Sokakta ac kalmis cocuklar, -22 derecede hayatta kalmaya calisanlar (III)

Neden samimi gelmiyor söylim genelde konularda kendisi ortalığı daha kızıştıracak yorumlar yapıyor bide dine biraz takık dalga geçer gibi yorumlar yapıyor dinle alakalı kendisinin saygısı yok yani, ama sonra bir konu açıyor herkes birbirini sevsin saygı göstersin diye buda pek kimseye samimi gelmiyor normal olarak :KK66:

Tarım demişsin de tarım zaten bitti bu işle uğraşanlar ağlıyor bizim fındık işi var misal astarı yüzünden pahali, neyse anamı da alıp gideyim

Kedi barınakları çok iyi fikir,kış kadar yaz da zor hayvanciklara, balkona su koyuyorum ekmek didikliyorum kuşlar gelip içiyo yiyo oğlum onların sesiyle mutlu oluyo şimdilik sadece bu kadar benden

Konu yenimi pilav in degildi. Yalniz disarida sogukta yasayan insanlari daha cok dusunun gibi seyler soylendi.

Şimdi gördüm konuyu. İyi ki görmemişim o konuyu. KKda polemik orucumu bozabilirdim o zaman. Hayvanları öyle yaratmış Allah -30 dereceye bile dayanır diyen olmuş. Hiç soğuktan donan hayvan görmemişler tabi. Neyse sakinim.

Şimdi gördüm konuyu. İyi ki görmemişim o konuyu. KKda polemik orucumu bozabilirdim o zaman. Hayvanları öyle yaratmış Allah -30 dereceye bile dayanır diyen olmuş. Hiç soğuktan donan hayvan görmemişler tabi. Neyse sakinim.

Gorsen ne olacak ki, polemige girsen ne olacak, ne degisecek hic bir sey. Ne bireysel olarak ne de toplu halde klavye basinda oturmaktan baska hic bir sey yapamiyoruz.

Ben ufak tefek hayvanlara yemek verme disinda bir sey suan yapmiyorum, acik acik soyleyeyim. Belki bir gun Turkiye ye donersem o zaman yuregi guzel insanlarla bir seyler yapabilirim.

Yinemipilav Yinemipilav seninle hayvanlar konusunda karsilasmistik. Orayi karistiranlar oldugu gibi bu konuyu da karistiranlar olacaktir. Bazen asabi olsan da senin iyi niyetli olduguna inaniyorum. Yalniz verdigin ornekler bana gerceklemesi zor geldi . Turkiye'de bunlarin gercekten yapilabilecegine inaniyor musun.

Bakin Ikea'dan ornek gozterdim.
Turkiye'de cok kuvvetli bir insaat sektoru mevcut.
Ikea ise mobilya dagitim firmasi.
Birkac milyonluk Isvec bunu yapabilirse, dusunun bakalim 78 milyonluk ulkemiz neler yapar.
En kotu ihtimal, Ikea projesinin yerli versiyonunu becerikli adamlar ve madamlar da yapar!
universite mimarlik bolumu ogrenciliri mesela. yeter ki malzeme bulunsun.

Sefkat-der'in evsizler evi projesi var. Sanirim tophanede evsiz insanlara kalici barinma sagliyorlar. Belki baska yerlerde de vardir. Link vermek yasak mi bilemedim. Sefkat-der evsizler evi diye aratin detayli bilgiye ulasirsiniz.

Birkac milyonluk Isvec bunu yapabilirse, dusunun bakalim 78 milyonluk ulkemiz neler yapar.
En kotu ihtimal, Ikea projesinin yerli versiyonunu becerikli adamlar ve madamlar da yapar!

Tamam guzel diyorsun ama gundem yakisikli/ guzel olma uzerine. Kim takar hayvanlari kim takar sokakta kalmis insanlari.

Neden samimi gelmiyor söylim genelde konularda kendisi ortalığı daha kızıştıracak yorumlar yapıyor bide dine biraz takık dalga geçer gibi yorumlar yapıyor dinle alakalı kendisinin saygısı yok yani, ama sonra bir konu açıyor herkes birbirini sevsin saygı göstersin diye buda pek kimseye samimi gelmiyor normal olarak :KK66:

Geçmiş yorumlarına baktım bir saygısızlığını göremedim. Hepsini inceme şansım olmadı tabi ama insan inanmasa da iyi bir insan olabilir iyi şeyler yapmak isteyebilir.

Konu çok güzel,
Duyarlılık barındırıyor siz bu konuda bir sey yapıyor musunuz? Yapıyorsaniz bizler de katılalım yardımcı olalım.

Fakat bir yerden yaparken bir yerden yıkmak hoş degil.

