t yaparken amarlarnz mis gibi koksun...

güzel kokuyu kim sevmezki
yalnız kızlar bu kadar kimyasalı bu kadaar hayaınıza sokmayın
mesela o oda spreyleri tamamen kansorejen.
ben çamaşırlarıma havlular hariçyumuşatıcı koymam çünkü yumuşatıcı en son durulanma suyyla alınıyor durulanmıyor bile cildimize tammen değiyor.
evin kendinin güzel kokması evet çok güzel ama bence kimyasalları azltın bayanlar çocukalrımız için

kızlar ben bu yöntemi burda omuyup denemiştim. Evet güzel kokuyor cidden de, ama bir-iki kez yapmama rağmen ütüm acayip kireçlendi sonrasında. Kum gibi kireçler döküldü hep. Nerdeyse bozuluyordu yani, bence spreye sulandırarak koyup sıkmak daha mantıklı, hem çamaşırda nemlenmiş olur kolay ütülenir.

asla ama asla denemeyin 2 ay önce 380 tl aldığım henüz borcu bitmemiş phılıps azur ütüm akşam neredeyse bozuluyordu.okadar üzüldümki anlatamam.ütüm su akıtmaya başladı altından sürekli kireçler döküldü.ütün kireç tutmuştur demeyin sakın düzenli olarak bi düğmesi var onla kirecini alıyorum.yumuşatıcı zaten ütünün içinde iğrenç koktu.1 saat ütüye su doldurdum boşalttım sürekli buhar verdim.ama tam olarak hala geçmedi.ütüm sürekli su akıtıyor ütülerken şuanda.nasıl böle bişi yaptım kendime inanamıyorum.zaten kullanım klavuzundada asla öyle şeyler koymayın yazıyor.ütümden çok memnundum ama bu benim hatam:2:
denememiş arkadaşlar sakın denemeyin üzülürsünüz

Ben de denedim ve aynen benim ütüm de su akıtmaya basladı
içindeki su lap diye dökülüveriyordu
nasıl üzülkdüm anlatamam
tamire verdim sonra ve böyle birseyi yapmış olduguma
hayretler içinde kaldı ordakiler de
haliyle hem rezil oldum,hem maddi zararım oldu hem zaman
asla denemeyin!!!

Kaç arkadaş ütüm bozuldu yazmış.siz fikir mükemmel deniycem yazmışsınız:KK50:

ben olur olmz herşeyi denemeye karşıyım.daha öncde burada bulaşık makinasında arap sabunu

kullanamayı önermişti bir arkadaş.deneyen bir üyenin bulaşık makinası bozulmuştu.hatta eve gelen

servis makinada ne kullandınız diye sormuş:KK20::KK20:

fikir mukemmel denıycem:89:
deneyin deneyinde sonucunu görün.ütüme okadar para verdim.şükürki zar zor düzelttim.kaç kere su tankını boşalttım buhar verdirttim 2-3 saat uğraştım anca kendine geldi.abim gerizekalımısın sen dedi bi dünya kızdı.allahtan eşim evde yoktu.bişi demezdi ama iyi yapmışsın derdi onada rezil olurdum

Kaç arkadaş ütüm bozuldu yazmış.siz fikir mükemmel deniycem yazmışsınız:KK50:

ben olur olmz herşeyi denemeye karşıyım.daha öncde burada bulaşık makinasında arap sabunu

kullanamayı önermişti bir arkadaş.deneyen bir üyenin bulaşık makinası bozulmuştu.hatta eve gelen

servis makinada ne kullandınız diye sormuş:KK20::KK20:

ütüye yumuşatıcı konurmu yada bulaşık makinesine arap sabunu allahım akıl fikir ver..öyle olsa üreticiler bulur bu buluşu daha fazla satılsın diye..:KK1:

ben denemiştim.ütüm tefalin kazanlı ütüsünden.beyaz beyaz lekeler bırakmaya başladı.birçok kez kazanını boşalttım temızledım içinde suyu kaynattım geri doktum.uğraştırdı baya..DENEMEYİN DERİMM

bende kesinlikle denemeyin derim.bunu yaptıktan sonra ütüme bi haller oldu,dahası ne biliomsnz içine yumuşatıcı koyduktan sonra ütüledğm nevresim takımım hep lekelendi,nasıl bi lekeyse bi türlü çıkaramadım..oofff keşke yapmasaydm...

