Sürekli bakımlı olmayı nasıl başarıyorsunuz

Duş ve dişi saymıyorum zaten yapılan şeyler.
2 haftada bir maske yaparım yüzümü temizleme aletiyle temizlerim daha sık yapsam daha iyi olabilir. Kıl tüy için lazere gittim 5-6 seans ama pandemiden beri gitmedim yarım kaldı. Ama benim için o bile yetiyor çünkü tuyle çok uğraşan birisiydim şimdilik %60 azalttı.
Kaşlarımı kendim alıyorum, bıyık için kuaföre giderdim ama pandemiden sonra onu da agda bandıyla 2 dk da alıyorum ayda bir.
Şu sıra kuaföre gitmem lazım artık bayagadir gidemiyorum. Bir de banyodan sonra saçı kurutunca kabarıyor ya onun için ne önerirsiniz hanımlar? Saçım düz ama kabarıyor duştan sonra.
Giyim konusunda da kapalı bir kadınım ama evde %80 açık kadınlar dışarda nasıl giyiniyorsa öyle giyiniyorum. Yani eğer açık olsaydım bu şekilde bir yemeğe, avmye, arkadaş buluşmasina gidebilirdim :) Hatta bazen şık bir restauranta bile. Evde Bihter Ziyagil gibi giyinmeyi seviyorum, bazen büyük küpeler filan takiyorum, kolyeler,fularlar...
Ama makyaj yapmam gibi nerdeyse. Hayatım boyunca cilt makyajı yapmadım sadece rimel kullanırım ve kaşlarımı azıcık doldurur , tararim .
Dışarda bazen şık giyinir bazen spor giyinirim ruh halime bağlı.
Not: şuan bu dediklerimin tam tersiyim çünkü 1 haftadır ağır gribim maalesef. Bakım makım kalmıyor, Bihter bile hasta olunca salıyor 😂😅

Dişlerimi fırçalamaya ya da duş almaya üşenmem çünkü zaten bunlar olmadan olmaz. Benim üşendiğim gözüme rimel sürmek maske onu bunu yapmak. Süreklilik sağlayamaıyorum.
Anlıyorum sizi. :) Bazı eylemler uzun vadede süreklilik kazandıkça alışkanlık oluşur. Madem bazı alışkanlıkları kazanmak istiyorsunuz ilk etapta hatırlatıcı ayarlayın. Mesela haftada iki kere maske mi yapmak istiyorsunuz, telefonunuza ayarlayın günleri. Tamamen boş bir zamanınıza denk gelmesine gerek yok. Evi süpürürken, çamaşır katlarken veya kitap okurken yüzünüzde maske olabilir. Bu da zamandan tasarruf etmenize, yaptığınız bu işin külfet olarak gelmemesine yardımcı olur. Makyaj konusunda canım ne zaman isterse yapan birisiyim. Bazen evden çıkmayacaksam bile makyaj yapar otururum, bazen de haftalarca yapmam. O biraz o gün kendinizi nasıl hissettiğinizle, nasıl görmek istediğinizle alakalı.
O gün temizlik yapmam gerekiyor ama içimden gelmiyorsa, temizlik videoları izleyip motive oluyorum, bir bakıyorum temizlik yapmışım. 🙂 Siz de gece rutinim, bakım rutinim vb başlıklarda toplanmış videoları izleyerek belki faydalanabilirsiniz.

Ben ne zaman böyle konular okusam hemen bütün paramı cilt ve saç bakım ürünlerine yatırırım. Çoğu da gereksiz ve kullanmayacağım şeyler olur. Sonra bir yere giderken aynaya bakarım’ salaksın esra salaksın, ne değişti şimdi bunları yaptın da, onun yerine yeni bir çanta alsaydın ya kendine derim . Bu sefer de kıyafete yönelirim , bir yerlerde bakım konuları geçer, yine kendime kızarım, Allahın paçozu, şu giymeyeceğin kıyafetleri alana kadar bir C vitamini serumu alaydın da az cildin ışıldasaydı diye kendime söverim 😂😂😂😂 ya nolur bana para mara yollayın da hepsini bir kerede alayım böyle tercih yapmam gerektiğinde hep yanlış tarafı seçiyorum 😂😂😂😂
O kadar bensiniz ki :KK70:

