Sokakta ac kalmis cocuklar, -22 derecede hayatta kalmaya calisanlar (II)

Yinemipilav

goo.gl/WzqFMX
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
15 Ekim 2015
3.098
3.259
Sokakta ac kalmis donmus cocuklar.
Sokaklar soguk, karanlik ve kriminal dolu, ve ac kalmis hayat savasi veren cocuklarla dolu.
-22 derece hic bir canlinin hayatta kalamayacagi kadar soguk. Mahallede catma barakalardan soguktan kaskati kesilmis cocuk oluleri cikiyor.
Bu cocuklari ve insanlarin akibetini dusunmek ve tartismak zorundayiz.
Ozellikle kadinlar olarak, bu konuyu dusunmemiz ve tartismamiz lazim.
Vicdanima sigmiyor ve sizinle paylasmak istiyorum.
Tipki sokakta kalmis birbirine siginmis pisicanlar, paticanlar yuzunden uykumu kacirdigim gibi.
Yagmurda camurda krda ac, barinaksiz, sevgisiz tir tir titreyen minikcanlar beni kahrediyor.
Insanligimdan utaniyorum.

Yinemipilav

goo.gl/WzqFMX
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
15 Ekim 2015
3.098
3.259
Yanlis. Herseyi otoriteden beklememeliyiz.
Biz kadinlar olarak yapabilecegimiz seyler varsa yapabilmeliyiz.

Janet Jak Esim

Durme, durme querido hijico
Kayıtlı Üye
17 Nisan 2012
30.489
65.651
Istanbul icin ih ar hatti var. Ariyorsunuz gelip sokakta kalanlari goturup onlari sicak yerlere koyuyorlar.

Senin samimiyetine de zerre inanmiyorum. Diger konuda yorumunu gordum daha da uyuz oldum yazacaktim ama kapanmis konu. Hacda ezilenlere pastirma, Suriyelilere de tonlarca sey soylersin, Umre yapmak isteyen birine sozde nasihat verip umre yapanlari ahlaksizlikla suclarsin.
Hic samimi degilsin ve hic hos bir kisilik de degilsin.
...

-lotus-

Guru
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2011
7.340
14.134
Ya bu konu çok karışacak belli de keşke açmasaydınız. Burada 10 sayfa bunu tartışmak hiçbir katkı sağlamadığı gibi üzerine insanlar birbirine saldıracak. Yine yenilir yutulur olmayan laflar sarf edilecek belki. Cıks olmadı.

Yinemipilav

goo.gl/WzqFMX
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
15 Ekim 2015
3.098
3.259
Konuya negatif yaklasanlar utansin. Isiniz gucunuz polemik yaratmak.
Ben internetten insan siginagi teknoloji ariyorum.
Buldukllarimi iletecegim.

COLIN

Guru
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
31 Ocak 2013
6.930
43.493
35
Hadi bu konuyu degistirdin, ama umre konusunda yazdigin yorumlar ne olacak? Herkes okudu o şuursuz yorumunu. Seni hala nasil banlamadilar, hayretler icerisindeyim. Burda bircok kisi sacmasapan seyler yuzunden gunlerce banlaniyor. Sen kalkmissin alakaya maydanoz, umreye giden ahlaksizlar diye nutuk atiyorsun ama sana ban yok. Bu yorumdan sonra, ben banlanirsamda şaşirmayacagim. Ama umarim şaşiririm da, buranin tarafsiz bir ortam oldugunu görürüm.

Son düzenleme:

RazEy

Herkes kendi içine baksın....
ÜZGÜN
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Nisan 2013
2.680
2.160
Bu iş sosyal devletin sorumluğunda ama maalesef devletin umurunda değil Antalya da sosyal site üzerinden toplanan gönüllüler var kendileri yemek yapıp her akşam evsizlere dağıtıyorlar bunun dışında kıyafet ayarlıyor iş aroyorlar onlar adına geçen kıştan beri bölgeniz de böyle gönüllüler var mı onu araştırın

Loch Ness Canavari

Kontaklar kulübü.
Kayıtlı Üye
10 Kasım 2013
6.314
12.986
Istanbul icin ih ar hatti var. Ariyorsunuz gelip sokakta kalanlari goturup onlari sicak yerlere koyuyorlar.

Senin samimiyetine de zerre inanmiyorum. Diger konuda yorumunu gordum daha da uyuz oldum yazacaktim ama kapanmis konu. Hacda ezilenlere pastirma, Suriyelilere de tonlarca sey soylersin, Umre yapmak isteyen birine sozde nasihat verip umre yapanlari ahlaksizlikla suclarsin.
...
Pastirma mi :KK57:

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1866 gün geçti.

alyanak258

Böyle mi olmalı solmalı sevgililer?
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2015
1.082
1.462
Keşke ! Bu kadar mı samımıyetsız gelebılır bır ınsan sadece yazdıkları okunarak göze . Anlayamıyorum ınsanların fıkırlerıne saygı duymayan bırı dıgerlerını nasıl düşünsün kı ? Diyecek sey cok da neyse .

alyanak258

Böyle mi olmalı solmalı sevgililer?
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2015
1.082
1.462
Hadi bu konuyu degistirdin, ama umre konusunda yazdigin yorumlar ne olacak? Herkes okudu o şuursuz yorumunu. Seni hala nasil banlamadilar, hayretler icerisindeyim. Burda bircok kisi sacmasapan seyler yuzunden gunlerce banlaniyor. Sen kalkmissin alakaya maydanoz, umreye giden ahlaksizlar diye nutuk atiyorsun ama sana ban yok. Bu yorumdan sonra, ben banlanirsamda şaşirmayacagim. Ama umarim şaşiririm da, buranin tarafsiz bir ortam oldugunu görürüm.

Ben de çok fazla ban yıyorum en son bır yorumda uyeyı magdur edenler hakkında sert konustugum ıcın ban yemısken boyle dıne vs hakaret edenlerın banlanmamasını anlayamıyorum . Eğer bunun üzerine banlanırsam burdakı uyelıgımı gozden gecırecegım gercekten .

apranxx

Öz hakiki apranxx :)
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2010
5.654
5.671

...
Yüzde yüz katılıyorum :KK52:umre görevini yaparken vinç altında kalan insanlara "pastırma" oldular diyecek kadar saygısız bi insan böyle ince düşünemez...resmen tribünlere oynuyor...