kas altı meme silikonu sürecim

Ödemleriniz ne durumda ben regl oldum bugün ama ona rağmen 62lere düştüm bol su içmeye devam ediyorum zaten başka da elimden bişey gelmiyor şu vaziyette 😄😄
Ben regl sonrası girdim ameliyata, daha var yani ama aynı zamanda doğum kontrol hapı kullandığım için bu ay hapı bırakmadan devam edersem regl olmam, öyle yapmayı düşünüyorum.
Ameliyat günü bile sabah erken saatte almıştım hapımı, alabilirsin demişti doktor, o yüzden hormon düzenim bozulmadan devam ediyor.
Belki de pazar hariç her gün dışarı çıktığım için de ödemler çabuk gitmiş olabilir.
İnsan gün boyu evde yatınca daha hasta hissediyor.
Hastaneden taburcu olurken bile dışarda oturup çay içmiştim ama eve gelmeden daha çok kötü olmuştum o başka😊

Bu sabah uyandığımda memeler küçülmüştü, sanırım ödem gitmiş, 1 kilo fazlam var, o da silikonlar galiba😅
Enfla C'yi 2 tane içtim dün, o mu etkiledi yoksa zamanı mı geldi, baya gitti yani
Ameliyat ve hareketsizliğin etkisiyle vücudumda yumuşama var hala beğenmiyorum kendimi ama göze batan şişlik gitti galiba..
Benim doktorum enfla C için günde bir yazmış.
Üzerinde iki yazıyor, burda da iki tane alındığını okuyunca dün iki aldım.
Ama diyorum ki benim doktorum akıllı kadınmış, birden ödemler gidip de şok olmayayım diye, enfla C'yi bir tane yazmış herhalde 😂
Yavaş yavaş küçülmeye gözüm alışsın🤣
İlahi😂😂 benim memişler halen aynı duruyor ama ne yalan ben de içten içe biraz küçülsünler istiyorum bakalım ilerleyen günlerde belki👀 ödemlerim de yememe içmeme pek dikkat etmememe rağmen gidiyor son 2-3 kilo daha kaldı bakalım, ama dediğiniz yumuşama bende de var ameliyattan önce düzenli spor yapan biriydim ama napalım memelerin hatrına 1 ay sahalardan uzak kalmak gerek😕
Bazen düşünüyorum artıları eksileri hangisi ağır basıyo diye sonra elimle iki kez okşayıp artılarına odaklanıyorum😂

Merhaba ben de daha bugün öğlen kas altı oldum, 230 cc ama benim bahsettiğiniz kadar ağrım olmadı vlog çekmiyorum ama çeksem çekebilirim de hani😃 daha ameliyatın üstünden 2-3 saat geçmişken kalktım yürüdüm, belki cc boyutu küçük diye de olabilir bilmiyorum ama şu an benim için süreç düşündüğümden daha iyi öte yandan ödemler benim de gözümü çok korkuttu, küçük bir boyut takılmama rağmen memelerim ağzına giriyor adeta, yarın taburcuyum direnler de pazartesi çıkacak açıkçası önümüzde ara tatil var diye seçtim bu tarihi evde de bol bol dinlenme fırsatım olur da en azından bayram dönüşü işe rahatça gidip gelecek seviyeye gelirim. İlerleyen günlerde burayı tekrar editlerim, hepimize çok geçmiş olsun❤️
Boy kilo nasıl sizin? Hangi marka ve model tercih ettiniz? Önceki sütyen bedeniniz neydi,yani göğüs dokusu var mıydı?

Boy kilo nasıl sizin? Hangi marka ve model tercih ettiniz? Önceki sütyen bedeniniz neydi,yani göğüs dokusu var mıydı?
Merhaba, 163 58 kiloyum, dikleştirme protez beraber oldum, motiva 230 cc takıldı, kendi meme dokum biraz vardı ama 40 kilo verdiğim için çok sarkmıştı, ben büyüklükten ziyade daha dik memelerim olsun istemiştim, acaba çok mı küçük olur diye endişelerim vardı şu an hayal ettiğimden daha büyük duruyorlar sanırım üst bedenim küçük olduğu için bende büyükmüş gibi duruyorlar gerçi bugün 8. Günüm ilerde ödemler geçince asıl boyutları ortaya çıkar diyorlar bakalım:)

