SİZCE NE YAPMALIYIM

Vardı 2 maaş alıyor annem ve genc
Yanlis anlazsnaiz annemizin aylık geliri ne kadar ?2 maaş lafa çok gözüküyor ama zaten emekli maaşları çok düşük .2 emekli maaşı bile alsa zor
evliymis ,evlilik harici kendine ait bir evi var mı yoksa eşinin evinde mi oturuyor ?

Öncelikle ben annemden maddi hisey istemedim manevi destek bekledim yapmadı ben ona ben çalışırım sen yeterki kal dedim yani boşanmadan sonra 1 ay döl du annem gitti birazcık bekleseydi biseler olurdu ama o hep kolayı seçti annelik bumudur sizce çocukluğumdan beri annemden yana düzgün bir annelik görmedim pek ama yinede annrmdir diyip bir kere bile saygıda kusur etmedim çocuklarımı babasına verdim ama 3 ay anca dayanab ildim sizde bir annesiniz çocuklarınız olmadan yapabilirmisiniz ayrıca sorunlu bir evlilikte yaşım benim çok küçüktü çocuklarımı doğururken şimdiki aklım olsa zaten asla yapmazdım onları istemediğinden asla değil bu şekilde sıkıntılı bir ortama dogmalarina karşı olarak
Çocukları 3 ay vermişsiniz olmamış, anneniz 1 ay kalsaydı olacakmış? Nasıl olacakmış?
Bence anneniz durumu sizden önce kavramış, cunku planladığınız yol doğru değilmiş.
Anneniz sizinle 1 ay değil, 1 yıl kalsa, yine olmazdı.
Sebeplerini siz yazın, hep birlikte görelim.
1) cocukların yaşları kaç?
2) okul dışı mesaide olmanız gerekse 1 ay sonra ne yapacaksınız?
3) çocuğunuz hatta çocuklarınız hasta olsa işe gitmek zorunda olduğunuzda kim bakacak?
4) eğitim durumunuz, iş tecrübeniz nedir?
5) ailenizin maddi olarak size bakma ihtimali var mı?

Cevapları tahmin ediyorum, sahip olduğunuz şartlar 3 cocuk velayetini alıp bakabileceğiniz şartlar değil.

O yüzden annenizi suçlayacak bir durum yok ortada. Erkenden, daha fazla sürünmeden yolunuzu çizmenize vesile olmuş.

Merhaba hanımlar konuyu kısaca bahsetmek istiyorum sizlere çünkü yorumlarınız önemli benim için 2020 yılında uzun ve yorucu sebeblerden dolayı eşimle boşandık 3 çocuğum var cocuklarim bende kaldı eşim para konusunda hiçbir şekilde karsilamayacak şekilde nafaka veriyordu arada vermediği de oluyordu bende annemlere taşındım çocuklarımla boşanmadan sonra annem ben kizkardesim çocuklarım anneme yalvarmistim ne olur herşey daha çok yeni bir düzen kurana kadar bırakma beni diye ama okdr cabama rağmen annem Ankara'ya eşinin yanina geri dönmüştü derken hem pandemi hemde diploma sorunu nedeni ile iş bulamadım direndim çok direndim ama olmadı ki çocuklarım önce evlerine döndü 3 ay kadar tekrardan ayakta durma çabası içine girdim çocuklarım için ama yine pandemi nedeni ile olmadı çocuklarıma asla dayanamadım ve geri döndüm eşimle konuştuk herşeyi hallettik geri döndüm sahipsizlik okadar zor ve beter bir durum ki şuan acaba kendimi anlatabildim mi bilemiyorum da annemde çok darbe de yediğim zamanlar oldu ama bu duygu nasıl tarif etsem bilmiyorum insanın kimsesi olmayınca yinede bir ses arıyorsun anne sonucta diyorsun ne kadar yanlış nekadar doğru düşünüyorum kestiremiyorum annem bana çok haksızlık yapmasına rağmen neden özlüyorum hala arama gereği duyuyorum
Okadar sahip çıkmamasına ssadece kendini düşünmesine anlam veremiyorum konuyu baya dağınık aktarmış olabilirim yinede yazarsanız ona göre açıklamalı aktaririm size
Canım Allah yardımcın olsun bende aynı sıkıntıları yaşadım zamanında ama bana annem sahip çıktı Allah için her kavgam da laf soksa da arada öyle böyle idare ettim benimde 4 tane evladım var eşinle iyiysen idare et ama bir yandanda birikim yapmaya bak mutsuz bir evliliği sürümü tavsiye etmem çünkü bende çok çektim esimden

Resmi nikahlı eşim yeniden evlendik çünkü
Resmi nikah olunca da sizin çalışma hakkınızı elinizden alamaz ki.. Çocuklarınız büyümüş ne güzel. Bir işe girin kendi kendinize yetin. Eşiniz aldatmış çünkü ve çocuklar hala kötü bir ortamda yaşıyor.

Anneniz konusunda haklısınız keşke arasa manevi desteğini gösterse.
Ama şu ortamda maddi bi dayanagın yokken neden 3 çocuk ? Üçüz mü oldu. Üç çocugun sorumlulugunu almaktan korkmuştur kadın. O bakarsa hop eş kişisi kafam rahat diyecek diye. Kendimize güvenmeliyiz sadece malesef ama düzen böyle . Keşke herkesin güzel sevgi dolu aşk dolu ilişkisi olsa. Keşke hayat kalitemiz yüksek olsa ama belli koşullar.
Eğer evde genel bi huzursuzluk yoksa dayak şiddet alkol vs genel olarak eh ise çocukların eğitim durumuna odaklan ablacım. Yaşı küçük deme ilerde onlar kapını çalmasın.
Kendimize de halettiğimiz değeri verin lütfen

X