Tatil değil zehir oldu izin bana.

Hamile olduğunuz için konudan bağımsız bilgilendirme amaçlı yazıyorum. Bebekler memede uyur memede rahatlar sürekli meme istemesi normal ilk aylarda. Bazı annelerin sütü fazla gelir bebek 5 dk içer doyar bazıları daha yavaş gelir az az sık sık içmek ister. Normal insanlar da böyle bazialri az ve sık yer onun gibi . Bebeğin mamaya ihtiyacı olduğunu kaynana gibi çok bilmiş insanlar değil doktor belirler. Ayda 600 gram alması normal sinirdadir ve o zaman mama önerilmez çünkü ne kadar çok mama içerse annenin sütüne ihtiyaci azalır ve anne daha az süt üretir. Mama öcü değil ama çok çok mecbur kalmadıkça verilmemesinin nedeni budur. Mamada şeker fazla olduğu için bebek onu ictiginde şişer ve uykusu gelir biz de AA doymuyormus deriz , anne sütü sindirimi kolay olduğu için bebek daha çabuk acikir mamaya göre ve doğru olanı budur. Ben ilk oğlumda bunları ta hamileyken araştırmıştim malesef tek damla anne sütü verme imkanım olmadı sağlık sebeplerinden dolayı ama emziren anneye asla kafasına göre mama önerilmez hakka girmektir günahtır
Çok teşekkür ederim bilgilendirme için. 🌺

Bu yorumu konu sahibini haksız bulan herkes okusun bilimsel şekilde yetip yetmediğine karar vermiş zaten üçüncü kişiler e de susmak düşer artık

Konuya yazan bir uyenin msjinida okudunuzmu, 4 aylik emzirdigi bebegin nasil hastahanelik oldugunu yazan bir anne vardi.

Mevzu yetip yetmemesi degil sut ztn stresten etkilenir surekli takip ister aksamdan sabaha degisebilir.
Konu sahibi takildigi konuda diretiyor nasil cozerim diye dusunmek yok ama sonucta yok tepki vermesi gereken konularda suskun ailesi arkasinda degil.
Daha once araba konusunda da yazmistim bu aileyi aslinda karsisina almayabilirdi, esini ikna edebilirdi ama artik cok zor.

Konuya yazan bir uyenin msjinida okudunuzmu, 4 aylik emzirdigi bebegin nasil hastahanelik oldugunu yazan bir anne vardi.

Mevzu yetip yetmemesi degil sut ztn stresten etkilenir surekli takip ister aksamdan sabaha degisebilir.
Konu sahibi takildigi konuda diretiyor nasil cozerim diye dusunmek yok ama sonucta yok tepki vermesi gereken konularda suskun ailesi arkasinda degil.
Daha once araba konusunda da yazmistim bu aileyi aslinda karsisina almayabilirdi, esini ikna edebilirdi ama artik cok zor.
Onuokumadim açıkçası çok fazla sayfa var atlaya atlaya okudum , benim de eşim annesinin lafı ile odaya gelip mama niye iciyo bu bebek gibi salakça bir şekilde hesap sorsa bende çok sinirlenirdim ki lohusalık zamanlarımda kayınvalidemin herşeye karışmasından muzdarip o saçma psikolojiyi çok iyi tanıyorum
Güzellikle hallolabilirdi dediğiniz gibi ama bu Sabri gösterecek melek gibi kadinsayisi çok az, ayrıca halletmek zorunda da değil ki eşi böyle karakterde bir insansa sadece yipranacak milleti ikna edicem diye. Bende yıllarca sustum kayınvalideme karşı artık da susmuyorum insan kendini bitiriyor psikolojik olarak mahvoluyosun belli bir tolerans seviyesi var ondan sonrasında ztn kimseyi idare etmiyosun
bir de ben mama konuusnda haklılar yorumlarına ithafen yazdım insanları yanlış yonlendirmesinler burdakiler
Bu arada bence boşanmalik bir konu dalga geçmiş kendi göğsuni sıkmış milletin lafı ile , ikna filan olacak iş değil bir de üstüne tokat.