İlahi😂😂 benim memişler halen aynı duruyor ama ne yalan ben de içten içe biraz küçülsünler istiyorum bakalım ilerleyen günlerde belki👀 ödemlerim de yememe içmeme pek dikkat etmememe rağmen gidiyor son 2-3 kilo daha kaldı bakalım, ama dediğiniz yumuşama bende de var ameliyattan önce düzenli spor yapan biriydim ama napalım memelerin hatrına 1 ay sahalardan uzak kalmak gerek😕
Bazen düşünüyorum artıları eksileri hangisi ağır basıyo diye sonra elimle iki kez okşayıp artılarına odaklanıyorum😂
😅😅 Tabi, en büyük artımız memeler, çünkü sporla da elde edilemiyorllar.
Benim de spor salonu üyeliğim var, çok düzenli olmasa da vücudumu sertleştirecek kadar gidiyordum.
Kışın biraz önem vermedim, kollarım, kalça ve bacaklarım hemen yumuşamıştı.
Tabi yaşım da var, 43, şimdi ben de kontrol sonrası en azından bacak ve karın çalışmak için sabırsızlanıyorum.
Bu hafta perşembe kontrolüm var.
Bayram sebebiyle belki de, 15 gün sonra kontrol demişti doktorum, bazıları daha erken çağırıyormuş

Merhaba, 163 58 kiloyum, dikleştirme protez beraber oldum, motiva 230 cc takıldı, kendi meme dokum biraz vardı ama 40 kilo verdiğim için çok sarkmıştı, ben büyüklükten ziyade daha dik memelerim olsun istemiştim, acaba çok mı küçük olur diye endişelerim vardı şu an hayal ettiğimden daha büyük duruyorlar sanırım üst bedenim küçük olduğu için bende büyükmüş gibi duruyorlar gerçi bugün 8. Günüm ilerde ödemler geçince asıl boyutları ortaya çıkar diyorlar bakalım:)
Aslında küçülme olmuyor bence, etrafındaki şişlik gidince birden öyle görünüyor ama göğüs altı ve karındaki şişlikler de gidince yine göğüsler boyutunu belli ediyor.
Bir de vücut alıştıkça kaslar da gevşeyip daha bir öne çıkık şekil oluşuyormuş, bu da yine büyüklük gibi duruyormuş.
Yani ben artık boyuttan endişeli değilim.
Genel dolgunluk, sütyenin içinin dolu olması kesinlikle yetiyor bana

Aslında küçülme olmuyor bence, etrafındaki şişlik gidince birden öyle görünüyor ama göğüs altı ve karındaki şişlikler de gidince yine göğüsler boyutunu belli ediyor.
Bir de vücut alıştıkça kaslar da gevşeyip daha bir öne çıkık şekil oluşuyormuş, bu da yine büyüklük gibi duruyormuş.
Yani ben artık boyuttan endişeli değilim.
Genel dolgunluk, sütyenin içinin dolu olması kesinlikle yetiyor bana
Sizin kaçıncı gününüzdü? Benim bugün 9. Günüm ve 3-4 günden beridir göğüslerimi oynatınca patlayan şeker gibi bir ses çıkıyor, doktorum bunun normal olduğunu söyledi kontrolüm de perşembe günü ama içim de çok rahat değil sizde oldu mu bu durum? Bir de ben öğretmenim yarın işbaşı yapacağım inşallah bir sorun yaşamam uzun süre kollarımı hareket ettirince meme altı dikişlerim çok sızlıyor bu sızlamalar kaç günde geçiyor acaba 👀

Sizin kaçıncı gününüzdü? Benim bugün 9. Günüm ve 3-4 günden beridir göğüslerimi oynatınca patlayan şeker gibi bir ses çıkıyor, doktorum bunun normal olduğunu söyledi kontrolüm de perşembe günü ama içim de çok rahat değil sizde oldu mu bu durum? Bir de ben öğretmenim yarın işbaşı yapacağım inşallah bir sorun yaşamam uzun süre kollarımı hareket ettirince meme altı dikişlerim çok sızlıyor bu sızlamalar kaç günde geçiyor acaba 👀
Merhaba bende öğretmenim 7. Gün iş başı yapmıştım düşündüğüm gibi zorlanmadım sadece 2 hafta kollarımı kullanırken tahtaya yazı yazarken zorlamadım kendimi kolumu kullanabileceğim seviyeden yazmıştım

Merhaba bende öğretmenim 7. Gün iş başı yapmıştım düşündüğüm gibi zorlanmadım sadece 2 hafta kollarımı kullanırken tahtaya yazı yazarken zorlamadım kendimi kolumu kullanabileceğim seviyeden yazmıştım
Ben özel eğitim öğretmeniyim ve öğrencim biraz agresif sinirlerndiği zaman ansızın etrafındakilere vurabiliyor o gözümü korkutuyor sizin ne kadar oldu ameliyat olalı?

