ŞUBAT 2018 TÜP BEBEĞE BAŞLAYACAKLAR VE DONDURULMUŞ TRANSFER OLACAKLAR BURAYA

c
cnm merhaba bende 3,5 senedir sebebsiz infertilite yaşıyorum ilk tüp bebek denememem negatif 2. için yarın transfer olacagım inş... kapalı ortamda çalısıyorum ve x-rayden hergün geçiyorum ,sabah çok erken kalkıyorum ve streslı yerde çalısıyorum... benım gibi birçok bayan arkadasım var onların çocugu var yada hamile... bu durum sadece benı etkıledı galıba :)) bazen hiçbirsey neden olmaz sadece nasiptir bazı şeyler sen ne yaparsan yap vakti değilse olmaz... bizden daha kötü şartlarda yaşayan kadınlar var, afrikadakı ,suriyedekı kadınları düşün onların şartları daha kötü ama maşallahları var patır patır hamile kalıp çocuk doğuruyorlar...
Canım allah sana da nasip etsin. Zaten bu durum sebepsiz infertilite yaşayanlarda çıkan bilimsel bir araştırma. Herkesde olacak diye bişey yok tabiki. Ama bütün olumsuz faktörler sende de mevcutmuş, valla ben kredi borcumuz olmasına rağmen çok iyi işimi bıraktım, dediğim gibi herkesin önceliği farklıdır. ben anne olmak için canımı veririm. Sağlıklı çocuk büyütmek kolay değil kaynanama hatta anneme bile emanet etmem çocuğumu ben kendi ellerimle büyütücem allah kısmet ederse. Zaten x -ray konusu hamile kaldıktan sonra olumsuz etki bırakıyormuş, çocugun kalp,böbreklerinde. Hatta zihinsel sorunu bile olabiliyormuş ilk 10 yaşına kadar çıkabilyiormuş. Kuzenim yaşadı, onun iş arkadaşlarında da aynı sorun yaşanmış, ben sadece bilgilendirmek istedim. İsteyen herkes hamiş kalsın inh.

Allah razi olsun buarada :) siz ne durumdasınız şuan. Yeni mii toplandı
Benim tedavim cok uzun oldu benim baska merkezde bu 2.denemem yazin toplandi donduruldu aralikta miyom ameliyati oldun doktorum rahim toparlansin dedi nisanda gidecem rabbim insallah bu sefer nasip eder hep biseyler cikti mani oldu bilmiyorum sonuc ne olacak

c

Canım allah sana da nasip etsin. Zaten bu durum sebepsiz infertilite yaşayanlarda çıkan bilimsel bir araştırma. Herkesde olacak diye bişey yok tabiki. Ama bütün olumsuz faktörler sende de mevcutmuş, valla ben kredi borcumuz olmasına rağmen çok iyi işimi bıraktım, dediğim gibi herkesin önceliği farklıdır. ben anne olmak için canımı veririm. Sağlıklı çocuk büyütmek kolay değil kaynanama hatta anneme bile emanet etmem çocuğumu ben kendi ellerimle büyütücem allah kısmet ederse. Zaten x -ray konusu hamile kaldıktan sonra olumsuz etki bırakıyormuş, çocugun kalp,böbreklerinde. Hatta zihinsel sorunu bile olabiliyormuş ilk 10 yaşına kadar çıkabilyiormuş. Kuzenim yaşadı, onun iş arkadaşlarında da aynı sorun yaşanmış, ben sadece bilgilendirmek istedim. İsteyen herkes hamiş kalsın inh.
Canim zaten hamile kalinca x-ray cihazindan gecmiyorsun

Benim tedavim cok uzun oldu benim baska merkezde bu 2.denemem yazin toplandi donduruldu aralikta miyom ameliyati oldun doktorum rahim toparlansin dedi nisanda gidecem rabbim insallah bu sefer nasip eder hep biseyler cikti mani oldu bilmiyorum sonuc ne olacak
Zamanini bekliyor iste bebişin. Inşallah gelcek nisanda hayirlisiyla sana da dua edicem takip edicem seni :anneadayı: baya bekletmis miyom olunca oyle mi oluyormus

