Sokakta ac kalmis cocuklar, -22 derecede hayatta kalmaya calisanlar (III)

Geçmiş yorumlarına baktım bir saygısızlığını göremedim. Hepsini inceme şansım olmadı tabi ama insan inanmasa da iyi bir insan olabilir iyi şeyler yapmak isteyebilir.
Ben zaten kötü insan demedim canım ama saygı sevgi gösyericeksek herşeye göstereceğiz kendisi bu yüzden sevilmiyor ki bi çok düşüncemiz bir kendisiyle ama yazım tarzı falan çok itici hep söylüyorum ama değişen bişey olmuyor. Siyaset bölümünde de çok karşılaşıyorum biliyorum kendisini yani :KK66:

Bunlardan cezasını aldı ve cezası bitti geldi. Bu yaptığınıza devam ederseniz siz ceza almaya devam edersiniz. Bu konuda son uyarımdır. Sonra uyarmadın, bilmiyorduk vs demeyin.
Tamam ben caza almadı mı dedim sadece neden böyle davranıyorsunuz diye yazanlara böyle yaptığı için dedim ki ben zaten bu konularından rahatsız olmuyorum isterse bin tane konu açsın

Gorsen ne olacak ki, polemige girsen ne olacak, ne degisecek hic bir sey. Ne bireysel olarak ne de toplu halde klavye basinda oturmaktan baska hic bir sey yapamiyoruz.

Ben ufak tefek hayvanlara yemek verme disinda bir sey suan yapmiyorum, acik acik soyleyeyim. Belki bir gun Turkiye ye donersem o zaman yuregi guzel insanlarla bir seyler yapabilirim.

Öyle düşünme ama o da güzel bir şey. Barınaklara yardım yapanlar var. Sokak köpeklerini kedilerini besleyen insanlar var. Bir kap su koymak bile bir şeydir bence.

Öyle düşünme ama o da güzel bir şey. Barınaklara yardım yapanlar var. Sokak köpeklerini kedilerini besleyen insanlar var. Bir kap su koymak bile bir şeydir bence.

O kadarini yapiyorum da yeterli degil. Hayvan sevmeyenlerden laf yemek var, daha cok yapmak var. Tatile geldigimde uc tane sokak kedim vardi. Yolumu gozlerlerdi. :KK48:
Tabi ben geldikten sonra kisin ne yaptilar bilemiyorum. :KK12:

Aynen yinemipilava katılıyorum çocuk azarlar gibi yazıp duruyorsun buranın kralı benim havan ne zaman bitecek acaba merak ediyorum
Şimdi kimsenin hakkını yemeyelim. İnan Avrupa'da Amerika'da kat kat fazla evsiz var Türkiye'dekinden. Geceleri meydanlarda öbek öbek uyuyorlar. Biraz kültürlerinin bireyci yapılarından kaynaklanıyor. Bizde çocuk kırk yaşına gelse de çocuk arkasını kolluyoruz. Ya da mesela adam evinde yiyecek ekmek bırakmayacak raddede bir alkolik olsa bile kolay kolay boşayıp evden atmıyor eşi, çocukları yine evin direği göZüyle bakıyor. Tabi bu durumunda dez avantajları var ama kesinlikle bizde daha az evsiz var. Bir de kaç defa denk geldim, esnaf kendi mahallesindeki evsizleri, muhtaçları koruyup kolluyor. Ne yemek istiyorlarsa gelip rica ediyorlar anında paketleyip veriliyor. Sadece organizasyon konusunda biraz eksiğimiz olabilir, daha çok bireysel yardımlar üzerinden dönüyor olabilir olay. Ama yine yardımcı olmaya çalışan güvenilir kurumlar var mesela, şefkatder var yardımlarınızın yerine ulaşacağını, yardım yapılırken belli bir ideoloji vs. Gözetilmeyeceğini bilerek gönül rahatlığıyla öneririm, eğer bu mesele üzerine birşeyler yapmayı düşünüyorsanız.
Ben de kita ABsinin buyu olcude vicdansiz oldugunu soyleyebilirim. Inanin sokakta dilendigini gordugum 18 yasinda kiz cocugu sadece gece girebilecegi barinak binasindan 18 yasini doldurdugu gun sokaga atildi. En son gordugumde gozleri uyusturucudan bembeyaz olmus, bir knearda dileniyordu. Cok siddetli bir soguk kis gunu donarak oldugunu ogrendim.
Ingilizler evsiz insanlardan nefret ederler. Bunu her firsatta belirtirler. Ozellikle muhafazakar kesim. Dogu avrupa'dan gelen o kadar cok evsiz var ki. Hepsi Londra sokaklarinda dilenirler. Londra, milyarderlerin yerlestigi, fakir insanligin gururunun sifira indigi bir megapolis simdi.
Ama Iskandinavya'da durum farkli. Onlar cok daha iyi calismalar yapiyor insnalari sokakta birakmamaya cakisiyorlar.

