sizi mutsuz eden insanları nasıl sessize alıyosunuz?

Dogan Cüceloglunun bir videosu aklima geldi. Diyordu ki hayatlarini istedikleri gibi yasayamayan insanlari hemen taniyorsun. Cünkü onlarin genclere acayip bir öfkeleri var. Hep kizarlar.." diye. Sizin babaanneniz de öyle. Kendi yoklugunda bogulurken sizi de asaya cekiliyor. Eh tabi artik ömür de o kadar da uzun olmayacak , oda biliyor. Babaniz arkanizda olmadigi icin istediginiz gibi davranamazsiniz zaten. O yüzden kadini tamamen yok sayip ortak cikmanin yolunu arayacaksiniz

Dogan Cüceloglunun bir videosu aklima geldi. Diyordu ki hayatlarini istedikleri gibi yasayamayan insanlari hemen taniyorsun. Cünkü onlarin genclere acayip bir öfkeleri var. Hep kizarlar.." diye. Sizin babaanneniz de öyle. Kendi yoklugunda bogulurken sizi de asaya cekiliyor. Eh tabi artik ömür de o kadar da uzun olmayacak , oda biliyor. Babaniz arkanizda olmadigi icin istediginiz gibi davranamazsiniz zaten. O yüzden kadini tamamen yok sayip ortak cikmanin yolunu arayacaksiniz

eve çıkmam da şehir dışına gitmem de imkansız cidden. burda saçma sapan bir kafa yapısı var öyle bir şey yapsam herhalde demedikleri kalmaz. yani okuldaki kulüplere katıldım kurslara yazıldım deyip o şekilde gün boyu eve gelmemeyi akşam gelmeyi planlıyorum.
Bunları önermek için gelmiştim. Sürekli mazeretler bulun ve bunların meşru olmasına özen gösterin. Sınavım var kütüphanedeyim, dersim uzadı, dil kursuna gidiyorum gibi eğitimle alakalı şeyler uydurun. Eve geldiğinizde de ders çalışma bahanesiyle odanızda vakit geçirirsiniz. Hem böylece çalışkan ve azimli görünerek puan toplarsınız. Derslerinizin çok ağır olduğunu sürekli vurgulayın.

Böyle tavsiyeler verdiğim için üzgünüm ama bu tarz insanlar aileden olunca başka türlü sınır koymak mümkün olmuyor. Çünkü problem zaten o insanların sınır tanımaması, saygısız olmaları. Bence bazen gerçekleri biraz çarpıtmaktan zarar gelmez kendi sınırınızı korumak için ama yalan söylemeyin.

Yokmuş gibi davranıyorum, eger bu mumkun degilse en iyisi meşgul olmasan bile meşgulmuş gibi davranmak.

babamın da ailesine acayip bir saygısı var onu da belirtmeliyim. geçen sene ben sınava hazırlanırken bir dönem baya bir strese girmiştim ağlamıştım vs. babam birkaç gün sonra dedem ve babannemden özür dilettirmişti onların yanında ağladığım için. evde kötü hissetmem bile yasak wpxlwjdjw o an hadi önemsemedim ama şuan çok saçma geliyor
kendi babaannemden nefret ediyorum. sizi çok iyi anlıyorum.
biz küstük gerçi. siz bunu yapamaz durumdasınız.
seçim yapma durumunuz her zaman var. unutmayın. peki ,neler olabilir düşünün. ben olsaydım yok sayardım. babamın yanında bir iki cümle konuşurdum sadece , onun dışında hiçbir şekilde hiçbir şey konuşmazdım, hiçbir işini yapmazdım . kargocunun yada başkasının yanında laf etse bile elimle çaktırmadan deli anlamında işaret yapardım . kuzeninizi çok seviyormuş misal , siz de ben de dedemi daha çok seviyorum diyin . ama en önemlisi ona yokmuş , ölmüş gibi davranmak.

eve çıkmam da şehir dışına gitmem de imkansız cidden. burda saçma sapan bir kafa yapısı var öyle bir şey yapsam herhalde demedikleri kalmaz. yani okuldaki kulüplere katıldım kurslara yazıldım deyip o şekilde gün boyu eve gelmemeyi akşam gelmeyi planlıyorum.
süper, krizi gelişme fırsatına çevirmek güzel bir çözüm. hatta bulursanız staj yada part time iş. yatırım yapın ,parayı sakın onlara harcamayın . hatta iş bile olsa staj diyin.

