Sürekli bakımlı olmayı nasıl başarıyorsunuz

Kisisel bakim cok cok önemli ve yüz ve dis bakimi aksaltilmamali onun disinda sacimi genelde dusatan sonra örerim ama gevsek sekilde orerim sabah acip biraz kremle bir iki gün kullanirim giyime gelince genelde siyah takilirim uyuma gerek yok bende rengarenk giyinmeyi hic sevmem siyah bir pantol beyaz bluz mis bitti iste 😃

Bakımlı kadınlar, şu evde vakum yaparak siyah nokta falan temizleyen cihazlar için ne düşünüyorsunuz? Önerebileceğiniz bir marka var mı? Hadi beni gazlayın hemen gidip alayım sonra da köpekler gibi pişman olayım 😂😂😂😂
Ayol ne ugrasiyon dusta bir guzel yuz temileme jeliyle ve eldiven seklinde yuz temizleme bezi var yuzumu bir guzel fircaliyorum ne nokta ne bisi

Bu doğru mu ya, gerçekten yüze sürülen kremler, göz altına da sürülebilir mi? Güneş kremi mesela?
Elbette, ben göz için ayrı ürün kullanmam serum krem güneş kremi hepsini göz çevresine de sürerim. Göz çevresi de deri sonuçta farkı ince olması. Göz çevresi ürünlerin içeriklerini incelediğinizde yüz ürünlerinden pek de farklı olmadığını göreceksiniz.

Cilt bakimi urunlerinin ise yaradigina inanmayanlardanim. Temiz beslenme, bol su icmek ve hareket. Sac ve cilt bakimi ikisi icinde yeterli.
Ekstra olarak yaptigim tek sey evde mayalanmis yogurdu yuzume surmek, bazen bal olur, bazen yumurta beyazi.
Bunlarin da rutini falan yok aklima geldikce, estikce diyelim 🙄
Ben Karma ciltle doğru ürünler olmasa napardim hiç bilmiyorum, bir kere ballı yoğurt maskesi başka bir zamanda yumurtalı biseyler yüzüme sürdüm ve hassas bir tenim olmasada çok kabardı kasindi. Yağlı ve karma ciltler hele ki gözenekler belli ise bakıma çok muhtaç. Insan doğru cilt bakımı ile bir başka oluyor, kendim çok denedim tecrübe ettim.

Bakımlı kadınlar, şu evde vakum yaparak siyah nokta falan temizleyen cihazlar için ne düşünüyorsunuz? Önerebileceğiniz bir marka var mı? Hadi beni gazlayın hemen gidip alayım sonra da köpekler gibi pişman olayım 😂😂😂😂
Ben almayın derim, yüzeydeki yağ bezelerini temizliyor siyah noktaya hiçbir faydası yok. Medikal cilt bakımı yaptırmaya giderseniz orda daha iyi temizlik yapıyorlar hem öncesinde işlem yapıldığı için siyah noktaları daha iyi temizliyorlar.
Evde olmuyor malesef temizlensin derken zorlayıp cildinizi vakumuyla morartıyorsunuz😀

Ben almayın derim, yüzeydeki yağ bezelerini temizliyor siyah noktaya hiçbir faydası yok. Medikal cilt bakımı yaptırmaya giderseniz orda daha iyi temizlik yapıyorlar hem öncesinde işlem yapıldığı için siyah noktaları daha iyi temizliyorlar.
Evde olmuyor malesef temizlensin derken zorlayıp cildinizi vakumuyla morartıyorsunuz😀
Bunu aslında kendimden ziyade kızım için sordum. Kafam çok karışık bu konuda. Yaşı çok küçük, sadece 10. Ama erken ergenliğe girdi ve alnında siyah noktalar oluştu. Kendisi çok üzülüyor bu duruma. Ben de ne yapacağımı bilemiyorum, cildini yormak istemiyorum daha şimdiden. Ama bir şekilde bakım da yapmak gerekir diye düşünüyorum, siyah nokta kadar da sivilcesi çıksa muhtemelen beni daha büyük krizler bekliyor. Sizi alıntılayarak genele sormuş olayım. Ne yapılabilir bu kadar küçük bir yaşa cilt bakımı için?
o cihazlar acaba temizler mi diye düşünüyordum ne zamandır.

