Tatil değil zehir oldu izin bana.

Bortecineee

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2019
2.559
3.719
Merhaba hanımlar, daha önceki konularımı biliyorsunuz. Yaklaşık bir ay önce memlekete gittik eşim ve bebeğimle birlikte. Keşke gitmeseydik.

4 aylık bebeğim var. Bebeğimi emziriyorum, günde sadece 1 kere mama veriyordum bazen hiç mama vermiyordum. Bebeğim hava değişiminden dolayı köyde huzursuzdu, normalden fazla ağlamaya başladı, gündüz uykularını rahat uyuyamıyor tam uyuduğu sırada eltimin çocukları, kv sesinden veya bir yere gidileceği için uyandırmamı söyledikleri için uyanıyor uyrkusunu alamadığı için gittiğimiz yerde huzursuz olup ağlıyordu. Bir gün bebeğimi uykusundan uyandırıp pikniğe gidelim dediler, kızım durmamaya ağlamaya başladı, uyutmaya vs çalışıyordum karnı da toktu ama uyumuyordu, kv oyalamak için kucağına aldığında uyuyakaldı ve kv eşimle bana "çocuğun uykusu varmış bir çocuğa bakamıyorsunuz" dedi. Ben daha iyi bakıyorum dedi.

Neyse asıl olay patlak vermeden önceki akşam, kv eşimde varken bebeğe mama vermeyi arttırmamı, bebeğin mama yediğinde daha mutlu olduğunu 1 kere vereceğime 3 kere vermemi vs söylüyordu
Ben de sütümün yettiğini kendim çok zorlandığım zaman mama verdiğimi veya damla vermek için mama verdiğimi söyledim. Bebek emerken de huzursuz doymuyor bebek filan diyordu ben de tazyikli geldiği için öyle huzursuz diyordum kvme. İstersen eşime sor filan dedim. Eşim de kvme kızdı mama verin dediği için ve bana dönüp bir daha annemlerin yanında mama verme dedi gitti.

