Sizce eşimin ailesine haksızlık mı ediyorum

İnsanlar artık,karı koca çalışsalarda ay sonunu borçsuz,harçsız,kredi kartına yüklenmeden getirirlerse kendilerini şanslı sayıyorlar.Kaldı ki,bu ekonomi de birikim yapılıp bir de araba alınacak🙄Maaştan para biriktirerek ev,araba alma dönemi bitti artık maalesef.Aksini iddia edenin ya yan geliri,ya da aile desteği vardır,net.
aynen öyle gerçekten bravo babam alırsa benim de arabam olurdu :KK70:

y
Nerde bu araçlar peki, o paraya sadece 15-20 yaşında, şehir içinde anca giden, motoru ölmüş arabalar geliyor. Yüzüne bakılır arabalar en az 500.000tlden başlıyor. Şu yazdığınız hiç doğru değil.
yo gayet de yakınlarımdan o fiyatlara mis gibi araba alanlar var asıl sizin yazdığınız doğru değil, 500 bin liralık araçla tabiki bir olmaz ama ortalama bakarsak yeterli oluyor

ben Antalya'da yaşıyorum, kiraların en uçuk olduğu, dolar bazında ödendiği yerde

Eee sonuç olarak da Antalya'nın nüfusu oldu mu en az %50 Rus yani yani ellerinde dolar olan insanlar ... Ben yılbaşında bir beldeye otele tatile gittim, sokakta koşu yapan 2 Rus delikanlı, parkta güneşim tadını çıkaran Rus aile, yürüyüş yapan Rus hanım teyzeler ... bizimkiler de otelde çalışıyorlardı işte, öyle eğlenecek vakitleri falan yoktu. Dönüşte Antalya'dan geçtik otobanda tonla yabancı plakalı araç içlerinde sarı oğlanlar, sarı kızlar.
Bizim gariban kiracılar da evlerinden çıkarıldılar, yerlerine dolar verecek Rus kiracıları yerleştirmek için. Kala kala ev sahipleri kaldı, diğer insanlar ne yaptı bilmiyorum.

Bizim insanlarımız da mı artık dolar bazında maaşlar alıyor, ben mi yanlış biliyorum :KK51: Daha dün mimar bir üye kendi işimi açsam mı diye konu açmış 12.000TL kazanıyormuş yani 600 dolar, o da Antalya kirasının anca yarısı yapıyor. Ümmeti Muhammed petrol kuyusu falan mı buldu, benim mi haberim yok:KK51:

Son düzenleme:
Şu kredi çekip düğün yapma olayını asla algılayamayacağım sanırım. Neden insanlar göbek atsın diye o kadar borca gireyim ki? Ben gittiğim hiçbir düğünü hatırlamıyorum nasıl olduğunu mesela. Düğün için bütçeniz vardır yaparsınız anlarım ama bu asla mantıklı değil. Hele ki faiz oranları bu denli yüksekken.

Düğün için kredi çekecek cesaretiniz varsa araba için de çekebilirsiniz krediyi. Sizden önce aile içinde yapılan bir alışveriş sizi ilgilendirmez. Eşiniz haksızlık görüyorsa gitsin kendisi halletsin. Siz onun velisi değilsiniz.

Eee sonuç olarak da Antalya'nın nüfusu oldu mu en az %50 Rus yani yani ellerinde dolar olan insanlar ... Ben yılbaşında bir beldeye otele tatile gittim, sokakta koşu yapan 2 Rus delikanlı, parkta güneşim tadını çıkaran Rus aile, yürüyüş yapan Rus hanım teyzeler ... bizimkiler de otelde çalışıyorlardı işte öyle eğlenecek vakitleri falan yoktu. Dönüşte Antalya'dan geçtik otobanda tonla yabancı plakalı araç içinde sarı oğlanlar, sarı kızlar.
Bizim gariban kiracılar da evlerinden çıkarıldılar, yerlerine dolar verecek Rus kiracıları yerleştirmek için. Kala kala ev sahipleri kaldı, diğer insanlar ne yaptı bilmiyorum.

