t yaparken amarlarnz mis gibi koksun...

denedim ben kizlar....ilk basta yanik iyi geldi ama sonra duzeldi...benim yumusaticimin meyva kokulu...onun icin fazla guzel cikmadi kokusu...ama eminim baska kokularda guzel olacakktir.ama camasira kokusu sindi,ama az sindi.belki de kokunun icindeydim farkedemedim,giyilince belli olacak...
saol simalcim denedim...supersin

teşekkürler canım.

ütü yapmayı çok severim.
güzel kokulara hastayım. evim misler gibi koksun isterim. demek artık çamaşırlarım da misleeer gibi kokacak. :KK70:

bende sizin dediğiniz ölçüden bile az koydum yumuşatıcıyı ama benim ütümden de yanık kokusu geldi.:1no2:

denedim çok güzel çamaşırlarda hala koku var hele çarşaflar ohh mis gibi kaydirigubbakcemile5

ben denemdim burda okududuktan sonra aslında çok güzel yanık falan kokmadı havlular falan çok güzel oldu ama en son ütülediğim parça beyaz keten bir elbisemdi ve masmavi olduuuuuu

dikkat edin hanımlar ama renkli çamaşırlarda güzel oluyor

Ne zamandır yoktum kızlar, forumu daha yeni dolaşıyorum...
Özlemişim valla... :1hug:

fikir çok güzelde bişey olmasın ütüye
Canım ben ne zamandır yapıyorum, bir sorunla karşılaşmadım.
İçindeki su kalırsa ütüden sonra döküyorum...

az önce evde dağ gibi biriken ütülerimi düşünüyordumki bu başlığı gördüm kafamçokkarıştı
nefret ediyorum ütü yapmaktan
altı sürekli kreç döküyor
temizledik ama nafile
genede genede döküyor delikafadulden
sanırım senin bu güzel fikrini
bir gün ütü yapmaya karar verirsem ve unutmazsam
mutlaka denicem vereliniortak
ama bozulursa tamir faturasını sana yollarım :icecream:
Oh ne ala, hem ütü yapma, yapıp bozuncada faturayı bana yolla...:mymeka:
Valla dünyanın parasını da versen bakımını yapmayınca herşey bozuluyor.
İçinde kireç biriken ütü kenarlarından çok su akıtıyormuş.
Sen dene ama bozmadan dene...kaydirigubbakcemile3

anam simal sende ne marifetler varmisya boyle
cok guzel fikir bende denicem kesin
is yerindeki utum icin yapim musterilerin kiyafetleri daha guzelkokar iste ne guzel
Her telden çalıyom ben anam...:roflol:
Denedin mi peki kıyafetlere merak ettim...

leke olmazmı o yumuşatıcılar renkli yaa
Canım ben genelde beyaz kullanıyorum, renkli denemedim ama zaten 1.5 bardak suya 1 kaşık koyuyorum suyu çok renklendirmezse olmaz sanırım...

şimalim ütüye zararı olmaz mı yumuşatıcının, ne kadar zamandır yumuşatıcı kullanıyorsun ütüde?
2 senedir kullanıyorum valla, belkide daha fazla bi zararı yok, temizliyorum zaten.
Su bile bıraksan kireç tutuyor temizleyin kızlar...zemuszemus

bende bebek kolonyası damlatıyorum oda güzel kokuyo deneyin derim
Bi ara bende kolonya dökmüştüm ama yumuşatıcı ile kokusu karıştı gibi.
1 defa deneyip bırakmıştım, buda iyi fikir...kaydirigubbakcemile5

kızlar ben bu yazıyı okuduktan sonra deneyecektim ütüye zarar gelir düşüncesiyle vargeçtim farklı olarak da camsil şişesini boşalttım yumuşatıcı ve su koydum kyafetlerime sıktım sonra ütüledim hem ütüme zarar gelme derdim yok hem kıyafetlerim çok güzel kokuyor kalıcıda oluyor.
Valla sen en güzelini yapmışsın canım... vereliniortak
Bende Minesera ablamdan duyup yapmıştım, fıs fıs bütün eve sıkıp duruyorum şimdi...alkisalkisalkis

denedim ben kizlar....ilk basta yanik iyi geldi ama sonra duzeldi...benim yumusaticimin meyva kokulu...onun icin fazla guzel cikmadi kokusu...ama eminim baska kokularda guzel olacakktir.ama camasira kokusu sindi,ama az sindi.belki de kokunun icindeydim farkedemedim,giyilince belli olacak...
saol simalcim denedim...supersin

bende sizin dediğiniz ölçüden bile az koydum yumuşatıcıyı ama benim ütümden de yanık kokusu geldi.:1no2:

ben de denedim ama yanık kokusu geldi.

