Sokakta ac kalmis cocuklar, -22 derecede hayatta kalmaya calisanlar (II)

Yinemipilav

goo.gl/WzqFMX
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
15 Ekim 2015
3.098
3.249
Sokakta ac kalmis donmus cocuklar.
Sokaklar soguk, karanlik ve kriminal dolu, ve ac kalmis hayat savasi veren cocuklarla dolu.
-22 derece hic bir canlinin hayatta kalamayacagi kadar soguk. Mahallede catma barakalardan soguktan kaskati kesilmis cocuk oluleri cikiyor.
Bu cocuklari ve insanlarin akibetini dusunmek ve tartismak zorundayiz.
Ozellikle kadinlar olarak, bu konuyu dusunmemiz ve tartismamiz lazim.
Vicdanima sigmiyor ve sizinle paylasmak istiyorum.
Tipki sokakta kalmis birbirine siginmis pisicanlar, paticanlar yuzunden uykumu kacirdigim gibi.
Yagmurda camurda krda ac, barinaksiz, sevgisiz tir tir titreyen minikcanlar beni kahrediyor.
Insanligimdan utaniyorum.

Yanlis. Herseyi otoriteden beklememeliyiz.
Biz kadinlar olarak yapabilecegimiz seyler varsa yapabilmeliyiz.

Istanbul icin ih ar hatti var. Ariyorsunuz gelip sokakta kalanlari goturup onlari sicak yerlere koyuyorlar.

Senin samimiyetine de zerre inanmiyorum. Diger konuda yorumunu gordum daha da uyuz oldum yazacaktim ama kapanmis konu. Hacda ezilenlere pastirma, Suriyelilere de tonlarca sey soylersin, Umre yapmak isteyen birine sozde nasihat verip umre yapanlari ahlaksizlikla suclarsin.
Hic samimi degilsin ve hic hos bir kisilik de degilsin.
...

Ya bu konu çok karışacak belli de keşke açmasaydınız. Burada 10 sayfa bunu tartışmak hiçbir katkı sağlamadığı gibi üzerine insanlar birbirine saldıracak. Yine yenilir yutulur olmayan laflar sarf edilecek belki. Cıks olmadı.

Konuya negatif yaklasanlar utansin. Isiniz gucunuz polemik yaratmak.
Ben internetten insan siginagi teknoloji ariyorum.
Buldukllarimi iletecegim.

Hadi bu konuyu degistirdin, ama umre konusunda yazdigin yorumlar ne olacak? Herkes okudu o şuursuz yorumunu. Seni hala nasil banlamadilar, hayretler icerisindeyim. Burda bircok kisi sacmasapan seyler yuzunden gunlerce banlaniyor. Sen kalkmissin alakaya maydanoz, umreye giden ahlaksizlar diye nutuk atiyorsun ama sana ban yok. Bu yorumdan sonra, ben banlanirsamda şaşirmayacagim. Ama umarim şaşiririm da, buranin tarafsiz bir ortam oldugunu görürüm.

Son düzenleme:
Bu iş sosyal devletin sorumluğunda ama maalesef devletin umurunda değil Antalya da sosyal site üzerinden toplanan gönüllüler var kendileri yemek yapıp her akşam evsizlere dağıtıyorlar bunun dışında kıyafet ayarlıyor iş aroyorlar onlar adına geçen kıştan beri bölgeniz de böyle gönüllüler var mı onu araştırın

Istanbul icin ih ar hatti var. Ariyorsunuz gelip sokakta kalanlari goturup onlari sicak yerlere koyuyorlar.

Senin samimiyetine de zerre inanmiyorum. Diger konuda yorumunu gordum daha da uyuz oldum yazacaktim ama kapanmis konu. Hacda ezilenlere pastirma, Suriyelilere de tonlarca sey soylersin, Umre yapmak isteyen birine sozde nasihat verip umre yapanlari ahlaksizlikla suclarsin.
...
Pastirma mi :KK57:

Keşke ! Bu kadar mı samımıyetsız gelebılır bır ınsan sadece yazdıkları okunarak göze . Anlayamıyorum ınsanların fıkırlerıne saygı duymayan bırı dıgerlerını nasıl düşünsün kı ? Diyecek sey cok da neyse .

