Sokakta ac kalmis cocuklar, -22 derecede hayatta kalmaya calisanlar (II)

Yani adamın parası vardır, ister umreye gider ister sokak çocuklarına falan yardım eder, kime ne... Konuya gelince, biz ay sonunu zor getiren insanlarız. Çok şükür aç ya da açıkta değiliz ama ihtiyaçtan fazlasını da harcayabilecek gelir seviyesinde değiliz. Bizde ihtiyaca para harcanır, lükse çok çok nadir. Hayatımda bir kere bile adam akıllı tatile gitmedim. Hiç gardrobım dolmadı mesela. Ben devletin bile pek umurunda değilim, herkese burs dağıtırken bana kredi verip beni iş hayatına binlerce lira borçlu başlatacak. Yarın öbür gün ihtiyacı olan insanlara yardım edebilecek durumda olursam ederim tabi ama şu an yapabileceğim pek fazla bişey yok. Gelir dağılımında adaletin a'sı yok. Benim bir arkadaşım var, ailenin tek çocuğu ve devlete burs/kredi başvurusu yapmamış. Ailesi de anca kendini geçindirebilen bir aile ama arkadaşım para konusunda çok savurgan. Ailesinin zar zor yolladığı parayı çarçur edip duran biri yani. Geçenlerde "bizim orada bir subay varmış, üniversite okuyan birine burs verecekmiş, sadece bir kişiye verecekmiş ve mahalledekiler benim ismimi vermişler bana burs versin diye. Galiba verecek" dedi. "İnşallah vermez" dedim. "Niye?" dedi. "Senin ihtiyacın yok bence, ihtiyacı olan birine versin" dedim. Başladı yine yok benim annem şöyle hasta benim babam böyle hasta falan demeye. "O hasta annen baban sana sen burada açıkta kalmayasın diye yemeyip içmeyip para yolluyorlar ama sen savurganca harcıyorsun. Şapkayı koy önüne ve düşün, onlar sana sen havaya parayı savur diye mi yolluyorlar? Burs da alacak olsan onu da çarçur edeceksin, bari başkasına versin gerçekten ihtiyacı olan birine. Senin evin kira değil bişey değil, evin tek çocuğusun. Başını sokacak evi zor bulan insanlar var" dedim. Önce bozuldu, kızdı bana iki gün falan surat yaptı. Sonra haklı olduğumu anladığını söyledi, geldi kendisi. Ve o burs da ona verilmedi.Umarım ihtiyacı olan birine gitmiştir. Ama adaletin a'sı her türlü yok o ayrı konu.

Konuya negatif yaklasanlar utansin. Isiniz gucunuz polemik yaratmak.
Ben internetten insan siginagi teknoloji ariyorum.
Buldukllarimi iletecegim.
Ya şimdi başlık sevgi pıtırcıklı bir konu olduğunu düşündürüyor ama ortamı fitleyip de sonra polemik yassah diye bağırmanız çok iki yüzlüce, banı da yemişsiniz zaten ama yazmadan edemedim.

Bu tavrınızla daha önce de karşılaştım, iyi niyetli olduğunuzu düşünmüyorum.

İlginç yazılarınızdan dolayı sizi takibe almıştım ama artık takip etmemeye karar verdim.

Sokak çocuklarını da ben mi düşünücem? Hayır zaten hepimiz gördük mü elimizden gelen yardımı yapıyoruzdur hiçbir kadın o manzaraya kayıtsız kalamaz. Ama neden ben bir şey yapmak zorunda olayım ki? Sosyal devlet nerede? Çocukları sokağa salan zihniyetle ben mi baş edeyim tek başına bir kadın olarak.

Bana en çok doğudaki okulların ihtiyaçları dokunuyor. Bot isteniyor. Mont isteniyor. Devlet mont alıp okul okul gezip dağıtamıyor mu mesela? Bu kadar mı aciziz? Neden okul ihtiyaçları için sürekli halktan yardım toplanıyor. Benim vergim nereye gidiyor o zaman çok merak ediyorum.

Hac konusundaki talihsiz yoruma ben de denk geldim hoşlanmadım,inanan herkese Allah nasip etsin, lakin kapanan konusunda Arabistanı zengin edenler diye bir ifadesi var, hah işte ona katılıyorum 20mkere umreye 50 kere hacca gitmek evet israftır hele şimdi bir de sosyal medyada resim paylaşma olayı var, dua ederken resim namaz kılarken resim, ibadetin gizlisi makbul değil miydi israf haram değil miydi

Yapılan iyilik söylenmez uzun uzun yazacak değilim eti budum elverdiğince birseyler yapmaya çalışıyorum, apartmanlara okullara mağazalara üşüyen hayvanları alan insanlar var gördükçe seviniyorum, ama elbette daha kapsamlı birşeyler yapmak gerek, evsizler için sokak hayvanları için

Sokak çocuklarını da ben mi düşünücem? Hayır zaten hepimiz gördük mü elimizden gelen yardımı yapıyoruzdur hiçbir kadın o manzaraya kayıtsız kalamaz. Ama neden ben bir şey yapmak zorunda olayım ki? Sosyal devlet nerede? Çocukları sokağa salan zihniyetle ben mi baş edeyim tek başına bir kadın olarak.

