tamam mı? devam mı?

estagfirullah sıkılmadım. hatırlatmakta sorun yok dedim ya.

güzel temenniniz için teşekkür ederm.
Sizin eski konularınızı hatırlıyorum.

Evliliğin temeli sevgi, saygı, cinsellik ve huzurdur. Bunların hiçbiri yok.

Yeterince sabretmişsiniz.
Bence artık adım atmalısınız.

Eğer eşiniz sorarsa, Sabit Bin Kays'ı karısı Cemile, neden boşadı, ona bir baksın.

Eğer eşiniz sorarsa, Sabit Bin Kays'ı karısı Cemile, neden boşadı, ona bir baksın.
Bakara Suresi’nin 229. ayeti nazil olmus bu olay uzerine

bu olayı ilk kez duydum ve okudum. çok şaşırdım. teşekkür ederim. eşim de bir şekilde bu kısa hadiseyi aktaracağım.

hiç bir mal mülk istemiyorum. bu zamana kadar kazanılan herşey onun olsun. bedelini ödemeye razıyım.
cok sıkılmışsınız siz bu evlilikten anlasılan mal mulk bile gozunuzde yok.esiniz gelince konusun o halde.Üzülürse de yapacak bir sey yok kafanızda bitmis bu evlilik zaten.Gereklilik halini almıs, insallah mutlu olursunuz cok

Cinsellikten zevk almadan 6 yıl sabretmek bile yeterince yıpratıcı.
Sevgin yoksa olmaz yapamazsın. Ama içinde acaba kalarak da bitirme. Arkana döndüğünde yalnız kaldığında acaba gitmesemiydim demeyeceksen git ardına bile bakma. Hem cinsellik sorununu aşmaya çalışıp çözüm üretmek yerine halının altına süpürmemeliydin.
Hep aklında bu var şimdi bitmese ilerde bitecek. Cesaretini topla bitir. Hayat öyle kısa ki...
Çocuk yok beklenti yok karşında psikopat senin psikolojinle oynayan bir manyak yok.
Ama şunu da iyi anla. Mutsuzlugun buzdağının arkasında kalan nedenleri ne?
Mutlu olmak bizim elimizde rabbim yardımcın olsun.

Cinsellikten zevk almadan 6 yıl sabretmek bile yeterince yıpratıcı.
Sevgin yoksa olmaz yapamazsın. Ama içinde acaba kalarak da bitirme. Arkana döndüğünde yalnız kaldığında acaba gitmesemiydim demeyeceksen git ardına bile bakma. Hem cinsellik sorununu aşmaya çalışıp çözüm üretmek yerine halının altına süpürmemeliydin.
Hep aklında bu var şimdi bitmese ilerde bitecek. Cesaretini topla bitir. Hayat öyle kısa ki...
Çocuk yok beklenti yok karşında psikopat senin psikolojinle oynayan bir manyak yok.
Ama şunu da iyi anla. Mutsuzlugun buzdağının arkasında kalan nedenleri ne?
Mutlu olmak bizim elimizde rabbim yardımcın olsun.

cinselliğin zevk alınan bir şey oldugunu hiç düşünmediğim için altı yıl bunu büyük sorun olarak görmedim. tatmadıgım bie meyve gibi belki de..

umarım mutluluğu geç de olsa yakalarız. nasıl olduğunun önemi yok. beraber ya da ayrı..

evet bugün büyük gün.. ayrılık dönemi bitiyor, eve dönüyor. ayrılma kararım giderek netleşti. şimdi sırada bunu ona söylemek ve evden ayrılmak kısmı geldi.
çok korkuyorum umarım başarabilirim..

(bu burda dursun bakalım ne olacak)

Mutlaka bize de yazın ama mal mülk istemem demişsiniz bence isteyin. Yaşınız tam güzel döneminizde. Kendinize yeni bir hayat kurmak için lazım size

merhabalar hanımlar; nereden başlasam bilemiyorum. eşimle senelerdir süren mutsuz evliliğimizi bitirme konusunda sanırım artık karar verdim. yalnız hata yapıp pişman olmamak adına bir de sizlerden fikir almak istiyorum. fikir verecek olan herkese şimdiden teşekkürler.

eşimle yedinci yılımızı bitirmek üzereyiz. çocuğumuz yok. ikimiz de 30 yaşındayız. ikimiz de çalışıyoruz.

temel problemimiz eşimin benim hayatımı kotrol etme isteği ve bana bireysel bir alan tanımaya yaklaşmaması. örnek vermem gerekirse bi arkadaşımla dışarı çıkmak istesem, kahvaltı yapmak, kahve içmek, alışveriş farketmez, beraber gideriz gitme der. ailemin yanına gidecek olsam bekle su zamana beraber gidelim der. kısacası benim etki alanında uzaklaşmamı istemiyor.
ısrar etsem çırpınsam giderim elbette. ama yoruldum basit bir olay için bile dil döküp sabretmekten. üstelik o mırın kırın edince hevesim de kaçıyor ve eskisi gibi hayattan zevk aldıgım şeyleri yapasım gelmiyor. (not: kendisi de hiç denilecek kadar arkadaşı yok, benden ayrı çok çok nadiren biriyle görüşür. ayda yılda bir)

başka bir sorunumuz eskisi kadar olmasa da kazancımıza göre bizi hiç zorlamayacak şeyleri almak istedigimde bile hesap yapması. hepsini benim için yaptıgını iddia ediyor ama. defalarca uyardım, ben bugün istedigimi yiyemeyeceksem ya da giyemeyeceksem 50 yaşımda lüks jipim olsa ne yazar. ben hediyeleşmeyi çok severim, o ise başka birine asla kıymaz.

