agri, sirt agrisi ve dikis yerleri acisi hissediyorsunuz. odem ve korse birlesince asil dayanilmaz olan tek durum sislik.. umarim herkesin dedigi gibi sonuc tatmin edici olur ve yasamasi cokta kolay olmayan bu acilara deger. kas ustu silikon yaptirip ikinci gun hastane odasi turu yapip makyajla vlog cekenlere cok aldanmamak lazim:) kas alti farkli bir olay gunluk hayatta en cok kullanilan pektoral kasin kesilmesi dikilmesi altina silikon yerlestirilmesi kacinilmaz daha fazla agri ve uzun bir iyilesme surecini beraberinde getiriyor..aci esigi yuksek bir insanim hafif felegim sasmadi degil:)
Merhaba memelerinizin sizi baskılayıp germesi nezaman geçti sanki bedenime sığmıyorlar doktor normal diyor ama sanki hep böyle kalacaklar kas üstü 315 cc motiva oldum 8. Günümdeyim .bu normal mi çok korkuyorum

Merhaba memelerinizin sizi baskılayıp germesi nezaman geçti sanki bedenime sığmıyorlar doktor normal diyor ama sanki hep böyle kalacaklar kas üstü 315 cc motiva oldum 8. Günümdeyim .bu normal mi çok korkuyorum
İlk haftalar gerginlik olması çok normal. Az sabır 😇 zamanla hepsi geçecek.

Benim kas aldı oldu ağrılarım yaklaşık 2 ay devam etti giderek azaldı şuan 5.aydayım ve sıfır ağrı unuttum bile☺️

X