Takıntılı patron ..

Kaç yaşındasınız? Ne kadar süredir iş hayatınız var? Patrona bu kadar takiliyorsaniz iş değiştirin. Profesyonel bir davranış değil bu. Ne kadar sorunlu bir patron da olsa hakkında konuşmaya bile değmez. İş yeri sonuçta. Haklı olsanız da haksız da çıkabilirsiniz. Kafaya takmaya değmez. Benim genel prensibim şu; O iş yeri beni mutlu etmiyorsa durmam orada

En son 13 bin tlye kestirilecek otel rezervasyonunu, 18 bin tlye kestirmiştiniz. Patronunuza 5 bin tl lik farktan bahsettiniz mi ?

Henüz yılınız dahi dolmadı ancak önceki konunuzda tamamen patronunuzun sizikovmasına odaklanmış durumdaydınız.

Neden kovulmayı amaçlıyorsunuz ? Şirkettekiler işten çıkarma durumu olursa , yılınız dolmamasına rağmen tazminatınızın dahi verileceğini söylemişti.

Bu işyerinden beklentiniz nedir ? İşinizi sevmiyorsunuz , kendinizi işe vermiyorsunuz.

Bu durumda, işten ayrılarak hem patronunuza hem de iş arayan bir insana iyilik yapabilirsiniz.
Profesyonel bir yorum. İşi bilen insanin yorumu. Evet aynen böyle diyorum ben de konu sahibi👍

Kaç yaşındasınız? Ne kadar süredir iş hayatınız var? Patrona bu kadar takiliyorsaniz iş değiştirin. Profesyonel bir davranış değil bu. Ne kadar sorunlu bir patron da olsa hakkında konuşmaya bile değmez. İş yeri sonuçta. Haklı olsanız da haksız da çıkabilirsiniz. Kafaya takmaya değmez. Benim genel prensibim şu; O iş yeri beni mutlu etmiyorsa durmam orada
Haklısınız tabi durmamak lazım istifa ettim kalmamı istedi sonra o çıkarmak istedi ben bnu internetten öğrendim 12 gündür ilan oradaymış . Görünce istifa ettim sonra yanlış anlaşlma oldu böyle trajedi komik bir şey oldu. Şimdi iş arıyorum burası küçük bir yer hemen pat diye bulamam iş bakalım bulunca durmam

Haklısınız tabi durmamak lazım istifa ettim kalmamı istedi sonra o çıkarmak istedi ben bnu internetten öğrendim 12 gündür ilan oradaymış . Görünce istifa ettim sonra yanlış anlaşlma oldu böyle trajedi komik bir şey oldu. Şimdi iş arıyorum burası küçük bir yer hemen pat diye bulamam iş bakalım bulunca durmam
Yılan hikayesine dönmüş. Hakkınızda hayırlısı.

Sürekli işimi yapmadığımı söyler ama herkese söyler ki o yapana da söylüyor değişik bi tip. Yani başkasının işini de takip etmenizi ister. Mesela siz asistanınıza bnu istiyorum derseniz açık şekilde ondan ikiletmiyordur. Yada size bi soru sorduğunda cvp vermemezlik yapmazsınız yani o anlık iş yoğunluk durumuna göre hareket edersiniz. Teknik olarak anlamadığım konuları da benden ister. Mesela kaldığı oteli kendi seçti burası olsun dedi AA dedim hemen efendim yapıyorum iner inmez yaptım ama sonra orada beceriksiz oldum. Hatta kendisi sever otelin imkanlarını öğrendim vs vs ücretsiz onları da yaptım. Geçen Fuar dönüşü hattı yurtdışına açık değilmiş bu konu ile ilgili İT Çocuk ilgileniyor bi ton söyledim çocuğa neredeyse 20 defa hem mail hem sözlü onay aldım açık diye kendisi ile de paylaştım ama kapalı imiş geldi aman allahım bi ton indim gösterdim ben anlamam vs hakaretler en sonunda dayanamadım yani insanların yakasına da yapışamam dedim defalarca sordum ama yok yine bi ton laf yedim oturdum babası geldi yan odadan ses etmedim o sordu ne oluyor diye yanımda ki abla anlattı durumu alla alla herkes kendi işinden sorumlu dedi adam .. yani bu örnekti sadece en basiti.

