Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi Su çiçeği aşısı sonrası deride döküntü

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri
Başlığı okudukça gülesim geliyor :) aşı sonrası döküntü yapmış olabilir, çocuğun alerjisi olmuş olabilir, sonuçta virüs enjekte ediyor bağışıklık düşüktür ve o az virüs bile yeterli olmuştur. Emiyor diye bağışıklık bomba olamayabilir. Başka bir doktorla görüşün mutlaka.. burası uygun yeri değil, çocuk sağlığı çok mühim..

Iyi ki ası olmus belki de daha agir gecirecekti. Asi sayesinde hafif atlatir bence.Bagisikliginin dusuk oldugunu dusunuyorum full evdeyiz cocuklar gunes dahi goremiyolar, anne sutu almasi bagisikliginin guclu oldugunu gostermiyor malesef.
Haklisin gunese cikaramaz olduk

Allah allah öyle seymi olurmus ilginc
Evet doğru bir yorum, normalde aşı ile verilen antijen ile vucudun kolayca savaşıp tanıyıp antiköru hazırda tutması; bir daha gelirse de ankitorların bu antijeni yenmesi beklenir. Anldığım kadarıyla cocuğuzun aşı döneminde bağışıklığı pasifize edilmiş antijeni kaldıramamış. Umarım çabucak geçer, geçmiş olsun

Nasil dr bu :)
Su cicegi gecirenler ileride zona'ya bile baglayabilir.
Ayrica dokuntuler dusuk bir ihtimal olmakla beraber enfekte riski tasir atlatmadiysaniz fazla yaklasmayin.
Hatta asi zatürre bile yapabilir,Yine cok kucuk bir ihtimal ama var bu olasilikta.
Varicella nasil dokuntu yapmaz ?
Bu adam Tustan kac almis.Pratisyen mi,aile hekiminiz mi :)
Vari icin sub oluyla vurulan asi dokuntu yapar/yapabilir.
Aile.hekimi

Simdi millet temel icin ayri klinik icin ayri calisacak,bu cikip diyecek ki vari dokuntu yapmaz :)
Bence sen Dr'yi yanlis anladin gibime geliyor,Yani Dr'nin bunu bilmemesinin imkani yok.eger israrla dokulmez diyorsa bir de baska bir dr'den konsulte isteyin.Uzman bir dermaci varsa o baksin.

Bunlar cocugun rutin mecburi aşıları iste. Donem donem gidip saglik ocagi arayinca yaptirlanlar:)

Çocuğunuza çamur atmıyorum yanlış anlamayın. Benimki 4, 5 yaşında. 2 3 yaş arası kreş vs derken bağışıklığı iyice kuvvetlenmişti hasta ola ola. Yerleri falan yalıyordu eskiden ahshahsha pandemi bitse dışarı çıktığı anda başlar yok boğaz enfeksiyonu yok kulak iltihabı...

O aşıların da zamanı var işte, her zaman olmuyor. Daha yılbaşında benimki de aşı oldu, takvime sonradan eklenen aşı oldu da.

Bazı şeyler oluyor yani, açıklamaya çalışmak bir işe yaramıyor.

Tamam buradan aldigim kafama yatan su cocugumun bagisikligi zayifmis asi yan etki yapmis demekki . Hafif atlatir umarim . Gece sabaha kadar uyuyamadi. Dokuntuleri uc gundur basladi ve cok sık olmasada artis gösteriyor ates yok gibi sukur

Simdi millet temel icin ayri klinik icin ayri calisacak,bu cikip diyecek ki vari dokuntu yapmaz :)
Bence sen Dr'yi yanlis anladin gibime geliyor,Yani Dr'nin bunu bilmemesinin imkani yok.eger israrla dokulmez diyorsa bir de baska bir dr'den konsulte isteyin.Uzman bir dermaci varsa o baksin.
Dedimki dr bey bir yas asisi oldu ondan olabilirmi dedim yok ondan olmaz dedi

Sizede gulunecek konu cikti :

Yani cidden anlamamak istememenize güldüm. Aşı yaptı diyorsunuz ya tek anlaştıgımız nokto orası. Muhtemelen aşıdan oldu oda yan etkileri arasında ateş döküntü olagan bi durum. Ama siz bunuda kabullenmiyorsunuz.. Geçmiş olsun bebeşinize

Tamam buradan aldigim kafama yatan su cocugumun bagisikligi zayifmis asi yan etki yapmis demekki . Hafif atlatir umarim . Gece sabaha kadar uyuyamadi. Dokuntuleri uc gundur basladi ve cok sık olmasada artis gösteriyor ates yok gibi sukur
Çocuğunuzun yüksek antikoru olacak bence. Ben ilkokulda sarılık geçirmiştim, geçen hafta Dr hepatitb antikorun çok yüksek dedi. 38 yaşındayım

Dedimki dr bey bir yas asisi oldu ondan olabilirmi dedim yok ondan olmaz dedi
E adam cocugun vuruldugu su cicegi asisi icin soylmemis ki :)
Su cicegi ile beraber cocuk diger asilarini da alabilir.Zarari olmaz,o da bunu soylemek istemis.
Zaten cicek asinin ilk dozunu da 12 aylikken vurulmasi normal.
Sen yanlis anlamassin :)

Aşı yaptırdığında hastalığı varmıydı. Örneğin ateşi olançocuğa aşı vurmalar. Bağışıklığı düşük olur hasta olur diye.

1 yas cocugum 15 gun once su cicegi asisi oldu ve pandeminden kimseyle.gorusmedik ve cocugum uc gundur hastaydi bugun su cicegi oldugunu ogrendik doktordan. Kimseyle görüşmedim zaten su cicegi belirtileri hastaligi aldiktan 10-21 gun içinde ortaya cikarmis. Ozaman bu asi cocugumu su cicegi yapti baska hiç Bir aciklamasi yok bunun.
Bağışıklığı yüksek olsaydı büyük ihtimalle geçirmezdi. Bağışıklığı düşük olduğu için geçirdi. Ama bir şey olmaz hafif atlatır aşısını olduğu için. Eğer aşı olmayıpta karşılassaymı yüksek ateşten havale geçirebilirdi. Bence çocuğun ek gıdasına bağışıklığını güçlendirici yiyecek ve içecekler ekleyin.

Su anda kizinizin gecirdigi asi-su cicegi dedikleri. Ayni asi kizamikciklar gibi. Hafif atlaticaktir insallah. Gecmis olsun

X