Sisman olmaktan cok ama cok sıkıldım

En buyuk kk

Guru
Kayıtlı Üye
18 Mart 2013
3.417
10.984
Merhabalar ben kilo vermeye çalışıyorum ve çok uzun süredir de iştahım yok. Bir günde çok az şey yiyorum diyebilirim. Bugün mesela sabah yarım kase yoğurt ve 3 yemek kaşığı yulaf, öğlen biraz balık ve enginar akşam da bir küçük kase çilek yedim. Ki bu haftasonu yaptığım kendimi şımartma menüsü. Isyerinde günde 1 öğün yiyorum yani. İnsülin direncim mi var nedir anlamıyorum 86 kiloyum yani sürekli az yemeye hareket etmeye çalışıyorum ama gitmiyor kilolar olmuyor yani.

Doktora gitmem lazım belki, sebebini öğrenmem lazım ama doktora gitmek için bile isten izin almak lazım mesela ya, ve benim isten izin alacak bir imkanım bile yok yeni başladım. Bir de mesela sürekli çalışmaktan kendime vakit ayiramamaktan o kadar bıktım ki benim kadar çalışmayan insanları inanılmaz kıskanıyorum. Mesela instagramda gördüğüm güzel kadınları kıskanıyorum diyorum ki ne kadar şanslılar spora gidiyorlar estetik filan yaptırıyorlar çünkü vakitleri var. Hastalıklı bi düşünce biliyorum. Ayrıca kıskanılacak yüzde 1 degil cok zor durumda olan kitleler varken instagram influencerlarini kıskanmak da ne bileyim. Ama arada bu hisler geliyor işte.

Neyse mesela tup mide ameliyatı olmak istiyorum ama bu korona döneminde onu da olamam yani ve de işyerinden izin de alamam. Haftasonu şu an ve rapor yazmam lazım artık bıktım yani. Kilo vermeye vakit ve enerji bulmam biraz vakit harcamam lazım çünkü artık çok bıktım şişman olmaktan aynaya bakasım yok artık. Reformer pilatese yazıldım koronadan dolayı gidemiyorum evde spor yapasım da gelmiyor. Çok sinirleniyorum kendime. Yani ben artık bu kiloda olmak istemiyorum ve bir şeyleri yanlış mı yapıyorum bilmiyorum. Az önce online diyetisyenden randevu aldım evde leslie yapmaya karar verdim. Ama kilo verebileceğime pek inanmıyorum. Güzel ve alımlı bir kadın olmak istiyorum ama yapamıyorum yani beğenmiyorum kendimi bu kiloda. Bilmiyorum içimi dökmek istedim.

Direncli kilo vardir,genlerden gelen.bu grup daha zor verir.Belki hormoneldir.Anti-kort kullaniyorsan oda vermeyi zorlastirir.
Diyeti de hizli kilo vermek icin en dusuk kaloriden baslatma.Once sevie 5 ,sonrasinda 4 en sonunda da 1 olarak devam ettir
Fazla kiloluysan mutlaka sporla destekle,aksi halde birde deri ameliyati gerceklesebilir.
Bence stres seninkisi,sıkılmıslık.Masa basi isene alismissan o da aldirir.

O kadar az yediğinde metabolizmanı hepten yavaşlatıyor olabilir misin?
Biz şişmanların bünye yemeye alışık ve yememek hepten depolama moduna sokabilir vücudu.
Ha bilgili miyim, değilim.
Diyetisyen güzel çözüm olmuş.
Umarım en çok kendini sevdiğin, en mutlu olduğun kilona çabucak ulaşırsın.

32 yaşım boyum 163. Tipim şu.

Eklentiler

• 20210518_012208.jpg
    20210518_012208.jpg
    82 KB · Görüntüleme: 727
Merhabalar ben kilo vermeye çalışıyorum ve çok uzun süredir de iştahım yok. Bir günde çok az şey yiyorum diyebilirim. Bugün mesela sabah yarım kase yoğurt ve 3 yemek kaşığı yulaf, öğlen biraz balık ve enginar akşam da bir küçük kase çilek yedim. Ki bu haftasonu yaptığım kendimi şımartma menüsü. Isyerinde günde 1 öğün yiyorum yani. İnsülin direncim mi var nedir anlamıyorum 86 kiloyum yani sürekli az yemeye hareket etmeye çalışıyorum ama gitmiyor kilolar olmuyor yani.