Bunu aslında kendimden ziyade kızım için sordum. Kafam çok karışık bu konuda. Yaşı çok küçük, sadece 10. Ama erken ergenliğe girdi ve alnında siyah noktalar oluştu. Kendisi çok üzülüyor bu duruma. Ben de ne yapacağımı bilemiyorum, cildini yormak istemiyorum daha şimdiden. Ama bir şekilde bakım da yapmak gerekir diye düşünüyorum, siyah nokta kadar da sivilcesi çıksa muhtemelen beni daha büyük krizler bekliyor. Sizi alıntılayarak genele sormuş olayım. Ne yapılabilir bu kadar küçük bir yaşa cilt bakımı için?
Yaşı çok küçük aslında. Aklıma şöyle bişey geldi ;
Sıcak suyla buhar kompresi yapsa, mesela bir kaba sıcak su koyup yüzünü yaklaştırsa - tabi yüzünü yakmayacak şekilde kontrollü - (hatta ben kafamın etrafını da havluyla örterdim) bu şekilde gözenekleri açmış oluyor, sonra ipek bir yüz kesesiyle nazikçe keselese bence geçer. Bunu haftada 2 kere yapabilir diye düşünüyorum

Yaşı çok küçük aslında. Aklıma şöyle bişey geldi ;
Sıcak suyla buhar kompresi yapsa, mesela bir kaba sıcak su koyup yüzünü yaklaştırsa - tabi yüzünü yakmayacak şekilde kontrollü - (hatta ben kafamın etrafını da havluyla örterdim) bu şekilde gözenekleri açmış oluyor, sonra ipek bir yüz kesesiyle nazikçe keselese bence geçer. Bunu haftada 2 kere yapabilir diye düşünüyorum
Teşekkür ederim, ben de henüz bir şey yapmıyorum ama araştırma halindeyim, ipek keseye bakayım bilmiyorum ne olduğunu. Çok erken malesef evet ama ergenlikle birlikte daha bir sürü iş açıldı başımıza bu yaşta, ağda, regl vs. Allah sağlık versin hepsi hallolur diyelim artık elden bir şey gelmiyor 🤷‍♀️

Teşekkür ederim, ben de henüz bir şey yapmıyorum ama araştırma halindeyim, ipek keseye bakayım bilmiyorum ne olduğunu. Çok erken malesef evet ama ergenlikle birlikte daha bir sürü iş açıldı başımıza bu yaşta, ağda, regl vs. Allah sağlık versin hepsi hallolur diyelim artık elden bir şey gelmiyor 🤷‍♀️
Çok normal, yediğimiz hiçbir şey doğal içerikli değil artık. Haliyle erken ergenlik artık bütün çocuklarda var.
Bide benim gittiğim dermatolog gün içinde saf suyla sık sık yüzünüzü yıkayıp fazla yağdan arındırın, saf su cildi kurutmaz gözeneklerinde kirle dolmasına müsaade etmez demişti

Yukarıdaki yorumları okuduğum kadarıyla herkesin bakımlı olmak konusunda ne anladığı ve edimleri farklı. Konu sahibi önce bakımlı olmak istiyorum derken bu cümlenin içini doldurmalısınız. Yani gün/ay/ yıl içinde hangi eylemleri yaparsanız sürekli kendinizi bakımlı hissedersiniz. Mesajlarınızdan anladığıma göre biraz öz bakım eksikliğiniz var gibi. Öz bakım çocuklukta gelişen ve ilerleyen zamanlarda da bireyin hayatına oturmuş olan davranışları kapsıyor. Her gün dişlerinizi fırçalamak, ellerinizi yıkamak, vücut temizliği, duştan çıkınca saçları taramak, tırnakları düzenli aralıklarla kısaltmak, temiz kıyafetler giymek vb. bir bakımlılık değil, olması gereken öz bakımdır. Devamını getirmekte zorlandığınız eylemlerinizi çocukken kazanıp kazanmadığınızı bir değerlendirin.
Belirttiğim gibi bakımlı olmak herkese göre farklı. Bana göre ruhum, içimdeki ben kendini mutlu, huzurlu hissediyorsa bu bedenime de yansıyor. Önce ruhuna bakmalı, onu bakımdan geçirmeli insan. Kişi kendini ne kadar keyifli hissediyorsa bedeni için yapacağı aktiviteler de o kadar uzun süreli oluyor bence. Günde 20 dakika bile olsa fiziksel aktivite şart. Beslenme düzenini sağlıklı yönde değiştirmek ve bol su tüketimi de bir bakımdır. Her gün saatlerce ayna karşısında zaman harcamanıza gerek olmayacak şeyler bunlar. Nasıl yemek yemek, su içmek bedensel ve ruhsal bir ihtiyaç bu saydıklarım da öyle.
Dişlerimi fırçalamaya ya da duş almaya üşenmem çünkü zaten bunlar olmadan olmaz. Benim üşendiğim gözüme rimel sürmek maske onu bunu yapmak. Süreklilik sağlayamaıyorum.

