Sürekli anneliğim eleştiriliyor

birde en büyük sorun bizim erken evlenmemiz oldu bence 25 yaşındayız mayısta 4 senelik evli olmuş olacağız
Eşiniz evlendiğine pişman gibi.
Ya bekarlığı özlüyor ya da hayatında biri var. Sizle ve çocukla vakit geçirmekten kaçması, sürekli evden gitmenizi istemesi, bilgisayarda vakit geçirmesi vs.

Eşiniz evlendiğine pişman gibi.
Ya bekarlığı özlüyor ya da hayatında biri var. Sizle ve çocukla vakit geçirmekten kaçması, sürekli evden gitmenizi istemesi, bilgisayarda vakit geçirmesi vs.
Bekarlığını çok özlüyor erken evlenmenin dezavantajları 🤦🏻‍♀️ Etrafında sürekli bekar arkadaşları var evli pek arkadaşı yok

Konudan bağımsız olarak çocuğunuz 25 aylık ve henüz konuşmuyormuş. Hareketlerinde farklılık hissettiniz mi? Göz teması, komut alması nasıl? Takıntıları var mı, oyuncak araba tekerlerini sürekli döndürüp izler mi? vs vs ... Yanlış anlamayın, oğlumu konuşma gecikmesi için doktora götürdüm ve şimdi otizm riski nedeni ile özel eğitim alıyoruz. Eğer bunlardan biri veya birkaçı varsa zaman bir uzmandan fikir alın lütfen...
Yok yanlış anlamam bilakis ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. Otizmden endişlendiğim için izliyorum sürekli bunların hiçbiri yok çok şükür. Temas kurar, meyve yer çöpünü çöp kutusuna at gel dediğimde mutfağa gider çöpü atar gelir, dedesinin telefonu çaldığında onun dedesine ait olduğunu bilir ve dedesine götürür, kitap okurken köpek nerede diye sorarım parmağıyla gösterir, peki baykuş nerede diye sorarım onu da gösterir. Alıcı dili çok iyi ama henüz konuşma evresine geçemedik. Takipteyim dediğiniz gibi herhangi bir pürüzde uzman desteği almaktan çekinmem.

Bu kadar insan çevrenize nasil toplandı. Ver cevabını. Sen sustukca konusuyorlar. Niye babana sen benim cocuk yetiştirme tarzima karışma diyemiyorsun. Ayıp mi olur. O da size ayıp ediyor. Büyükler sadece büyük ve ebeveyn olduklari için saygiyi haketmiyorlar. Herkes kendi saygisini kendi koruyacak.
Sana bisey diyim mi oğlum ilk dogdugu zaman nefret etmiştim artık insanlardan😑 insan en yakınlarından nefret eder mi ediyormuş😑

Benim ailemde cok mudahil oluyor cocuklarima ve bana. Herseye cok dikkat etmemi elestiriyorlar :))) birde cok simartiliyor cocuklarim ozellikle annem cok kotu ornek oluyor ogluma. Salak gerizekali dedirtiyor ben cocuguma birsey soyleyince dinlememesini soyluyor. Cocuk bana karsi gelince hosuna gidiyor guluyor. Seker verme cips verme diyorum orda oldugu gunler aksama kadar cocugun bogazindan lokma yemek gecmesede umrunda olmuyor seker cips dayiyor onune yeterki cocugun keyfi gelsin eglendirsin onu. Oglum 3 yasinda ve ben cok bunaldim bu durumdan. Resmen dusman yetistiriyor bana. Bi anne olarak otorite kurmama izin vermiyor. Tepki gosteriyorum ciddiye bile almiyor. Ailelere yakin olmak akil kari degil ben onu anladim. Ben hem bu sebepten hem baska sebeplerden oturu cozumu baska ile tayin istemekte buldum kendim ve cocuklarimin mutlulugu icin en dogrusu bu. Size diyecegim ailenize yakin oldugunuz surece bu mudaheleler devam edecek dur duraktan anlamayacaklar hep huzursuz olacaksiniz.
Okurken ben sinirlendim.ailenin ve eşinin söylediklerine.k8msenin anneliğine laf söylemesine izin ver me.benim oğlum 6 yaşına yeni girdi 1. Sınıfa gidiyor hala r leri söyleyemiyor. Bunda bir sıkıntı yok.ayrica 2.5 yaşındaki bir çocuğun tuvalet hazırlığı beyinde daha hazır ol.afogi için uzamıştır bu da normaldir.uyku duzenide sanirim emzirmeyi biraktirabilirseniz gece uyanmalari biter akşam yatar sabah kalkar bir süre huzursuz olur ama düzene girer .uyku eğitimini öyle yapıyorlar en azından benimkine öyle yaptırdı doktor 1 hafta huzursuzlandı sonra düzene girdi akşam dan yatıp sabah kalktı. Umarım sizinkide yakında düzelir kimseyide umursamayın sevgiyle huzurla sağlıcakla kalin🤗🤗🤗

X