Doktora gitmem lazım belki, sebebini öğrenmem lazım ama doktora gitmek için bile isten izin almak lazım mesela ya, ve benim isten izin alacak bir imkanım bile yok yeni başladım. Bir de mesela sürekli çalışmaktan kendime vakit ayiramamaktan o kadar bıktım ki benim kadar çalışmayan insanları inanılmaz kıskanıyorum. Mesela instagramda gördüğüm güzel kadınları kıskanıyorum diyorum ki ne kadar şanslılar spora gidiyorlar estetik filan yaptırıyorlar çünkü vakitleri var. Hastalıklı bi düşünce biliyorum. Ayrıca kıskanılacak yüzde 1 degil cok zor durumda olan kitleler varken instagram influencerlarini kıskanmak da ne bileyim. Ama arada bu hisler geliyor işte.

Neyse mesela tup mide ameliyatı olmak istiyorum ama bu korona döneminde onu da olamam yani ve de işyerinden izin de alamam. Haftasonu şu an ve rapor yazmam lazım artık bıktım yani. Kilo vermeye vakit ve enerji bulmam biraz vakit harcamam lazım çünkü artık çok bıktım şişman olmaktan aynaya bakasım yok artık. Reformer pilatese yazıldım koronadan dolayı gidemiyorum evde spor yapasım da gelmiyor. Çok sinirleniyorum kendime. Yani ben artık bu kiloda olmak istemiyorum ve bir şeyleri yanlış mı yapıyorum bilmiyorum. Az önce online diyetisyenden randevu aldım evde leslie yapmaya karar verdim. Ama kilo verebileceğime pek inanmıyorum. Güzel ve alımlı bir kadın olmak istiyorum ama yapamıyorum yani beğenmiyorum kendimi bu kiloda. Bilmiyorum içimi dökmek istedim.
Aralıklı oruç yapmayı deneyin. Ben instagramda dr rengin börekçi’yi takip ediyorum. Oradan bilgi edinebilirsiniz.

86 kilo için ameliyata riske deger mi?
😦
Once kilo vermenizi engelleyen bir sorun var mi doktora gidip ogrenin mutlaka ve once onu ortadan kaldirin boşuna kurek cekip moraliniz bozulmamiş olur.

İlla spor salonuna gitmek gerekmiyor. Hastaliktan beri ben de gitmiyorum ama hemen hemen hergun spor, yoga yapiyorum kilo verme gibi bir hedefim olmadigi halde aksatmiyorum.
Takvimim var duzenli olarak işaretliyorum. İlla başinizda bir hoca ile spor salonunda olmaniz gerekmiyor birseyler için evde de verebilirsiniz.

Evet doktora gitmem lazım ama o bile gözümde o kadar büyüyor ki. Bir de haftasonu sokağa çıkma yasağı var haftaici ise her gün bir isim var asla izin alamam.

Az yemek metabolizmayı yavaşlatıyor. Bir zaman sonra vücut kendini korumaya çekiyor ve zayıflamıyorsunuz. Yoksa bu kadar az yemeğe 40 kg olmanız lazım.

Allah korusun ciddi bir sağlık probleminiz olabilir. İş yerinizden bir gün izin alsanız batmazlar. Bu sizin yasal hakkınız. Robot değilsiniz. Devlet hastaneleri rapor veriyor. Ablam beni darp etmişti. Psikolojim iyi değildi. Psikiyatriden 1 hafta izin aldım.

Evimizde bir eşya bozulunca hemen tamirciye götürüyoruz ama söz konusu kendimiz olunca ihmal ediyoruz. Bu meseleyi rica ediyorum ertelemeyin. Bu hayatta önce siz geliyorsunuz. Kendinize değer verin. 🌺

merhaba, öncelikle üç aylık şeker ve insülin direnci bakıldıktan sonra vücut kitle endeksine göre matofin başlayabilirsiniz. Bugün yediklerinizi saymışsınız, çilek =glukoz meyve saat 5ten sonra tüketilmemesi gerekir. Diğer öğünler harika, meyveyi, öğle arasına sıkıştırarak en geç saat 17.00de yemek yemeyi kesip aralıklı açlık modelini bir hafta denerseniz, değişikliği örecek ve daha çok motive olacaksınız. sevgiler

X