Mesela hattinin acik olmamasi durumunda ben de ilk asistanima sorardim neden boyle oldu diye. Cunku acik olmasini istedigimi soylediysem IT ile arasindaki iletisimi dogru kurmasi gereken o. Siz mailde acik oldugunun teyidini aldiysaniz zaten cc`de patronunuz yok mu, o gormedi mi? Benim asistanim benim islerimle ilgili butun maillere beni cc`ler cunku ben de bu iletisim halkasinda olmak durumundayim.

Ben de cok kez simdi degil sonra konusalim demisimdir. Her istediginde her an asistanimin sorularini cevaplayamam malesef. Ayrica ben toplantilara girdigimde kendi kisisel telefonum da asistanimda durur, aramalara cevap verir, ben bir sey ileteceksem ama aramaya vaktim yoksa mesela esimi o arar, esimle aramda cokca kez kopru olmustur. Gunluk yogunluga gore boyle seyler yasaniyor malesef, asistansaniz biraz daha sekil alabilmeniz, anlik degisimlere/aksiliklere uyum saglayabilmeniz gerekiyor. Patron ritmini her calisana gore belirleyemez, siz patronun ritmine uyum saglamak durumundasiniz.

Bu arada ben aradaki 5000tl`yi kaybettigi icin degil, bana soylemedigi icin asistanimin isine son verirdim. Benim onceki asistanim sene sonu geldiginde, bir onceki sene ayarladigimiz randevularin hicbirini yeni ajandamiza eklememis. Sanki yeni seneye girdigimizde onceki sene sifirlaniyor gibi :) Ve bunu o bana soylemedi, ben fark ettim. Kendisi soyleseydi sadece uyari alirdi ve ek mesai yapip butun randevulari tekrar duzenlemek zorunda kalirdi. Ben fark ettigim icin isine son verdim. Hatta cuma gunuydu, pazartesiyi bile beklemedim, konustuktan 1 saat sonra sirketten ayrilmisti. Guven cok ama cok onemli, ozellikle sizin gibi birebir calistigimiz kisilerle...

Patronun babası çalışmış şirket kurmuş oğlunu oturtmuş ne bu nefret yaşınıda yazmışsınız küçümser gibi😂mutsuzsanız ayrılın yani yok ihtiyaç varsa çekeceksiniz o zaman bence hiç takmayın taktığınızıda kimseye belli etmeyin.patron sana şunu dedi bunu dedi diyenlerede güvenmezdim.

Mesela hattinin acik olmamasi durumunda ben de ilk asistanima sorardim neden boyle oldu diye. Cunku acik olmasini istedigimi soylediysem IT ile arasindaki iletisimi dogru kurmasi gereken o. Siz mailde acik oldugunun teyidini aldiysaniz zaten cc`de patronunuz yok mu, o gormedi mi? Benim asistanim benim islerimle ilgili butun maillere beni cc`ler cunku ben de bu iletisim halkasinda olmak durumundayim.

Ben de cok kez simdi degil sonra konusalim demisimdir. Her istediginde her an asistanimin sorularini cevaplayamam malesef. Ayrica ben toplantilara girdigimde kendi kisisel telefonum da asistanimda durur, aramalara cevap verir, ben bir sey ileteceksem ama aramaya vaktim yoksa mesela esimi o arar, esimle aramda cokca kez kopru olmustur. Gunluk yogunluga gore boyle seyler yasaniyor malesef, asistansaniz biraz daha sekil alabilmeniz, anlik degisimlere/aksiliklere uyum saglayabilmeniz gerekiyor. Patron ritmini her calisana gore belirleyemez, siz patronun ritmine uyum saglamak durumundasiniz.

