kas altı meme silikonu sürecim

Kızlar ben de perşembe günü ameliyat oldum. Kasaltı 280 cc arion marka. Hala acı çekiyorum bazıları bir günde taburcu olup işlerine dönüyormuş çok endişeleniyorum o yüzden. Bir de diren çıktıktan sonra göğüslerinizde hassasiyet ve ağrı oldu mu?
Hiç endişelenmeyin çünkü benim de aynı şekilde ağrım kısa sürede geçmedi gerçekten çok zorlandığım bir süreç oldu yalnız değilsiniz :KK43:

Merhaba, benim de 3 hafta oldu yaptıralı kas altı, masaja başladım ama bugün yaparken bi ses geldi anlamadım hiç ve gerildim biraz. Bununla ilgili bilginiz var mı acaba

Merhaba, benim de 3 hafta oldu yaptıralı kas altı, masaja başladım ama bugün yaparken bi ses geldi anlamadım hiç ve gerildim biraz. Bununla ilgili bilginiz var mı acaba
Bana doktorum o seslerin ödemden olduğunu söylemişti benim de 3. Haftam artık gelmiyor öyle ses ama bazen göğsümüzü yoracak hareketler yaptığımızda ödem toplayabilyor tekrar geçen böyle bir olay yaşadım hatta ultrason çekilmek durumunda kaldım belki sizin de ödemden olabilir

Bana doktorum o seslerin ödemden olduğunu söylemişti benim de 3. Haftam artık gelmiyor öyle ses ama bazen göğsümüzü yoracak hareketler yaptığımızda ödem toplayabilyor tekrar geçen böyle bir olay yaşadım hatta ultrason çekilmek durumunda kaldım belki sizin de ödemden olabilir
Teşekkür ederim, öyle oldu sanırım çünkü zaten hala ödemli bi ağrı da olmadı ardından, ultrasonu neden çekildiniz acaba endişelendiğiniz için mi

Teşekkür ederim, öyle oldu sanırım çünkü zaten hala ödemli bi ağrı da olmadı ardından, ultrasonu neden çekildiniz acaba endişelendiğiniz için mi
Evet, geçen hafta tatile gittim ve gün içinde çok hareketli olduğum için özellikle sağ göğsümde çok ağrı oldu kesi yerlerimde şişme oldu kaydı diye çok korktum ertesi gün doktoruma göründüm bi sorun yok ama ultrason çekelim istersen dedi ultrasonda da ödem göründü sadece. Yani hareketli bi yaşamı olan biriyim ve bu süreç beni çok zorluyor açıkçası bazen çok pişman oluyorum yaptırdığıma:/

benim de refakatcim yok zor oluyor mu bu durum
Merhaba benim de refakatçim yoktu ve hastanede hiç sorun yaşamadım zaten hemşireler sürekli geldi odaya yalnızca hastaneden eve dönerken eşyalarımı taksiye taşırken birine ihtiyacım oldu ki hastaneyle ev yakındı benim

6 gun oldu benimde sag meme koltuk altı tarafında şişlik var sol memem çok iyi
Sag mememe bakınca korkuyorum sanki odemmi desem silikon mu inmedi daha

Bende 6 ay önce kas altı yaptırdım okurken o kadar dejavu oldum ki herkes sanki ufak bir baş ağrısıymış gibi bahsediyordu hep ben acaba sorun bende miydi diye düşünürken yazdıklarınızı okudum. Gerçekten her yiğidin harcı olmayan bir ameliyat hatta ilk günler ben çok pişman olmuştum ağrılarımdan dolayı ama şuan iyi mi diyorum 🥰
İzleriniz geçti mi görüntüsü nasıl?