bir diğer sıkıntı ise ikimzin hayat görüşleri. o düzenli namaz kılar, günah sayılan şeylerden uzak durmaya çalışır. bence sorun yok. ama zorla benim de öyle olmamı istiyor. kaç defa uyardım içimden gelmeden yapmak istemiyorum. sen söylediğin zaman sırf sen sus diye yapıyorum. sence daha mı iyi oluyo böyle? yok sen allah için yapıyosun der. 30 yaşındayım giydiklerime karışılması gerçekten beni rahatsız ediyor. iyice soğuttu beni dini meselelerden. buna ek siyasi meselelerde de biraz aykırıyız.

sorun bitmez.. biz şu an büyük bir şehirde yaşıyoruz. ama en büyük hayali ailesinin oldugu şehir veya oralara çıkıp çıkıp gidecek yakınlıkta bir şehirde yaşamak. bense bunu istemiyorum. belli bir hayat standardı elde etmişken neden düzenimden vazgeceyim? üstelik de o tarafları sevmiyorken.

bir başka sorun; evlendiğimizden beri ayrı yataklarda uyuyoruz. en başlarda uyku bireysel bir ihtiyaç konforunu elbette ki düşünmesi lazım diye düşünüyordum. ama insan bir sy ayrı kalacağını bildiği gece bile ayrı uyur mu? uyudu. yatak konusu açılmışken cinsel meselelere de değineyim. en baştan beri öyle bir seks düzenimiz yok. benim bu eylemden ciddi haz aldıgım olmamıştı zaten, bir kez de ayrılma süreci atlattıktan sonra iyice isteğim kayboldu. genelde bahanelerle savusturmaya calıstım. su an bir ay boyunca olmadıgı bile oluyor. belki ben istekli olsam sıklaşır evet ama istek duymuyorum ona karşı. çirkin veya bakımsız biri değil. ben de mutlu olayım diye gayret ediyor. ama sanki ev arkadaşım ya da ailemden bir akrabam gibi ona karşı hislerim. cinsel çekim yok.

evet hanımlar. kısacası ondan nefret etmiyorum. üzülmesini de asla istemem. ama düşünmekten yoruldum. bu belirsizlik nedeniyle çocuk da düşünmüyorum. hayat akıp gidiyor.
siz olsanız ne yapardınız?

20 gündür iş dolayısı ile ayrıyız. yani bugün ortaya cıkmış bir durum yok. illa akut bir olay mı beklemeliyim ayrılmak için? pat diye hazır o yokken evi terketsem çok mu mantıksız olur? yıllara haksızlık etmiş olur muyum?

(not: burda birileri boşan dedi diye boşanacak, ya da boşanma dedi diye devam edecek değilim. sadece kararımdan ileride pişman olmamak adına son kararımı vermeden önce başka fikirler arıyorum.)
Boşanmalar ne kadar basitleşmiş ya inanmıyorum. Hayatta her zaman bizim dediğimiz olmuyor malesef öyle olan sadece siz değilsiniz. O zaman herkes boşasın. Allahım yarabbim ya

otokomtrolü elinde tutmaya çalışan eşiniz nasıl oluyor ayrı uyumayı kabul ediyor.
insan sevdigi yanında olmadan uyur mu?sarılmadan dokunmadan temas olmadan nasıl yapar?
son kez oturup konuşun kazançlar ayrılsın evde ne yapılacaksa ne alınıp verilecekse bir miktar para ortak hesaba konulup yapılsın.
kazancınıza el süremez dini bilen bunu da bilir.kadının parası kadınındır.
özgürlügünüzü konuşun ailemle arkadaşlarımla hiç yoksa tek başıma olamayacaksam boşanıp özgür olmayı tercih edeceginizi son kez anlatın.
ve gidip çift terapisi alın.
ömrümün en güzel yılları bir adamı eşim olarak görmeden geçirmenin acısı ile dolduramazdım

farklı insanlarsınız bu kadar basit aslında.
bu farklılıkları birbirinize karışmayarak anlayış göstererek aşabilirsiniz ama eşiniz bu konuda çok yapıcı değil sanırım.
ayrı yataklarda uyuma olayı baştan sona yanlış zaten.
bu evlilik bitmiş gibi görünüyor. hakkınızda hayrlısı olsun

Bence sorunlarınız çözülemeyecek sorunlar gibi durmuyor.Sizin hatanız eşinize yeterince duygu ve düşüncelerini bildirmeden aman sorun çıkmasın diye sorunları erteleyip içinizde büyütmüşsünüz.Cinselliğin olmaması sizi karı-koca iletişiminden koparmış.Bence onunla konuşun , beraber çözüm üretin.Kırmızı çizgilerinizi net olarak anlatın , gerekirse terapiste gidin.Cinsellik sorununuzu çözebilirseniz diğerlerini daha kolay çözebilirsiniz gibi geliyor ki sanırım bu sorun ondan çok sizle alakalı.

konuşun bence. evi birden terk etmeniz aklında çok fazla soru işareti oluşturur karşı tarafın. şık bir hareket de değil. siz çoktandır evli değilmişsiniz zaten. ayrılın gitsin ailesinin yanına mutlu olursunuz ikiniz de.

X