Siz olsanız napardınız?

Alkol bağımlısı ama sarhoş olmuyor asla alkol onun için su, kola gibi bir şey olmuş. İnsan olarak mükemmel biri her kadının isteyeceği tarzda evde her işe yardım eder. Bazen o yapar yemekleri, çocuğa da bakar. Ama babasının da bu durumda olduğunu öğrendikten sonra kafam allak bullak oldu. Maalesef benim de ailem yok. Ana baba ayrı, anneyle görüşmüyoruz babam da bipolar bozukluk hastası babannemle yaşıyor. 2. Evlilik yapma konusunda evet haklı olabilirsiniz ama koca delisi olduğumdan değil sığınacak birine ihtiyacım olduğumdan yaptım. Ki 4 sene sonra açıkçası sürpriz şekilde hamile kaldım. İsteyerek değil, spiral kaydığından hamile kalmışım, düşük yapıyorsun dendi ama baktık ki düşmemiş 😒 o vesileyle doğdu 2.ci. isteyerek olmadı...
Ya siz nasıl evlilikler yapıyorsunuz böyle? Ailesini tanımadığınız üstelik alkolik adamın aşkından ölün bitin yine de çocuğu nasıl böyle ortama sokuyorsunuz? Sizin 7 yılda göremediğinizi ben 1 dk içinde gördüm. Rahatlığınız umarsızlığınız şok etti beni. Söz vermiş alkolü bırakacak diye. Eniştem kaç kere alkolü bıraktım dedi artık saymıyoruz bile. Adam birayı içkiden saymıyor hala içiyor hem de geceleri altına kaçıracak kadar.

Elin sarhoş pisliğine nasıl çocuk emanet ettiniz, yetmedi ikinciyi yaptınız. Benim 16 yıllık kocam bugün alkolik seviyesinde içmeye başlasın, ilk yapacağım şey kızlarımdan uzak tutmak olur. Kendi öz babalarına bile acımam güvenmem bağımlıysa. Kızınıza bağırırken hiç rahatsız olmadınız mı, yazık değil mi çocuğa? Siz yokken itip kakmadığını nereden biliyorsunuz?

Sizin gibilere en büyük ceza kocasız kalmak. Ne olursa olsun, isterse dünya yansın ama o koca dursun değil mi?
Daha çok şey yazardım da değmez kendimi kötü hissetmeme.

adam yıllarca ilk eşinizden olan çocuğuna kötü davranmış bağırmış durmuş 10 gündür düzelmiş sizinde şimdi aklınıza geldi ne yapacağım demek yani. kızınıza bağırıp dururken kapı önüne koymadığınız adamı şimdi niye beğenmiyorsunuz anlamadım.

Şartlar bunu yapmamı gerektirdi, isteyerek olmadı 2. Çocuk zaten Rabbim vermiş ömrünü düştü sanırken tutunmuş meğer... Hatalı olduğumun farkındayım ama yapabileceğim hiçbirşey yoktu daha toydum 23 yaşında idim. Şu an 30 yaşındayım. Çevremdekiler düzelmek çabaladığını söylüyor. Bunu ancak zaman gösterir. Ben çocukluktan beri sevgi yoksunu büyüdüm tek istediğim sevilmekti inanın. Şu an hayata çok farklı bakıyorum. Benim yerimde olan biri yediğim önümde yemediğim arkamda diyerek susup devam ettirir çünkü çoğu kişi böyle. Aldatma deseniz yok evden işe işten eve arkadaşları haftasonu çağırır asla gitmez bizimle vakit geçirir. Ama işte benim istediğim hayat bu değil. Maneviyat önemli benim için maddiyat değil. Babanneme göre adam sana prensesler gibi bakıyor daha ne istiyorsun diyor. Çünkü hayat şartlarım çok çok iyi. Huzursuzluk yok. Maddi sıkıntım yok. 😞
Sen sadece kendini ve keyfini düşünmüşsün o kız evladını asla düşünmemişsin, düşünsen böyle bir adama kızını teslim etmezdin , bak benim annem de 3 çocukla ortada kaldı ama gidip pislik bir adamı bize baba yapmadı, evlenmeyince ölmüyor insan açta kalmıyor, evlenmek yerine çalışıp düzgün bir hayat kurabilirdin hadi diyelim ille evlenmek istedin ne diye sarhoş adamı tercih ettin , o kız çocuğu nasıl güvende olacak o adamla ..

Neden konu açıyorsunuz
Belki düzelir diye bile düşünmemiştir.kimse saf değil.herkes neyin ne olduğunu biliyor.burada tepki çekmek istemeyen hemen sallıyor yok kazayla, yok korunarak, yok beni kandırdı, yok söz verdi.basbaya koca meraklısı bir kadın var karşımızda.erkek olsun, boşta kalmayayim da diyor işte.durum bu.bari benim gibi açıksözlü olun.herkes kaçak dövüşüyor.evet ben boşta kalmak istemiyorum, hayatımda erkek olmayınca kendimi çok boşlukta hissediyorum, hatalı davranabiliyorum deyin.en azından arkasında durun.
Ferhans bu konu için bu sefer seni tutan yok. Yürüye dur. Benim çoluk çocuğum var büyük konuşmak istemiyorum sen gir sağlı sollu.