simdi 4. 5. ve 6. gunumu anlatayim.. 4. gunum dren cikma gunuydu amaaaa asil olay banyoooo:)) banyo yapabilmek icin bir silikon ameliyat parasi daha verebilirdim.. cunku geceleri baticon kokusu falan hissediyordum artik. annem yikadi kollarim hala kalkmadigi icin saclarima dogru. iki yanimda drenler annemle donusumlu tutarak yikandim. zaten muthis bir rahatlik geliyor insana. sonra drenleri cikartmak icin yine taksiyle yola koyuldum aman abi kasis var aman abi cukura dikkat seklinde bir yolculuk:) dren cikarken acimiyor fakat ilginc bir his sihirbazlarin agzindan bitmeyen kurdela cikarmasi gibi bisey:)) bana korse ustune takilan gogus ustunu sikan gazli beze benzeyen, dolanan sey yerine daha ergonomik cirt cirtli kemer gibi medikal bir malzeme werdiler ki bu cok daha iyi. ameliyat gunune arabamla gitmistim we hastane cikisi babam beni ewe getirdigi icin arabam hastanede kalmisti. tabi ilk gunler alip kullanmak mumkun degil fakat ogun estetisyenimin kliniginden ewe taksiyle donmek yerine hastaneye gidip arabami aldim korka korka kullandim ama umdugumdan cok daha iyiydi bu bana cok moral verdi we drenler cikmis bir sekilde geri dondum. iyiyim ben falan diye rahatladigim icin ewde biraz fazla hareketliydim ki aksama dogru agri we dikis yerleri sizlamasi hissettim. 5. gun annem gitti kendi evine:)) gunum butun gun ewde gecti ewi supurdum balkonda oturdum rahattim aksam arkadasim geldi uzun sohbetler edebildik hic agri kesici icmedim. 6. gunume yani bugune de guzel uyandim. kuafore gidebildim saclarimi yikatmak icin dren takanlar drenler ciktiktan sonra o kucuk boru kadar deride delik oluyor.. 3 gun beklemek lazim su degmesin diye cunku cikardiktan sonra o deligi dikmiyorlar bantla yapistiriyorlar enfeksiyon kapmamak lazim. starbucksa arkadaslarimin yanina gittim kahve ictim ki icmemek lazim ama ben ictim:) neyse yani agri kesici icmeden guzel bir gundu fakat arkadaslar benim ust kisimlar aslaaa inmiyor cok sis asiri sert uzayli gogsu gibi bir goruntu umutlarimi 1. hafta sonrasina bagladim artik. eczanelerde LIARAC diye bir catlak kremi war mutlaka alip surun hergun ve simdiden.. cilt bir anda cok geriliyor catlamaz demeyin catliyor catlak sahibi cok arkadasim oldu. ilk banyonuzdan sonra mutlaka surmeye baslayin.herkese gecmis olsun simdiden durumunuzu yazin arada bir ben merakli bir insanim:))

Bende 6 ay önce kas altı yaptırdım okurken o kadar dejavu oldum ki herkes sanki ufak bir baş ağrısıymış gibi bahsediyordu hep ben acaba sorun bende miydi diye düşünürken yazdıklarınızı okudum. Gerçekten her yiğidin harcı olmayan bir ameliyat hatta ilk günler ben çok pişman olmuştum ağrılarımdan dolayı ama şuan iyi mi diyorum 🥰
Merhaba, acaba şu an cam silme gibi kolu kaldırarak da yapılan zorlayıcı hareketleri yapabiliyor musunuz ? Ve evet ise ne zamandan itibaren o kadar iyileşebildiniz acaba ?

Merhaba, acaba şu an cam silme gibi kolu kaldırarak da yapılan zorlayıcı hareketleri yapabiliyor musunuz ? Ve evet ise ne zamandan itibaren o kadar iyileşebildini
Merhaba, acaba şu an cam silme gibi kolu kaldırarak da yapılan zorlayıcı hareketleri yapabiliyor musunuz ? Ve evet ise ne zamandan itibaren o kadar iyileşebildiniz acaba ?
Tabiki yapabiliyorum hatta voleybol bile oynayabiliyorum hiçbir sorun yaşamıyorum ilk 2 ay kollarımı fazla kaldırmamaya dikkat ettim ama sonrasında hiçbir sorun yaşamadım

