tarhana yüzünden mahkemelik olduk.

lithium

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2007
193
1
35
annem tarhana kurutmak için bizim apartmanın müşterek olan catı katına cıktı ve üst kat komsumuzun müşterek catı katına koyduğu bazı esyalarının yerini değiştireceğini ve tekrar aynı yerine koyacağını belirtmek üzere kapısına gidip söyledi fakat üst kat komsusu buna karsı cıkarak annemin varlığından rahatsız olduğunu ve malına zarar verdiğmizi söledi.ve cingene demesiyle kız kardesim anneme cingene diyemezsin doğru konus diyerek ikazda bulundu ve kadın kardesimin üstüne gitti bunun üzerine aralarında atısma oldu ve annem onları ayırmak için aralarına girdi ve kadını evine gitmesini söyledi.onun üzerine kadın polis cağırdı tabi bundan bir sonuc alınamadı ve onun üzerine kayınvalidesini cağırdı ve o kadında annemin teyzecim ben onları tekrar yerine koycam demesine karşılık yumruk attı anneme ve ölümle tehdit edildik biz siirtliyiz oğlumun kardesi cok belalıdır bilmem ne ve o aradada o kayınvalidesinin oğlu gelerek kapıları yumrukladı ve hakeret etti ondan önce kadın karakola gidip şikayette bulundu ve ifadesinde abartılı bir sekilde olmayan seyleri anlatmıs ve bizde bunarın aksini iddia ederek yani gercek yasananları ifade olarak karakola verdik.ve suan mart ayında mahkemeye cıkıyoruz acaba bu mahkemeden cezai bir hüküm cıkarmı ve bizim mahkeme öncesi yapmamız gereken işlemler varmı.

arkadaşlar bunu olay arkadasımın basına geldi ve baya korkuyorsenağlama yardımcı olursanız çok seviniriz:çok üzgünüm:

Hay Allah!
Geçmiş olsun!:teselli:
Şimdi; saat çok geç, ama yarın avukat arkadaşlar gelince açıklama yaparlar..yerimseniben

Hakim sizi önce barıştırmak ister, bence barışın gitsin uğraşmaktansa. Ceza davalarında heleki dosyayı görmeden bunu cevaplamak çok zor, karşı tarafın iddiaları ne? Sonuçta savcı takipsizlik vermemiş dava açmış. Ceza çıkar ya da çıkmaz demek çok zor. Avukattan yardım alın derim, işi şansa bırakmayın.

Ay inanamıyorum. Okrken gülmekten kendimi alamadım inanın. Nereden nereye. Bir konu ancak bu kadar abartılabilir uzatılabilir. Ne beyin yoksunu insanlarmış bu kadınlar. Bunun için insan mahkemelik olurmu yaa.:mymeka:

Ay ne terbiyesiz insanlar var ya!!!! Sinir oldum!!! Sizde onun kaynanasının gözüne yumruk atsaydınız ya:mymeka:

canım benim geçen yıl bizim başımıza geleni anlatayım ramazan bayramı arefesi eşim işyerini badana yaptıracak... alt katımızda yaşlı geveze bir amca var durumuda pek iyi değil badana boya yapıyor daha öncedende ben oturma odamı boyattım pek memnun kalmadım eşim bu seferde o amcaya yaptırayım dedi 100 ytl istedi dedi bende sakın aman hayatım sen onun yaptığı badanayı beğenmezsin terslik olur sakın bulaşma diye tembih ettim velhasıl konu kapandı sabah amcayla eşim işyerine gittiler ertesi gün bayram adam badanayı yapmış pek iyide olmamış eşimden 180 ytl istemiş eşimde amca biz 100 ytl ye anlaştık laf kavgası falan en sonunda eşim 150 vermiş defol başımdan falan konu kapandı sadece komşuyla küs kaldık aradan 2 ay geçti ben tam 9 aylık hamileyim apartmandan bir gürültü geldi kendimi aşşağıya yöneldim bağırtılar kayınvalidemlerde duydu onlarda indi bir baktım yaşlı adam elinde bıçak yukarı kaçıyor eşimi iki yerinden bıçaklamış eşim yerde yaşlı adamın 30 yaşındaki eşi beni bir tuttu savurdu merdivenlerden ne olduğunu şaşırdım ve 9 aylık hamileyim polis mahkeme adama 1200 ytl ceza verdiler 13 cm uzunluğunda 3 cm derinliğinde ikinci keside 3 cm ye 5cm derinliğinde tabi bu ceza eşimi ve üç erkek kardeşini tatmin etmedi ve olaydan sonra her ay adamı aynı gün aynı saat civarlarında adamı döverek hınçlarını almaya çalıştılar bende o öfkeyle cadde önünde karısının eteğini aşşağıya indirdim en sonunda adam 3 aylığına memlekete gitti sonra oğullarıyla geldi barışmak için ama insan affedebilirmi eşim her üstünü değistirirken o izi görünce rengi atıyor
sizin işe gelince kanuni olarak hiçbir şeye varılmaz ama allah başka belalar vermesin

