Söz Kesimi Söz bohçası

Kxoxmxuxr Prenses

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2007
4.249
1
evet arkadaşlar her türlü bohçayı irdeledik sıra geldi söz bohçasına

sizler yaptınız mı?
neler koydunuz?
kimlere verdiniz?

haydi paylaşalım resimde varsa tam süper olurŞeniz

benim aralıkta sözüm oldu.. söz bohçası yapmadık cnm.. nişanda yapacaz sadece aşkıma ve bana olacak.. gerek yok dedik anaya babaya bohça, zaten kısıtlı bütçemiz.. anamın babamın herbişeyi var zaten ihtiyaçları yok.. keza aşkımınkilerin de öle.. onun yerine sadece bize olur tam olur kalitelisinden olur dedik...

benim aralıkta sözüm oldu.. söz bohçası yapmadık cnm.. nişanda yapacaz sadece aşkıma ve bana olacak.. gerek yok dedik anaya babaya bohça, zaten kısıtlı bütçemiz.. anamın babamın herbişeyi var zaten ihtiyaçları yok.. keza aşkımınkilerin de öle.. onun yerine sadece bize olur tam olur kalitelisinden olur dedik...

:nazar:
Allah tamamına erdirsin güzelim
şu zamanda evlenmek çok zor hakikaten herşeyi düşünrek yapmak lazım

Canım bende de söz boçası diye birşey yok ...
Yani nışanda karşılıklı yapılır, düğünde de aileye yapılır, anne babaya isteğe göre diğer kardeşlere de...
Herhalde herkesde farklı oluyor:)

bızde söz bohçası yok cnm nışan bohçası var olsa tukkan senın bılıyon demı
nışan bohçasınıda sadece nışanda nışanlanan cıftlere yapıp aılesıne düğünden sonra el öpmeye gıttığımızde götrmek ısterım cünkü elım boş gıtmek ıstemem zaten gıderken artı bışey alıp masraf olmasın dıe ne kaa uyanıkım ben demi:jeyyar:

bızde söz bohçası yok cnm nışan bohçası var olsa tukkan senın bılıyon demı
nışan bohçasınıda sadece nışanda nışanlanan cıftlere yapıp aılesıne düğünden sonra el öpmeye gıttığımızde götrmek ısterım cünkü elım boş gıtmek ıstemem zaten gıderken artı bışey alıp masraf olmasın dıe ne kaa uyanıkım ben demi:jeyyar:

Şeniz
sen varya çok tatlısın Şeniz
uyanıklık ne kelime hayatım sen bu evlilik hazırlığı üzerine 12 cilt kitap yazmış kadar bilgilisin
:nazar::nazar:

Biz Hataylıyız, aşkım Erzincanlı. Söz ve nişanı bir arada yapacağız. Bizde nişanda sadece gelinle damata, düğünde de ailesine ve yakınlarına hediye konulur, öyle büyük büyük bohçalar yapılmaz. Onlar da nasıl bilmiyorum maalesef. :KK43:

benim hiç söz bohçam olmadı
nişan bohçamda olmadı
düğün bohçam olacakmı bilmiyorum
benim sadece küçükken içine oyuncaklarımı koyduğum yeşil bohçam vardı o ka

Hiç ama hiç gerek yok derim cnm,fuzuli bir masraf bence.Biz nişandada yapmadık ,bunun yerine şık bir yerde nişan yaptık paramızı oraya harcadık.

Biz Hataylıyız, aşkım Erzincanlı. Söz ve nişanı bir arada yapacağız. Bizde nişanda sadece gelinle damata, düğünde de ailesine ve yakınlarına hediye konulur, öyle büyük büyük bohçalar yapılmaz. Onlar da nasıl bilmiyorum maalesef. :KK43:

benim hiç söz bohçam olmadı
nişan bohçamda olmadı
düğün bohçam olacakmı bilmiyorum
benim sadece küçükken içine oyuncaklarımı koyduğum yeşil bohçam vardı o ka

bizdede söz bohçası olmadı çünkü bizde nişanda bohça olur canım ama her tarafın adetleri farklı tabiii

Hiç ama hiç gerek yok derim cnm,fuzuli bir masraf bence.Biz nişandada yapmadık ,bunun yerine şık bir yerde nişan yaptık paramızı oraya harcadık.

yorumlarınız için teşekkür ederim Şeniz canlarım

merhaba
benim aralıkda oldu sözüm.
ben bohça, şase iç çamaşırı,gömlek kravat,çorap aldım sadece. zaten nişanda çok daha detaylı alınacak. şimdilik bu kadar yeter dedik.

biz ayrıca söz yapmadık. isteme söz yerine geçiyor mu bilmiyorum ama iki taraf da bohça yapmadı.
nişan sonrası eşime ve aile içine çok güzel bohçalar yaptık. o kadar. onlar da bana nişan bohçası yaptı sadece.

Bizde bohçaya istemeye gelen erkeklere havlu bayanlara çember koyduk
isteyen k.valide ve k.pedere varsa damadın kardeşlerine daha özel bişeyler koyabilir
azaltmakda çoğaltmak tercihe kalıyo

söz bohcasi diye bir seyin oldugunu ilk kez duydum.. zaten söz bohcasi nisan ve dügün bohacasi biraz apartili degil mi sonucta herseyin ucunda para yatiyor. Dügün öncesi okadar masraf oluyor ki bence eve kulanilsa bu para daha hayirli olur.
Nisanda ve Dügünde bohca olur canim. Sözde gerek yok.

X