merhaba, 10 nisan 2023 te kas altı 295 cc motiva ergonomix implantlarımı yaptırmış bulunuyorum. 33 yasimda 1.68 boyunda 56 kiloyum. bu tarz forumları okumak bana çok fikir verdi detaylı olarak kendi sürecimi yazmak istedim. Ankarada dr. gözde erten kılıç a yaptırdığım ameliyatım Çayyolu Güven hastanesinde gerçekleşti. bugün 3. günüm. oncelikle eski yuzucuyum omuzlarim ve sirt capim herzaman genisti. daha buyuk cc olabilecegini dusundum fakat omuzlardan ve genislikten ziyade asil onemli olanin meme tabani genisligi oldugunu ogrendim. ameliyat sirasinda 315 cc takmis ve yukarilardan cikinti seklinde tastigini gormus doktorum yerine 295 cc takmis. hic gogsum yok degildi fakat oldukca kucuktu we yapisal olarak ayrikti. tabanim en fazla bunu kaldirmis buyuzden asiri buyuk olsun diye israr edilmemesi taraftariyim onemli olan taşmaması. kas altı silikonlarda kapsül oluşumu orani daha dusuk, ileride yasla beraber deri inceldiginde kilo verildiginde silikonun ceperlerinin hissedilmesi ihtimali cok daha az. fakat agri konusuna tabiki de birazdan deginecegim.. mentor markanin daha iyi we uzun soluklu bir marka oldugunu biliyordum fakat dokusu bana diger hepsinden daha sert geldi. damla modeller yapisini korumasi geregi zaten sert we kas altinda baskilanacagi icin yapisini cok gostermeyeceginden ayakta damla gibi duran yatarken daha top seklini alan motiva ergonomix i tercih ettim. kisa bir oneri ayrintisi ekleyecegim 1.5 senedir duzenli spor salonuna gidiorum we body agirlik cardio calismalarinin tamamini ameliyat gunune kadar yaptim. pektoral kasimi erkek kivamina getirmisim doktorum kasin cok kalindi ayiracagim diye parmagim agridi dedi. duzenli spor yapanlar son bir ay ust bolge agirlik calismalarini durdurup kaslarini yumusatsinlar. simdi ameliyat ve sonra ki 3 gunu anlatacagim. ameliyattan ciktigimda odamda kendime geldim anestezi bende bir yan etki yapmadi. ilk hissettigim duygu basincti ustumde bir beton varmis onu gogus bolgeme baglamislar gibi. asiri bir sislik, tas gibi iki gogus.. uzerimde sporcu sutyeni dedikleri o meshur siyah korse vardi ve onunda uzerinde koltuk altimdan gogus ustunu dolasan bir bandaj ki bu bandaj cok onemliymis (odemin koltuk altina yayilmasini azaltiyor ve silikonun uste ilerme istegini baskiliyor) ben ikinci gun cikardim geri takmam gerekti. bana drenler takilmisti kapsul olusumunu azaltmak, morluk olmasini onlemek ve fazla odemi atmak icin doktorum herzaman dren tercih edermis. ilk gun ameliyat esnasinda yapilan local anesteziler, kasa direkt uygulanan agri kesiciler ve genel anestezinin etkisiyle agrili olsada yari uykulu halde uyuyup uyanarak geciyor. sizi hemsireler birkac saat sonra yurutmeye calisiyor ki ben ilk yuruyuste basarisiz oldum birkac saat sonra tekrar deneyelim dediler. aksam saatlerinde yuruyup corba ictim. yaninizda biri olmali kasigi agziniza siz goturemiyorsunuz, yatakta dogrulamiyorsunuz sirtinizdan ittirmeleri gerekiyor, tuwallette pijamanizi indiremiyorsunuz. ikinci gun sabaha karsi 4 te muthis bir sirt agrisi hissettim ve ilk aglama krizim gerceklesti. sirtimdan ittirdi dogruldum daha cok agladim cunku sanki butun beton one hucum etti.. bir tur yuruyup agri kesici serum esliginde geri yattim. ikinci gun anestezi etkileri gectiginden en agrili gunum we tek agladigim gun ikinci gundu. saat 14.00 gibi hastaneden taburcu oldum. kasislerden ve cukurlardan resmen durarak gecmeleri gerekiyor yoksa o beton yerinde zipliyor gibi oluyor araci kullanacak olana tembihleyin:) ewimdeki yatak zaten hastane odasindakiler gibi kumandayla inip kalkabilen ev tipi sinema izlemeye uygun bir yatakti oyuzden cok isime yaradi ama olmayanlar icin mutlaka hafif dik bir pozisyon seklinde yastiklarla yapilmali. yine oldukca agrili kendim dogrulamadigim, iki buklum yurudugum, kisik kisik nefes aldigim bir gundu.. ikinci gun gogusleriniz sanki boynunuzun hemen altindan basliyormus gibi ve kucuk bi cizik atsak deriye icinden silikon firliyacakmis gibi duruyor.. bu odemlerin etkisi bir aya kadar boyle devam edenler oluyormus. 4 saat arayla birkac kere agri kesici kendim ictim cunku etkisi azalinca agri dayanilmayacak gibi bir hisle beraber nerden de kas altina yaptirdim pismanligi insanda ekstra aglama istegi uyandiriyor. 3. gunumde drenler cikacak diye hevesle gittim pansumana fakat 1 gun daha kalsin dedi yani yarin 4. gunde drenlerim cikacak oncesinde banyo yapabilecegim. korse ve bandaj cok onemli ben ikinci gun korsenin ustundeki baskilayan bandaji cikardigim icin bugun yeniden dolayip taktilar cunku zaten boynumda olan goguslerim neredeyse agzima cikmisti:)) 3. gun kendi disimi fircalama kendim yeme icme pantalon indirip kaldirma gibi seyleri yapabildim. fakat iki buklum yurume olayi devam ediyor. aglarsaniz sadece sinir bozuklugundan olur 3. gunde aci bende aglayacak kadar degildi. kesinlikle tuzsuz yemek yiyin saglikli beslenin odem attirici kortizon ilac veriyorlar ekstra sismeyin. ben yine de bir catlak kremi aldim ilk banyodan sonra surecegim. genel olarak basinc, koltuk altindan kollara yayilan agri, sirt agrisi ve dikis yerleri acisi hissediyorsunuz. odem ve korse birlesince asil dayanilmaz olan tek durum sislik.. umarim herkesin dedigi gibi sonuc tatmin edici olur ve yasamasi cokta kolay olmayan bu acilara deger. kas ustu silikon yaptirip ikinci gun hastane odasi turu yapip makyajla vlog cekenlere cok aldanmamak lazim:) kas alti farkli bir olay gunluk hayatta en cok kullanilan pektoral kasin kesilmesi dikilmesi altina silikon yerlestirilmesi kacinilmaz daha fazla agri ve uzun bir iyilesme surecini beraberinde getiriyor..aci esigi yuksek bir insanim hafif felegim sasmadi degil:)

