Sizce ne yapilmali

Diyelim ki komşunuzun hikayesi neden burda başkasının hikayesini ayrıntısına kadar yazıyorsunuz, özel hayatın hürriyetini kısıtlamaktir bu bir nevi.Kadin paylaşmanızı istiyor mu izin aldınız mı, sanal dahi olsa farketmez. Burdan ne çözümü gelecek ki yazdık üstte yapılacakları aklin yolu bir.
Hanimefendi benim psikolojim bozuldu 6 yil
Neden?
Ev sahibi armayalım dedi diye diğerleri niye onu dinliyor? Ev sahibinin dediği yasamı
Daha öncede 2 kere polisi cagirdik adam uzaklastirma aliyor yine ayni

Hanimefendi benim psikolojim bozuldu 6 yil

Daha öncede 2 kere polisi cagirdik adam uzaklastirma aliyor yine ayni
Ozaman o kadının normali bu
İlk kez olmamış
Napmalı diye konu açmanız, komşunuzu ifşa etmeniz hiç etik değil
Kendisinin buraya yazdığınzı biliyormu? İzin aldınızmı yada yorumları okuyormu şuan?
Kocasının birşekilde bu yazılardan haberi olursa kadının başına geleceklerini tahmin edebiliyormusunuz?
Bu bir vebaldir bilesiniz

Ya kelimesine kadar milletin hayatını döktünüz buraya. Çocuğun yaşını falan söylediniz, komşularınızdan biri buraya üyeyse kadın fena ifşalanır. Tabi yaptıkları da…

Israrla cozum arıyorum diyip ünlem koyuyor...Çözüm yasalarda ve çalışmakta başka ne çözümü sunabiliriz ? Alın evinize bakın ya da yol yordam gösterin (tabi sizde de yeterli donanım varsa) dava açmasına,iş bulmasına yardımcı olun. Başka yapılacak bir sey yok. Hikaye sizin değilse kadın da normal değil ki bekaretimi başkasına verdim diye ortalıkta geziyor, ancak eksik akıllı biri bunu komşusuna anlatır, aklı başında kimse böyle ayrıntıya girmez

İlk kez olmamış
Kendisinin buraya yazdığınzı biliyormu? İzin aldınızmı yada yorumları okuyormu şuan?
Kocasının birşekilde bu yazılardan haberi olursa kadının başına geleceklerini tahmin edebiliyormusunuz?
Bu bir vebaldir bilesini

İlk kez olmamış
i
Bukadar ayrntıyı size o dar zamanda neden anlattı?
Daha önceden samimiyetiniz varmı?
Üzücü tabii yaşadıkları helede çocuğun gözü önünde olanlar
Ama kadın bana dürüst gelmedi ne yalan söyleyeyim. Kocasından biraz önce dayak yemiş birisi eski erkek arkadaşıyla birlikte olduğuna neden getirsin konuyu. Tuh
İlk kez olmamış
Bu bir

Konu, komşunun bilmemesi gereken kadar detaylı.
Polis çağırma kısmı ev sahibi polis çağırmayın deyince herkes duruyor falan.
B.k çukurunu tarif et deseler aha burası derim.
Kadin kafayi yemiş pskolojik destek aliyormuş yani bende cok şaşırdım bana bunlari anlatinca eşiyle normal sorunlarini denk gelince aciyordu konuşuyorduk ilk defa bunu duyunca agzim acik kaldi

Benim hikayem degil hanimefendi haddinizi bilin insan gibi bisey sorduk burda amac kadina nasil yardimci olabiliriz siz durmuş hikaye sizin diye sacmaliyorsunuz pessss !!!
sizin yapacağınız bir şey yok ki. sizden yardım istememis en başında. ben anlamıyorum annem babam gittigime geldiğime laf söyler diye evde kocadan dayak yemeyi tercih edenleri. mecbur annesinin babasının evine gidecek, ise girer durumu toparlarsa da ayrı eve çıkacak. burada çıkmazda bir durum yok. endişe etmeniz ne hoş ama ne yapsak ne etseklik mesele de değil

Bak şimdi aklıma geldi.
Peki çocuk kocasından mi yoksa eski sevgilisinden mi ?
Belki de sadece bekaret değildi olay..
Ayrıca bu konular kimseye anlatılmaz.
Ne malum 3 gün sonra aranizin bozulup bunu ona karşı kullanmayacağın?
Yani bunu insan kendine bile anlatmaktan imtina ederken size neden anlatsın ki ?
Ayrıca adamı sadece nafaka için tutuyor.
Bir yerde karma..
Evet şiddet yanlış ancak adam da zamanla fark etmiş olabilir bu kadının amacını..

ayrıca bunları anlatırken çocuk duymuyor mu? kadın bunların kocasının kulağına gitmesinden korkmuyor mu? bir de siz ne hakla bununla ilgili herkese açık bir platformda konu açıyorsunuz?