Sen sadece kendini ve keyfini düşünmüşsün o kız evladını asla düşünmemişsin, düşünsen böyle bir adama kızını teslim etmezdin , bak benim annem de 3 çocukla ortada kaldı ama gidip pislik bir adamı bize baba yapmadı, evlenmeyince ölmüyor insan açta kalmıyor, evlenmek yerine çalışıp düzgün bir hayat kurabilirdin hadi diyelim ille evlenmek istedin ne diye sarhoş adamı tercih ettin , o kız çocuğu nasıl güvende olacak o adamla ..
Koca delisi bu tipler yüzünden zaten olan çocuklara oluyor tam çıldırmalık konu valla ya.
Bunlar ancak üremeyi bilirler birde başlarında koca olsun taştan olsun.
Hala daha gelmiş utanmadan alkolik kocasını övüyor.
O kız çocuğunu keşke alsalar bu kadının elinden.

Koca delisi bu tipler yüzünden zaten olan çocuklara oluyor tam çıldırmalık konu valla ya.
Bunlar ancak üremeyi bilirler birde başlarında koca olsun taştan olsun.
Hala daha gelmiş utanmadan alkolik kocasını övüyor.
O kız çocuğunu keşke alsalar bu kadının elinden.
Kemalim yapmaz vakası işte, uçkur derdine düşüp evlenmeyi bilirler anca , kıçına güvenip çalışıp çocuğuna düzgün bir hayat vermek zor çünkü, o evlada ne olmuş neler yaşıyor umrunda dahi değil, o pis sarhoş kızına bişey yapsa ne olacak , hoş yapsa bile yine kocam der bu tipler ,bari üremesin artık, ben 2 yıl akla karayı seçtim çocuk yapmalı miyim acaba yetebilir miyim evladıma diye , bunlar nasıl anne daha doğrusu nasıl insan aklım almıyor doğrusu...

İzin vermiyor ki eşim, ben çalışmak istiyorum zaten. Küçük kızım 3.5 yaşında. Bakacak kimse yok, okula da gitmek istemiyor 🤕
Eşiniz çalışmanıza izin vermiyor, anneniz ve abiniz boşanmanıza izin vermiyor…
Bunlar sizin için geçerli mazeretseler ne konu açın ne de şikayet edin.
Devekuşuna uç demişler ben deveyim demiş, koş demişler ben kuşum demiş misali yaşamaya devam edin.

Merhabalar Herkese, 7 yıldır evliyim ve bu 2. Evliliğim... Eşimle aramızda 11 yaş var, kendisi alkolik ve bunu kabul etmiyor. Evlenmeden önce söz verdi bırakacağına ama bırakmadı.Evlendiğim günden beri bekar hayatı devam ediyor resmen, benimle hiçbirşey paylaşmıyor, sohbet etmiyor.Elimi asla tutmaz. Seni seviyorum demez. Gece sarılmayı bile istemiyor uyuyamıyorum diyor. Ailesiyle görüşmüyordu neden görüşmediğini dahi bilmiyordum kayınvalidem vefat edene kadar... Ve şimdi öğrendim ki babası da aynı şekilde imiş alkol ve kumar bağımlısı... Uzun zamandır üstünü kapadığım bu konular maalesef artık kapatılamaz duruma geldi. İlk evliliğimden olan kızıma bağırmaya ve kötü davranmaya başladı.Bu benim canımı yakıyor artık. Öfke problemin var dedim zorla psikiyatriye götürdüm ama doktora ben iyiyim demiş, haliyle doktorda kendinde problem görmeyen kişiye yardım edemem diyerek gönderdi. 2. Çocuğumu 4 yıl sonra kaza sonucu oldu ama kendi çocuğu olduktan sonra az da olsa değişti bazı hareketleri... Diğer kızıma çok iyiydi ama artık bağırıp çağırıyor ara sıra. Ve bu kızım ona baba diyor kendi babası arayıp sormuyor bile. 2 aydır cidden kafam çok karışık ne yapsam bilemiyorum. Kendide farkında durumun ve ne hikmetse 7 yıldır yapmayan ben gösteremiyorum diyen adam şimdi yani 10 gündür hepsini yapmaya başladı. Böyle yapması kafamı daha da karıştırdı madem yapabiliyordu neden benden sakındı hepsini... Daha önce yapamıyorum diyen adam ne oldu da yapmaya başladı birden. Alkolü de bıraktı 10 gündür içmiyor. Gözüm hep üstünde ama biliyor. Yerimde olsaydınız napardınız? Fikirlerinize ihtiyacım var, belki benim göremediğim bazı konuları görürsünüz sizler... Şimdiden teşekkürler 🥺
nerden buluyorsunuz böyle alkolik adamları, evlenmeden önce hiç mi sormuyorsunuz tanımıyorsunuz kendinize zaman vermiyorsunuz, sonra gelip burada kocam alkolik bana değer vermiyor diyorsunuz, kısaca hakediyorsunuz herşeyi

Destek olanın yoksa zaten boşanma. İki çocukla sersefil oldugunla kalırsın. Şiddet aldatmada yok diyorsun. Kurtlanma durduk yere

X