Kızlar benim 80 gün oldu ameliyat olalı sol göğsümde her şey mükemmel ama sağ göğsümde agri var bir de göğsümü yukarı kaldırdığımda silikon bir yere takılır gibi olup agri yapıyor ve sol göğsüme göre çok az yumuşama var sizde böyle bir sorun yaşayan oldu mu

herkese merhaba arkadaslar bugun 30 temmuz 2023… ben ameliyat olali daha tam 4 ay bile olmadi.. 15. gun bacak antrenmanlarima 30. gunde de ust bolge antrenmanlarima basladim.. temmuz icerisinde 20 gunluk tatilimde bol bol yuzebildim hic zorlanmadan eski yuzucuyum bahsetmistim kelebek stili dahil hicbir agrim olmadi. benim gogusler ilk 2 ay uzayli gogsu gibiydi bilen bilir burda cok yazdim🤣 suan sekilleri cok guzel oturdu. 60 kg lara kadar bench press calismasi bile yapabiliyorum 100 kilo hiptrust kalca hareketleri hicbir sorun yasamiyorum. yeni ameliyat olacaklar ya da henuz rahat hareket edemeyenler endiselenmesinnn🥳🥳 sizler nasilsiniz herkes rahatladi mi memnun musunuz??

Vallahi ben sabah makyaj yaptım, vlog değil ama resim çektim, yazdığınızı okuyunca güldüm😊
Çünkü hastane sürecim çok iyi geçti ama eve geldiğimde ilk günüm fenaydı.
Şu anda bir gece hastanede, bir gece evde evde geçti.
3. Sabaha uyanmış oldum.
Dün bi, böyle mi devam edecek derecesinde ağrı ve baskıdan korkmuş olsam da bu sabaha iyi uyanmış olmanın rahatlığı var.
Çok geçmiş olsun.
Gün gün azalacak sıkıntılarımız.
Kas zarı arası motiva full yapılmış bana, hem sağ göğsümde biraz daha fazla doku olması hem de sağ taraf kemiğin biraz yüksek olması sebebiyle sağ 295 cc, sol 315 cc koyulmuş
Şu anda bile çok doğal bir görünüm var.
Tabi şişlik, gerginlik var ama aşırı büyüklük olmadığı için doğal görünüyor
Slm peki siz amaliyatinizi kas altımi kas üstümü yaptınız bende bu amaliyati yaptırmak istiyorum Dr görüştüm benim derimin gevşek olduğunu söyledi aynı zamanda meme dokum olduğundan dolayı kas üstü yapacağını söyledi fikirlerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum

X