Senin babannen yine iyiymiş benim ki bana babamin ve erkek kardesimin yanında sürekli aşağılandığım bir işten istifa ettiğim için "- a...... kısmadı çıktın o işten" diye küfürlü konuştu rezil etti beni. Yaşlı diye bisey de diyemiyorsun en iyisi hiç muatap olmamak..
ne ayıp birşey . bizimkinin de ağzı bozuktu, dünyadaki en orjinal küfürleri namaz başında,insan içinde ayırt etmeden konuşurdu. inşallah ölene kadar yüzünü görmem.

ben babamla yaşıyorum ve babamın anne babası da bizle yaşıyor. babannemle hiç anlaşamıyoruz. sürekli beni eleştiriyor her şeyime bağırır kızar babama söylemekle tehdit eder ben sesimi yükseltirsem. kendi harçlıklarımla aldığım parayla kargodan birşey sipariş ettim diye hemen yüzüme vuruyor. çok sevimsiz biri kavga anında hemen gerçek düşüncelerini söyler.
babamın yanında çok ilgili gibi davranır ama babam olmadığında tartışırsak ben seni düşünmüyorum hiç zaten der(erkek kuzenim var bi tane onu düşündüğünü önemsediğini söylüyor bir de sürekli)
en nefret ettiğim şu kargo meselesi. daha yeni beni kargocunun yanında yerin dibine soktu. zaten üniversitem açılacak ve ben yine burdan gidip gelicem -maalesef-
ve kendi kredimle alıyorum alacağım şeyleri. hemen para yattı ya git yap alışverişini diyor arkadan bağıra bağıra. babannemden o kadar nefret ediyorum ki suratsızlığım babama yansıyor, daha benim gelecek birkaç tane daha kargom var zaten iki aydır alışveriş yapmadım biriktirdim şimdi onlara da laf edecek. üniversite başlayınca kim bilir nelere karışır.
cevap versem ben daha suçlu oluyorum, şimdi odamda sinirden ağlıyorum zaten, içten içe babama kızıyorum o zaten işte olduğu için çoğu şeyi bilmiyor ama ben keşke şehir dışını öne yazsaydım burda durmaktansa.
arkadaşlarımla buluşsam laf söyler, bir şey alsam laf söyler, geç kalksam laf söyler, telefona baksam laf söyler. sürekli birileriyle kıyaslar. şimdi ben nasıl bunu duymadan durucam siz söyleyin.
sukret bi de annenin yerinde olsaydin. hehe deyip gec, hatta gormezden gel cevap verme.

kendi babaannemden nefret ediyorum. sizi çok iyi anlıyorum.
biz küstük gerçi. siz bunu yapamaz durumdasınız.
seçim yapma durumunuz her zaman var. unutmayın. peki ,neler olabilir düşünün. ben olsaydım yok sayardım. babamın yanında bir iki cümle konuşurdum sadece , onun dışında hiçbir şekilde hiçbir şey konuşmazdım, hiçbir işini yapmazdım . kargocunun yada başkasının yanında laf etse bile elimle çaktırmadan deli anlamında işaret yapardım . kuzeninizi çok seviyormuş misal , siz de ben de dedemi daha çok seviyorum diyin . ama en önemlisi ona yokmuş , ölmüş gibi davranmak.
cok tesekkur ederim bu mesaj icin, anlasilmak cok guzel bisey. surekli evin icindeki her seye müdahale etmeye calisiyo bunu suraya koydun mu sunu kapattin mi vsvs. imkansiz gibi bisey degil mi onu yok saymam? zaten suratimi iki dk asik gorse surat asma demeye basliyo. en ennn sevmedigim ise soylenmesi.
bulasiklari ben yikiyorum makineye dizilecekse ben diziyorum ama bunlari yaparken arkadan söyleniyo "off offf allahim benden bekleme, sen kendin yap bu isleri artik ben hicbir sey yapamam sen becereceksin."
zaten ben yapiyorum?? sen beceremezsin dur yapma dedigi isleri benim elinden zorla yapmami bekliyor. yaparken de arkadan söyleniyo on saat. bi gun cok kotu bir tepki vericem cinnet geciricem diye korkuyorum

Kargolar meshur alisveris sitelerindense onlarin "gel al" seceneği var. Yakındaki bir mağazadan alıyorsunuz ve indirim kuponu kazanıyorsunuz. Bence bunu deneyin :)

cok tesekkur ederim bu mesaj icin, anlasilmak cok guzel bisey. surekli evin icindeki her seye müdahale etmeye calisiyo bunu suraya koydun mu sunu kapattin mi vsvs. imkansiz gibi bisey degil mi onu yok saymam? zaten suratimi iki dk asik gorse surat asma demeye basliyo. en ennn sevmedigim ise soylenmesi.
bulasiklari ben yikiyorum makineye dizilecekse ben diziyorum ama bunlari yaparken arkadan söyleniyo "off offf allahim benden bekleme, sen kendin yap bu isleri artik ben hicbir sey yapamam sen becereceksin."
zaten ben yapiyorum?? sen beceremezsin dur yapma dedigi isleri benim elinden zorla yapmami bekliyor. yaparken de arkadan söyleniyo on saat. bi gun cok kotu bir tepki vericem cinnet geciricem diye korkuyorum
Kulaklığı takın. Dinlemeyin. Sadece Siz dinlediğiniz sürece konuşabilir. Şikayet ederse sürekli bağırıyor, başımı ağrıtıyor sonra ders çalışamıyorum diyin. Lütfen kendinizi dinlemek ve ona cevap vermek zorunda hissetmeyin