Merhabalar İstanbul’da olduysanız ameliyatınızı doktor ismi ve ücretini öğrenebilir miyim

daha uyguna olan arkadaşlar da var İstanbul içinde ben çok Araştırmadım tanınmış doktorları arayınca fiyatlara aman tövbe diyip kendi ilk bulduğum doktora oldum😄

Ben özel eğitim öğretmeniyim ve öğrencim biraz agresif sinirlerndiği zaman ansızın etrafındakilere vurabiliyor o gözümü korkutuyor sizin ne kadar oldu ameliyat olalı?
Anladım ilk zamanlar öğrencinize karşı çarpma darbe olmaması için dikkatli olmanız gerekiyor benim 2 buçuk ay oldu

Bu sesler çok normal, vücutta ödem var. Ödem için doktorum Enfla C önerdi. C vitamini ve ananas içerikli. Hem bağışıklık destekleyici hem ödem atıcı bir hapmış. Dikiş sızlaması 15.günden sonra baya azalıyor. 20.günden sonra çok rahatlamıştım. Şuan 1 ay bitti ve ohhhh be diyorum 😍 zor günler geri de kaldı😍

Bu sesler çok normal, vücutta ödem var. Ödem için doktorum Enfla C önerdi. C vitamini ve ananas içerikli. Hem bağışıklık destekleyici hem ödem atıcı bir hapmış. Dikiş sızlaması 15.günden sonra baya azalıyor. 20.günden sonra çok rahatlamıştım. Şuan 1 ay bitti ve ohhhh be diyorum 😍 zor günler geri de kaldı😍
Çok teşekkürler cevabınız için içimi rahatlattınız❤️

