Sokakta ac kalmis cocuklar, -22 derecede hayatta kalmaya calisanlar (III)

Konu tekrar edilmedi. Onceki konuya cevap yazilmadan konu polemikle kilitlendi. Admin gerekli gorurse tasir zaten.
Ayrica ortam polisligi yapacaginza katkida bulunmayacaksaniz bence yazmayin buraya. Rica ediyorum.
ben bildirdim zaten. kapanan konu tekrar açılmıyor. ben sadece yazdım. yönetimede bildirdim. evet gerisi onlara kalmış.

Yapacagim baska bir oneri de, sokak cocuklarini beslemek icin anneler gezici bir mutfak kurabilirler. Yanlarinda bir diyetisyen ve doktorla, cocuklar muayene edilir. Asilari yapilir ve karinlari doyurulabilir.
Amac, gece gozlerimizi kapattigimizda yagmur altinda kalanlari gormemek ise, yapilamaycak bir sey degil.

Hanfendi 7 milyar insanin oradan oraya yolculuk edip, farkli ulkelerde yasadigi hersyin kuresellestigi gunumuzde ne kadar gereksiz ve ufku dar bir soru sormussunuz. Sanki kullandiginiz esyalar giyecekler ve yiyeceklerin hepsi yerli mali.

Ikea bir Isvec firmasi. KK uyeleri orada alisveris yapiyor mu? yapiyor.
Ikea bir evsiz barinagi yapmis mi ? Yapmis. Iste surada.
http://www.fastcoexist.com/1682416/a-new-ingeniously-designed-shelter-for-refugees-made-by-ikea

Simdi ben yurtdisini "pek ovuyor " muyum? Hayir. Internetten bu konuda yapilan gelismeleri sunuyorum. Eger Turkiye'den olsa onu da linklerim. Siz de linkleyin paylasin aydinlanalim.
Yapilan icraat kendinden belli.
Turkiye'de cok kuvvetli bir insaat sektoru var mi?Var.
+5 milyon multeci alindi mi? alindi.
Bunlar nerede kaliyor? Derme catma cadirlarda. Haberini bile alamiyoruz bu insanlarin derdini bilmiyoruz.
Bu kar kisin icinde.Bir kismi sokaklarda surunuyor.
O zaman neden sokakta insan ve hayvan barinaklari yok?
Cunku onu gelistirecek ruh yok. Vicdan yok. Ahlak yok. Israf var. Hic bir sey yapmamak var. Duyarsizlik var.
Vay be..ahlak ve vicdandan kavramlarini biliyormuydun.
Burda tek amacim dikkat cekmek..yureginde gram iyi niyet olduguna inanmiyorum ben.

Sayin KK, bu konu kapanirsa elinizi vicdaniniza koyun.
Bu benim derdimdi, aramizda bunu gundeme getirmemi istemeyenler varmis.
Umarim cocuklariniz bu konulara cozum bulur.

Aferin iyi ettiniz, sayin konu polisi. Bir ise yaradiniz gibi oldu mu ?
Sen burda habire konu acip laf yetistirecegine bi baraka yapsaydin sokaktaki cocuklara.avrupa linkleri paylasip Turkleri yerecegine yaptiklarinin linkini paylassaydin bizde sasirsaydik..

duyarlilik kazanip bizde yapardik.daha faydan olurdu.yurtdisina gitsende rahatlasak

9 yasindaki cocugun vicdani: evsizlere yiyecek yetistiren kucuk kizin hikayesi. Biz yapabilir miyiz?

bi seyler yapmaya, birilerine ulasmaya baskalarininda tesvik etmeye calisan insana neden boyle davraniyorsunuz, dusman gibi, kotu bi sey yapiyomus gibi?

kimseye samimi gelmiyorda ondan ..

konu sahibesi evsizleri tarıma hayvancılığa yönlendirmekten bahsetmişsinizde artık çiftçiler bile tarımdan hayvancılıktan para kazanamıyor. tarım bakanlığı neyi teşvik etsin öldürmeye yok etmeye çalıştığı tarımı mı?