Merhaba Arkadaşlar

Hiçbir sorun olmamasına rağmen 4 senedir çocuk sahibi olamadık 3. Tüp bebek tedavisinde sonuca ulaşabildik. (Şuan 7 aylık hamileyim herşey yolunda çok şükür. )Zor bir süreç yaşadık en sonunda kafayı yicegimden korktu ailem, gitmediğim doktor yapmadığım tedavi kalmadı. Ta ki benimle aynı sorunu yaşayan kuzenimin belçikada tedavi görmeye başlamasına kadar. Çok iyi bir doktorda tedavi gördü, sebepsiz infertilite dedikleri aslında sebepsiz değilmiş. 2. Tüp bebek denemesinde pozitif sonuç aldı. Bu yazıyı yazmamın sebebi diger çalışan arkadaşlara faydası olabileciğini düşünmem. Çalışma hayatının anne olmak isteyenlerin % 68 ini olumsuz etkilediği anlaşılmış. Yapılan son araştırmalarda anne olamamanın en büyük nedenleri arasında gösteriliyor. Belçikadaki Doktor kuzenim nasıl bir yerde çalıştıgını sormuş, kuzenim de detaylı bilgi vermiş. ( Bu arada kuzenim bir bankanın genel müdürlüğünde çalıştığı için hergün x- ray denen cihazdan geçiyor, yaklaşık 1 saat uzaklıkta, kapalı ,klima ortamında, iyi beslenemediği bir ortamda çalışıyor ) doktor bunu ögrenince hemen istifa etmesi söylüyor aksi halde çocugunun gelişimini etkileyebilecegini söylüyor ( kalp yetmezliği, böbrek sorunu, zihinsel prblemler gibi) kuzenim de çalışmaya devam ediyor ve bebeginde şuan kalbinde büyüme sorunu ile dünyaya geliyor. İnanılmaz bir vicdan azabı çekiyor şuan. Doktor kendisini çok uyarmış bu konuda özellikle x-ray başta olmak üzere, kapalı ortam, iyi beslenememe,stres, iş yerinin uzak bir yerde olması bunların hepsi birer sebepmiş. X ray i kapatıp geçmenin hiçbir etkisi yokmuş. Çocugu dogrudan etkileyen faktörmüş . 10 çocuktan 6 sında ciddi kalıcı sorunlar doğuruyormuş. Ben hiç böyle olacağını bilmiyordum, gittiğim doktorlar da bundan hiç söz etmedi. Buyüzden hamile kaldığımı ögrenir ögrenmez havalanında çalıştığım için istifamı verdim. Kendimi doğacak çocuguma adadım. Çok huzurlu ve mutluyum. Yaklaşık 2 ayım kaldı allah herkese nasip etsin. Yaşadıklarımı anlattım aramızda böyle ortamlarda çalışan arkadaşlar varsa ciddiye almasını yürekten öneririm.
Doktor hakli gebelik surecinde anne dinlenmeli. Hayvanlar aleminde bile boyle gebe disi ava cikmaz beslenir digerleri tarafindan. Yani kaba bi ornek oldu ama gebelik cok özel bi durum cok hassas olunmali cok iyi gecirilmeli anne mutluysa bebekte payini alir

Canim zaten hamile kalinca x-ray cihazindan gecmiyorsun
canım cihaz kapalı tutulsa da hiçbir etkisi olmuyor aynı radyasyona maruz kalıyorsun, sen geçtikten sonra bir de eşyalarını cihaza koyuyorsun falan hepsi faso fisoymış yani. dikkat etmekte fayda var. hatta hamileyken çok fazla avmlere gitme demiş doktor.

Kizlar bisi merak ediyorum catlatma ignesinin etkisi 12 gunde geciyor ya 2 tane birden vurununca da mi ayni oluyor. iki tane vurunan varmi etkisi ne zaman gecti

Sağ oun kızlar heyecan dorukta bakalım ne olacak.
Ama ilginçtir ki geçen transferde de olmuştu yine oldu bu gece, sürekli geriniyorum uykuda, gerinirken uyanıyorum falan.karnımı özellikle çık geriyorum. Acaba ilki o yüzddn mi kimyasal oldu yine mi öyle olacal diye korkuyorum şu an. Yaşayan var mı böyle bir şey?

Ama ilginçtir ki geçen transferde de olmuştu yine oldu bu gece, sürekli geriniyorum uykuda, gerinirken uyanıyorum falan.karnımı özellikle çık geriyorum. Acaba ilki o yüzddn mi kimyasal oldu yine mi öyle olacal diye korkuyorum şu an. Yaşayan var mı böyle bir şey?
Transferin hayırlı olsunn canım inşallah sımsıkı tutunur kuzun sana
Bneimde ilk denememde gerilmeler olmuştu ama asla belirti değil bence.
Takma kafanaa korkutmada kendini bol bol dua et

Sağ olasın, inşallah... Gerilme değil canım kendi kendimi geriyorum acaba diyorum zarar mı veriyorum... Ama bilerek değil uyurken yapıyorum ve hemen uyanıyorum sonrasında

Benimde kimyasal olmustu :KK43: dediğin gibi gerinesi geliyor insann bende ayni seyi düşünmüşüm. Ama sanmıyorum etkisi oldugunu.birde benim kramp giriyor ayagima ordan anliyorum tuttugunu

X