Sisman olmaktan cok ama cok sıkıldım

Bir baslayin her sey corap sokugu gibi gelecek...icinde bulundugunuz ruh hali sizi bir seyler yapmaktan alikoyuyor. Bende ise yarayan yontem porsiyon kucultmek. Mesela asla yarin pazartesi diyete basliyorum, bir kibrit kutusu yagsiz beyaz peynir yiyeyim kafasiyla kilo veremiyorum. Su tuketimimi arttirip porsiyon azalttim, tempolu yuruyuslere basladim, ekmegi kahvaltida ince bir dilim yiyip baska tuketmedim ve hizla kilolarim gitti. Her goren nasil verdinndiye soruyor ama bu saydiklarim disinda ozel bir sey yapmadim. Hamilelikte en son kaci gordugumu inan bilmiyorum, tartilmayi birakmistim.ama uc hanelilerle doguma girdim. Su an 80 kiloyum. Hala uzun bir yolum var ama acelem yok, stres yapmiyorum. Boyum 1.73. 10 kilo daha versem fazlasinda gozum yok :)

Diğer üyeler diyet, zayıflama konularında söylenmesi gerekenleri söylemiş zaten ben ek olarak şunu söylemek istiyorum. Bu pandemi dönemini herkesin aksine zayıflamak için fırsata çeviren bir tanıdığım var. Herkesi şaşırtacak derecede kilo vermişti. Neler yaptığını herkes soruyordu ben çok dikkat etmedim söylediklerine ama aklımda kalanlardan biri yeşil çay içmiş. Diyet yapanlar genelde yeşil çay içer zaten. Baya faydasını gören var.

Merhabalar ben kilo vermeye çalışıyorum ve çok uzun süredir de iştahım yok. Bir günde çok az şey yiyorum diyebilirim. Bugün mesela sabah yarım kase yoğurt ve 3 yemek kaşığı yulaf, öğlen biraz balık ve enginar akşam da bir küçük kase çilek yedim. Ki bu haftasonu yaptığım kendimi şımartma menüsü. Isyerinde günde 1 öğün yiyorum yani. İnsülin direncim mi var nedir anlamıyorum 86 kiloyum yani sürekli az yemeye hareket etmeye çalışıyorum ama gitmiyor kilolar olmuyor yani.

Doktora gitmem lazım belki, sebebini öğrenmem lazım ama doktora gitmek için bile isten izin almak lazım mesela ya, ve benim isten izin alacak bir imkanım bile yok yeni başladım. Bir de mesela sürekli çalışmaktan kendime vakit ayiramamaktan o kadar bıktım ki benim kadar çalışmayan insanları inanılmaz kıskanıyorum. Mesela instagramda gördüğüm güzel kadınları kıskanıyorum diyorum ki ne kadar şanslılar spora gidiyorlar estetik filan yaptırıyorlar çünkü vakitleri var. Hastalıklı bi düşünce biliyorum. Ayrıca kıskanılacak yüzde 1 degil cok zor durumda olan kitleler varken instagram influencerlarini kıskanmak da ne bileyim. Ama arada bu hisler geliyor işte.

Neyse mesela tup mide ameliyatı olmak istiyorum ama bu korona döneminde onu da olamam yani ve de işyerinden izin de alamam. Haftasonu şu an ve rapor yazmam lazım artık bıktım yani. Kilo vermeye vakit ve enerji bulmam biraz vakit harcamam lazım çünkü artık çok bıktım şişman olmaktan aynaya bakasım yok artık. Reformer pilatese yazıldım koronadan dolayı gidemiyorum evde spor yapasım da gelmiyor. Çok sinirleniyorum kendime. Yani ben artık bu kiloda olmak istemiyorum ve bir şeyleri yanlış mı yapıyorum bilmiyorum. Az önce online diyetisyenden randevu aldım evde leslie yapmaya karar verdim. Ama kilo verebileceğime pek inanmıyorum. Güzel ve alımlı bir kadın olmak istiyorum ama yapamıyorum yani beğenmiyorum kendimi bu kiloda. Bilmiyorum içimi dökmek istedim.
Herkes yazmış kan tahlili şart.

Eklemek istediğim vücut yiyecek ax geldiği zaman aldığını depolarmış. Sağlıklı yiyeceklerin miktarını artır

Belki de yetersiz beslenmekten kan değerlerin düşmüştür. Saç dökülmesi bu yüzden de olabilir

Merhabalar ben kilo vermeye çalışıyorum ve çok uzun süredir de iştahım yok. Bir günde çok az şey yiyorum diyebilirim. Bugün mesela sabah yarım kase yoğurt ve 3 yemek kaşığı yulaf, öğlen biraz balık ve enginar akşam da bir küçük kase çilek yedim. Ki bu haftasonu yaptığım kendimi şımartma menüsü. Isyerinde günde 1 öğün yiyorum yani. İnsülin direncim mi var nedir anlamıyorum 86 kiloyum yani sürekli az yemeye hareket etmeye çalışıyorum ama gitmiyor kilolar olmuyor yani.

Doktora gitmem lazım belki, sebebini öğrenmem lazım ama doktora gitmek için bile isten izin almak lazım mesela ya, ve benim isten izin alacak bir imkanım bile yok yeni başladım. Bir de mesela sürekli çalışmaktan kendime vakit ayiramamaktan o kadar bıktım ki benim kadar çalışmayan insanları inanılmaz kıskanıyorum. Mesela instagramda gördüğüm güzel kadınları kıskanıyorum diyorum ki ne kadar şanslılar spora gidiyorlar estetik filan yaptırıyorlar çünkü vakitleri var. Hastalıklı bi düşünce biliyorum. Ayrıca kıskanılacak yüzde 1 degil cok zor durumda olan kitleler varken instagram influencerlarini kıskanmak da ne bileyim. Ama arada bu hisler geliyor işte.

Neyse mesela tup mide ameliyatı olmak istiyorum ama bu korona döneminde onu da olamam yani ve de işyerinden izin de alamam. Haftasonu şu an ve rapor yazmam lazım artık bıktım yani. Kilo vermeye vakit ve enerji bulmam biraz vakit harcamam lazım çünkü artık çok bıktım şişman olmaktan aynaya bakasım yok artık. Reformer pilatese yazıldım koronadan dolayı gidemiyorum evde spor yapasım da gelmiyor. Çok sinirleniyorum kendime. Yani ben artık bu kiloda olmak istemiyorum ve bir şeyleri yanlış mı yapıyorum bilmiyorum. Az önce online diyetisyenden randevu aldım evde leslie yapmaya karar verdim. Ama kilo verebileceğime pek inanmıyorum. Güzel ve alımlı bir kadın olmak istiyorum ama yapamıyorum yani beğenmiyorum kendimi bu kiloda. Bilmiyorum içimi dökmek istedim.
Diyetisyen e gidin. Tahliller yapılsın gerekli ölçümler yapılsın. Daha sonraki tandevular için online devam edebilirsiniz. Tüp mide ameliyatı için kilon az geldi bana. Diyetle çok güzel kilo verebilirsiniz. Ama önce doktor değerlendirmesi lazım. Doğru beslenme listesi ile çok güzel kilolar verirsin. Ben kendim diyet yaparken hem de spora gidiyordum. Haftada bı kilo veriyorum. Diyetisyen e başladım. İlk hafta üç kilo verdim. Listeye uyamadigim zaman bile en az bı kilo gidio. Senin metebolizbana göre senin hayat tarzına en uygun listeyi hazırlıyor.

X