Anlıyorum sizi. :) Bazı eylemler uzun vadede süreklilik kazandıkça alışkanlık oluşur. Madem bazı alışkanlıkları kazanmak istiyorsunuz ilk etapta hatırlatıcı ayarlayın. Mesela haftada iki kere maske mi yapmak istiyorsunuz, telefonunuza ayarlayın günleri. Tamamen boş bir zamanınıza denk gelmesine gerek yok. Evi süpürürken, çamaşır katlarken veya kitap okurken yüzünüzde maske olabilir. Bu da zamandan tasarruf etmenize, yaptığınız bu işin külfet olarak gelmemesine yardımcı olur. Makyaj konusunda canım ne zaman isterse yapan birisiyim. Bazen evden çıkmayacaksam bile makyaj yapar otururum, bazen de haftalarca yapmam. O biraz o gün kendinizi nasıl hissettiğinizle, nasıl görmek istediğinizle alakalı.
O gün temizlik yapmam gerekiyor ama içimden gelmiyorsa, temizlik videoları izleyip motive oluyorum, bir bakıyorum temizlik yapmışım. 🙂 Siz de gece rutinim, bakım rutinim vb başlıklarda toplanmış videoları izleyerek belki faydalanabilirsiniz.
Motive videoları izlemek güzel fikir. Kendimi teşvik etmek adına yapacağım

Mesela hergün yüz jeliyle yüzümü yıkamak, sabah rimel sürmek, kıyafet uyumu yakalamak, saçlarımı kontrol altına almaya çalışmak...
Bu kadarı bakımdan sayılmaz konu sahibesi, bu seviyede bi rutini gayet kolay bi şekilde adapte edersiniz hayatınıza.

Şöyle düşünün, insan özünde alışkanlık kazanmaya ve bu alışkanlıklara bağlanmaya eğilimli bi canlı zaten. Yani çocuklara temel hijyen egitimi vermekle yetişkinliklere temel bakım eğitimi vermek arasında pek bi fark yok. Bi hafta her gün aynı saatte şu saydıklarınızı sektirmeden yapsanız ikinci haftaya oto pilota bağlamış olursunuz. Zaten temel seviye bi hazırlık için yarım saat yeter de artar bile.

Bu arada sizin anlattığınız rutin temel seviyeyi bile zira karşılamıyor nemlendirici bile göremedim yazdıklarınızda. Kış da geliyo kurur kalırsınız yapmayın öyle. Hatta bence düsük spf li bi nemlendirici kullanın, hem kurulukla hem kışın fark ettirmeden bizi yaslandıran günesle aynı anda pratik bicimde baş etmiş olursunuz. Ki göz ve dudakları, elleri ve vücudu ayrı nemlendirmek lazım ama göz korkutmak istemiyorum su an.

Gözeneklerimizi sevip korumak için bi tonik de ekleyelim listeye.

Saçlar bi mücadele gerektiriyorsa duş sonrası için güzel bi saç köpüğü bulalım, mücadeleyi kolay yoldan kazanalım.

Herkesin kendi dolabı icin garanti kombinler listesi vardır zaten kafasında zaman icinde deneye yanıla olusturdugu. Geceden yarın şu kombinin günü diye belirleyelim, sonra sabah üstümüze gecirmesi zaten 5 dakika. Yeni yaratıcı kombin denemelerimizi genis zamanlara bırakalım.

Rimeli makyajdan saymıyorum bile, hatta tek yaptıgınız makyaj buysa bence güzel bi lifting ve renklendirme yaptırın, mis gibi zamandan tasarruf.

Peelingler maskeler vs. bunları sonra düşünürsünüz. Ya da düşünmezsiniz. Çok da şey etmeyin. :confused:

Son düzenleme:
yarın i
Bu kadarı bakımdan sayılmaz konu sahibesi, bu seviyede bi rutini gayet kolay bi şekilde adapte edersiniz hayatınıza.

Şöyle düşünün, insan özünde alışkanlık kazanmaya ve bu alışkanlıklara bağlanmaya eğilimli bi canlı zaten. Yani çocuklara temel hijyen egitimi vermekle yetişkinliklere temel bakım eğitimi vermek arasında pek bi fark yok. Bi hafta her gün aynı saatte şu saydıklarınızı sektirmeden yapsanız ikinci haftaya oto pilota bağlamış olursunuz. Zaten temel seviye bi hazırlık için yarım saat yeter de artar bile.

