takı meselesi

merhaba kızlar ,
geçen ay yakın bir arkadaşım evlenmişti. Düğünü için başka şehre gittim işten izin aldım . Düğünde elimden geldiğince yanında olmaya çalıştım vs. Takı olarakta 300 tl verdim. Daha sonra bunun lafının edildiği geldi kulağıma ve üzüldüm açıkçası. Bütçemi zorlasam altında verirdim evet ama zaten yol git gel vs de masraf olunca böyle uygun gördüm. Benimde yakında düğünüm olacak ve bir beklentim yok hiç olmadıda. Hani daha önce evlenmiş olsam o altın getirmiş ve ben para vermiş olsam karşılığında anlardım bir nebze arkamdan laf edilmesini.

Sizce ben mi ayıp etmişim yoksa arkadaşım mı?
Keşke 287 TL ye gramin gramı vardı onu taksaymissiniz.
Laf edemezdi altinsa altın işte

merhaba kızlar ,
geçen ay yakın bir arkadaşım evlenmişti. Düğünü için başka şehre gittim işten izin aldım . Düğünde elimden geldiğince yanında olmaya çalıştım vs. Takı olarakta 300 tl verdim. Daha sonra bunun lafının edildiği geldi kulağıma ve üzüldüm açıkçası. Bütçemi zorlasam altında verirdim evet ama zaten yol git gel vs de masraf olunca böyle uygun gördüm. Benimde yakında düğünüm olacak ve bir beklentim yok hiç olmadıda. Hani daha önce evlenmiş olsam o altın getirmiş ve ben para vermiş olsam karşılığında anlardım bir nebze arkamdan laf edilmesini.

Şöyle söylem sen anla canım
En yakın arkadaşım benim düğünümde 100 tl taktı ve çalışıyor iyi kazanıyor sonra o evlendi (2 sene sonra)bende 100 tl taktım bozulmuş ortada bozulacak bişey yok ki dedim ne taktıysa bende onu taktım o çeyrek mi taktı da benden çeyrek bekliyor demiştim

En yakın arkadaşım benim düğünümde 100 tl taktı ve çalışıyor iyi kazanıyor sonra o evlendi (2 sene sonra)bende 100 tl taktım bozulmuş ortada bozulacak bişey yok ki dedim ne taktıysa bende onu taktım o çeyrek mi taktı da benden çeyrek bekliyor demiştim
enflasyonu hesaplayınca en az 120 tl olmalıydı.ondan kızmıştır :KK45:

Ne kadar ayıp, insanlar ne kadar arsızlaştı.
Bu devirde iyi onca yol gidip, bir de 300 TL takmışsınız. Hiç kendinizi kötü hissetmeyin.
yol parası otel parası elbise parasının bana bir faydası yok diye düşünmüş resmen pessss

yol parası otel parası elbise parasının bana bir faydası yok diye düşünmüş resmen pessss
Olur mu ya, o nankör şahıs için o kadar zahmete girmiş, ben olsam mahçup, utanmış bile hissedebilirim. Gözlerim dolardı. Kimse kimse için yapmıyor artık böyle şeyler, akrabalar bile tenezzül etmiyor gelmeye.

Lafı size kim taşıdı o önemli.
Birde mesela benim düğünüm de aynı yıl olacak olsa ben arkadaşıma kendimi zorlar gram takardım nasılsa düğünümde o da getirip onu takacak diye 😀
Bilmiyorum çok mu politik davranmış olurdum ama genelde öyle yapılır çünkü. Sen birşey olmamış gibi bekle davet et bakalım gelecek mi ne takacak gözlemle ona göre ilerlersin sonrasında.
karşılık beklememiştim aslında ama madem böyle düşünüyorsa oda öyle verir demek için söyledim. Hani benim düğünüm önce olsa o bana altın verse ben vermesem bir nebze anlardım belki

evet o altın vermiş olsa ben para vermiş olsam anlardım belki. Ama yakında benimde düğünüm var şuana kadar her arkadaşım için yanımda olsalar yeter diye düşünüyorum.
Şehir dışından gelecek arkadaşım var bir tane mesela . Bizde kalacak kuaföre benle gelmesini istedim ekstra masraf olmasın diye takı takma bak sakın dedim. Çünkü taa oralardan gelip o heyecanımı paylaşması benim için en büyük hediye birde bu devirde insanları o kadar zora sokamam. Yol parası otel parası kuaför birde altın. Sırf ben evleniyorum diye durumu yerinde bile olsa kimse o kadar para harcamak zorunda değil diye düşünüyorum

merhaba kızlar ,

Arkadaşınız nankörlük etmiş. Yakında şehir dışında düğünüm var, keşke arkadaşım yanımda olsa da altın takmasa..

acikcasi lafi size getiren kisi dogrusunu yapmis bence siz okadar ekonomik kulfete girip yol parasiydi , takiydi ugrasmissiniz arkadas arkanizdan nankorluk edip konusmus bunu bilipte soylememek daha fena. arkadasinizin gervek yuzunu gordunuz durumu bildiginizi kendinizin yol masrafi yaptiginizi ve durumunuz olmadigini yazın sonunada artik seninle gorusmek istemiyorum diyin ve iliskinizi sonlandirin

Lâf taşıyan hicde ayıp etmemiş bence.
Yakın zamanda benim başıma geldi benzeri ; cook yardımımın dokunduğu bir konu oldu birine, önümde ayağıma kapanacak kadar mahcup, arkamdan gözümüze girmek için yaptı demişler...
Nasıl üzüldüm nasıl içerledim ama karşımdakinin ne kadar ikiyüzlü ığrenç bi insan olduğunu anlamış oldum bu sayede.
Arkadaşınıza gelince vurun yüzüne bence kimse kimseye salak muamelesi yapmasın.

X