Bu arada ben aradaki 5000tl`yi kaybettigi icin degil, bana soylemedigi icin asistanimin isine son verirdim. Benim onceki asistanim sene sonu geldiginde, bir onceki sene ayarladigimiz randevularin hicbirini yeni ajandamiza eklememis. Sanki yeni seneye girdigimizde onceki sene sifirlaniyor gibi :) Ve bunu o bana soylemedi, ben fark ettim. Kendisi soyleseydi sadece uyari alirdi ve ek mesai yapip butun randevulari tekrar duzenlemek zorunda kalirdi. Ben fark ettigim icin isine son verdim. Hatta cuma gunuydu, pazartesiyi bile beklemedim, konustuktan 1 saat sonra sirketten ayrilmisti. Guven cok ama cok onemli, ozellikle sizin gibi birebir calistigimiz kisilerle...
Bak ne güzel anlatıyorsunuz siz asistanınızın köprü kurmasına izin vermişsiniz yok telefon bırakmalar vs bizde telefon bırakmayı bırakın biri ile randevulaştıysa kendi telefonundan onu bile söylemez . Haberim olmaz sonra nasıl bilmezsin diye fırça yerim toplantı organize ederim kendisine söylerim arayanı şu gününüz müsait bende çünkü yemek saatleri vardır sus git der. İzin verse sizin gibi net olsa bende köprü olayım her yere . Her yazışmada cc dedir o halka dan mutlaka haberi olur otel uçak yazışma toplantı artık her neyse onu ilgilendiren ama ben bunda bile fırça yerim kendisi ama fark etmez o hakaret edilir mutlaka . O internet meselesinde cc deydi ama olan gene bana oldu. Taktı mı takar dinlemez asla 🙅‍♀️.. Bende çıkarsın diye söylemiyorum zaten. Sizin olayınız farklı siz asistanınızın iş yapmasına müsaade ediyorsunuz .

Hayır söylemedim . Kendisi soracak zaten saklamayı düşünmüyorum öyle kıvıracak falanda değilim . Çıkaracaksa 5bini kesebilir sıkıntı yok yada ödeyebilirim bunda da sorun yok . Kovacaksa da tazminat verirse de vermezse de zaten 6 aydır çalışıyorum .. işimi seviyorum arkadaş ortamımı da hatta işyeri şartlarını da.. sürekli gergin çalışıyorum Stresli kafam rahat değil. Borcumuzu hafiflettikten sonra iyice umursamamaya başladım işi değil adamı .. Borç çok az kaldı zaten şu 5binlk mevzuda sorduğunda direk söyleyeceğim gözümden kaçmış farkettiğimde geçti o an kafam doluydu vs vs . İş arıyorum zaten iş bulduğumda ne çekeceğim bu ego yumağını . Gelmiş neredeyse 40 yaşına az kalmış hala pohpohlanma derdinde egosunu tatmin edemem yani
Ay gerçekten korkunç birisiniz hem yeteneksiz hem kıskanç inşallah patronunuz bu yazışmalarınızı görür de sizin gibi aşağılık kompleksli birini daha fazla çalıştırmaz.
Beğenmediğiniz üniversitesiteyi siz okusaydınız da siz patron olsaydınız yani kusura bakmayın belki çok farklı bir insansınızdır ama konunuza yazdıklarınıza göre yorumluyorum. Ayrıca 5 bini bu kadar rahat ödeyecekseniz yapmayın asistanlık kendinize kendi paranızla tutalacak olsa asla böyle bir hata yapmazdınız

En son 13 bin tlye kestirilecek otel rezervasyonunu, 18 bin tlye kestirmiştiniz. Patronunuza 5 bin tl lik farktan bahsettiniz mi ?

Henüz yılınız dahi dolmadı ancak önceki konunuzda tamamen patronunuzun sizi kovmasına odaklanmış durumdaydınız.

Neden kovulmayı amaçlıyorsunuz ? Şirkettekiler işten çıkarma durumu olursa , yılınız dolmamasına rağmen tazminatınızın dahi verileceğini söylemişti.

Bu işyerinden beklentiniz nedir ? İşinizi sevmiyorsunuz , kendinizi işe vermiyorsunuz.

Bu durumda, işten ayrılarak hem patronunuza hem de iş arayan bir insana iyilik yapabilirsiniz.
Kovmirem ulan kovmirem 😂👍

Aynısını yazacaktım gerek kalmamış hem işini hem yöneticiyi sevmiyor hemde işini iyi yapmıyor istifa etmemesinin sebebi tazminat falan olabilirmiki 🧐

Kovmirem ulan kovmirem 😂👍

Aynısını yazacaktım gerek kalmamış hem işini hem yöneticiyi sevmiyor hemde işini iyi yapmıyor istifa etmemesinin sebebi tazminat falan olabilirmiki 🧐

Bilmiyorum. Konu sahibi konu açtıkça , ben artık patrona da sinirleniyorum.