canım benim geçen yıl bizim başımıza geleni anlatayım ramazan bayramı arefesi eşim işyerini badana yaptıracak... alt katımızda yaşlı geveze bir amca var durumuda pek iyi değil badana boya yapıyor daha öncedende ben oturma odamı boyattım pek memnun kalmadım eşim bu seferde o amcaya yaptırayım dedi 100 ytl istedi dedi bende sakın aman hayatım sen onun yaptığı badanayı beğenmezsin terslik olur sakın bulaşma diye tembih ettim velhasıl konu kapandı sabah amcayla eşim işyerine gittiler ertesi gün bayram adam badanayı yapmış pek iyide olmamış eşimden 180 ytl istemiş eşimde amca biz 100 ytl ye anlaştık laf kavgası falan en sonunda eşim 150 vermiş defol başımdan falan konu kapandı sadece komşuyla küs kaldık aradan 2 ay geçti ben tam 9 aylık hamileyim apartmandan bir gürültü geldi kendimi aşşağıya yöneldim bağırtılar kayınvalidemlerde duydu onlarda indi bir baktım yaşlı adam elinde bıçak yukarı kaçıyor eşimi iki yerinden bıçaklamış eşim yerde yaşlı adamın 30 yaşındaki eşi beni bir tuttu savurdu merdivenlerden ne olduğunu şaşırdım ve 9 aylık hamileyim polis mahkeme adama 1200 ytl ceza verdiler 13 cm uzunluğunda 3 cm derinliğinde ikinci keside 3 cm ye 5cm derinliğinde tabi bu ceza eşimi ve üç erkek kardeşini tatmin etmedi ve olaydan sonra her ay adamı aynı gün aynı saat civarlarında adamı döverek hınçlarını almaya çalıştılar bende o öfkeyle cadde önünde karısının eteğini aşşağıya indirdim en sonunda adam 3 aylığına memlekete gitti sonra oğullarıyla geldi barışmak için ama insan affedebilirmi eşim her üstünü değistirirken o izi görünce rengi atıyor
sizin işe gelince kanuni olarak hiçbir şeye varılmaz ama allah başka belalar vermesin

Çok geçmiş olsun canım çok fenaymışın ha sende eteği indirmek nerden geldi aklınatatlicadiarzu
aynı gün aynı saatte dövmekte zekice valla:Roflol::Roflol:

canım çok geçmiş olsunn. valla azım acık kaldı okurken. 30 ytl içinmi bıcakladı şimdi o adi herif eşini. degermi yaa.bu kadarmı ucuzladı insan hayatısenağlama
hadi kocan bi yana sana yaptıgına ne demeli Allah korusun ya o bebiş düşseydi bişey olsaydı.senağlama çok kötü oldum yaaa.
etek indirme fikri iyi olmuş kalabalık biyermiydi bari indirdigin yer:Roflol:

Ay inanamıyorum. Okrken gülmekten kendimi alamadım inanın. Nereden nereye. Bir konu ancak bu kadar abartılabilir uzatılabilir. Ne beyin yoksunu insanlarmış bu kadınlar. Bunun için insan mahkemelik olurmu yaa.:mymeka:

Cehalet yada daha evvelden güdülmüş kin yatıyor tarhana kavgasının altında bence...

ikinizde haklısınız valla. ama olan olmuş işte en az hasarla atlatılmasını umuyorum:çok üzgünüm:

Ne ufak beyinli insanlarmış ya :mymeka:
Takma kafana güzelim bişicik olmas

Hakim sizi önce barıştırmak ister, bence barışın gitsin uğraşmaktansa. Ceza davalarında heleki dosyayı görmeden bunu cevaplamak çok zor, karşı tarafın iddiaları ne? Sonuçta savcı takipsizlik vermemiş dava açmış. Ceza çıkar ya da çıkmaz demek çok zor. Avukattan yardım alın derim, işi şansa bırakmayın.

