Tatil değil zehir oldu izin bana.

Çünkü toplumda anneye böyle bir baskı oluyor, iyi anne çocuğuna anne sütü vermeli, mama vermemeli, iyi anne normal doğum yapmalı, iyi anne çocuğa ilaç vermemeli vb vb. Toplum baskısı.
Yemişim öyle baskıyı, toplum her şeye karışıyor.
Biz müsaade etmezsek insanlar sadece konuştuğuyla kalır lütfen kendinizi bu şekilde üzmeyin, muhtemelen lohusa psikolojisindesiniz hala.

İyi bir anne olacağımı düşünüyorum ama normal doğum yapmaktan korkuyorum. Sütüm yetmezse mama vermekten de gocunmam çocuklarım elalemden çook daha değerli. Siz de tıkayın kuşağınızı lütfen çocuğunuzun bugünleri tekrar gelmeyecek

Insanin kendi hayatinda durusu olmadigindan oluyor bunlar. Birinin arkanizda durmasina gerek yok. Siz ne güne duruyorsunuz? Esiniz size siddet uyguluyor fiziksel ve psikolojik sizde kabul edip devam ediyorsunuz. Sizce son mu olacsk bu? Ikincisi: Bir bebegin mama icmesi annenin yetersiz oldugu anlamina gelmiyor!
Bana yetmiyorsun diyorlar. Halbuki beni strese sokup herşeye burunlarını soktukları için çocuk strese giriyor ağlıyor. Neymiş sürekli kucakta durmak istiyormuş eltimşn bebekleri yatıyomuş bebek dediğin yatar uyurmuş sürekli. Niye yatınca ağlıyormuş filan da filan... Kendimi savunduğum için edepsiz olan ben oluyorum. Karşılık verip kendimi ezdirmiyorum diye ben kötü ve fesatmışım. Susacakmışım, alttan alacakmışım.

Bana yetmiyorsun diyorlar. Halbuki beni strese sokup herşeye burunlarını soktukları için çocuk strese giriyor ağlıyor. Neymiş sürekli kucakta durmak istiyormuş eltimşn bebekleri yatıyomuş bebek dediğin yatar uyurmuş sürekli. Niye yatınca ağlıyormuş filan da filan... Kendimi savunduğum için edepsiz olan ben oluyorum. Karşılık verip kendimi ezdirmiyorum diye ben kötü ve fesatmışım. Susacakmışım, alttan alacakmışım.
Gercekten bu ezdirmeyen haliniz mi

Yemişim öyle baskıyı, toplum her şeye karışıyor.
Biz müsaade etmezsek insanlar sadece konuştuğuyla kalır lütfen kendinizi bu şekilde üzmeyin, muhtemelen lohusa psikolojisindesiniz hala.

İyi bir anne olacağımı düşünüyorum ama normal doğum yapmaktan korkuyorum. Sütüm yetmezse mama vermekten de gocunmam çocuklarım elalemden çook daha değerli. Siz de tıkayın kuşağınızı lütfen çocuğunuzun bugünleri tekrar gelmeyecek
Ya ben sütümün yetip yetmediğini anlamaz mıyım. O bebeğin niye ağladığını neden ağladığını biliyorum, bunaltıyorlar, öğlen uykusunu almadan uyandırıyorlar, hasta hasta bebeği öpüyorlar uyardığım halde, herşeye karışarak strese sokuyorlar beni de bebeği de.

Kendinizi ezdirmeyin ne esinize nede ailenize..benim oglum ilk sene nerdeyse hic kucaktan inmedi. Süs bebek degil onlar. Annenin yakinligini istiyorlar. Sizin o toksik ortamada olmamaniz lazim. Bir daha bu kadar süre aralarina girmeyin bosanmiyorsaniz. O esinize de Allah hidayet versin

Ya ben sütümün yetip yetmediğini anlamaz mıyım. O bebeğin niye ağladığını neden ağladığını biliyorum, bunaltıyorlar, öğlen uykusunu almadan uyandırıyorlar, hasta hasta bebeği öpüyorlar uyardığım halde, herşeye karışarak strese sokuyorlar beni de bebeği de.
Elbette annesi olarak siz bebeğinizi daha iyi tanıyorsunuz, sadece tok bebek mama yer mi bilmediğim için sordum ben. Henüz bebek bakımı hakkında bilgim yok çünkü

Yediginiz birsey dokunmus olabilir, alerji olabilir bu ihtimalleride degerlendirin.
Strese giren bebek o kdr sık emip mama icip susmaz annesini ister baskasinin kucaginda durmaz tam tersi sizide emmez biberonu almaz ben size ispat yolu da sundum sagip miktari gorun ama alerji den rahatsiz da olabilir yediklerinize dikkat edin sut urunune alerji olabilir.

