SMA ve yetişememek…

birmuhendisanne

sma hastası 'muhammedaliyasasin'!!!
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Mart 2019
3.850
15.359
36
Sağlık bakanı kendine hiç yakışmayan bir açıklama yaparak , kesinliği yok dedi. Acaba kendi çocuğu , torunu ya da yeğeni böyle bir şey yaşasa yine aynı tepkiyi verir miydi?
Dünya masumlar için cehennem gerçekten…
Katılıyorum, kendileri evlatlarına gemicik alırken bizim cocuklarimiza nefes almak bile haram...
Keşke imkanlarımız olsa da her çocuğumuzu kurtarabilsek, en çok yaşamayı hakedenler onlar çünkü...

bubendegilim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Mayıs 2021
1.507
4.324
Kelebek hastaligi var yillardir takibimde, hem bakimi cok zor hemde masrafli. Tedavisi yok. Biraz konforlu yasamalari iyi beslenmeleri gerekiyor. Fulden uras yillardir ilgileniyor bir yardmimcisi vardi onunla ilgili problem yasamis hasta ayiruyormus yollarini ayirdi.
Yara ortusu uretim yapan firmayla anlasti, firmayla iletisim kuruluyor.
Klimasiz yasayamiyorlar yaralari cok artiyor. Genelde dogu anadoluda cok sık goruluyor.
Onlarinda yara ortusu veya kremleri odenmiyor. Hani yeni bulunan ilac bahanesi flnda yok.
Onlarada yardım ediyorum elimden geldiğince. Hatta gece düzenlediler gitmeyeceğim halde davetiye almıştım. Selin Ciğerci bi ara çok ilgileniyordu, keşke yine ilgilense de çocukların acıları biraz olsa dinse…

babyloading87

Hersey cok guzel olacak!
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2015
24.323
71.508
34
Ya ben anne karnındayken bu hastalık gözükmüyor mu onu anlamıyorum?
35 yas üzerinde görümcem hamile kalınca,ilk kızı saglıklı olmasına ragmen test yaptırdılar 3 sene önce 5 bine yakındı.
Sükür bir saglık problemleri cıkmadı.
Yani hamilelikde detaylı testte cıkmıyor mu?
Hamilelik de devlete bile kontrole gitse anne ,siz bi test yaptrın özelde denmiyor mu?:KK43:
Cidden bilmediğim icin soruıyoırm.
Hadi binde bir ihtimal testlerde cıkmadı,bütün bebeklerinki mi cıkmıyor:KK43:

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 783 gün geçti.

Esila09

Nirvana
Pro Üye
1 Ekim 2010
13.211
25.414
Ya ben anne karnındayken bu hastalık gözükmüyor mu onu anlamıyorum?
35 yas üzerinde görümcem hamile kalınca,ilk kızı saglıklı olmasına ragmen test yaptırdılar 3 sene önce 5 bine yakındı.
Sükür bir saglık problemleri cıkmadı.
Yani hamilelikde detaylı testte cıkmıyor mu?
Hamilelik de devlete bile kontrole gitse anne ,siz bi test yaptrın özelde denmiyor mu?:KK43:
Cidden bilmediğim icin soruıyoırm.
Hadi binde bir ihtimal testlerde cıkmadı,bütün bebeklerinki mi cıkmıyor:KK43:

1 tane topraga koymus 1 tane hortumlar icinde 1 tane karninda. Hic mi acimiyorsun ya :KK43:
Tup bebege de yonlendirilebilir.
Tabi cok aci cok uzucu konular...

babyloading87

Hersey cok guzel olacak!
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2015
24.323
71.508
34
1 tane topraga koymus 1 tane hortumlar icinde 1 tane karninda. Hic mi acimiyorsun ya :KK43:
Tup bebege de yonlendirilebilir.
Tabi cok aci cok uzucu konular...
Hala doguruyor mu:?:KK43:Hey Allahım yazık günah ya .
Büyük konusmaayaym da neden yani ısrarla üremek:KK43:

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 783 gün geçti.

vivelamour

İnsan.
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
7 Kasım 2013
11.464
24.159
Sokak hayvanları için de para topluyoruz diyip dolandıran çok insan var ama ben elimden geldiğince yardım ediyorum. Niyetinizi bozmayın demek istiyorum yani. Keşke devlet bu zor hastalık için ailelere yardımcı olsa da biz kendimizi böyle paralamasak.

CeReNnnKeskn

Annesinin bebeği💗💗
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2018
920
1.268
Merhaba tatlı bir o kadar huysuz kadınlar;
Şimdi huysuz dedim diye kimse alınmasın en huysuz benimdir, başı çekiyorum yani.
Geceden beri içime öküz oturdu resmen. Kızımı uyuttuktan sonra biraz instagramda gezineyim dedim, demez olaydım. Öyle bebekler var ki içim eridi resmen. Sürekli olarak bağış yapmaya çalışıyordum taaa ki zamazingo hesabında sma şı bazı ailelerin kapağı sadece Avrupaya atmaya çalıştığını ve kampanyaları tamamnalmasına rağmen diğer parayı da orada geçinme paramız diye savunmasına kadar. Bu hesap olmasa hala devam edeceklerdi para toplamaya.
E böyle olunca da ben yardım yapmayı bıraktım açıkçası. Ama dün bir kaç bebek gördüm , yine elimden gelen yardımı yaptım. Bir anne bebeğine yemek yedirmiyor ki kilo almasın ve tedavi hakkı elinden gitmesin diye.

Bu bebeklerin sesini biz duyuyorsak , devlet duymuyor mu ? Saçma sapan şeylere bütçe verileceğine bu bebeklere yaşam hakkı verilse keşke. Aynısı bizim bebeklerimize de olabilir ve o parayı toplamak hiç kolay değil. Kızıma bakıp bakıp iç çektim, dua ettim bol bol…
Of sabah sabah ciğerim dağlandı ya hu …
Evet öyle insanlar var ama onlar yüzünden gerçek ihtiyaç sahibi bebekler zan altında kaldı hep bende çok üzülüyorum Rabbım şifa versin inşallah

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 193 gün geçti.

Designer31

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Mart 2015
650
1.177
31
O hesap beni de soğutmuştu yardımlardan ama genellemek diğer bebeklere haksızlık olur, denk geldikçe durumumun müsaitliğine göre atmaya çalışıyorum ben. Allah tüm sma’lı bebeklerin yardımcısı olsun inşallah, çok zor.