Takıntı

Omur93

Üye
Kayıtlı Üye
12 Ekim 2015
26
7
33
Öncelikle dünya kadınlar gününüz kutlu olsun. Biraz dertleşmek istedim. Daha önce burada konu açmıştım.bu aralar evliliğe baya bi takmış durumdayım. Çevremdeki arkadaşlarım evlendi. Kimi yeni evli, kimi bebek bekliyo, kimi bebeği var. Onları görünce imreniyorum. Bu evlilik nişan konularında pek şanslı sayılmam. İki nişan attım. Karşıma qarip qarip insanlar çıktı. Bu konunu açmıştım zaten burada. Zor günümde arkadaşlarım hiç yanımda olmadı. Öyle oluncada yavaş yavaş kendime içime çekildim. Kendimi çok yalnız kırgın yorgun hiss ediyorum. Hayatımda biri olsun istiyorum birine korkmadan sırtımı dayamak istiyorum. Ama olmuyor. Kimseye güvenemiyorum. Benimle ilgilenen insanlar iki kez nişan attığımı duyunca öcü görmüş gibi kaçıyo benden. Kim isterdiko her şeyin hayalini kirçuşken tüm hayallerinin uzerime yıkılmasını. Hal böyle olunca hiç bir zaman evlenemeyeceğimi düşünmeye başladım. Geceleri yalnız kalınca çığlık çığlığa ağlayasım geliyo. Bir çıkmaza girmiş gibi hiss ediyorum. Konuşacak kimse yok. Olanlarda zaten anlamıyor. Neyse sadece içimi dökmek istemişdim. İyi geceler ve iyi insanlar diliyorum kendime ve sizlere .......

hayatınızdaki eksilere değil artılara odaklanın;evet,arkadaşlarınızın eşi var,bebeği var ama bi o kadar da dertleri var...elbet sizin gibi kalbi yaralnmış sizi anlaycak bi insan var ve bekliyor sizi bi yerlerde o gelene kadar özgürlüğün tadını çıkarın...

Nisan atmanin kotu bi yani yok ki
Keske ben de zamaninda atmis olsaydim da simdi bosanmis olmanin stresini yasamiyo olsaydim
Kuzum zaten sen nisan attin diye senden uzaklasan erkekler sigdir belki biraz da geri kafalidir
Simdi erkekler bekarete bile bakmadan evleniyo sen iki nisan attin diye mi problem cikariyolar
Bosversene sen oyle sig akillilardan kurtulduguna sevin
Arkadaslarina gelecek olursak evlilik hayati biraz yogun oluyo bekarliga gore belki vakit bulamiyolardir ama kasitli bi durum varsa oyle vurdumduymazlardan kurtulduguna da sevin

Ozgurlugun ve bekarligin tadini cikar

Hayat gerizekalilarin yaptiklarina uzulecek kadar degersiz ve uzun degil

26 yaşındasınız daha böyle şeyler düşünmek için çok erken degil mi?Ayrıca tanıştığınız insanlara iki nişan attığınızı söylemek zorunda değilsiniz.Kendinizi bu psikolojiden çıkarın lütfen evli çocuk sahibi mutsuz bi kadın da olabilirdiniz şu an öylesi daha mı iyi olurdu?Dilerim doğru kişiyi bulur ve çok mutlu olursunuz kalbinizi ferah tutun:KK200:

bu işler nasip kısmet işleri, üzerinde negatif düşünme..
2 nişanda bişimi, millet 3 5 çocukla yeniden evleniyo, sıkmayın canınızı.

evliler, boşanmak istiyor,
bekarlar evlenmek.

şimdiki aklım olsa asla evlenmezdim ve düyanın .... atardım :KK70:

Canim ben sunu anladim kafaya ne kadar cok takarsan olmuyor dua et hayirlisini iste belki de o imrendigin kisiler icten ice senin yerinde olmak istiyor ama soyleyemiyor

Bu arada iki tane nisan atmis tanidigim var ucuncu de evlendiler ve coluk cocuk sahibi oldular yani ne var bunda

psikoloğum bana dedi ki, sen kendinle barışık huzurlu mutlu değilsen, mutluluğu hep başkalarında ararsan hep hayal kırıklığına uğrarsın...