Sende baban yokken ona hakettigi cevabi ver 😃 pasif durma sanane babanne, genclerin kargosuna karisilmaz babanne, babanne kac yasinda kadinsin gencecik kizin kargosuna ne karisiyosun bla bla hiç sevmiyorum hadsiz yasli akraba. Yemin ederim tüylerim diken diken oldu okurken. Saygi hakedene verilir baban yokken kotuyse sende baban yokken kotu ol. Onun oyununa katil kisaca jxjxjxjx

Bu yaslilar ne isterler anlamis degilim.. ununu elemissin elegini asmissin.. yaw al eline bi tesbih namaz kil dua et artik.. el
Kadar bebeyle ne ugrasiyorsun? Buarada babanda ise yaramaz biri.. senin yapacagin sey dersine calismak
Guzel bir duzen kurmak bunlardan kurtulmak.. kendini harcatma bunlara uzun vaadede dusun odaklan..

Annen nerde buarada?

ben babamla yaşıyorum ve babamın anne babası da bizle yaşıyor. babannemle hiç anlaşamıyoruz. sürekli beni eleştiriyor her şeyime bağırır kızar babama söylemekle tehdit eder ben sesimi yükseltirsem. kendi harçlıklarımla aldığım parayla kargodan birşey sipariş ettim diye hemen yüzüme vuruyor. çok sevimsiz biri kavga anında hemen gerçek düşüncelerini söyler.
babamın yanında çok ilgili gibi davranır ama babam olmadığında tartışırsak ben seni düşünmüyorum hiç zaten der(erkek kuzenim var bi tane onu düşündüğünü önemsediğini söylüyor bir de sürekli)
en nefret ettiğim şu kargo meselesi. daha yeni beni kargocunun yanında yerin dibine soktu. zaten üniversitem açılacak ve ben yine burdan gidip gelicem -maalesef-
ve kendi kredimle alıyorum alacağım şeyleri. hemen para yattı ya git yap alışverişini diyor arkadan bağıra bağıra. babannemden o kadar nefret ediyorum ki suratsızlığım babama yansıyor, daha benim gelecek birkaç tane daha kargom var zaten iki aydır alışveriş yapmadım biriktirdim şimdi onlara da laf edecek. üniversite başlayınca kim bilir nelere karışır.
cevap versem ben daha suçlu oluyorum, şimdi odamda sinirden ağlıyorum zaten, içten içe babama kızıyorum o zaten işte olduğu için çoğu şeyi bilmiyor ama ben keşke şehir dışını öne yazsaydım burda durmaktansa.
arkadaşlarımla buluşsam laf söyler, bir şey alsam laf söyler, geç kalksam laf söyler, telefona baksam laf söyler. sürekli birileriyle kıyaslar. şimdi ben nasıl bunu duymadan durucam siz söyleyin.
Onların evi mi?Neden sizle yasıyorlar cok mu yaslılar?
Kargoyu subeye söyleyebilirsiniz.
Ama ben benim evim benim param vurgusunu sık sık yapardım.
Cidden sessize alır,yokmus gibi davranırdım.
Kime isterse sikayet etsin .

Vallahi konu komşu arkadaş çok kolay sessize alınıyorda..Hısım akraba hele de böyle ana baba anane babanne ise çok zor..
Boşandıktan sonra beş kuruş vermeden gayet de anaevine dönüp yaşardım sırf bu durumdan İstanbulda kendime düzen kurdum.Maaşımın büyük bir kısmı gidiyor ama sinirlerim sağlam en azından...Anne kendi düzenini kuracak çamaşırını bile atıp yıkayacağın saatler belli olacak,baba geç gelince camda bekleyecek sabah surat asacak,evde sürekli bir sofra kur sofra kaldır rituelleri,en büyük konu yarın ne yapalım ne yiyelim, e aile büyüğü evde sürekli bir misafir giden gelen,bu yaştan sonra lisedeki gibi yaşamaya çalışacaksın arada...yani kısacası evden ayrılmadan bitmez bu..üstelik ben çok da severim onları ama birlikte yaşasam kesin sizin anlattığınız gibi anlatırdım...Şimdi özledikçe görüşüyorum daha sevgili saygılı kaliteli ilişki oluyor.Ne desek boş bence aynı evde çok zor sessize almak insanları :KK43:

Gizli kamera koydurur olanlari kaydeder
Babama gostetirirdim daha da inanmazsa sosyal hizmetlere verir huzurevine gonderttirirdim gerci seni de yurda gonderebilirler

X