Yarısı gün, bayramdan 2 3 gün önce, eşim, eltim ve çocuklarla birlikte yürüyüşe gezmeye çıktık, bebeği doyurup uyutup öyls çıkarmıştım ama yarım saat 1 saat sonra uyanıp ağladı emzirdim, yürüyüş dönüşü ağladı emzirdim, eve geldik bebeğe duş aldırdım, uyutmak için emzirdim ve bebeğim uyurken duşa gireyim dedim o ara bebeğim uyandı ve eşim bebekle ilgilenşyordu. Benim duşa girip çıkmam en fazla 15 dk sürmüştğr bu 15 dk içerisinde bebeğim kriz geçirircesine ağlıyordu sesini duyuyordum. Hemen giyinio duştan çıktım bebeğime babası mama yapmış babaannesi mamayı içiriyordu. Bana da kv " kızım çok ağladı, durmadı, yengem okudu ama susturamadık. Çok acıkmış meğersem ondan ağlıyormuş mamayı yiyince nasıl sustu, yengem küçücük bebeği niye köy yerinde öyle gezdiriyorlar nazar değer diyor" dedi. Ben de üzülüp sinirlenip "bebek diye gezdirmeyecek miyiz, demekki kem gözle fesatça bakıyorlar ki nazar değiyor. Bir daha da bebeği oralarda gezdirmem." dedim. Bebeğimi alıp içeriye yattığım odaya girdim ve eşim de geldi. Eşim " bu çocuk doyuyorda, sütün yetiyorda niye bu kadar mama yedi. Kaç kere emzirdin sabahtan beri giderken gelşrken sürekki emzirdin de bu çocuk niye mama yedi" diye hesap sormaya, sütümün yetmediğini ima etmeye başladı. Ben de sinirlenip " tamam canım, benim sütüm yetmiyor, siz her şeyi daha iyi bilirsiniz.Beni yalnız bırak çocuğu uyutacağım." dedim ağlayarak. Eşim de sinirlenip üzerime yürüdü, taklidimi yaparak kendi göğsünü sıkarak "kes sesini, bu çocuğa bakacaksan adam gibi bakacaksın. Kimseyw birşey dedirtmiyorsun, sütü yetiyormuş da, fışkırıyor tazyikli geliyormuş da filan filan. Sütün geliyorda niye mama yedi bu çocuk." dedi. Odadan çıkmasını, çocuğa nasıl bakacağımı iyi bildiğimi. Kendi bebeğime benden iyi kimsenin bakamayacağını, bebeğime çok iui baktığımı, laf etmeye, karışmaya kimsenin hakkı olmadığını ve daha fazla tartışıp beni üzerek sütümün kesileceğini söyledim. Sütü kesilecekmiş hanımefendinin diye dalga geçti. Odadan çıkmasını beni rahat bırakmasını söylemeye devam ettim. "Sus" diyerel üzerime yürüyüp bana tokat attı, ve kucağımdaki bebeğim de ağladı olayın etkisiyle, ben de beddua edip ondan boşanacağımı, ailemi arayacağımı söyledim. "adamsan ara aileni hadi, ara hadi gelsinler alsınlar. Adamsan ararsın." dedi. Ve ben ailemi aradım. Beni gelin alın buradan dedim, ailemde o sırada memlekete geliyordu bayram için, köye gelmelerine 1-2 saatleri vardı. Ben arayınca daha da sinirlenip bebeğim kucağımdayken üzerime yürüdü, eşyalarımı toplamamı söyledi ve bende eşyalarımı toplamaya başladım. Bebeğim o sırada yatıyordu yatakta, kvmi çağırdı eşim. Kv gelip bebeği uyuyan çocuğu kucağına alınca bebeğimi benden ayıracaklar zannettim ve niye kucağına aldığını benden ayıramayacaklarını söyledim. Kv ise öylesine aldığını, öyle birşey yapmayacağını olayın ne olduğunu sordu, eltim ve kayınpederimde geldi odaya, aramızdaki herşeyi özelimizi onlara döktü. Beni küçük düşürdü, temiz değilmişim, hem oturduğumuz evi hem de köydeki benimsememişim, kendi gözünde kusur olarak gördüklerini herşeyi döktü, benim ailemle görüşmek istememi bile abartarak anlattı. Neler neler dedi. Neden ailemi aradığımı sordular, bana tokat attı niye aramayayım ben sahipsiz miyim benim de bir ailem var, yeter artık dedim. Bana ne alaka sahipsizlikle diyorlar, eltim de keşke aramasaydın aileni, barışın konuşun diyor bende kocan sana bunu yapsa sen kalır mısın diyprum "bizim ilişkimiz çok farklı" diyor bana eltim. Düzeltme bahanesiyle kendi fikirlerini de empoze etmeye başladılar eşime. Eşim kvme ailelerle konuşup arayı düzeltmeye çalışmayın diye telkinde bulunuyordu. Benimle ilgilş herşeyini ortaya dökmüşyü. Eltim de o kadar sık gitmeyiver ailene vs diypr. Haftada 1 kere gitmek çok sıkmış. Daha az gitmeliumişim, eşimi de gitmek için zorlamamalıymışım filan. Süt konusunfa da gerçekten normalden fazla ağlıyormuş mama vermeliymişim vs. Ama vurması da yanlışmış öyle şeyler diyolar. Eşim de ailesi gelsin alsın ben karşılaşmak konuşmak istemiyorum karşılaşırsaö kötü olur diyor. Çünkü silahı var ailem de gelmedi benden cevap beklediler. Ben tartışırken aileme zarar verecek diye tekrardan gelin diye aramadım. Neyse uzub uzun konuşup yeniden denememizi istediler bayramda küslük olmaz ikinizde hatalarınızıı düzeltin dediler. Israr ettiler yeniden deneyelim dedik ama kv hala sütün yetmiyor mama ver demeyw devam ediyor. Bebeğime ben değil eşim bakıyormuş ben bakamıyormuşum öyle diyor. Sadece sevmek için kucağjna alıyor bebeği eşim. Sanki altını değiştirip o uyutuyor veya herşeyiyle o ilgileniyormuş gibi konuşuyorlar.

Kendimi kötü hissediyorum aradan 15 20 gün geçti ama acısını unutamıyorum. Eşimle aramız şuan normsl gibi ama bir soğukluk bşr kırıklık var. Hala laf sokuyor ve dalga geçiyorlar ailecek.

Ne kadar uzun yazmışsınız.Ben okuduğum kadariyla sütünüzün gerçekten yetmiyor olabileceğini düşündüm.Cocuk sürekli ağlayıp mama yedikten sonra susuyorsa demek ki gerçekten doymuyor.Kendinizi kanıtlama çabasına gerek yok.Sutunuz yoksa yoktur,Bu bir ayıp değil.Esijizin şiddeti konusunda da tabi ki haksız.Biraz ailenizin evine gidip kafayı dinleyin.

Haddim olmayabilir, henüz hamileyim bilmediğim için soruyorum bebeğinize sütünüz yetmiyor olabilir neden mama konusunda bu kadar inat ediyorsunuz? Mama kötü bir şey değil ki, şimdiden sütümün yetmemesi ihtimaline rağmen mama araştırıyorum.

Diğer konularda haklıymışsınız ama şiddeti affetmişsiniz umarım tekrarı olmaz… Elti bile yorum yapıyor evliliğinize, çok laçkalaşmış sanki evliliğiniz.. üzüldüm, sanırım boşanmayı düşünmüyorsunuz eğer öyleyse inşallah pişman olmazsınız.

