Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi Su çiçeği aşısı sonrası deride döküntü

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri
Cok normal aşıdan sonra hastalığın belirtilerinin ortaya cikmasi. Ayrıca çocuğu rahatsizlandi diye kk ya gelip hesap soranida ilk defa görüyorum 😅
Gercekten tam olarak durum bu su an 😅
Hanimefendi ya cocugunuzun bagisikligi asidaki zayiglatilmis mikropla savasamayacak kadar dusuktu ya da asidan once zaten kapmisti mikrobu, siz kulucka doneminde asi yaptirmis oldunuz

Anne sütü aliyor bağışıklık nasıl düşük ki

Anne sütü de aldığı müddet boyunca hiç üşütmedi mi?

İlla ki herkesin ne kadar sağlıklı beslense de bağışıklığı dönem dönem zayıflayabilir.o süreçte karşılaştığımız virüs, alerjen birşeyler daha çabuk etki gösterebilir.

Ayrıca grip aşısı bile olsak iki gün grip etkisi gösterebiliyor. Bu aşılar kötüdür demek değildir. Vücudumuz her zaman tolore edemeyebilir aşıdaki mikrobu ama bir sonraki o mikropla karşılaştığında da ben tanıyorum bunu ben seni yenerim gelme demektir.

Dr asi yapmaz dedi ben eminim ama
aşı yapmış denemez ki,
ya öncesinde kaptı (kapmadı diyecek kadar nasıl emin olabilirsiniz bilmiyorum) y da bağışıklığı bayağı düşükmüş, iyi ki aşı yaptırmışsınız.

aşı yapmış denemez ki,
ya öncesinde kaptı (kapmadı diyecek kadar nasıl emin olabilirsiniz bilmiyorum) y da bağışıklığı bayağı düşükmüş, iyi ki aşı yaptırmışsınız.
Kendi annemlerle bile gorusmedik ki aylarcay pandemiden

Hem soruyorsunuz hem ben eminim diyorsunuz!! Yani bu kadar emin oldugunuz bi konuyu buraya degil doktora danışmanız daha dogru olmazmıydı? Çünkü verilen hiç bi cevabı kabul etmiyorsunuz. Ne yapalım aşılar tü kakamı diyelim.. Doktorlardan dahamı iyi biliyorsunu?
Doktora gicik kapmis gibime geldi benim

Dr asi yapmaz dedi ben eminim ama
Nasil dr bu :)
Su cicegi gecirenler ileride zona'ya bile baglayabilir.
Ayrica dokuntuler dusuk bir ihtimal olmakla beraber enfekte riski tasir atlatmadiysaniz fazla yaklasmayin.
Hatta asi zatürre bile yapabilir,Yine cok kucuk bir ihtimal ama var bu olasilikta.
Varicella nasil dokuntu yapmaz ?
Bu adam Tustan kac almis.Pratisyen mi,aile hekiminiz mi :)
Vari icin sub oluyla vurulan asi dokuntu yapar/yapabilir.

Canlı aşılar bağışıklığı düşük kişilere önerilmiyor.
Çocuğunuz pandemi döneminde doğmuş, normal şartlar altında da bağışıklığı çok iyi olamaz zaten aşırı steril şartlarda evde büyütüyoruz çocukları.
Pandemi bitince ortalık ateşli hasta çocuktan geçilmeyecek.
Bunlar cocugun rutin mecburi aşıları iste. Donem donem gidip saglik ocagi arayinca yaptirlanlar:)

X