Bana en çok doğudaki okulların ihtiyaçları dokunuyor. Bot isteniyor. Mont isteniyor. Devlet mont alıp okul okul gezip dağıtamıyor mu mesela? Bu kadar mı aciziz? Neden okul ihtiyaçları için sürekli halktan yardım toplanıyor. Benim vergim nereye gidiyor o zaman çok merak ediyorum.

Devlet özeli teşvik ediyo,çocuğunu özel okula yollayana para yardımı yapmak yerine devlet okullarına ihtiyaç sahiplerine yardım etmeli, çünkü acaba çocuğumu özele göndersem mi diye düşünebilmek bile lüks, asgari ücretli böyle bir plan yapabilir mi mesela, madem kaynak var sen devletsen devlet kurumlarını destekliceksin o okullar ne öyle yaa ne tuvalete girilir ne bişey

Hac konusundaki talihsiz yoruma ben de denk geldim hoşlanmadım,inanan herkese Allah nasip etsin, lakin kapanan konusunda Arabistanı zengin edenler diye bir ifadesi var, hah işte ona katılıyorum 20mkere umreye 50 kere hacca gitmek evet israftır hele şimdi bir de sosyal medyada resim paylaşma olayı var, dua ederken resim namaz kılarken resim, ibadetin gizlisi makbul değil miydi israf haram değil miydi

Yapılan iyilik söylenmez uzun uzun yazacak değilim eti budum elverdiğince birseyler yapmaya çalışıyorum, apartmanlara okullara mağazalara üşüyen hayvanları alan insanlar var gördükçe seviniyorum, ama elbette daha kapsamlı birşeyler yapmak gerek, evsizler için sokak hayvanları için
50 kere hacca gitmek mi :KK57:
1 kere gidebilen öpsün başına koysun...bu sene kuraya bile almadılar yeni talepleri...7 yıldır yazılıpta gidemeyenler yazıldı.
Ayrıca kimse arabistanı zengin etmek maksadıyla gitmiyor umreye...kabemizi kıblemizi görmeye gidiyorlar...inancımızın kalbini...medine de sevgilimiz var bizim habibimiz....50 değil 50 bin kere gitse insan doymaz..
Bu mantıkla kocanı da bi kere düğünde görsen yeter...ne gerek var adamı hergün görüp masrafa sokmaya di mi ama :KK66:

50 kere hacca gitmek mi :KK57:
1 kere gidebilen öpsün başına koysun...bu sene kuraya bile almadılar yeni talepleri...7 yıldır yazılıpta gidemeyenler yazıldı.
Ayrıca kimse arabistanı zengin etmek maksadıyla gitmiyor umreye...kabemizi kıblemizi görmeye gidiyorlar...inancımızın kalbini...medine de sevgilimiz var bizim habibimiz....50 değil 50 bin kere gitse insan doymaz..
Bu mantıkla kocanı da bi kere düğünde görsen yeter...ne gerek var adamı hergün görüp masrafa sokmaya di mi ama :KK66:

Evet gidenler var, param da olsa 50 kere gitmem ben mesela, çocuk okuturum hastane yaptırırım gibi gibi yapılacak başka bir dolu şey var, başkalarının da hayatına dokunmak isterim

Evet gidenler var, param da olsa 50 kere gitmem ben mesela, çocuk okuturum hastane yaptırırım gibi gibi yapılacak başka bir dolu şey var, başkalarının da hayatına dokunmak isterim
Polemik olsun diye söylemiyorum yanlış anlama ama hacca 2. Defa gitmek yasak...kural böyle...arabistan kabul etmiyor...ancak kasap,diyanet rehberi gibi görevli olarak var 2. 3. Kez gidebilenler...
Okuyanlar yanlış bilgilenmesin

Polemik olsun diye söylemiyorum yanlış anlama ama hacca 2. Defa gitmek yasak...kural böyle...arabistan kabul etmiyor...ancak kasap,diyanet rehberi gibi görevli olarak var 2. 3. Kez gidebilenler...
Okuyanlar yanlış bilgilenmesin

Pardon ne zamandan beri yasak ben sadece rahmetli erbakanın 20 küsür kez gittiğini biliyorum

Neden defalarca yurt dışına tatillere çıkan,oluk oluk para harcayan kişilere neden gidiyorsun,israf yapıyorsun,o parayla fakir fukara sevindir ,Onlara yardım et denilmezde,umreye gidenlerin aldığı manevi hazza yeniden ulaşmak,sevgili peygamberimizi ziyaret etmek isteyen kişilere denilir anlayamıyorum.Nasıl ki tatile bedenin ruhun ihtiyacı oluyorsa,demek ki kişinin aldığı pozitif enerji o kadar yüklü ki,gitmeden yapamıyor,özlem duyuyor.

Ve Huy Meselesi Huy Meselesi bu üyeyi defalarca kiblememe rağmen ceza almaması düşündürücü ve üzücü...son yazdığı mesajların incelenmesini ve gerekli cezayı almasını öneriyorum...
Yaptığı hem saygısızlık,hem hakaret...asla kabul etmiyorum
K.İ.B yaptıktan sonra raporlar en kısa sürede incelenir, işlem yapılır..
Ama dakikasında işlem yapılacak diye bir durum söz konusu değildir..
Online olduklarında yöneticilerimiz ilgileniyor..

X