Siz bu orman ayisiyla niye barıştınız? Hayret bir şey. Yazacak çok şey var üzmemek için yazmıyorum. O heriften bir b.k olmaz. Siz de ömür boyu çeker durursunuz. Çocuğum için katlanıyorum demeyin o çocuk büyüyünce aranızdaki her huzursuzluğa şahit olacak.
Madem ailenizi aradimiz gidip bu işi bitirecektiniz. Bundan sonra sizi hiçbir şekilde ciddiye almayacak.

Esin 5 para etmez. Olayi buyutmus. Herseyi ortaliga dokmus.
Anne olunca herkes bir kafadan laf soyler. Bunu cogumuz yasadik. Sutun yetmiyor laflarina sasirmadim bu yuzden. Her kafadan bir ses gelir. Doktor " her annenin sutu kendi bebegine hastır, anneligin de kitabi yok, her kafadan gelen sese aldirma, ic gudulerine guven sana yol gosterecektir kızım" demisti. Esinin ortaligi velveleye vermesi, tokat atmasi cok onur kirici.. unutulmaz ki..

Evet eşinizin şiddetle size karşılık vermesi çok yanlış ama anlattığınıza göre sütünüz gerçekten yetmiyor bebeğe neden sütüm yetiyor diyip çocuğa mama vermiyorsunuz bu kötü birşey değil veya gurur yapacak birşey değil bebeğe mamayı verdiğinizde karnı doyup huzursuzlanmıyormuş çocuk. Sizdede hata var kusura bakmayın mama vermicem herşeyi ben bilirim diye diretmeseydiniz konu buralara gelmeyecekti belli ki.

Sizi üzmek istemyrm çok şey yazardım ama eşiniz bir rezil ve şerefsiz. Anama danama yaranıcam diye küçük çocuğu virüs zamanında köye sürüklemiş akılsızca. Çocuğun bütün düzeni bozulmuş. Herkesin topluca akıl vermesi ayrıca sinir bozucu. Topunun ağzına kürekle çarpasım var burdan

Haddim olmayabilir, henüz hamileyim bilmediğim için soruyorum bebeğinize sütünüz yetmiyor olabilir neden mama konusunda bu kadar inat ediyorsunuz? Mama kötü bir şey değil ki, şimdiden sütümün yetmemesi ihtimaline rağmen mama araştırıyorum.

Diğer konularda haklıymışsınız ama şiddeti affetmişsiniz umarım tekrarı olmaz… Elti bile yorum yapıyor evliliğinize, çok laçkalaşmış sanki evliliğiniz.. üzüldüm, sanırım boşanmayı düşünmüyorsunuz eğer öyleyse inşallah pişman olmazsınız.
Çünkü toplumda anneye böyle bir baskı oluyor, iyi anne çocuğuna anne sütü vermeli, mama vermemeli, iyi anne normal doğum yapmalı, iyi anne çocuğa ilaç vermemeli vb vb. Toplum baskısı.

Diger konularda haklisiniz ama mama konusunda bosuna inatlasiyormussunuz gibi hissettim o kdr sık emzirip ustune mama icirince susmasi insanlari geriyordur ac olmasa catlayana kdr aglayip biberonu almazki sinirle aglamaya devam eder
Insanlar bebege kiyamiyordur. En azindan bir kac gun deneyin veya sutu sagin oyle icirin miktarina bakin ne kdr ictigini bilemezsiniz.
Gitme kozunu gidecekseniz kullanin. Artik herseyi geride birakin.

Ne kadar uzun yazmışsınız.Ben okuduğum kadariyla sütünüzün gerçekten yetmiyor olabileceğini düşündüm.Cocuk sürekli ağlayıp mama yedikten sonra susuyorsa demek ki gerçekten doymuyor.Kendinizi kanıtlama çabasına gerek yok.Sutunuz yoksa yoktur,Bu bir ayıp değil.Esijizin şiddeti konusunda da tabi ki haksız.Biraz ailenizin evine gidip kafayı dinleyin.
Köye gitmeden önce günde 1 kere verirdim bu süt yok anlamına mı geliyor? Çocuğu uyuttuğum givi uyandırıyırlar çocuk ağlamaz mı uykusunu alamayınca, stresten??? Farklı bir ortama yere gitmiş evinde değil. Ve bu zamana kadar da her kilo kontrolğne gittiğimizde kilosunun ve boyunun yeterli olduğunu ve 1 kwre verdiğim mamayı da kesmemi söylediler. Ben mi yalan söylüyorum??? Sütümün gelip gelmediğini bilmiyor muyum? Her gün en az 1 kaka, 4 5 den fazla çiş yapan bebek doymuyor mu oluyor???

X