Bu arada sizin anlattığınız rutin temel seviyeyi bile zira karşılamıyor nemlendirici bile göremedim yazdıklarınızda. Kış da geliyo kurur kalırsınız yapmayın öyle. Hatta bence düsük spf li bi nemlendirici kullanın, hem kurulukla hem kışın fark ettirmeden bizi yaslandıran günesle aynı anda pratik bicimde baş etmiş olursunuz. Ki göz ve dudakları, elleri ve vücudu ayrı nemlendirmek lazım ama göz korkutmak istemiyorum su an.

Gözeneklerimizi sevip korumak için bi tonik de ekleyelim listeye.

Saçlar bi mücadele gerektiriyorsa duş sonrası için güzel bi saç köpüğü bulalım, mücadeleyi kolay yoldan kazanalım.

Herkesin kendi dolabı icin garanti kombinler listesi vardır zaten kafasında zaman icinde deneye yanıla olusturdugu. Geceden yarın şu kombinin günü diye belirleyelim, sonra sabah üstümüze gecirmesi zaten 5 dakika. Yeni yaratıcı kombin denemelerimizi genis zamanlara bırakalım.

Rimeli makyajdan saymıyorum bile, hatta tek yaptıgınız makyaj buysa bence güzel bi lifting ve renklendirme yaptırın, mis gibi zamandan tasarruf.

Peelingler maskeler vs. bunları sonra düşünürsünüz. Ya da düşünmezsiniz. Çok da şey etmeyin. :confused:
çok sistemli bir şekilde yazmışsınız teşekkür ederim. Evet bunları alışkanlık haline getirmem gerekiyor, çocuk eğitir gibi kendimi eğiteceğim😄😄 Bugündeb başlıyorum eğitime. Cildim yağlı kreme ondan fazla yönelmiyorum

Ayy su an tam ihtiyacim olan konu. Bu konuda kurallari olan insanlara bayiliyorum. Bazi arkadaslarimi sacini toplarken hic gormemisimdir. Ya da makyajsiz gezdigini. Ya da pacoz giyindigi gunler oldugunu. Ya da kılı tuyu oldugunu. Bu arkadaslarim hep onsuz cikmamcilardan. Bi de kendime bakiyorum. Bazen acinasi durumda oluyorum. Sacim toplu makyajsiz kiyafetler ozensiz. Isim oluyo ya da yorgun oluyorum asla onsuz olmaz diyemiyorum. Kil tuy hele simdi bi de maskenin arkasina saklaniyorum benden iyisi yok. Veet yuz agda bandi olmus 55 lira. Saka gibi. Elim gitmiyor almaya. Ya da evdeysem bugun girmeyim dusa yarin girerim diyorum. Ben de boyleyim iste 2 gun yapsam 3. Gun rutinim olan bu bakimsiz rutine dönüveriyorum. Yine kederlendim ya of

Çocuklardan önce bakardım kendime.. Hiç bir zaman frapan bi tarzım olmadı, şıkır şıkır takıp takıştırıp dolaşmadım ama hep temiz, derli toplu ve bakımlıydım. Çocuklardan sonra bi haller oldu, insanlıktan çıktım :)

Küçük olanın 2 buçuk yaşına geldiği bugünlerde tekrar özüme döndüm :)

Haftada 2 gün pilatese gidiyorum.
Günlük cilt temizliği ve nemlendirme; haftada iki kere peeling ve maske
Her regl bitimi kıl tüy işleri
Günlük bacakları kuru fırçalama ve selülit kremi uygulama
Her gün kolajen ve c vitamini içiyorum
Bakımsız ellerle gezmemeye çalışıyorum. (Oje sürmekte über yeteneksiz olduğum için en çok bu zorluyor beni)
35 yaşındayım, henüz tek yük beyazım var, saçlarımı boyamıyorum ve ısıyla şekillendirmiyorum. Senede iki kere belki fön çektiririm yani. Dalgalı halini seviyorum ve o şekilde kullanıyorum.