Onuokumadim açıkçası çok fazla sayfa var atlaya atlaya okudum , benim de eşim annesinin lafı ile odaya gelip mama niye iciyo bu bebek gibi salakça bir şekilde hesap sorsa bende çok sinirlenirdim ki lohusalık zamanlarımda kayınvalidemin herşeye karışmasından muzdarip o saçma psikolojiyi çok iyi tanıyorum
Güzellikle hallolabilirdi dediğiniz gibi ama bu Sabri gösterecek melek gibi kadinsayisi çok az, ayrıca halletmek zorunda da değil ki eşi böyle karakterde bir insansa sadece yipranacak milleti ikna edicem diye. Bende yıllarca sustum kayınvalideme karşı artık da susmuyorum insan kendini bitiriyor psikolojik olarak mahvoluyosun belli bir tolerans seviyesi var ondan sonrasında ztn kimseyi idare etmiyosun
bir de ben mama konuusnda haklılar yorumlarına ithafen yazdım insanları yanlış yonlendirmesinler burdakiler
Bu arada bence boşanmalik bir konu dalga geçmiş kendi göğsuni sıkmış milletin lafı ile , ikna filan olacak iş değil bir de üstüne tokat.

Bosanacak durumda degil ailesi destek degil, tek problem bu degil memlekete gitmek dert orasi dert ailesi dert ben kv veya eltiyi kastetmedim, esi ile mutlu olabilmesi icin biraz saman altindan su yurutmesi lazim cok guzel msjlar yazilmis
Bebekle ilgili yorumda ayni konu sahibi gibi 4 aylik emen bebek aglama krizleri gecirmis anne farkedememis bebek hastahanede yatmis susuz kalmis bobreklerine vurmus son anda farkedilmis anne cok dikkatli olun yazmis.

Yaa ne kadar çok kadının üzerine gidilmiş mamaya karşı da olabilir bu onun görüşü herkes neden takılıyor ki buna doktor gerk görmemiş mamayı ayrıca evet biraz dik başlı ve bazı noktalar da hata yapmış olabilir ams bu bütün suç onun olduğu anlama gelmiyor ki biraz da çözüm yolları sunun kadına bence mesaja evdesin ders çalış atan- özel ders- vs birçok seçeceğiniz var ayrıca bu kadar kendinizi anlatmaya çalışmak sadece sizi yorar burada herkese bir şey yazmaya anlatmaya çalışıyorsunuz boşverin siz kendinizi bilin yeter eşine karşı da stratejik davranmalı kv vs takmayın bile he diyip geçin
Teşekkür ederim, beni anladığınız için.

Bosanacak durumda degil ailesi destek degil, tek problem bu degil memlekete gitmek dert orasi dert ailesi dert ben kv veya eltiyi kastetmedim, esi ile mutlu olabilmesi icin biraz saman altindan su yurutmesi lazim cok guzel msjlar yazilmis
Bebekle ilgili yorumda ayni konu sahibi gibi 4 aylik emen bebek aglama krizleri gecirmis anne farkedememis bebek hastahanede yatmis susuz kalmis bobreklerine vurmus son anda farkedilmis anne cok dikkatli olun yazmis.
Bu konu sana birşey hatırlattı mı ?

Dikkat ediyorum. Zaten diyorum ya gerektiğinde bende veriyorum ama buna karışma hakları yok. Gelip bana senin sütün yetmiyor diyemez, yetse de yetmesede bunu söylemeye hakkı yok. Hangi anne çocuğunu aç bırakmak ister?? Hangi anne sürekki ağlayan bir bebeğini daha da ağlatmak için uğraşır ki?

Dikkat ediyorum. Zaten diyorum ya gerektiğinde bende veriyorum ama buna karışma hakları yok. Gelip bana senin sütün yetmiyor diyemez, yetse de yetmesede bunu söylemeye hakkı yok. Hangi anne çocuğunu aç bırakmak ister?? Hangi anne sürekki ağlayan bir bebeğini daha da ağlatmak için uğraşır ki?

Konu bu degilki elektriginiz buraya kdr yansiyor. Bahsettiginiz insan da bebege el degil torunu
Araba konusundada ayni problem oldu.
Bu elektrigi degistirin uslubu yaklasim tarzini degistirin bakalim neler degisecek onlari degistiremiyorsunuz e huzurunuzda kalmadi. Bosanma ihtimalide yok. Geriye birsey kalmiyorki.