Bizim insanlarımız da mı artık dolar bazında maaşlar alıyor, ben mi yanlış biliyorum :KK51: Daha dün mimar bir üye kendi işimi açsam mı diye konu açmış 12.000TL kazanıyormuş yani 600 dolar, o da Antalya kirasının anca yarısı yapıyor. Ümmeti Muhammed petrol falan mı buldu, benim mi haberim yok:KK51:
Ben bu yazdıklarınızı her gün bizzat yaşayıp şahit oluyorum ve o kadar sinirlerim bozuluyor ki daha neler var neler, apartmanda yaşayan tek Türk aileyi, yöneticiye aidata zam yap nasılsa Türkler ödeyemez biz de kendi kendimize kalırız diyenler, Antalya küçük Rusya zaten savaşla alamadığımızı paramızla aldık diyenler, resmen bizim cennet şehrimizin tadını onlar çıkarıyor benim kendi insanım da onlara hizmet etmekten kafasını kaldırıp yaşadığı şehirde tatili bırak bi kahve içmeye çıkamıyor kiraya para yetiştirmekten, emlakçılar bile Rus, büyük puntolarla Rusça tabela asıp mekan açıyorlar ki normalde yasak, Türkçe olmalı mekan adı, ancak %40 oranında küçültülmüştür şekilde Rusça yazabilir ama takan yok, nasılsa denetleyen yok, her gördüğümde daha da soğur oldum, zaten çok kaba ve milliyetçi insanlar.

aynen öyle gerçekten bravo babam alırsa benim de arabam olurdu :KK70:
🤣Böyle birikim yapma yorumlarını görünce acaba ben farklı bir ülkede mi yaşıyorum diye şüpheye düşüyorum🙈🤣Yahu karı koca orta düzey iki memurun aldıkları maaş belli,giderleri belli.Kira,faturalar,mutfak masrafı vs. Ee matematik ortada.Araba fiyatları zaten uçmuş,eski bir ev fiyatı kadar olmuş.Bu ülkede borçsuz geçinmek bile lüks oldu neredeyse.Araba,hele ev falan bunlar aile desteği ya da yan bir gelir olmadan birikimle alınacağını düşünmek çok ütopik.

🤣Böyle birikim yapma yorumlarını görünce acaba ben farklı bir ülkede mi yaşıyorum diye şüpheye düşüyorum🙈🤣Yahu karı koca orta düzey iki memurun aldıkları maaş belli,giderleri belli.Kira,faturalar,mutfak masrafı vs. Ee matematik ortada.Araba fiyatları zaten uçmuş,eski bir ev fiyatı kadar olmuş.Bu ülkede borçsuz geçinmek bile lüks oldu neredeyse.Araba,hele ev falan bunlar aile desteği ya da yan bir gelir olmadan birikimle alınacağını düşünmek çok ütopik.
Ahahahahah ama öyle demeyin burda konu sahiplerinin kocaları bekarken ailelere dünyayı kaptırmış oluyor, kardeşlerini falan everiyor ama evli iken evi zor geçindiriyor hiç anlamıyorum. 😂

Ahahahahah ama öyle demeyin burda konu sahiplerinin kocaları bekarken ailelere dünyayı kaptırmış oluyor, kardeşlerini falan everiyor ama evli iken evi zor geçindiriyor hiç anlamıyorum. 😂
Yaaa,bir de öylesi var değil mi🤣Allahtan benim eşimin bekarken de bir şeyi yoktu,evliyken de yok.Bu konuda çok istikrarlı çıktı🙈

Eşin ne diyor ne yapıyor burada önemli olan o. Araba senden önce alınmış zaten. Kendinide parcalasan birşey fayda etmez. Adam arabayı benimsemis. Eşin zamaninda kendi üzerine neden yapmamış arabayı? Gidişat arabanın babasına ait olduğunu gösteriyor. Hicbisey yapamazsın. Eşin sen karışma bile diyebilir. Gelen tapular evler falan bunlar senin planlayacagin şeyler değil. Herkesin düşünce yapısı farklidir. Eşimden önce babamla birlikte BABAMİN UZERİNE yaptığım bir arabaya karışmasını doğru bulmazdim. Gelecek olan hak miras tapu ev Herneyse bunlar hukukta bile ayrı tutulur. Söz hakkın yok üzgünüm. Eşin senin fikirlerine çok önem veren biri olsaydı o araba çoktan sizin altınızda olurdu zaten.
Bende anlamıyorum bu eşinin ailesinin malvarligina gozdikenleri. Onlar senin değil istediklerini yaparlar

Dünya mali huzurunuzu bos seylerle kaçırmayın. Depremde ne arabalar kaldi ne de evler...

Benimde bir oğlum var,araç aldı kendisi ödedi ee şimdi evlenirse diyelim ben arabayı aldım ondan gelen gelin benimmi diyecek?
Hayır ama oglunuzun arabasına el mi koyacaksınız yani? Alıp goturmesine eşiyle birlikte kullanmasına izin vermeyecek misiniz? Benim de oğlum var 17 yaşında şu an. Çalışıp araba alsa evlenince arabası bende kalsa , kendisi otobüslerle gidip gelse içim cız eder doğrusu, kıyamam ben evladıma veririm arabasını.