Ya ben anlamıyorum arkadaşlar. Ben de konuda iyi/kötü örnek bulmak isterseniz her ülkeden var dedim. Kendi ülkemizden örnek de verdim yurt dışından kötü örnek de. Ve konu sahibi mesajımı beğendi. Tepkinizi saygı çerçevesinde yaparsanız tartışılmayacak şey yok. Ben konu sahibinin amacının Avrupayı yüceltmek ülkemizi yermek olduğunu düşünmüyorum. Sadece güzel örnekler sunuyor. Siz ülkemizden güzel örnek bulursanız onu da paylaşalım diyor. Gayet uzlaşmacı bir insan. Derdinizin ne olduğunu anlamadım ben.

kimseye samimi gelmiyorda ondan ..

konu sahibesi evsizleri tarıma hayvancılığa yönlendirmekten bahsetmişsinizde artık çiftçiler bile tarımdan hayvancılıktan para kazanamıyor. tarım bakanlığı neyi teşvik etsin öldürmeye yok etmeye çalıştığı tarımı mı?
Samimi gelmiyosa uorum yapilmaz gecilir.
Samimi gelmemesinin sebebi bi seyler yapmaya calisiyo olmasi mi, anlayamiyorum gercekten

Konu çok güzel,
Duyarlılık barındırıyor siz bu konuda bir sey yapıyor musunuz? Yapıyorsaniz bizler de katılalım yardımcı olalım.

Fakat bir yerden yaparken bir yerden yıkmak hoş degil.

O okypete
moderatorlukte yaptığı için konuların nerde olması gerektiğini biliyor ve o nedenle kibar bir şekilde yazmış. Ortam polisi lafını yakistirmadim.

Simdi beni de koruyucu polis ilan edebilirsiniz.

Ancak açtığınız konuda gelen eleştirilere bu kadar ters cevaplar vermeniz duyarliliginizi azaltır.

Keske herkes duyarlı olmayı teorikte bırakmayıp pratiğe dökse .

Yinemipilav Yinemipilav seninle hayvanlar konusunda karsilasmistik. Orayi karistiranlar oldugu gibi bu konuyu da karistiranlar olacaktir. Bazen asabi olsan da senin iyi niyetli olduguna inaniyorum. Yalniz verdigin ornekler bana gerceklemesi zor geldi . Turkiye'de bunlarin gercekten yapilabilecegine inaniyor musun.

Yinemipilav Yinemipilav seninle hayvanlar konusunda karsilasmistik. Orayi karistiranlar oldugu gibi bu konuyu da karistiranlar olacaktir. Bazen asabi olsan da senin iyi niyetli olduguna inaniyorum. Yalniz verdigin ornekler bana utopik geldi . Turkiye'de bunlarin gercekten yapilabilecegine inaniyor musun.

Hayvan konusunu nasıl karıştırdılar ya? Bak şimdi çok sinirlendim.

Konu çok güzel,
Duyarlılık barındırıyor siz bu konuda bir sey yapıyor musunuz? Yapıyorsaniz bizler de katılalım yardımcı olalım.

Fakat bir yerden yaparken bir yerden yıkmak hoş degil.

O okypete
moderatorlukte yaptığı için konuların nerde olması gerektiğini biliyor ve o nedenle kibar bir şekilde yazmış. Ortam polisi lafını yakistirmadim.

Simdi beni de koruyucu polis ilan edebilirsiniz.

Ancak açtığınız konuda gelen eleştirilere bu kadar ters cevaplar vermeniz duyarliliginizi azaltır.

Keske herkes duyarlı olmayı teorikte bırakmayıp pratiğe dökse .
Cok dogru diyorsunuz, ama bastan beri yapilan olumsuz yargilayici elestiriler konu sahibinin gardini almasina sebep oldu bence hakli olarak.
Cogu zaman yanlis yere acilan konuya yanlis yerr acildi bile yazilmiyor zaten konu farkedildigi an tasiniyor.
Bu gereksizin cikislarin sebebini ben anlayamiyorum

X