Teşekkür ederim, beni anladığınız için.
Merhaba öncelikle çok geçmiş olsun yaşadıklarınız çok kötü ben sizi anlıyorum . Oğlum 9 aylıktı ilk kez izne gitmiştik . Oğlum genel anlamda iştahsızdı zaten yemiyordu . Kv ye gittik bu arada oğlum diş çıkarıyormuş . Kv de sürekli çocuğu sıkıyorlardı mesela o hiç kucak sevmez durmak istemez emeklemek isterdi . Onlar zorla çocuğu kucakta tutma vs derdindeler çocuk sıkılıyor ağlıyordu tabi diş çıkıyor onun derdi vardı . Yemek saatlerinin arasını biraz uzatıyordum ki sırf yesin diye . Kv görümce sürekli şunu yedir bunu yedir üzerime geliyorlardı triliçe yedirmediğim için eleştirildim ben . Neyse bir akşam çocuk Kv nin kucağında yerde oturuyorlardı görümce ile birlikte bende oğlumun çorbasını dolaptan çıkartmaya gittim. Anında geri döndüğümde kapıdan çocuğa annesi yedirmiyor ki dediklerini duydum . İçeri gittim eşime msj yazdım böyle diyorlar ben gidip konuşacağım diye . Gittim konuşmaya başladım beni kaale alıp doğru düzgün dinlemediler görümcenin oğlu bağırıp duruyordu o arada kapı çaldı konu o an kapandı ama içime oturdu . Bir gün sonra annemlere gittik aradan 1 hafta geçti eve dönecektik vedalaşmaya Kv ye gittik. O gün oğlum sadece sabah yarım yumurta yemişti başka hiç birşey yemedi . Annemlerden çıkarken ağlayarak arabaya bindim oğlum yemiyor aç diye . Kv gittik ama aşırı hırslıydım onlara karşı . Kapıdan girince hiç hoşgeldin vs demediler . Oğlum orada da birşey yemedi . Kp o arada balkonda bana hoşgeldin demiş ben duymadım cidden cvp vermedim tabi . Aradan zaman geçti eşim kp balkonda biz salondaydık . Kv dedi ki niye öyle duruyorsun ne oldu ? Bende ne olduğu belli anne diye başladım o an böyle mi ayağa kalkıyor gibi yaptı diklendi bende sesimi yükselttim . O ara eşim geldi olaya karıştı tartışma çıktı bende annemle babamı aradım beni almaya gelin diye . Ama çok kötüydü eşimle birbirimize girdik babamlar geldi . Kv annemleri görünce dut yemiş bül bül oldu sustu oturdu konuşmadık dedikodu yapmadık dedi sonra hemen ardına yaptık dedi babam döndü baktı yalan söylediğini görünce . Hiç tahmin etmediler çağıracağım. Konuştuk vs ben eve dönmek istemedim . Annemle babam olay büyür değmez dön vs dediler . Yola çıktık dönüşte eşim sen haklıydın vs dedi ama benim için iş işten geçti çok yaralandım . Aylarca unutamadım . Kv kp 1 ay sonra bize geldiler annemle babamı da davet etmişler birlikte gidelim diye . Babam beni arayıp ben gelmem onlar yıktıkları duvarı tamire geliyorlar dedi . Kv gelince oğlum o gün 2. Dişi çıkarmıştı yemiyordu hiç gerilmedim . Kv eline tabağı ve çocuğu verdim haydi sen yedir benim içerde işim var dedim kendimi banyoya kapattım bir kaşık yediremedi hırsımı aldım . Dört dörtlük ağırladım onları utançlarınızda yerin dibine girdiler . Geri dönüşte eşime demişler ki çok şaşırdık hiç böyle beklemiyorduk vs vs bir sürü şey oldu . Şimdi ağızlarını açamıyorlar . Bu izinde Kv eşime demiş ki Tuğçe’nin annesi ile babası o olaydan sonra sana birşey dediler mi ? Nasıl davrandılar vs . Sen hatalısın ne yazıkki arkadaşım annenle babanı çağıracaktın ve onlarla gidecektin 🥺 ayrıca bebek doymuyor olabilir bu normal mama ver gerçekten kendini kötü hissetme