Yaptıkça iyi hissediyor insan ya. Kendini daha bi seviyor :)

Çocuklardan önce bakardım kendime.. Hiç bir zaman frapan bi tarzım olmadı, şıkır şıkır takıp takıştırıp dolaşmadım ama hep temiz, derli toplu ve bakımlıydım. Çocuklardan sonra bi haller oldu, insanlıktan çıktım :)

Küçük olanın 2 buçuk yaşına geldiği bugünlerde tekrar özüme döndüm :)

Haftada 2 gün pilatese gidiyorum.
Günlük cilt temizliği ve nemlendirme; haftada iki kere peeling ve maske
Her regl bitimi kıl tüy işleri
Günlük bacakları kuru fırçalama ve selülit kremi uygulama
Her gün kolajen ve c vitamini içiyorum
Bakımsız ellerle gezmemeye çalışıyorum. (Oje sürmekte über yeteneksiz olduğum için en çok bu zorluyor beni)
35 yaşındayım, henüz tek yük beyazım var, saçlarımı boyamıyorum ve ısıyla şekillendirmiyorum. Senede iki kere belki fön çektiririm yani. Dalgalı halini seviyorum ve o şekilde kullanıyorum.

Yaptıkça iyi hissediyor insan ya. Kendini daha bi seviyor :)
Selülit kreminin ve kuru fırçanın faydasını gördünüz mü? Bende selülit başlamış sıktığımda yada bacak bacak üstüne attığımda belirmeye başladı bu yıl. Eğer faydasını gördüyseniz en acilinden başlayayım 😯

Benim günlük kullandığım ürünler var, onları hiç usenmeden kullanırım. Banyomda hemen dolapta hepsi o yüzden bı uyanınca bı uyumadan yıkar tonikler nemlendiririm ekstra kağıt maske, serum kullanırım. Cildimin neye ihtiyacı varsa ona göre ürün alırım.Tuyler için lazer epilasyona gidiyorum aslında bitti sayılır senede 1 giderim , evdede lazer cihazım var çıktıkça tek tük atış yapiyorum. ellerimi ve ayaklarımi günlük nemlendiririim.Cilt bakımını kendim yaparim detaylı olarak 2 haftada 1. Onun dışında tırnaklarım,saçlarım aynı şekilde besleyici yaglar ile bakım yaparım.Dusta vücut peelingi haftada 1 kese . Dışarı çıkarken ( saçlarım düz her hangi bi uygulama yapmadan ya bir toka ya salık bırakırim) güneş kremimi mutlaka sürerim bı göz altı kapatıcı ve rimel .Temiz ütülü kıyafetler de giyince işlem tamam😄

Selülit kreminin ve kuru fırçanın faydasını gördünüz mü? Bende selülit başlamış sıktığımda yada bacak bacak üstüne attığımda belirmeye başladı bu yıl. Eğer faydasını gördüyseniz en acilinden başlayayım 😯
Henuz kullanmaya baslayali 2 hafta oldu. Ben gozle gorulur bisey farketmedim ama zaten cok selulitim yoktu. Kutu bitiminde daha net anlasilir sanirim.

Ben ne zaman böyle konular okusam hemen bütün paramı cilt ve saç bakım ürünlerine yatırırım. Çoğu da gereksiz ve kullanmayacağım şeyler olur. Sonra bir yere giderken aynaya bakarım’ salaksın esra salaksın, ne değişti şimdi bunları yaptın da, onun yerine yeni bir çanta alsaydın ya kendine derim . Bu sefer de kıyafete yönelirim , bir yerlerde bakım konuları geçer, yine kendime kızarım, Allahın paçozu, şu giymeyeceğin kıyafetleri alana kadar bir C vitamini serumu alaydın da az cildin ışıldasaydı diye kendime söverim 😂😂😂😂 ya nolur bana para mara yollayın da hepsini bir kerede alayım böyle tercih yapmam gerektiğinde hep yanlış tarafı seçiyorum 😂😂😂😂
Of çok güldürdünüz Allah iyiliğinizi versin Allahın paçozu diyorsunuz kendinize ben de pis sünepe :KK70: diyorum kendime al bakım ürünlerini doğru dürüst yapma ev krem doldu:KK70:son kullanma tarihi gelmeden de bitirmeye uğraş kola bacağa sür ziyan olmasın:KK70:

X