Düğün Takı için boynuma şerit takmak istemiyorum. Değişik fikirleri olan var mı???

yaa bendeee saatlerce sürenn takı törenlerini hiç sevmiyorumm düğününn ortasındaa uzun bi kuyrukk bütün hoşlugu alıp göturuyo bencee bunun baska bıı çözumuu yokmmmuu yaaaa:KK43: bizde gelınle damat masaları dolasır hosgeldınız der gıbı o sırada takmak ısteyen takar ama onunda kötu yanları var tabiii:KK43::KK43:

masaları dolaşmak kalabalık düğünlerde çok zor oluyor ama gelin ve damat bişi anlayamıor düğünden bütün gece masa dolaşmaktan :KK43:(

kızlar dediğim gibi bende düşündüm masaları dolaşmayı bence en mantıklısı çünkü herkes sana takı takmıyor en azından her aileden bir kişi takıyor diğerlerini göremiyorsun masa masa olunca herkesle fotografın olur ama benim gibi çok kişi olacaksa düğünde ne kadar kısa zamanda bitecekse öyle yapmak en iyisi . ve adet boyunda kurdeleyle :teytey:
napalım sanırım başka bir çözümü yok belki çarşıdaki mağazalarda değişik şeyler olabilir.yerimseniben

e peki kızlar altınlar takılınca filan taki merasımı bitnce yani altınları nereye koyuyosunuz gelın kesesnde hep elınmzde mi duruo sonra kaydirigubbakcemile3

Son düzenleme:
Bende taki merasimi olmayacak, organizasyonla anlasirken söyledik,bi sandik yapcaklar gelin masasinin yakinlarina da bir masa koycaklar, basindada istedigimiz birisi durcak ve taki takmak isteyenler zarfin yada bi kabin içine(hazir olcak masada) isimlerini yazip sandiga koycaklar, dügünde taki töreni yapilmayacak diyede anons ettirecegiz.

Bence en maktiklisi bu, çünkü hem o kalabalik sira halinde göze hitap etmiyor, hemde bosa giden zaman olarak nitelendiriyorum.

Takı törenlerini oldum olası sevmedim,bir kese yaptırmıştık biz gelinlikcimize.Davetlilere hoşgeldin derken takmak isteyenlerde oraya atmıştı.

benimde sinir olduğum bir konu,
Çünkü takı takıldıktan sonra yanına alıp resim çekiniyorsun herkesle boynunda koca bir kurdele en kırmızısından :)) sonra her fotoğrafta yamalı yamalı kaymış tipinle çıktığınla kalıyosun :)

Diğer fikirler çok mantıklı gelmiyor ama bana insanlara ayıp olabilir, sonuçta takıyı sepete atan gelip seni kutlamak isteyecek elbet yanına gelecek o süre kaybını engellemeyeyiz bence, takıyı at sepete git der gibi olmaz yani ,

Bencede en iyisi gelinin beyaz damadın syh kurdele takması o kadar sırıtmaz...

Hala alternatif bulunamadı bu takı törenlerine.Şu an gözüken 3 seçenek var değil mi?
1.Takı Töreni
2.Konukları hoşgeldiniz diyerek dolaşma o sırada takı takılması
3.Takı Sandığı

2 hafta sonra düğünüm var ve bu takı işi çok geriyor beni de.Ne yapacağıma karar veremedim.Önce masa dolaşayım dedim o kadar kişiyi nasıl dolaşıcam mahvolurum diye düşünüp vazgeçtim.En iyisi ben takı töreni yapayım dedim o da konukları sıkıyor diye vazgeçtim.Sandık aslında çok mantıklı geliyor gelinle damadı yormamak açısından ama kayınvalidem ve kayınpederim konuklara bu şekilde ayıp olacağını söylüyor.
Eksileri ve artılarıyla bir kamuoyu yoklaması yapalım mı?