Benimde bir oğlum var,araç aldı kendisi ödedi ee şimdi evlenirse diyelim ben arabayı aldım ondan gelen gelin benimmi diyecek?
Şimdi burda sorun gelin mi sizce😆 siz oğlunuzun kendisine aldığı arabayı neden kendinize alacaksiniz mantıklı mi bu? Tabi ki gelinle damada kalması lazım.

"baba biz arabamız elden gitmesin diye tekrar bi kredi çekip düğün yaptık, o sebeple satmanızı istemiyorum. Ayrıca acil bir durum olunca bize haber verirsiniz ilgileniriz ama araba gün içinde bize lazım olur" diyemeyen bir eşiniz olduktan sonra yeni bir kredi çekip araba almaktan başka şansınız yok.

Merhaba arkadaşlar biraz uzun olacak kusura bakmayin, umarim açıklayıcı anlatabilirim ben bir yıllık evliyim. Eşim kamu çalışanı ben özel sektörde çalışıyorum. Eşimle bazı konularda anlaşamıyoruz. Biz evlenirken düğünü kendi başımıza yaptık, eşim evlenmeden önce bir hata yapmış düğün yapmak için kredi çekip aldığı arabayı babasıyla birlikte almış o zamanlar alırken düğününü bu arabayla yapicaz deyip ortak almışlar dörtte birini babası karşılamış ve babasının adına bir araba almışlar. Biz nişanlıyken eşimin annesi arabayi satıp düğün yapicaz dedi ve bende eşimle konuşup arabayı satmayalim onunla gezeriz kredi çekip düğün yapalim dedim. Esimin ailesi düğünde sadece on gr bilezik taktı arabayi karşılayacak bir takı veya bir yardımları olmadi.Şimdi araba sürekli babasında ve babası yaşlılığını bahane ediyor bana bişey olsa araba lazim olur kapinin önünde dursun diyor bu arada görümcem bir sokak ilerde oturuyor ve arabasi var acil durumlar için, biz balayina bile uçakla gittik araba kiralayıp gezdik , asla arabamiz var diyemiyorz zaten, lazim olunca alsak bile babasi bana lazim deyip ertesi gün alip götürüyor. Ve eşimin ailesinin tapu beklediği bir ev var eğer tapusu çıkarsa ordan birkaç ev cikabilecek bütçede bir getirisi olacak ve esimin babasi evin tapu işlemleri için bu arabayi satacağını söyledi. Bende ev sahibi olacağız diye ses etmedim yoksa elimizden alınan araba icin eşimin tepki göstermemesine kayıtsız kalamazdım. Ama simdi öğrendim ki sanırım esimin ailesi köyde bir ev yaptırmak icin arabayi satıp daha düşük bir model araba alacakmış ve kalan parayla ufak bir köy evi yaptiracakmış. Bu arada biz kirada kalıyoruz ve bir tofas araba alabilecek kadar bile birikimimiz yok eşimin ailesinin köyde tarlaları var emekli maaşı var. Ben esimin bu denli ailesine yardım etmesine sinir oluyorum. Ama anne babası olduğu icin vicdan yapıyorum,Araba konusuna ayrı takılıyorum ve bizim de bir arabamız olsun istiyorum. Esimin babasi araba almak istiyorsan arkadaşıma götüreyim kredi cek al demiş çok sinirlendim. Siz olsanız ne yapardınız bu konuyu nasil çözebiliriz bilmiyorum kimse kırılmadan okuduğunuz için teşekkür ederim
Arabanın değeri nedir peki..pahalı birşey mi

Hayır ama oglunuzun arabasına el mi koyacaksınız yani? Alıp goturmesine eşiyle birlikte kullanmasına izin vermeyecek misiniz? Benim de oğlum var 17 yaşında şu an. Çalışıp araba alsa evlenince arabası bende kalsa , kendisi otobüslerle gidip gelse içim cız eder doğrusu, kıyamam ben evladıma veririm arabasını.
Misal dedim ben,yoksa tabiki onların, dikkat ederseniz diyelimki dedim orada çocuklarımın ayağına taş değse canımı veririm, herkes çektiğini bilir.

Önceden alınmış tamam karısmasın da. Satma arabayı gezeriz deyince okeylemişler. Şimdi vermiyolar. Sözü gecmiycekse o zmn geçmesin.
Benm eşimde evleneceğimiz zaman arabayı satacaktı. kp dursun size lazım olur dedi. Elini cebine attı. Sonrada basına ekşimedi arabanın

X