Bu arada eşime ve diğerlerine olan hırsım sinirim aylarca geçmedi eşim aylarca uğraştı . Evi süpürken yemek yerken bile durup durup o olay günü yaşadıklarımız babamın ağlaması gözümün önüne geldi . Yardım almayı evlilik terapistine gitmeyi çok denedim eşim istemedi aylarca benimle konuştu . Küçük görümcem arayıp o olaydan sonra annemleri aradın mı diye beni arıyordu saçma sapan . Eşimi affettim herşey eskiye döndü ama çok zorlandım 🥺 bazen yine aklıma geliyor ne yazıkki . Öbürlerini de Allah’a havale ettim . Bu arada kimse benim çocuğumu uyandıramaz düzen bozamaz ilk başta doğru duruş yapmam lazımdı . Ki ben aylarca Kv vs kimseyi aramadım hala bayram Kandil ve hastalık olmadıkça aramıyorum kimse zorla aratamaz. Eşim de kendine bu konuda çeki düzen verdi ailesinin yanında ben sağır dilsiz oluyorum yanlış bir durum olduğu zaman eşim uyarıyor . Mesela arabada gidiyorduk oğlum oto koltuğunda Kv öndeydi ben arkada bebeğin yanındaydım . Kv durup durup oğluma gel kucağıma diyordu . Normalde olsa ben anne olmaz derim ama sustum eşimde anne saçmalama çocuğun önde ne işi var dedi . Böylece ben kötü olmadım . Olay eşinde bitiyor adam olması lazım

Son düzenleme:
Konu bu degilki elektriginiz buraya kdr yansiyor. Bahsettiginiz insan da bebege el degil torunu
Araba konusundada ayni problem oldu.
Bu elektrigi degistirin uslubu yaklasim tarzini degistirin bakalim neler degisecek onlari degistiremiyorsunuz e huzurunuzda kalmadi. Bosanma ihtimalide yok. Geriye birsey kalmiyorki.
Torunu olması her şeyine karışabileceği anlamını taşımıyor. Doğumumdan beri banyo yaptırmasına vs kadar her şeye karışmaya çalışıyor. Daha hastaneden çıkmadan ben göbeği düşene kadar yıkamıycam dedim diye doğum hemşirelerine vs. sürekli "hastaneden çıkınca hemen yıkasak olur mu?" diyip duruyordu. Sanki ben çocuğu sadece onun için doğurdum aracıyım. Bebeği hemen yıkamak için evde de bi ısrar bi ısrar. Yok diyoruz anlamıyor, ben öteki gelinimşn ikş çocuğunu da doğumdan hemen sonra yıkadım, hiçbirşey olmadı diye inat ediyor. Ben de dedim ben hemen yıkamak istemiyorum,göbeği düşmeden yıkamak da istemiyorum enfeksiyon olabilir, hastaneden öyle dediler diyorum, hiçbirşey de olmaz ben güzel yıkarım diyor. Üslup vs değiştirilir ama onlar yine herşeye burnunu sokmaktan vazgeömezler.