Evet bunu bende almak istemiştim ama zamanla yüzde sarkma yapıyormuş okuduğum yorumlara göre

Ben bir yerde cilt bakımına gitmiştim ön hazırlığı filan yapıldı ardından bu alet ile siyah noktalar alındı. Yüzüm feci morarmisti kadında bakın ne iyi oldu ne güzel oldu farkı görebiliyornusunuz diyerek aynayı elime tutturmustu ben sok xD cildim hassas değildir aslında o yüzden insan evde dikkatlice aslında kendide yapabilir diye aklımdan gecirdim

Çok normal, yediğimiz hiçbir şey doğal içerikli değil artık. Haliyle erken ergenlik artık bütün çocuklarda var.
Bide benim gittiğim dermatolog gün içinde saf suyla sık sık yüzünüzü yıkayıp fazla yağdan arındırın, saf su cildi kurutmaz gözeneklerinde kirle dolmasına müsaade etmez demişti
Saf su derken , nerden temin edeceğiz ? Çeşme suyundan bahsetmiyorsunuz değil mi?

AYni siKyetlerden muzdaribiz benim kizimda 2009 lu ve hepsi mevcut söylediğiniz seylerin.☹

Saf su derken , nerden temin edeceğiz ? Çeşme suyundan bahsetmiyorsunuz değil mi?
Evde üretebilenlerde var saf suyu, eczaneden alanlarda. Ama ben içme suyunu kaynatıp cam şişelere koyuyorum evde olduğum zamanlarda eğer cildimde sorun varsa onunla yıkıyorum. Bu arada aslında kullanmış olduğum su saf su olmuyor ama yine de steril oluyor

Ben bir yerde cilt bakımına gitmiştim ön hazırlığı filan yapıldı ardından bu alet ile siyah noktalar alındı. Yüzüm feci morarmisti kadında bakın ne iyi oldu ne güzel oldu farkı görebiliyornusunuz diyerek aynayı elime tutturmustu ben sok xD cildim hassas değildir aslında o yüzden insan evde dikkatlice aslında kendide yapabilir diye aklımdan gecirdim
Haklısınız aslında, gidilen yerlerdeki kişilerde önemli. Cihazı doğru kullanamayınca morartı kaçınılmaz 😀 Evde tutma ve bastırma ayarını öğrenene kadar illaki böyle oluyor ama eğer gerçek bir medikal cilt temizliği yapılıyorsa onlar hydrafacial adı altında yapıyorlar hem sonrasında o gözenekleri sıkılaştırıyorlar😍

bant alsana. ben oğlana yapıyorum.

Ben her gn sabah dislermi fircalar makyajimi yaparim hafif tabi ..
Aksam uzeri işten sonra mutlaka dusumu alir kotumu giyerim gece de yatmadan sabah saclarm hazir olsun diye pres yada masa yaparim..
Evde oldugumdada boyle sabah kalkinca bir yere gidecekmis gbi giyinir saclarmi duzeltirim çünkü kimse icin degl kendmi iyi hssetmek icin yapiuorm kimse zamandan bahsetmesin isteyen bunlar için vakit ayirir ben ayirabilirsem herkes ayirir heralde...

X