İş arayan onlarca insan var. Konu sahibinin anlattıklarına bakarak, şirkette ciddi bir yenileme gerekiyor gibi duruyor.

Bak ne güzel anlatıyorsunuz siz asistanınızın köprü kurmasına izin vermişsiniz yok telefon bırakmalar vs bizde telefon bırakmayı bırakın biri ile randevulaştıysa kendi telefonundan onu bile söylemez . Haberim olmaz sonra nasıl bilmezsin diye fırça yerim toplantı organize ederim kendisine söylerim arayanı şu gününüz müsait bende çünkü yemek saatleri vardır sus git der. İzin verse sizin gibi net olsa bende köprü olayım her yere . Her yazışmada cc dedir o halka dan mutlaka haberi olur otel uçak yazışma toplantı artık her neyse onu ilgilendiren ama ben bunda bile fırça yerim kendisi ama fark etmez o hakaret edilir mutlaka . O internet meselesinde cc deydi ama olan gene bana oldu. Taktı mı takar dinlemez asla 🙅‍♀️.. Bende çıkarsın diye söylemiyorum zaten. Sizin olayınız farklı siz asistanınızın iş yapmasına müsaade ediyorsunuz .

Sizin patrona diyecek bir laf yok zaten, ben de akademisyenken bu profilde bir hocanin asistaniydim. Surekli ama surekli bekletirdi, hatta bir keresinde yurtdisindaki bir kongreye gidecektim ertesi sabah ucagim var, sunacagim bildiriye bakip onay vermesi gerekiyordu, ucustan bir gece once saat 21.00`e kadar beni enstitutede bekletmisti: Cunku hamama gitmis :))) Simdi guluyorum ama o zaman zordu, doktora tezimi yeni verdim son 3 senedir de akademisyenligi biraktim ozel sektore gectim, bir daha da akademinin kapisindan iceri girmem.

Anliyorum yani sizi de, zor. Ama yine de yaptiklarimizin arkasinda durmamiz onemli diye dusunuyorum.

Sizin patrona diyecek bir laf yok zaten, ben de akademisyenken bu profilde bir hocanin asistaniydim. Surekli ama surekli bekletirdi, hatta bir keresinde yurtdisindaki bir kongreye gidecektim ertesi sabah ucagim var, sunacagim bildiriye bakip onay vermesi gerekiyordu, ucustan bir gece once saat 21.00`e kadar beni enstitutede bekletmisti: Cunku hamama gitmis :))) Simdi guluyorum ama o zaman zordu, doktora tezimi yeni verdim son 3 senedir de akademisyenligi biraktim ozel sektore gectim, bir daha da akademinin kapisindan iceri girmem.

Anliyorum yani sizi de, zor. Ama yine de yaptiklarimizin arkasinda durmamiz onemli diye dusunuyorum.
O kadar iyi anlıyorum ki sizi . Ve iş bekledikçe olmayınca günün sonunda azar hakaret her türlü lafı yiyorsunuz yani şimdi anlıyorum benden önce insanların 7-9 ay çalışıp çıkmasına yada çıkarılmasına . En basit örnek adam bana kredi kartı yada sanal kart vermiyor ama uçaklarda check in ön cam ve koridor istiyor ücretli onlarda yani koltuk satın almak gerekiyor . Bu yüzden bütün uçuşları acente üzerinden alıyorum çünkü şirkette kimse şirket kredi kartını vermiyor haklı olarak kızıyormuş. Geçen güzelce açıkça söyledim gece uçuşlarınızda check in yapmam için kredi kartı sanal karta ihtiyacım var bu senn sorunun senn işin dedi söyledim evet benim işim yapacağım ama yapmam için ödeme yapmam gerekiyor dedim beni bağlamaz she Hnm ben sizi bilirim dedi. Hadi dedim kendi kredi kartımdan alayım muhasebe ye gittim böyle böyle anlattım uçak koltuk satın alımlarında fatura vermiyor (evet direk kesiyor ) ve şirket kredi kartı değilse şahsi ödemeleri işleyemiyoruz dedi bnu da patron biliyor . Şimdi beklemede mesela o durum geldiğinde direk sabahı bekleyeceğim ön dolmazsa alırım dolarsa nereden verirse artık 🤦‍♀️ Böyle böyle umursamaz oldum . Vurdum duymaz oldum yapmayacağım şeyleri yapar oldum ..

X