@okypete
moderatorlukte yaptığı için konuların nerde olması gerektiğini biliyor ve o nedenle kibar bir şekilde yazmış. Ortam polisi lafını yakistirmadim.

Simdi beni de koruyucu polis ilan edebilirsiniz.

Ancak açtığınız konuda gelen eleştirilere bu kadar ters cevaplar vermeniz duyarliliginizi azaltır.

Keske herkes duyarlı olmayı teorikte bırakmayıp pratiğe dökse .
Isi tutan Kedi barinaklari yaptim. Akilli barinaklar ve binalarla ilgileniyorum. Siz ne yaptiniz?

Geçen adorede kedi evi satıyorlardı misal. Sadece kargo parasına. Oluyor bazen güzel örnekler.

https://www.adoremobilya.com/kedi-evi

Yinemipilav Yinemipilav oncelikle insanlara dini hassasiyetlerinde saygısızca yorum yaptığın için ozur dilemen gerekiyor çunku hepimiz yaptığın yorumu okuduk ve ofkemiz dinmedi. Dolayısıyla konuna samimiyetle yaklaşamıyoruz..

Ben de dini hassasiyetleri olan bir insanım ne yazmış bu kadar tepki çekecek?

tepkileri anlamakta zorlanıyorum. Sizlere silah zoru ile mi okutuyorlar ? Tehditle mi yorum yazdırılıyor ? İlginizi çekmez ise okumazsınız, yorum yazmazsınız olur biter bu neyin çabası anlamakta zorlanıyorum. Dışarıdan siteye bakan inanın zorla yaptırılıyor sanacak bu eylemleri.

Konu forumda baska yere tasinmis, gundemden uzaklastirilmistir.
Demek ki vicdan, Bir derdim var konusunda , alyans veya yurt disi gezisinde ne giyecegini tartisanlarin dertlerinden daha az onemliymis.

Şimdi kimsenin hakkını yemeyelim. İnan Avrupa'da Amerika'da kat kat fazla evsiz var Türkiye'dekinden. Geceleri meydanlarda öbek öbek uyuyorlar. Biraz kültürlerinin bireyci yapılarından kaynaklanıyor. Bizde çocuk kırk yaşına gelse de çocuk arkasını kolluyoruz. Ya da mesela adam evinde yiyecek ekmek bırakmayacak raddede bir alkolik olsa bile kolay kolay boşayıp evden atmıyor eşi, çocukları yine evin direği göZüyle bakıyor. Tabi bu durumunda dez avantajları var ama kesinlikle bizde daha az evsiz var. Bir de kaç defa denk geldim, esnaf kendi mahallesindeki evsizleri, muhtaçları koruyup kolluyor. Ne yemek istiyorlarsa gelip rica ediyorlar anında paketleyip veriliyor. Sadece organizasyon konusunda biraz eksiğimiz olabilir, daha çok bireysel yardımlar üzerinden dönüyor olabilir olay. Ama yine yardımcı olmaya çalışan güvenilir kurumlar var mesela, şefkatder var yardımlarınızın yerine ulaşacağını, yardım yapılırken belli bir ideoloji vs. Gözetilmeyeceğini bilerek gönül rahatlığıyla öneririm, eğer bu mesele üzerine birşeyler yapmayı düşünüyorsanız.

Yinemipilav Yinemipilav oncelikle insanlara dini hassasiyetlerinde saygısızca yorum yaptığın için ozur dilemen gerekiyor çunku hepimiz yaptığın yorumu okuduk ve ofkemiz dinmedi. Dolayısıyla konuna samimiyetle yaklaşamıyoruz..

Bunlardan cezasını aldı ve cezası bitti geldi. Bu yaptığınıza devam ederseniz siz ceza almaya devam edersiniz. Bu konuda son uyarımdır. Sonra uyarmadın, bilmiyorduk vs demeyin.

Konu forumda baska yere tasinmis, gundemden uzaklastirilmistir.
Demek ki vicdan, Bir derdim var konusunda , alyans veya yurt disi gezisinde ne giyecegini tartisanlarin dertlerinden daha az onemliymis.

sende kaşınma ! Biri gider halımın rengini beğenmiyorum diye konu açar o bölümde ipin ucunu kaçırırız. Konularını doğru kategoriye aç !

tepkileri anlamakta zorlanıyorum. Sizlere silah zoru ile mi okutuyorlar ? Tehditle mi yorum yazdırılıyor ? İlginizi çekmez ise okumazsınız, yorum yazmazsınız olur biter bu neyin çabası anlamakta zorlanıyorum. Dışarıdan siteye bakan inanın zorla yaptırılıyor sanacak bu eylemleri.

Tesekkurler, K Kazen , muhtemelen gercek vicdani sorunlarla yuzlesmek agir geliyor, ondan refleks gibi tepki veriliyor.

X