Torunu olması her şeyine karışabileceği anlamını taşımıyor. Doğumumdan beri banyo yaptırmasına vs kadar her şeye karışmaya çalışıyor. Daha hastaneden çıkmadan ben göbeği düşene kadar yıkamıycam dedim diye doğum hemşirelerine vs. sürekli "hastaneden çıkınca hemen yıkasak olur mu?" diyip duruyordu. Sanki ben çocuğu sadece onun için doğurdum aracıyım. Bebeği hemen yıkamak için evde de bi ısrar bi ısrar. Yok diyoruz anlamıyor, ben öteki gelinimşn ikş çocuğunu da doğumdan hemen sonra yıkadım, hiçbirşey olmadı diye inat ediyor. Ben de dedim ben hemen yıkamak istemiyorum,göbeği düşmeden yıkamak da istemiyorum enfeksiyon olabilir, hastaneden öyle dediler diyorum, hiçbirşey de olmaz ben güzel yıkarım diyor. Üslup vs değiştirilir ama onlar yine herşeye burnunu sokmaktan vazgeömezler.
Ben seni çok iyi anlıyorum aynılarını yaşadım sinir harbi geçirdim yalnız eşim annesinin lafı ile üstüme yürümedi yapsaydı şuan evli olmazdık sana bu yüzden kiziyolar.
Benimki de kulaklarına takmıştı her yıkamada ağlata ağlata kulağına tıkaç tikiyodu ben diyorum ki kulağının içine özellikle fışkıran su akitmadiktan sonra kulağa su kacmaz.ben araştırdım . Kışin doğum yaptım diye üç dorr kat giydirip üstüne kalitesiz polar battaniyelerle sarardı usuyecek diye çocuk sıcaktan kıpkırmızı olur ben açardım o orterdi doktora götürdüm çok bunalttiniz böyle hasta olur ateşi çıkar derdi onu da dinleemdi. Bunun gibi neler nelee. Yok dinlemez bide en büyük lafı internetten çocuk büyütülmez. İkinci lafı da doktorlar bı b.k bilmez. İki ay böyle birlikte yıkadık bebeğimi en son ben rest çektim bir daha ona vermedim kendim yıkamaya başladım önce şok oldu bu ne cesaret gibisinden sonra alıştı. Birçok şeye alışması zaman aldı ama.. çok fazla kavgalar vs yaşandı , eşim her zaman yanımda olmasa bazen onu dinlese de üstüme yuruyp hesap sormadi, ki ben 3 aylıkken bebeğimi bırakıp çalışmak zorunda kaldım eğer caliamasam gene onun dediğini asla da yapmazdım

Siz odaginizi kendi ailenize cekip esinizle birlik olmadiktan sonra bu problemlerin hicbiri bitmez. Isteseniz cozebilirsiniz yazdigim metinde tek takildiginiz torunu demem.
Ne diyim Allah kolaylik versin bende fikir bitti.

Sizin çocuğunuz az ele dala gelsin
İş bulup çalışmanız lazim.
Çünkü bu eş ve ailesi anormal insanlar.
Bunlara sakin bir çocuk daha yapmayın kendinizi garantiye almadan.
Çünkü bu insanlarla omurboyu hayat sürmek imkansiz.
Kv normal her Kv aynı zaten genelde . Oğlum daha 1 haftalıktı doktor mamaya ihtiyaç yok gayet iyi sarılık bile yok demişti . Kv tutturdu mama ver mama ver . Hepsi aynı yani . Ama eşi anormal. Kendini garantiye almadan derken bence hiç çocuk yapmamalı artık .

Kv normal her Kv aynı zaten genelde . Oğlum daha 1 haftalıktı doktor mamaya ihtiyaç yok gayet iyi sarılık bile yok demişti . Kv tutturdu mama ver mama ver . Hepsi aynı yani . Ama eşi anormal. Kendini garantiye almadan derken bence hiç çocuk yapmamalı artık .
Başka sorunlarda var bu üyenin.
Ben bu konuya özel yazmadim
Kaynana mama olayından daha fazla.
Bu üyenin aileside sorunlu.
Çocuk olayı nedense bu üye yine yapacak çünkü bu aileye tabi ve aile kirsal bir aile bu tarz aileler tek çocukla kalmaz.
Her türlü yapılacak enazindan kadının bir işi olsun çünkü bu evlilik uzun vadeli durmuyor.
Bu adama bu aileye işi gücü olmadan zaten çocuk yapılmış devamı gelecektir.
En azından kadının bir işi olsun ki bu insanlarla az muhatab olsun.

Başka sorunlarda var bu üyenin.
Ben bu konuya özel yazmadim
Kaynana mama olayından daha fazla.
Bu üyenin aileside sorunlu.
Çocuk olayı nedense bu üye yine yapacak çünkü bu aileye tabi ve aile kirsal bir aile bu tarz aileler tek çocukla kalmaz.
Her türlü yapılacak enazindan kadının bir işi olsun çünkü bu evlilik uzun vadeli durmuyor.
Bu adama bu aileye işi gücü olmadan zaten çocuk yapılmış devamı gelecektir.
En azından kadının bir işi olsun ki bu insanlarla az muhatab olsun.
Korunsun yapmasın çocuk filan . İşi olunca ne olacak ki ? O çocuklara kim bakacak ? Annesi babası da gelmemiş baksana kızları dayak yiyor da

X