Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi Su çiçeği aşısı sonrası deride döküntü

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri
Hem soruyorsunuz hem ben eminim diyorsunuz!! Yani bu kadar emin oldugunuz bi konuyu buraya degil doktora danışmanız daha dogru olmazmıydı? Çünkü verilen hiç bi cevabı kabul etmiyorsunuz. Ne yapalım aşılar tü kakamı diyelim.. Doktorlardan dahamı iyi biliyorsunu?
Amaç aşı karşıtlığı propagandası gibi geldi ama, neyse, niyet okumayalım gece gece...

Benim oğlumda kabakulak aşısı vurulduktan bir hafta sonra kabakulak olmuştu.Doktorumuz aşıya karşı bir tepki olduğunu ve yalancı kabakulak olduğunu söylemişti..hiç bir sıkıntı olmadan hemen geçmişti ..tek sıkıntı kabakulak gibi şişmesiydi yüzünün..Geçmiş olsun

Nasil dr bu :)
Su cicegi gecirenler ileride zona'ya bile baglayabilir.
Ayrica dokuntuler dusuk bir ihtimal olmakla beraber enfekte riski tasir atlatmadiysaniz fazla yaklasmayin.
Hatta asi zatürre bile yapabilir,Yine cok kucuk bir ihtimal ama var bu olasilikta.
Varicella nasil dokuntu yapmaz ?
Bu adam Tustan kac almis.Pratisyen mi,aile hekiminiz mi :)
Vari icin sub oluyla vurulan asi dokuntu yapar/yapabilir.
söylediklerinizde haklısınız,eğer doktor gerçekten aşı böyle şey yapmaz dediyse yanlış söylemiş ancak dikkatimi çeken şey,siz de mi pratisyenleri küçümseme furyasına katıldınız? :) bir de diğer tarafı dinlemek lazım,muhtemelen bir iletişim kopukluğu yaşandı, zira su çiçeği aşısından sonra döküntü olabileceğini bilmeyen doktor olamaz bence ya :KK64:

zannediyorum ki tıp alanında çalışıyorsunuz,bilgili olduğunuz aşikar :))

bir de ben şöyle düşünüyorum,konu sahibi belki yanlış duydu,yanlış anladı,belki aşı olduktan sonra koruyucu olduğu için hastalık yaşamaz vb dedi ancak o an bir iletişimsizlik meydana geldi de böyle anlaşıldı?

ben böyle durumlarda hemen mesleki kariyerinin sorgulanıp aşağılanmasını doğru bulmuyorum :)

çünkü bazen biz ne söylüyoruz hastaya,hasta ne anlamış oluyor,veya tam tersi, o bir şey söylüyor biz yanlış anlıyoruz,olabilir yani böyle bir şey. :)

söylediklerinizde haklısınız,eğer doktor gerçekten aşı böyle şey yapmaz dediyse yanlış söylemiş ancak dikkatimi çeken şey,siz de mi pratisyenleri küçümseme furyasına katıldınız? :) bir de diğer tarafı dinlemek lazım,muhtemelen bir iletişim kopukluğu yaşandı, zira su çiçeği aşısından sonra döküntü olabileceğini bilmeyen doktor olamaz bence ya :KK64:

zannediyorum ki tıp alanında çalışıyorsunuz,bilgili olduğunuz aşikar :))

bir de ben şöyle düşünüyorum,konu sahibi belki yanlış duydu,yanlış anladı,belki aşı olduktan sonra koruyucu olduğu için hastalık yaşamaz vb dedi ancak o an bir iletişimsizlik meydana geldi de böyle anlaşıldı?

ben böyle durumlarda hemen mesleki kariyerinin sorgulanıp aşağılanmasını doğru bulmuyorum :)

çünkü bazen biz ne söylüyoruz hastaya,hasta ne anlamış oluyor,veya tam tersi, o bir şey söylüyor biz yanlış anlıyoruz,olabilir yani böyle bir şey. :)
Bir de su çiçeğinden emin miyiz?

Sıklıkla karıştırılan el ayak hastalığı salgın dönemindeyiz şuan ve bunu ciddi anlamda farkedebilenler çocuk doktorları oluyor.

Hayir oyle birsey olmuyor cevremde ve diger cocugumda bu asiyi oldu ama boyle birsey olmadi
Sadece şunu söylemek istiyorum kimi aspirin yutar ölür kimi antibiyotikle alkol karıştırır hiç bir şey olmaz her insanın bünyesi farklıdır genel bir bilgi olarak dursun burada

Sadece şunu söylemek istiyorum kimi aspirin yutar ölür kimi antibiyotikle alkol karıştırır hiç bir şey olmaz her insanın bünyesi farklıdır genel bir bilgi olarak dursun burada
Hasta iken aşı yapılmama sebebi budur.
Vücut başka bir şeyle savaşırken, bağışıklık düşük olduğundan aşının o kişiyi hasta etme ve görevini yerine getirmekten hızlıca antikor üretmekten ziyade ağır hastalığa sebep olmasını önlemektir.
Muhtemelen çocuk zaten bir hastalığa maruz kalmıştı ya da büyükler tarafından taşınmıştı, aşı bu sebeple hastalık olarak nüksetti.
Sonuç olarak hafif şekilde geçip gidiyorsa, yine başarılı uygulamadır.

Ben çok katılıyorum size, doktorlar kuşbeyinli, 6 yıl tıp eğitimi ayrıca çöp, doktorların kafası hiçbir şeye kesmiyor. Sağlık konusunda doktorlara asla güvenmemeliyiz, kendi kafamıza göre komplo teorileri üretip ona inanmalıyız. Su çiçeği hastalığını Avrupadan kazıyan aşı da ayrıca hikaye, suçiçeği asla aşı yüzünden yok olmadı. Aşıyı üretenler ve kullanan devletlerin yöneticileri zaten sosyopat, halk sağlığını bile isteye tehdit etmekten zevk alıyorlar. Tüm dünya akılsız sadece siz akıllısınız. İnsanlar sizi dinleyip aşı yaptırmayı bırakmalı. Çocuğunuz aşıya tepki döküntü göstermiyor bence ölüyor hemen dava açmalsıınız bu doktora.

Son düzenleme:
X