Söyler misin ? Söylemez misin ?

Söylemem kırmamak için alınmasın diye ama hediye olarak deodorant vs. alırdım kullanırdı herhalde :) hala kullanmazsa şakayla karışık bir şekilde derdim herhalde :)

Sevdiğin dostum dediğin bir arkadaşın eşine samimi davransa ve rahatsız olsan bu durumdan. ona söyler miydin ?

yakın arkadaşımsa söylerim. Arada mesafe varsa söylemem

Tamamen kişisel özel bir nedenden işe gitmemeniz izin almanız gerekiyor. Müdürünüze yalan mı söylersiniz? Gerçeği söyler misiniz?

Yalan soylerim galiba
Arkadasinda kalıyorsun ve arkadasin gece sıkılıp disari cikmak istiyor eşinin haberi yok, esine soyler misin

evliysem arkadasımda ne işim var neden kalıyım ki. herhangı bır sebepten dolayı diyelim ki kaldım arkadasımı ıkna eder evde otururuz dışarı cıkmam

Arkadaşınla veya herhangi biriyle tartışsan eşine söyler misin ?

Canımı çok sıkan bi konuysa paylaşırım tabi ki

Karsindakini kircagini da bilsen eger istemiyorsan "hayir" diyebilir misin

malesef diyemiyorum ve bu yuzden kırılan hep ben oluyorum..

Arkadaş ortamında labali davranan, herşeye atlayan kız arkadaşını uyarır mıydın ?

Keşke uyarabilsem.yapım değil kırmak.
Yaptığın yemek kötü gelse karşıdaki insana söylermisin yeme diye:KK20:

Benim beğenmediğim birşey başkasına güzel gelebilir oyuzden demem, yemeden önce dersem önyargı oluşur.

Sana yalan söyleyen birine yalanını yüzüne vurur musun ?

vururum. yani şöyle eminsem yalan olduğundan, laps diye sorarım sen hayırdır diye.
emin değilsem emin olana kadar ses etmem.

pantolonunun arkasına kocaman bir leke olduğunu söyler misin herhangi birisine?

hayır gitmem.

bir insana muhabbetinden hiç hoşlanmadığını, kendisinin senin için sıkıcı bir insan olduğunu söyler misin?

Şimdiye kadar söyleyemedim ama artık umarım söyleyebilirim :)

Çok sevdiğin bir arkadaşına yemeğe gittin. Yemeği hiç beğenmedin. Zorlada olsa birkaç çatal alır mısın yoksa begenmediğini söyler misin ?

zorla da olsa bir kaç kaşık alırım, içindeki bir şeye alerjim olduğunu söyleyerek tatlı dille ve çok üzülerek yiyemeyeceğimi anlatırım. direkt olmamış bu demem. evet dürüstlük mühim ama böyle durumlarda esneklik payım var :KK48:

bi arkadaşın yanlış bir ilişkinin içinde.. ona fikrini söyler misin yoksa ne hali varsa görsün mü dersin? seninle yaşıt ve çok samimi bir arkadaşın

Söylerim, söyledim, söylüyorum :))))) hem kendi sorup danışıyor hemde her defasında bildiğini okuyor artık söylemiyorum gerçi :))

Arkadaşın senin evine ziyarete geldi ve hem evini hemde ikram ettiğin şeyleri eleştiriyor.. Hayırdır niye böyle yapıyosun dermisin yoksa susar mısın ?

O an söylemesem bile ondan soğurdum, mesafe koyardım.

Kız arkadasin sevgiline/nisanlina fazla yakin davransa uyarir misin?

X