şimdi evliyim evet ama kocama bağımlı bi ilişkim var çok mutsuzum anlayacağın. eşim beni seviyorsa mutluyum, ilgilenmiyorsa dünyanın en bedbaht kadını gibi hissediyorum.

şimdi kendime yetebilmek için de psikolojik tedavi görüyorum.

demem o ki, hayatımızın temellerini başkalarına sırtımızı dayamak için değil de, bizi mutlu edeceği için birini hayatımıza sokarak oluşturmalıyız.

Öncelikle dünya kadınlar gününüz kutlu olsun. Biraz dertleşmek istedim. Daha önce burada konu açmıştım.bu aralar evliliğe baya bi takmış durumdayım. Çevremdeki arkadaşlarım evlendi. Kimi yeni evli, kimi bebek bekliyo, kimi bebeği var. Onları görünce imreniyorum. Bu evlilik nişan konularında pek şanslı sayılmam. İki nişan attım. Karşıma qarip qarip insanlar çıktı. Bu konunu açmıştım zaten burada. Zor günümde arkadaşlarım hiç yanımda olmadı. Öyle oluncada yavaş yavaş kendime içime çekildim. Kendimi çok yalnız kırgın yorgun hiss ediyorum. Hayatımda biri olsun istiyorum birine korkmadan sırtımı dayamak istiyorum. Ama olmuyor. Kimseye güvenemiyorum. Benimle ilgilenen insanlar iki kez nişan attığımı duyunca öcü görmüş gibi kaçıyo benden. Kim isterdiko her şeyin hayalini kirçuşken tüm hayallerinin uzerime yıkılmasını. Hal böyle olunca hiç bir zaman evlenemeyeceğimi düşünmeye başladım. Geceleri yalnız kalınca çığlık çığlığa ağlayasım geliyo. Bir çıkmaza girmiş gibi hiss ediyorum. Konuşacak kimse yok. Olanlarda zaten anlamıyor. Neyse sadece içimi dökmek istemişdim. İyi geceler ve iyi insanlar diliyorum kendime ve sizlere .......
2 kere nişanlandıgını neden söylüyorsun ki... sonucta evlenip boşanman 4 cocugun yok. böyle olsa ister istemez söylersinde..nişann ya bu.. söyleme gitsin.
ayrıca takıntı da yapma kısmetin daha karşına cıkmamış. ( ki ben cok kaderci biri degilim bunu da cok nadir söylerim )
ve evlenmek imrenilecek bişrey hiiççç değil :KK70: bekarlık her zaman sultanlıktır. tadını cıkar.

Bak evlililik olsun diye iki nişan atmışsın.Demek ki acele etmemek lazim.26 yaşındasın sanırım.Ben de öyleyim.Şu ana kadar hiç evlilik düşünmedim birkaç sene daha düşüneceğimi sanmam.Allah doğru zamanda doğru kişiyle nasip etsin diye dua et.

Nişan atman önemli bir şey değil ki, gayet normal bir şey. Neden bunun seni bu kadar etkilemesine izin veriyorsun ki sen güçlü dur ve olumlu düşün eminim bir gün aradığın sevgiyi bulacaksın.
Benim samimi arkadaşım yedi senelik sevgilisiyle nişanlandı, biz hiç aevmedik layık görmedik geç olmadan o da gördü attı nişanı. Başta senin gibi çok psikolojisini bozdu ama sonra gerçekten iyi kalpli tatlı biriyle evlendi şimdi eşine hepimiz bayılıyoruz. Ben arada derim iyi ki o nişanı attın diye o da hep attığım güne şükrederim der.
Her şerde hayır var diye bu nedenle diyorlar.
Daha gençsin ve alt tarafı nişan atmışsın lütfen seni bu kadar etkilemesine izin verme.

X