Kızlar ütünün ayarı çok yüksek ısıya mı ayarlı acaba, ondan yanık kokusu gelmiş olabilirmi. Benden hiç koku çıkmamıştı...

ben denemdim burda okududuktan sonra aslında çok güzel yanık falan kokmadı havlular falan çok güzel oldu ama en son ütülediğim parça beyaz keten bir elbisemdi ve masmavi olduuuuuu

dikkat edin hanımlar ama renkli çamaşırlarda güzel oluyor
Yapma ya, üzüldüm şimdi...
Yıkayınca geçtimi, ay inşallah çıkmıştır...
Çokmu koydun kız yumuşatıcıyı:uhm:

Çamaşır yıkarken kullandığım yumuşatıcıyı, ütümün içinede koyuyorum kızlar...:sm_cool:
1,5 bardak suya 1 yemek kaşığı yumuşatıcı koyup karıştırıyorum, bunu da ütümün içine döküp öyle ütülüyorum...

Hem çamaşırlarım mis gibi kokuyor, hemde daha yumuşak oluyor sanki...:eek:
Ve ütünün buharı odaya yayıldıkça odamda mis gibi kokuyor...
Yumuşatıcının kokusu çamaşırlarda daha uzun süre kalıyor...

2 senedir bu yöntemi kullanıyorum, ütüm 6 yıllık hala birşey olmadı, arada bir kireci temizlemeniz yeterli...

Bu arada konuyu araştırdım ama bulamadığım için açtım, aynı konu varsa kapatılabilir...:eek:

Ütüye cidden bişey olmadı mı:1shok:
Ben çeşme suyu bile koyamıyorum
Kireç temizliğini nasıl yapıyorsun canım

yaptım ama benimde utumde sorun olustu buhar vermiyoo eskisi gibi?

tatlım en iyisi su koyduğun yere biraz sirke dök buharı normale dönsün..ben öyle yapıyodum buhardan verim alamayınca...

yorumları okudumda en iyisi ütüyü riske atmamak için yumoşun küçük boy olanları varya 24 yıkama yazan onlardan alın...6 aydır bunu kullanıyorum çok memnun kaldım..fiyatı biraz pahalı ama 1 kutuyla 24 yıkama yapabileceğiniz düşüncesi bu parayı verdirir..reklamlarında ki gibi koku gerçekten 1 hafta çıkmıyor...ütülediğiniz zamanda oda güzel kokuyor..

Ütüye cidden bişey olmadı mı:1shok:
Ben çeşme suyu bile koyamıyorum
Kireç temizliğini nasıl yapıyorsun canım

Bende şebeke suyu kullanmıyorum canım, o yüzden pek kireç olmuyor.
Yine de ara sıra yapıyorum temizliği, sirke çok koku bırakıyor diye duydum, ben limon tuzu atmıştım suyuna en yüksek sıcaklığa getirip eski bir kumaşı su bitene kadar buharlı ütüledim.
Zaten varsa dışarı atıyor kireci, pek bişey çıkmamıştı bende...:eek:

yaptım ama benimde utumde sorun olustu buhar vermiyoo eskisi gibi?

1 defa yapmakla olmamıştır canım, bence ütün kireçlenmiş olabilir.
Belki buharın azlığını yeni fark ediyorsundur...

Kızlar ütünün ayarı çok yüksek ısıya mı ayarlı acaba, ondan yanık kokusu gelmiş olabilirmi. Benden hiç koku çıkmamıştı...

Yapma ya, üzüldüm şimdi...
Yıkayınca geçtimi, ay inşallah çıkmıştır...
Çokmu koydun kız yumuşatıcıyı:uhm:

yok çok koymadım yumuşatıcıyı ama merak edilecek bişe yok kısa yıkama ayarına attım çıktı hemen kalacağını tahmin etmezdim zaten nede olsa çamaşır için icaat edilmiş yumşatıcı çıkar!
ama o elbisem şimdi iki kere üst üste yıkadım diye aşırı derece kırışık zor açıyorum bunun kolay bir yolu varsa bir fikrini beklerim arkadaşım

Valla canım ben çok kırışan eşyaları, sıkma yapmadan makinadan alıyorum, yine sıkmadan asıyorum.
Kuruması biraz geç oluyor ama ütüsü daha kolay oluyor...

X