Atlayarak okudum çok uzundu.
Biraz fazla en iyisini ben bilirim havasındasın gibi geldi bana. Fazla alınganlık yapıyorsun. Kimsede kötü niyet olduğunu sanmıyorum.
Daha uzlaşmacı olursan halledilmeyecek bir sorun yok ortada.
söylenenleri kestirip atman doğru değil belki doğru söylüyorlardır. Yok illa kendini haklı buluyorsan bazı zamanlarda he deyip geçebilirsin. Ama önce dinlemekte fayda var.

Kusura bakma ama seni mi kendini ezdirmiyorsun ? Tokatı yedikten sonra oturup kalmışsın orada ailenide arayıp gelin dememişsin herşeyi sineye çekmişsin. Sen bu şekilde kendiniz ezdirmeye devam edersen daha çok ezilirsin dahada tokat yersin

Bunca olan sey bir mama için mi yani,ver arkadasım mama zehir değil,1 damla anne sutu emmeden mamayla buyuyen cocuklar var.Ve bende genel anlamda cocugun gercekten doymuyor olabılecegını dusundum.Niye vermemekte israrcısın, çocukda sende mutlu olacaksın.Eşinin şiddet uygulamasınıda asla hosgoruyle karsılamadım,bu 1 kez olduysa devamı gelir çünkü affetmıssın.

Vallahi bebekle bi yere gidilmiyo
Böyle saçma sapan mevzulara kavgalar çıkıyo
Birde şunuda ekliyim sütünüz çok bol olsa bile istemediğiniz bi ortamda bulunduğunuz için azalmış olabilir
Evet, çünkğ köye gittiğimiz günden gelene kadar bebeğim huzursuzdu, evimize gelince hava çok sıcak bunaltıcı bile olsa bebeğim daha rahat ve daha mutlu. Eltime oda yapmışlar vermişler, beni sığıntı gibi kullanmadıkları alt kattaki eski dairede eski bir odaya soktular, eşim elinden geldiğince odayı düzenlemeye çalıştı, bize yatacak yatak, dolap vs ayarladı ama tuvaletler banyolar girilecek gibi değil. İnsan korkuyor. Orayı benimseyememem bundan dolayı. Elektrikler bi gece wcdeyken gitti sigorta yandı, yaptırmadılar bile. Sadece odamızda ışık var. Eltim birde diyor ki nşye benimseyemedin ki, benim için oda vs önemli değil kalacak yer olsa yeter, benim gibi odasız, en kötü en pis yeri verseler kendine özel bir odası vs olmasa görürdüm ben onu.

Uyuyan çocuğu uyandırıp uyandırıp huzursuz etmişler sonra da doymadığı için ağlıyor demişler. Ben anne değilim bilmiyorum ama sanırım mamalar çocuklara tatlı geliyor aç tok farketmez verince yiyorlar. Bu aç olduklarını göstermiyor.
Ama süt yetmeyebilir. Bebek huzursuz olduğunu için sütü tam almayabilir. Bunlar düşünülür.
Bu kadarcık olaydan kavga çıkaran adama bir şey diyemiyorum.

Haddim olmayabilir, henüz hamileyim bilmediğim için soruyorum bebeğinize sütünüz yetmiyor olabilir neden mama konusunda bu kadar inat ediyorsunuz? Mama kötü bir şey değil ki, şimdiden sütümün yetmemesi ihtimaline rağmen mama araştırıyorum.

Diğer konularda haklıymışsınız ama şiddeti affetmişsiniz umarım tekrarı olmaz… Elti bile yorum yapıyor evliliğinize, çok laçkalaşmış sanki evliliğiniz.. üzüldüm, sanırım boşanmayı düşünmüyorsunuz eğer öyleyse inşallah pişman olmazsınız.
Köye gitmeden önce kontrolde mamayı kesmemi söylediler günde 1 kere veriyordum göğsüm acıdığında, damla vermek için verirdim. Bazen hiç vermezdim ayda 500 ile 1000 gram arası kg alması gerekiyordu bebeğim alması gereken kiloyu her ay aldı. Ben sütüm varken sütümü arttırmak yerine neden sütümü kesmek için uğraşayım ki?
Ama köyde sürekli strese girdiğim ve eşimin beni savunmamasından dolayı problem yaşadığım için sütüm etkilenmiş olabilir. bebeğim mama yese de ağlayan bir bebek o an susuyor ama kucakta gezmek istiyor sürekli yatmak istemiyor. Eltimin bebekleri hantal ve sürekli yatan hareketsiz bebek oldukları için benimkinin de öyle olmasını bekliyorlar.

X