renkli yumuşatıcı leke yapar zaten beyaz yumuşatıcı kullanın demiş konu sahibi ama bence de kullanmayın.
çünkü ütüye su koyuyoruz sadece doğal su, içine yumuşatıcı da katmak bozulmasına davetiye nihayetinde bu yumuşatıcı da kimyasal madde içeriyo..

ben başka bişey sorcam yumuşatıcı kokan çamaşırlara bayılırım ama parfüm kokunuzla karışınca tuhaf olur diye kıyafetlerime pek kulanmıyorum.
annem tül,perde,çarşaf vs. yıkarken zaten yumuşatıcı kullanıyor
siz ne yapıyorsunuz kıyafetlerin kokusu karışmaması için?

sakın yapmayın.ben yaptım ve çok pişmanım.birincisi yumuşatıcı ütünün buharından odaya acı ve kötü bir koku yaydı camı ve balkon kapısını açıp evi havalandırdım kış günü hemde.ikincisi : daha sonra ütülediğim gömlekler ütüden leke oldu.üçüncüsü : ütümün altı yapış yapış oldu .:KK76:
ütünün içindeki yumuşatıcıyı arındırmak için su doldurup boşalttım hep hazneye.tabanınıda sildim.:KK20:
ha bu arada bu öneriyi yapan arkadaşı dinlediğim içinde kendime söylendim.:KK24:

bende denedim bu yontemi malesef
yepyeni utumu kullanamadim camasirlar leke oldu
utunun tabani yapisiyordu camasirlara sanki camasir degilde plastik utuluyordum
altini temizledim ama fayda etmedi
gittim yeni utu aldim simdi icine musluk suyu bile koymuyorum kirecli diye icme suyu kullaniyorum
eski utumde kosede duruyor atmaya kiyamadim belki bir cozum bulurum diye

Çamaşır yıkarken kullandığım yumuşatıcıyı, ütümün içinede koyuyorum kızlar...:sm_cool:
1,5 bardak suya 1 yemek kaşığı yumuşatıcı koyup karıştırıyorum, bunu da ütümün içine döküp öyle ütülüyorum...

Hem çamaşırlarım mis gibi kokuyor, hemde daha yumuşak oluyor sanki...:eek:
Ve ütünün buharı odaya yayıldıkça odamda mis gibi kokuyor...
Yumuşatıcının kokusu çamaşırlarda daha uzun süre kalıyor...

2 senedir bu yöntemi kullanıyorum, ütüm 6 yıllık hala birşey olmadı, arada bir kireci temizlemeniz yeterli...

Bu arada konuyu araştırdım ama bulamadığım için açtım, aynı konu varsa kapatılabilir...:eek:

Beyaz renkte yumuşatıcı kullanıyorum kızlar.
Renkli yumuşatıcılar, hafif renk bırakabilir...

Ben ne yapsamda çamaşırları arındırsam deterjan kalmasın derken olacak iş mi bu.yapma arkadaşm..kendine ve ailene yazık.temizlk kokuyla olmaz.
ütünün bozulması vs herşy bir yana kıyafetlerdeki deterjanlar tenimizden kana karışıp kanser vs bir sürü hastalığa neden oluyo.kanserin bu kadr yaygn olmasndaki sebeplerden biride bu.
ütüyü saf suyla yapınki makinada bulaşan kimyasalları gidersin, sıcağıyla öldürsün..oda parfümü bile kullanan var şaka gibi :)

Son düzenleme:
ben bır ara yapıyordum ama sonra ütümün bozulmasından korkup bırakmıştım yorumlardan dolayı..
viking-sahra yumusutacıyı deneyın birde uzun süre gitmiyor kokusu,ütüye koymaya gerek duymazsınız..
ya da
kumaş için olan kokular var mesela yumoşun vs. ütüden sonra ondan sıkıp kaldırın dolaba,bir iki fıs da dolabın içine çekmecelerin içine sıktınız mı mis gibi kokar.

X