teşekkürler cevap için. aksam arkadasıma iletecegim söylediklerinia.s.

ya nedir bu insanların birbirlerine öfkesi neolmuş sanki iki eşya bence bu tür insanlar kafadan sorunlu insanlar

acemiyimde pek takip edemiyorum

o adamda erzurumluydu 4-5 ay önce yeni evimize taşındık ordaki evimiz kirada ama mecbur muhit yakın karşılaşıyoruz ben doğumdan 4-5 ay sonra kadınla caddenin karşısındaki markette saat 10-30 suları ekmek alırken karşılaştım ekmeği markette bıraktım kadının arkasından koştum basma eteğini indirdim dizlerine kadar altında kısa taytı vardı o da çeke çeke koştu akşam gene kavga ama kocası en son o akşam dayak yedi sonra erzuruma gittiler gelincede adamın ilk karısından olan oğullarıyla gelip özür falan dilediler ama bizimde mahkemelerimiz devam ediyor ben gitmiyorum eşim kayınlarım istemiyor ama sormayın ben eteği indirince içimde hiç bir öfke kalmadı. eteği indirmeme büyük kaynım çok kızdı... ama beni itlemesi öyle bir durumda çok gücüme gitti...
caddede kalabalıktı ama bizim meseleyi herkez biliyordu ordada çok eskiydik zaten karşıdada kahvehane dolu valla oh canıma değsin (adamın ilk karısıda intahar etmiş)

Bence de altında daha önceden birşeyler olduysa onun birikimi yatıyordur.Benim görümcemde alt kat komşusunun kapı önüne koyduğu ayakkabılar yüzünden tartışma yaşadı işi epey bir inada bindirdiler.eve gelen olsa da olmasa da bkadın ayak altına bir sürü ayakkabı koyuyordu .Otomatik sönünce kaç defa düşme tehlikesi geçirdi.Sonuçta bir gün görümcem söylenirken kadın arkasından saldırıyor boynundaki zincirden tutuyor ve merdivenlere itiyor elinde şişeler varmış onlar kırılıyor heryerine batıyor.Mahkemelik oldular kadını 1 hafta hapise attılar .Ailesi gelip yalvardı ufak bebeği vardı şikayet geri alındı.Bu olayda arkadaşlının aileside suçlu değil neden korkuyor ki,haklarını sonuna kadar savunsunlar.Ne demek ben oralıyım buralıyım hepimiz bu toprağın insanıyız.Çok geçmiş olsun...

Bence de altında daha önceden birşeyler olduysa onun birikimi yatıyordur.Benim görümcemde alt kat komşusunun kapı önüne koyduğu ayakkabılar yüzünden tartışma yaşadı işi epey bir inada bindirdiler.eve gelen olsa da olmasa da bkadın ayak altına bir sürü ayakkabı koyuyordu .Otomatik sönünce kaç defa düşme tehlikesi geçirdi.Sonuçta bir gün görümcem söylenirken kadın arkasından saldırıyor boynundaki zincirden tutuyor ve merdivenlere itiyor elinde şişeler varmış onlar kırılıyor heryerine batıyor.Mahkemelik oldular kadını 1 hafta hapise attılar .Ailesi gelip yalvardı ufak bebeği vardı şikayet geri alındı.Bu olayda arkadaşlının aileside suçlu değil neden korkuyor ki,haklarını sonuna kadar savunsunlar.Ne demek ben oralıyım buralıyım hepimiz bu toprağın insanıyız.Çok geçmiş olsun...

insanlar birbirlerine sevgi ile bakacagına nerde kötü yanı var onu arıyorlar. karşı taraf iyi birsey yaptıgında görmezden gelir bir teşekkürü çok görürler. ama ufak bi yanlışı hatası olsun büyüttükce büyütüp gözünün içine sokar, rezil ederler:çok üzgünüm:Çok üzgünüm çoook

Cehaletin son perdesi.. Siz beladan uzak dursanızda bazen o bulur sizi.. Vayyy beee.. Birde hemen tehdit ederler biz şuralıyız kalabalaığız diye. Kim nereli olursa olsun, bi damarına basın bakalım neler oluyor... Sabırsız ve cahillll insanlarrrrrrr...

X