Sizce haksız mıyım

cagszcn

Üye
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2020
62
47
30
Az önce eşimle fena tartıştık öyle sinirlerim tepemde ki anlatamam. Konu yeğeni. 7 yaşında yeğeni var çok seviyor ,abisinin oğlu. Telefon bilgisayar duvar kağıdında hep yeğeninin resmi var. Biz evlendikten sonra dedim ki artık ikimizn resmini koy.Işyeri resmi bir yer olduğu için bazen masada saate bakmak icin dokunuyorum gelen geçen bakmasın özelimiz sonuçta dedi. hadi onu anladım neyse dedim. Ama artık kendi bebeğimiz oldu 9 aylık. 9 ayda 3 defa güzellikle söyledim artık kızımızın resmini koy dedim. beni umursamadı. Bugün de artık sert bi dille söyledim. yok abartıyormuşum yok bananeymiş. Arkadaşlar siz olsanız alınmaznisiniz kendi bebeğimiz dururken neden her yerde yeğeninin fotosu duruyor ki? küçücük çocuğu kıskanacak halim yok tabi ki dr ama duvar kağıdına kendi çocuğunun değil de yeğeninin resmini koyuyorsa kızını değil de yeğenini sürekli görmek istiyordur siz de olsanız böyle düşünmez misiniz?

Bence karışacağınız son şey bu olmalı, ne yani kızının resmi olmaması onu sevmediği anlamına mı geliyor. Daha önce de benzer bir konu açmıştınız sanki, siz bu kadar üstelerken ben olsam ben de değiştirmem resmi.

Kıskanmıyorum demekle kıskanmamak aynı şey değil, bariz takmışsınız

Az önce eşimle fena tartıştık öyle sinirlerim tepemde ki anlatamam. Konu yeğeni. 7 yaşında yeğeni var çok seviyor ,abisinin oğlu. Telefon bilgisayar duvar kağıdında hep yeğeninin resmi var. Biz evlendikten sonra dedim ki artık ikimizn resmini koy.Işyeri resmi bir yer olduğu için bazen masada saate bakmak icin dokunuyorum gelen geçen bakmasın özelimiz sonuçta dedi. hadi onu anladım neyse dedim. Ama artık kendi bebeğimiz oldu 9 aylık. 9 ayda 3 defa güzellikle söyledim artık kızımızın resmini koy dedim. beni umursamadı. Bugün de artık sert bi dille söyledim. yok abartıyormuşum yok bananeymiş. Arkadaşlar siz olsanız alınmaznisiniz kendi bebeğimiz dururken neden her yerde yeğeninin fotosu duruyor ki? küçücük çocuğu kıskanacak halim yok tabi ki dr ama duvar kağıdına kendi çocuğunun değil de yeğeninin resmini koyuyorsa kızını değil de yeğenini sürekli görmek istiyordur siz de olsanız böyle düşünmez misiniz?
Birinin fotograflarini duvar kagidi yapmayi komik buluyorum. Bebegim olana kadar önemsemezdim ama illa koyacaksa neden bebeğimiz değil. Eşim haala inatla yeğenin resmini durduruyorsa heryerden duvar kağıdını değiştirir çocuğumuzu koyardım. Sıkıyorsa değiştirsin :)

Bence haksızsın hani paranoya olsan diyeceksin ki duvarkağıdı yeğeni acaba yeğeni esimin çocuğu olabilir mi?
Boş bir tartışma ki haberi bile olmayan yeğeni kardesi icin sen sen ol eşinin ailesi için bir tartışmaya hele ki bu kadar küçük bi tartışmaya girme onlar hakli olur sen haksızlığın kalırsın bastan söyleyeyim
..bir yabancı tavsiyesi 🙃

Tek sorun duvar kâğıdı mı?
Eşiniz çocuğuna karşı nasıl biridir mesela?
Her şey tamam bi duvar kağıdıma gıcığım diyorsanız fazlasıyla abartıyorsunuz

Ayrıca çocuğa zaten bence baştan takıksınız
Evlenince de kaldırsın istemişsiniz mesela
Bana öyle hareketler artık ben geldim o hayatından çıksın gibi geliyor

Son olarak velev ki adam yeğenini çocuğundan çok seviyor görmek istiyor
Sizin zorunuzla ekran resmini değiştirince her şey hallolacak mı?
İçiniz rahat olacak mı eşinizden yana?

Siz çocuktan önce de bu konuyu sakız etmişsiniz şu an inada binmiş gibi bir şey. Öncelikle telefonunda ne olduğunun hiçbir önemi yok. Hatta boş olması çok daha mantıklı neden millet benim çocuğumu görsün ki orada.
Sonra ben kendi fotoğrafımın da eşimin telefonunda olmasından rahatsız olurdum o sebepl o kısmı anlayamadım.

Yeğen düşkünlüğü farklı bir şey. Ben rahatsız olmazdım. Ama belki bu konuyu hiç sakız etmeseniz kendi çocuğu olduğunda kendiliğinden değiştirecekti.

Ben bu yeğenci adamlari oldum olasi sevemedim zaten ya. Boyle daha flört aşamasindayken zirt pirt yeğen fotolari yollamalari hele, sanki gormek isteyen var. 🙄🙄
Kendilerini hemen belli ediyorlar.
Beni bunaltiyordu boyeleleri... Kesin sizin eşiniz de sevgiliyken sizi yegen fotolarina boğmuştur. 😐😐

Benim esimde biz ilk tanistigimizda yegeni icin oluyordu o kadar severdi,ne istese yapardi ama bebekler olunca ,simdi birazda tepki veriyorlar ,baba olmak agir basti ,
Erkek cocuk seviyor olabilir mi ?

Bence haklisiniz. Cok istiyorsa koysun yanyana cocuklari onu koysun ekrana da. İnsanın çocugu tabi ki önceligi olmali. Ben de olay yapardim acikcasi

Benim duvar kağıdım yok olacaksa çocuğum olur yeğenim olmaz. Kıskançlığa yoran olacaktır ama alakası yok. Çok tuhaf buluyorum bu aşırı ultra yeğen sevdasını, daha doğrusu gözüne gözüne sokulmasını. Çevremde de vardı. Tamam anladık seviyosunuz da bu sevgiyi aşırı uçlarda yaşama, çevreyi bunaltma nedir yani..

Ben olsam eşimin telefonunun duvar kağıdını değiştiririm. İnatla yeğenini koyarsa, hadi git yeğenine babalık yap derim.
Böyleleri ilerde kendi çocuğuna değil, yeğenlerine para yedirir. Evladına almaz, yeğenlerine alır.
En baştan net tavır koymak lazım.

X