merhaba, 10 nisan 2023 te kas altı 295 cc motiva ergonomix implantlarımı yaptırmış bulunuyorum. 33 yasimda 1.68 boyunda 56 kiloyum. bu tarz forumları okumak bana çok fikir verdi detaylı olarak kendi sürecimi yazmak istedim. Ankarada dr. gözde erten kılıç a yaptırdığım ameliyatım Çayyolu Güven hastanesinde gerçekleşti. bugün 3. günüm. oncelikle eski yuzucuyum omuzlarim ve sirt capim herzaman genisti. daha buyuk cc olabilecegini dusundum fakat omuzlardan ve genislikten ziyade asil onemli olanin meme tabani genisligi oldugunu ogrendim. ameliyat sirasinda 315 cc takmis ve yukarilardan cikinti seklinde tastigini gormus doktorum yerine 295 cc takmis. hic gogsum yok degildi fakat oldukca kucuktu we yapisal olarak ayrikti. tabanim en fazla bunu kaldirmis buyuzden asiri buyuk olsun diye israr edilmemesi taraftariyim onemli olan taşmaması. kas altı silikonlarda kapsül oluşumu orani daha dusuk, ileride yasla beraber deri inceldiginde kilo verildiginde silikonun ceperlerinin hissedilmesi ihtimali cok daha az. fakat agri konusuna tabiki de birazdan deginecegim.. mentor markanin daha iyi we uzun soluklu bir marka oldugunu biliyordum fakat dokusu bana diger hepsinden daha sert geldi. damla modeller yapisini korumasi geregi zaten sert we kas altinda baskilanacagi icin yapisini cok gostermeyeceginden ayakta damla gibi duran yatarken daha top seklini alan motiva ergonomix i tercih ettim. kisa bir oneri ayrintisi ekleyecegim 1.5 senedir duzenli spor salonuna gidiorum we body agirlik cardio calismalarinin tamamini ameliyat gunune kadar yaptim. pektoral kasimi erkek kivamina getirmisim doktorum kasin cok kalindi ayiracagim diye parmagim agridi dedi. duzenli spor yapanlar son bir ay ust bolge agirlik calismalarini durdurup kaslarini yumusatsinlar. simdi ameliyat ve sonra ki 3 gunu anlatacagim. ameliyattan ciktigimda odamda kendime geldim anestezi bende bir yan etki yapmadi. ilk hissettigim duygu basincti ustumde bir beton varmis onu gogus bolgeme baglamislar gibi. asiri bir sislik, tas gibi iki gogus.. uzerimde sporcu sutyeni dedikleri o meshur siyah korse vardi ve onunda uzerinde koltuk altimdan gogus ustunu dolasan bir bandaj ki bu bandaj cok onemliymis (odemin koltuk altina yayilmasini azaltiyor ve silikonun uste ilerme istegini baskiliyor) ben ikinci gun cikardim geri takmam gerekti. bana drenler takilmisti kapsul olusumunu azaltmak, morluk olmasini onlemek ve fazla odemi atmak icin doktorum herzaman dren tercih edermis. ilk gun ameliyat esnasinda yapilan local anesteziler, kasa direkt uygulanan agri kesiciler ve genel anestezinin etkisiyle agrili olsada yari uykulu halde uyuyup uyanarak geciyor. sizi hemsireler birkac saat sonra yurutmeye calisiyor ki ben ilk yuruyuste basarisiz oldum birkac saat sonra tekrar deneyelim dediler. aksam saatlerinde yuruyup corba ictim. yaninizda biri olmali kasigi agziniza siz goturemiyorsunuz, yatakta dogrulamiyorsunuz sirtinizdan ittirmeleri gerekiyor, tuwallette pijamanizi indiremiyorsunuz. ikinci gun sabaha karsi 4 te muthis bir sirt agrisi hissettim ve ilk aglama krizim gerceklesti. sirtimdan ittirdi dogruldum daha cok agladim cunku sanki butun beton one hucum etti.. bir tur yuruyup agri kesici serum esliginde geri yattim. ikinci gun anestezi etkileri gectiginden en agrili gunum we tek agladigim gun ikinci gundu. saat 14.00 gibi hastaneden taburcu oldum. kasislerden ve cukurlardan resmen durarak gecmeleri gerekiyor yoksa o beton yerinde zipliyor gibi oluyor araci kullanacak olana tembihleyin:) ewimdeki yatak zaten hastane odasindakiler gibi kumandayla inip kalkabilen ev tipi sinema izlemeye uygun bir yatakti oyuzden cok isime yaradi ama olmayanlar icin mutlaka hafif dik bir pozisyon seklinde yastiklarla yapilmali. yine oldukca agrili kendim dogrulamadigim, iki buklum yurudugum, kisik kisik nefes aldigim bir gundu.. ikinci gun gogusleriniz sanki boynunuzun hemen altindan basliyormus gibi ve kucuk bi cizik atsak deriye icinden silikon firliyacakmis gibi duruyor.. bu odemlerin etkisi bir aya kadar boyle devam edenler oluyormus. 4 saat arayla birkac kere agri kesici kendim ictim cunku etkisi azalinca agri dayanilmayacak gibi bir hisle beraber nerden de kas altina yaptirdim pismanligi insanda ekstra aglama istegi uyandiriyor. 3. gunumde drenler cikacak diye hevesle gittim pansumana fakat 1 gun daha kalsin dedi yani yarin 4. gunde drenlerim cikacak oncesinde banyo yapabilecegim. korse ve bandaj cok onemli ben ikinci gun korsenin ustundeki baskilayan bandaji cikardigim icin bugun yeniden dolayip taktilar cunku zaten boynumda olan goguslerim neredeyse agzima cikmisti:)) 3. gun kendi disimi fircalama kendim yeme icme pantalon indirip kaldirma gibi seyleri yapabildim. fakat iki buklum yurume olayi devam ediyor. aglarsaniz sadece sinir bozuklugundan olur 3. gunde aci bende aglayacak kadar degildi. kesinlikle tuzsuz yemek yiyin saglikli beslenin odem attirici kortizon ilac veriyorlar ekstra sismeyin. ben yine de bir catlak kremi aldim ilk banyodan sonra surecegim. genel olarak basinc, koltuk altindan kollara yayilan agri, sirt agrisi ve dikis yerleri acisi hissediyorsunuz. odem ve korse birlesince asil dayanilmaz olan tek durum sislik.. umarim herkesin dedigi gibi sonuc tatmin edici olur ve yasamasi cokta kolay olmayan bu acilara deger. kas ustu silikon yaptirip ikinci gun hastane odasi turu yapip makyajla vlog cekenlere cok aldanmamak lazim:) kas alti farkli bir olay gunluk hayatta en cok kullanilan pektoral kasin kesilmesi dikilmesi altina silikon yerlestirilmesi kacinilmaz daha fazla agri ve uzun bir iyilesme surecini beraberinde getiriyor..aci esigi yuksek bir insanim hafif felegim sasmadi degil:)
Bende 6 ay önce kas altı yaptırdım okurken o kadar dejavu oldum ki herkes sanki ufak bir baş ağrısıymış gibi bahsediyordu hep ben acaba sorun bende miydi diye düşünürken yazdıklarınızı okudum. Gerçekten her yiğidin harcı olmayan bir ameliyat hatta ilk günler ben çok pişman olmuştum ağrılarımdan dolayı ama şuan iyi mi diyorum 🥰

X