Sabah sabah benimdd elim dilim bağlandı. Bi yandan kızıyorum bi yandan üzülüyorum.Ailelerin baskısı, korkusu kadını nasıl bir evliliğe mecbur etmiş ve etmeye de devam ediyor. Kadın bu sıkıntıları yaşarken yanındaki küçücük çoçuğun dünyası bi yandan kararıyor bilinçaltına neler yerleşiyor.Allah yardımcıları olsun boşanmaktan başka çaresi yok ama onun için boşanmakta çözüm değil, boşanınca ne yapıcak, nasıl geçinicek öok zor çook
Be
sizin yapacağınız bir şey yok ki. sizden yardım istememis en başında. ben anlamıyorum annem babam gittigime geldiğime laf söyler diye evde kocadan dayak yemeyi tercih edenleri. mecbur annesinin babasının evine gidecek, ise girer durumu toparlarsa da ayrı eve çıkacak. burada çıkmazda bir durum yok. endişe etmeniz ne hoş ama ne yapsak ne etseklik mesele de değil

Ben sadece is konusunda yardim edebilecegimi söyledim onun dışında yapabileceğim birsey yok

Bak şimdi aklıma geldi.
Peki çocuk kocasından mi yoksa eski sevgilisinden mi ?
Belki de sadece bekaret değildi olay..
Ayrıca bu konular kimseye anlatılmaz.
Ne malum 3 gün sonra aranizin bozulup bunu ona karşı kullanmayacağın?
Yani bunu insan kendine bile anlatmaktan imtina ederken size neden anlatsın ki ?
Ayrıca adamı sadece nafaka için tutuyor.
Bir yerde karma..
Evet şiddet yanlış ancak adam da zamanla fark etmiş olabilir bu kadının amacını..

Benim hikayem degil hanimefendi haddinizi bilin insan gibi bisey sorduk burda amac kadina nasil yardimci olabiliriz siz durmuş hikaye sizin diye sacmaliyorsunuz pessss !!!
Hadlik ne durum var ortada? Hakaret mi etmiş?
Ayrıca 1 kişiye değil iki kişiye değil bir sürü kişiye aynı şekilde gelmiş. Bence de ya uydurma hikaye ya da sizin başınıza gelen bir durum. Bana anlatılan şeyleri anlatılırken not almazsam bu kadar ayrıntılı hatırlayamıyorum mesela.

Bende muhafazakar bi ailede büyüdüm esim alkol kullaniyor benin icin cok sıkıntıli bi durum hatta fobim diyebilirim..uyum saglayamiyorum malesef bu cok önemli ben görmezden gelirim birakir degistiririm yoluna asla girmeyin asla degismiyorlar ve birakmiyorlar

Bir yorumda da şöyle yazmışsınız. Şuan fikrim daha da kuvvetlendi.

Be

Ben sadece is konusunda yardim edebilecegimi söyledim onun dışında yapabileceğim birsey yok
Sizin sağlıycağınız iş imkanı peki onun ne kadar ihtiyacını görücek, geçinmek artık daha da zor iki kişi çalışarak bi evi geçindiremezken tek başına aldığı maaş ev kirasına bile yetmiycek anladığım kadarıyla bi mesleğide yok

Diger komsularla polisi arayalim dedik ev sahibi aramayin dedi
Siz de tamam dediniz öyle mi? Ya bu en yakınlarınız en sevdiklerinizin başına gelse gene aramayacak mıydınız. Bence çok çok hatalı davranış bu adam yarın yine devam edecek yarın yine yine yine yine… haberlerde görmüyor musunuz? Yıllarca dayak yiyip ölen kadınları? Adam belki bir nebze polisten korkardı nasıl aramazsınız aklım almıyor

X