O kadarini yapiyorum da yeterli degil. Hayvan sevmeyenlerden laf yemek var, daha cok yapmak var. Tatile geldigimde uc tane sokak kedim vardi. Yolumu gozlerlerdi. :KK48:
Tabi ben geldikten sonra kisin ne yaptilar bilemiyorum. :KK12:

Hayvan sevmeyenlerin laf söylemeye hakkı yok kesinlikle. Daha çok yapabilsek keşke. Ben sadece besleme kısmında etkin rol alabiliyorum. Arabamızın bagajında mamamız var sokakta gördüğümüz yerde veriyoruz.

Hayvan sevmeyenlerin laf söylemeye hakkı yok kesinlikle. Daha çok yapabilsek keşke. Ben sadece besleme kısmında etkin rol alabiliyorum. Arabamızın bagajında mamamız var sokakta gördüğümüz yerde veriyoruz.

Onlarin daha cok cenesi calisiyor. Onlardan kadar bikmisim ki, konussam bi suru sey yazicam ama yazmamayi tercih ediyorum.

Keske yakin olsaydik. Gorusebilecegim, bu konuda bir sey yapabilecek guzel yurekli arkadaslardan birisin.

Son düzenleme:
K Kazen kaşınma kelimesini hiç yakıştıramadım. Çok kabaca.. Bir bayanla nasıl boyle konuşabiliyorsun.. Şayet o kelime bana kullanılmış olsaydı tepkim çok buyuk olurdu..

K Kazen kaşınma kelimesini hiç yakıştıramadım. Çok kabaca.. Bir bayanla nasıl boyle konuşabiliyorsun.. Şayet o kelime bana kullanılmış olsaydı tepkim çok buyuk olurdu..

Düşüncenize saygı duyuyorum fakat konu sahibine konu dışı mesaj yazarak saygısızlık yapıyorsunuz. İnce davranışa sahip olsanız özel mesajla da beni kinayabilirdiniz. Benden bir farkınız kalmadı.

Ben bu konuyu bilinc olusturmak icin actim arkadaslar.
Kim kime ne demis konularini tartismayalim, isimize bakalim.
Uzak dogu savas sanati, negatifi gormezden gelmeyi tavsiye eder neden? Enerji kaybina ugrar ve yerde bulursunuz kendinizi.
Hadi, konuyla olan linkler nerede bakayimmmmm???

Düşüncenize saygı duyuyorum fakat konu sahibine konu dışı mesaj yazarak saygısızlık yapıyorsunuz. İnce davranışa sahip olsanız özel mesajla da beni kinayabilirdiniz. Benden bir farkınız kalmadı.
bana soylediğiniz şu iki şeyi sizde alıntıladıpım bu mesajda yapmışsınız.. Kşke beni yermek yerine hatanızı kabul edip bayanddan ozur dileseydiniz de benmde size duyduğum hayranlığım devam etseydi.

Ben bu konuyu bilinc olusturmak icin actim arkadaslar.
Kim kime ne demis konularini tartismayalim, isimize bakalim.
Uzak dogu savas sanati, negatifi gormezden gelmeyi tavsiye eder neden? Enerji kaybina ugrar ve yerde bulursunuz kendinizi.
Hadi, konuyla olan linkler nerede bakayimmmmm???

Ben suan sadece gozlemciyim ama konuyu takip edecegim. Bu konuda elimden gelen bir sey varsa yapmak isterim. Yalniz simdilik lokasyon konusunda problemimiz var.

Allahim, yine, yinemipilav, ve yine polemikler. Şaşirmiyorum, cunku bu uye mimlendi. Artik onun her konusunda, zamaninda ettigi laflar onune konacak. Zira kadinlar hicbirseyi unutmaz, hemen getirir onune koyar. Haksiz da degiller. Ben de uyenin samimiyetine inanmayanlardanim. Su an kendini ispatlama derdinde, bu yuzden ayni konuyu tekrar tekrar aciyor. Bence baska uyelik alsin. Ilk uyeliginde yaptigi hatalari tekrar yapmasin.

X