Hala alternatif bulunamadı bu takı törenlerine.Şu an gözüken 3 seçenek var değil mi?
1.Takı Töreni
2.Konukları hoşgeldiniz diyerek dolaşma o sırada takı takılması
3.Takı Sandığı

2 hafta sonra düğünüm var ve bu takı işi çok geriyor beni de.Ne yapacağıma karar veremedim.Önce masa dolaşayım dedim o kadar kişiyi nasıl dolaşıcam mahvolurum diye düşünüp vazgeçtim.En iyisi ben takı töreni yapayım dedim o da konukları sıkıyor diye vazgeçtim.Sandık aslında çok mantıklı geliyor gelinle damadı yormamak açısından ama kayınvalidem ve kayınpederim konuklara bu şekilde ayıp olacağını söylüyor.
Eksileri ve artılarıyla bir kamuoyu yoklaması yapalım mı?

masaları dolaşmak hem gelinlikle çok zor olur hem de çok zaman alır, bence de sandık ayıp gibi geliyor yani hadi atın bekliyoruz der gibi. en uygunu takı töreni yapmak diğerlerine göre daha çabuk bitiyor zaten davetliler de artık alışkın o törenin bitmesine:) biz de geçen sene evlendik düğün salonunda takı töreni için şerit yapmışlardı kalabalık ve karışık olmadan rahatça bitti

Düğün olmuş bitmiş gerçi ama şimdiden sonrakiler için takı sandığını önermem.. abimin düğününde 5 kutu altın kabı boş çıktı.. bide bantlanmış :KK19: herkes bütçesine göre hediyesini verir..Kimse kimseyi de ayıplamaz. Böyle çirkin bi davranışa gerek yok... kurdelayı bende sevmiyorum ama farklı alternatifler bulunabilir..

ben de hiç istemiyorum..açıkçası ne nişan ne söz hiçbişey yok henüz sevgilim yok desem daha doğru olur..ama her genç kızın düşündüğü şeylerdir bunlar :KK1:
ben şeriti pek takmıyorum da 2 saat ayakta durup onca kişiyle konuşmak sarılmak vs..şimdiden düşündürüyor valla :)

bence o zarf sandık falan yine de olmaz iyi fikirler ama sanki misafirleri başından savıyomuş gibi :KK43:

Bende taki merasimi olmayacak, organizasyonla anlasirken söyledik,bi sandik yapcaklar gelin masasinin yakinlarina da bir masa koycaklar, basindada istedigimiz birisi durcak ve taki takmak isteyenler zarfin yada bi kabin içine(hazir olcak masada) isimlerini yazip sandiga koycaklar, dügünde taki töreni yapilmayacak diyede anons ettirecegiz.

Bence en maktiklisi bu, çünkü hem o kalabalik sira halinde göze hitap etmiyor, hemde bosa giden zaman olarak nitelendiriyorum.

hmm bu iyi bence böyle yapıldı diye de kimsenin ayıp ettiler diye dedikodu yapmaya hakkı yok o gece önemli çünkü gelin ve damatın en mutlu gecesi olmalı ama o takı töreni veya dolaşmalar yüzünden bişey anlamıyorlaar..

takı sırasında boynuma o şeritten takmak istemiyorum.. fakat ne yapabileceğimide bilmiyorum:KK43:( farklı fikirlere ihtiyacım var. yanımda biri bi sepet mi tutsa yada başka bişii.........CADIARZU
merak ediyorum ne yaptın düğününde?

Benim gelinliğimin kesesi vardı aynı tül ve dantelden. Takı şeridinin vakit kaybı oluşturduğunu fark edince keseyi devreye soktuk şeritleri çıkarıp. Keseyi de takı kuyruğu başında görümcem tutmuştu, biz gelin damat olarak sadece tebrikleri kabul etmiştik.

ayne bnde öyle boynumuza kurdela takıp dikilip durmak istemioyurm. hem demode hem çirkin hem de diğer konuklar için boş bir zaman. saçma sapan halk ekmeği gibi kuyruk oluyor. müzik sesi kısık oluyor herkes oturmak veya sırada olmak zorunda.
sandık mantıklı .nişanlımın arkdaşının düğünü de öyleydi

X