Hadi bu konuyu degistirdin, ama umre konusunda yazdigin yorumlar ne olacak? Herkes okudu o şuursuz yorumunu. Seni hala nasil banlamadilar, hayretler icerisindeyim. Burda bircok kisi sacmasapan seyler yuzunden gunlerce banlaniyor. Sen kalkmissin alakaya maydanoz, umreye giden ahlaksizlar diye nutuk atiyorsun ama sana ban yok. Bu yorumdan sonra, ben banlanirsamda şaşirmayacagim. Ama umarim şaşiririm da, buranin tarafsiz bir ortam oldugunu görürüm.

Ben de çok fazla ban yıyorum en son bır yorumda uyeyı magdur edenler hakkında sert konustugum ıcın ban yemısken boyle dıne vs hakaret edenlerın banlanmamasını anlayamıyorum . Eğer bunun üzerine banlanırsam burdakı uyelıgımı gozden gecırecegım gercekten .

...
Yüzde yüz katılıyorum :KK52:umre görevini yaparken vinç altında kalan insanlara "pastırma" oldular diyecek kadar saygısız bi insan böyle ince düşünemez...resmen tribünlere oynuyor...

Yanlis. Herseyi otoriteden beklememeliyiz.
Biz kadinlar olarak yapabilecegimiz seyler varsa yapabilmeliyiz.
Bugüne kadar ne yaptın Onlar için say o zaman,yazmaktan başka.
Kıyafet,kışlık birşeyler aldında verdin mi üşümesinler diye?
Açlardır diye bir lokantaya soktun mu?
Para yardımında bulundun mu?
Yoksa sadece yazıyor musun?
Umre konusunda da arkadaşlara katılıyorum.Allahtan konu kapanmadan yazma şerefine ulaştım.:KK12:

Ben de çok fazla ban yıyorum en son bır yorumda uyeyı magdur edenler hakkında sert konustugum ıcın ban yemısken boyle dıne vs hakaret edenlerın banlanmamasını anlayamıyorum . Eğer bunun üzerine banlanırsam burdakı uyelıgımı gozden gecırecegım gercekten .

Ve @Margarikotin bu üyeyi defalarca kiblememe rağmen ceza almaması düşündürücü ve üzücü...son yazdığı mesajların incelenmesini ve gerekli cezayı almasını öneriyorum...
Yaptığı hem saygısızlık,hem hakaret...asla kabul etmiyorum
Margorikotin banlanma isine yetkili degil. Bunun icin kazen ve mune yetkili. Mune hanim da suan izinliymis. Dolayisiyla "kib" lerden suan kazen sorumlu. O yuzden margorikotine kizmayin bosuna lutfen.
Yine bugun acilan, efsunlandim konusu da karalama amacli acilmis bir konu. Guya umreye giden insanlar, ibadeti degil de baska seyleri dusunuyor mesaji verecekler insanlara. Ama kanmayin. Herkes gozunu dort acsin. Burda cok pis oyunlar donmeye basladi.

Bugun actigin ilk konuya yazacaktim yetisemedim. Kesinlikle gercek bir karakter olduguna inanmiyorum.
Burada yazdiklarin kurgudan ibaret.. Bu kadar hassas ve duyarliysan kendini buralarda harcama.
Bir STK ya uye ol. Fikirlerini paylas, orada toplum icin bir isin ucundan tut. lafla peynir gemisi yurumuyor.
Evet toplumda farkindalik olusturulmali, kesinlikle olusturulmali ama senin tarzinla uslubunla degil.
Damladaki okyanus-iyilik hareketi var mesela. bak ne kadar zarif ve nazik yapiliyor sosyal bilinclenme. bir goz atmani tavsiye ederim. o da tek kisi cikti yola ama uslup iste uslup cok onemli..

...
Agzina saglik bilgece.tam yaziyordum sen yazmissin...
Daha evvel de bir konuda avrupalilari ovup ulkesini yermekten bahsetti.
Vicdan falan yok bunda.amaci ne belli degil.
Inanci yoksa yok..sen koca bir kutsak kitabin varligini inkar edip ibadet yapanlari assagilayamazsin..

X